💥 تبلیغات بنری در دیوار، پربازدیدترین سایت آگهی ایران با یکتانت 💥

۱۱ استراتژی تبلیغات کارگزاری بورس در سال ۱۴۰۲

مقالات دیجیتال مارکتینگ | الهه سرباز | تاریخ بروزرسانی : ۹ مهر ۱۴۰۲

۱۱ استراتژی تبلیغات کارگزاری بورس در سال ۱۴۰۲

تا همین شانزده هفده سال پیش، کارگزاری‌های بورس طبق قوانین، اجازه نداشتند کسب‌وکار و خدمات خود را تبلیغ کنند. از طرفی، تقاضا برای سرمایه‌گذاری در بورس هم چندان بالا نبود و مردم علاقهٔ زیادی نداشتند.

ولی از وقتی تبلیغات مجاز شد و تقاضای زیادی برای سرمایه‌گذاری در بورس شکل گرفت، ورق برگشت. حالا از هر ۱۰ نفر، حداقل ۹ نفر دنبال محل امنی برای سرمایه‌گذاری و انجام‌دادن معامله هستند.

هر کارگزاری، به‌غیر از اینکه شرایط معامله را فراهم می‌کند، محصول‌ها و خدمت‌های مختلفی مثل صندوق‌ها و سبدگردانی دارد که برای معرفی آن‌ها، چاره‌ای به‌غیر از تبلیغات ندارد.

اگر شما هم قصد تبلیغ برای فعالان بورس و معرفی خود به آن‌ها را دارید، این مقاله را تا آخر بخوانید تا با بهترین استراتژی‌ها و روش‌ها همراه با اصول مهمی که باید رعایت کنید تا نتیجه بگیرید، آشنا شوید.

 

۱۱ روش تبلیغات کارگزاری بورس

از بین انواع تبلیغات، لیستی از روش‌های آنلاین و آفلاین کاربردی و موثر را آماده کردیم که مخصوص تبلیغات کارگزاری بورس هستند.

اینکه از بین این روش‌ها کدام‌شان برای شما مناسب است، به پارامترهای مختلفی بستگی دارد که کمی جلوتر، مفصل آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

?نکته: ازآنجایی‌که کارگزاری‌ها، با سرمایهٔ مردم سروکار دارند، سازمان بورس و اوراق بهادار برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی، دستورالعمل‌ دقیقی دربارهٔ نحوهٔ اجرای تبلیغات کارگزاری‌ها منتشر کرده که همه مکلف به اجرای آن‌ها هستند.
مواد مهم این دستورالعمل عبارت‌اند از:

 • شرکت‌های کارگزاری فقط می‌توانند خود و خدماتی را که ارائه می‌دهند یا در ارائهٔ آن‌ها مشارکت دارند، تبلیغ کنند
 • تبلیغات نباید حاوی مطالبی برای بی‌اعتبارکردن و ایجاد شک دربارهٔ امانت‌داری و درستی رقبا باشد
 • تبلیغ نباید حاوی اطلاعات غیرواقعی، گمراه‌کننده و وعده‌های دروغین باشد
 • قبل از کسب مجوزهای لازم از سازمان بورس برای ارائهٔ خدمات، اجازهٔ تبلیغ آن را ندارید
 • کارگزار باید بتواند ادعاها و اطلاعاتی را که در تبلیغات می‌آورد، در صورت درخواست سازمان بورس، از طریق ارائه مستندات و شواهد قابل‌قبول، اثبات کند
 • تشویق و ترغیب صریح مردم به سرمایه‌گذاری کل دارایی‌هایشان و خریدوفروش اوراق بهادار خاص مجاز نیست

با در نظر گرفتن این موارد، بیایید برویم سراغ اولین روش برای تبلیغات کارگزاری بورس.

دوره جدید و رایگان آموزش تولید محتوای تبلیغاتی
دوره جدید و رایگان آموزش تولید محتوای تبلیغاتی

در این دورهٔ ۴ ساعته با کمک اساتید باتجربه یاد می‌گیرید چطور بنر، ویدیو و متن تبلیغاتی عالی و موثر را خودتان آماده کنید تا بازدهی تبلیغات را چند برابر کنید!

مشاهده دوره arrow-left

۱. تبلیغات در سایت‌های پربازدید با یکتانت

میلیون‌ها بازدید در ماه! همین کافی است که تبلیغات در سایت‌های پربازدیدی مثل «انتخاب»، «ورزش ۳»، «خبر فوری» و… را در صدر این لیست قرار بدهیم. یکتانت خدمات مختلفی ارائه می‌دهد که با توجه به هدفی که دارید، می‌توانید یک یا چند مورد را انتخاب و تبلیغ‌تان را در سایت‌های پربازدید به نمایش بگذارید.

بیایید با چند سرویس آشنا شویم:

 

ایجاد آگاهی برند (بنری عادی + ویدئویی)

اگر هدف از تبلیغات، ایجاد یا افزایش آگاهی از برند و هدف‌گیری عموم مخاطبان است، می‌توانید از ترکیب تبلیغات بنری عادی در کنار تبلیغات ویدئویی استفاده کنید. این ترکیب کمک می‌کند افراد بیشتری با خدمات و اسم شما آشنا شوند و متوجه شوند وجود دارید.

تبلیغات بنری همان کادرهای مربعی یا مستطیلی است که حاوی گیف یا تصویر تبلیغ شماست و در سایت‌های پربازدید به چشم می‌خورد.

نمونه تبلیغات کارگزاری بورس به‌صورت بنری

محل نمایش تبلیغ بنری «کارگزاری فارابی» را در تصویر بالا می‌بینید. بد نیست خود تبلیغ را هم با یکدیگر ببینیم. اگر می‌خواهید بنر خوبی طراحی کنید، پیشنهاد می‌کنیم مقالهٔ «۱۴ نکته که باید در ساخت بنر تبلیغاتی رعایت کنید» را بخوانید.

نمونه تبلیغات کارگزاری بورس (فارابی)

تبلیغات ویدیویی هم آن‌هایی هستند که قبل از شروع یک فیلم یا ویدئو در چند ثانیه خدمات یا محصولی را تبلیغ می‌کنند.

هزینه‌ٔ تبلیغات بنری به‌ازای هر کلیک است؛ ولی هزینهٔ تبلیغات ویدئویی به‌ازای هر بار نمایش محاسبه می‌شود.

 

جذب لید (همسان هدفمند + پوش)

اگر هدف‌تان جذب لید (مشتریان راغب) است، باید روش‌های هدفمندتری را انتخاب کنید. ترکیب تبلیغات همسان هدفمند و تبلیغات پوش نوتیفیکیشن، بهترین گزینه است.

در تبلیغات هدفمند، محتوای تبلیغ بر اساس رفتار و ویژگی‌های مخاطبان هدف، شخصی‌سازی و فقط به همان گروهی که شما تعیین کرده‌اید نمایش داده می‌شود. به زبان ساده‌تر، با تبلیغات هدفمند می‌توانید کسی را جذب کنید که واقعاً به بورس علاقه دارد و می‌خواهد در بازار فعالیت کند.

مثلاً می‌توانید تعیین کنید تبلیغ شما فقط به فعالان اقتصادی که به مخاطبان هدف شما نزدیک‌ترند، نمایش داده شود یا تبلیغ‌ در صفحه‌هایی که حاوی کلیدواژه‌های مرتبط به بورس و سرمایه‌گذاری است، نشان داده شود.

مثل تبلیغ صندوق آگاس (زیرمجموعهٔ کارگزاری آگاه) در تصویر زیر:

تبلیغات کارگزاری بورس به‌صورت همسان

ثبت‌نام (همسان هدفمند + تبلیغات درون‌اپلیکیشنی + پوش)

اگر هدف‌تان تبدیل مشتری‌ها و افزایش تعداد ثبت‌نامی‌هاست، می‌توانید از بستهٔ ترکیبی و هدفمند تبلیغات همسان، پوش و تبلیغات درون اپلیکیشنی استفاده کنید.

تبلیغات داخل اپلیکیشن‌ها هم به اشکال مختلف بنری و ویدئویی اجرا می‌شود و هزینهٔ آن به‌ازای هر اقدام است.

مثلاً اگر اقدام مدنظر شما ثبت‌نام در سامانهٔ معاملاتی باشد، فقط به‌ازای ثبت‌نام کاربر به تبلیغات پول می‌دهید، نه نمایش و کلیک روی آن.

برای تبلیغات با یکتانت به یک صفحه نیاز دارید که به آن لندیگ پیج می‌گوییم؛ یعنی جایی که مخاطب پس از کلیک‌کردن روی تبلیغ، به این صفحه هدایت می‌شود. راه‌های زیادی برای انتخاب این صفحه دارید که بدترین انتخاب، هدایت مشتری به صفحهٔ اصلی است! پیشنهاد ما  ۲ صفحه است. یکی صفحه‌ای پروپیمان که کاربر را به ثبت‌نام یا هر نوع اقدام مدنظرتان ترغیب کند. ملات لندینگ پیج تاثیرگذار این موارد هستند:

 • ارزش پیشنهادی و مزیت رقابتی واضح و روشن
 • معرفی کامل کارگزاری و خدمات آن (ترجیحاً همراه با عکس و ویدئو)
 • راه‌های ارتباط و تماس
 • پاسخ به سؤالات متداول
 • یک فرم برای دریافت اطلاعات مشتری

دومین انتخاب هم هدایت مخاطب به صفحهٔ ثبت‌نام در کارگزاری است. این مورد برای پیشنهادهایی مثل گرفتن کد بورسی آنلاین و رایگان مناسب است. البته توصیه می‌کنیم ویژگی‌ها و مزایای اصلی کارگزاری خود را در همین صفحه لیست کنید.

چند نمونه تبلیغ را با هم بررسی کنیم؟

۲ نمونه تبلیغ کارگزاری در سایت‌های پربازدید

همان‌ طور که در تصویر زیر می‌بینید، کارگزاری مفید با استفاده از تبلیغات همسان هدفمند، صندوق‌های سرمایه‌گذاری خود را (صندوق آوند) تبلیغ کرده و به‌دنبال جذب افرادی است که سرمایه‌گذاری‌های کم‌ریسک را ترجیح می‌دهند.

نمونه تبلیغ همسان کارگزاری مفید

کارگزاری مفید از تبلیغات کلیدواژه‌ای استفاده کرده و تبلیغ را در صفحه‌هایی که کلیدواژه‌هایی مثل «سازمان بورس»، «بازار سرمایه» و… در آن‌ها به کار رفته، نمایش داده است. با کلیک روی این تبلیغات وارد لندینگ پیج زیر می‌شویم.

لندینگ پیج تبلیغات کارگزاری مفید

لندینگ پیج کارگزاری مفید، مخاطب را به خرید نماد دعوت می‌کند؛ هرچند مخاطب می‌تواند نماد را از کارگزاری‌های دیگر هم بخرد. البته اگر مشتری حساب نداشته باشد باید ابتدا در کارگزاری مفید ثبت‌نام کند که همین حرکت، مخاطبان را به‌سمت آن‌ها می‌کشاند.

قسمت دیگری از این لندینگ، به تعریف صندوق اختصاص داده شده است. چون هنوز بخش‌هایی از بازار با مفهوم صندوق آشنا نیستند، کارگزاری مفید ترجیح داده است در لندینگ تبلیغات، تعریف دقیقی از صندوق ارائه دهد تا مخاطب بداند که قرار است روی چه چیزی سرمایه‌گذاری کند. (جلب اعتماد) در آخر هم یک چت آنلاین قرار داده تا به همهٔ سوالات احتمالی مشتریان، جواب داده شود.

نمونهٔ دوم هم تبلیغات کارگزاری فارابی است. هدف کارگزاری فارابی هم از تبلیغات همسان، جذب لید و مشتریان بالقوه‌ای بوده که دنبال سرمایه‌گذاری‌های پرسود هستند.

تبلیغ همسان کارگزاری فارابی

فارابی در لندینگ تبلیغات، معرفی صندوق شتاب و مزایای رقابتی را در قالب ویدئو ارائه کرده که تاثیر خیلی بهتری از متن دارد. فرم را در همان ابتدای صفحه قرار داده و بلافاصله با یک کال‌تواکشن جذاب و تاثیرگذار، مخاطب را به کلیک‌کردن ترغیب کرده است. در ادامهٔ صفحه هم با یک مقایسه بین واحدهای عادی و ممتاز صندوق و جواب‌دادن به سؤال‌های متداول، هر آنچه را که مخاطب باید بداند، در اختیار او قرار داده است.

لندینگ پیج فارابی

۲. تبلیغات کارگزاری بورس در گوگل

بخش زیادی از جست‌وجوها در گوگل، برای پیداکردن محصولات و خدمات است. حضور در بین نتایج جست‌وجوی گوگل، آن هم با وجود حجم بالای بازدید و جست‌وجو، فرصت بزرگی برای کارگزاری‌های بورس است. برای اینکه راه‌تان به صفحهٔ نتایج جست‌وجوی گوگل باز شود، دو راه پیش رو دارید:

 • تولید محتوا + بهینه‌سازی سایت برای گوگل (سئو)
 • تبلیغات در گوگل

ترکیب تولید محتوا و سئو به شما کمک می‌کند از گوگل مشتری بگیرید، ولی مشکل اصلی آن وقت است! سئو و گرفتن ترافیک رایگان وقت‌گیر است و چندین ماه باید تلاش کنید تا به یک نتیجهٔ ابتدایی برسید.

پس اگر می‌خواهید خیلی زود تعداد ثبت‌نامی‌ها را افزایش دهید، روش مناسبی نیست. البته جلوتر راجع به تولید محتوا و سئو بیشتر صحبت می‌کنیم. روش جایگزین، تبلیغات در گوگل است که به شما کمک می‌کند در کمتر از چند ساعت وارد صفحهٔ نتایج جست‌وجو شوید.

?پیشنهاد: بهتر است همزمان با تبلیغات در گوگل، ترکیب تولید محتوا + سئو را هم ادامه دهید تا در بلندمدت هم از نتایج آن هم بهره ببرید. مقالهٔ «بازاریابی موتور جست‌وجو یا SEM چیست» را در این زمینه مطالعه کنید.

تبلیغ در گوگل به سه دلیل برای تبلیغات کارگزاری بورس گزینهٔ مناسبی است:

 • کاربری را هدف می‌گیرید که دقیقاً به‌دنبال جایی برای انجام سرمایه‌گذاری و کارهای بورسی است
 • با یک سایت تک‌صفحه‌ای می‌توانید برای صدها کلمه کلیدی مرتبط در صفحهٔ نتایج حضور داشته باشید
 • ظاهر لینک‌های ارگانیک و تبلیغاتی تقریباً هیچ تفاوتی (جز تگ Ad و Sponsored در نتایج تبلیغاتی) با هم ندارند و این شانس کلیک روی تبلیغات را بالا می‌برد

تبلیغات کارگزاری بورس در گوگل

دو نمونه از تبلیغات گوگل را در تصویر بالا ببینید. در نمونهٔ اول با استفاده از افزونه‌های تبلیغات در گوگل، فضای تبلیغاتی را بزرگتر و شانس کلیک را بیشتر کرده است.

همین‌ جا داخل پرانتز بگوییم که استفاده از این افزونه‌ها کاملاً رایگان است و کلی تنوع و مزایا دارند که می‌توانید در مقالهٔ «انواع افزونه های گوگل ادز + کاربرد و مزایای هرکدام» با آن‌ها آشنا شوید.

در دیسکریپشن تبلیغ هم از پشتیبانی شبانه‌روزی و ثبت‌نام غیرحضوری به‌عنوان مزایای رقابتی خود نام برده است.

در نمونهٔ دوم هم با آوردن عبارت «۱۵ سال مورداعتماد معامله‌گران» در هدلاین و اشاره به «۱ میلیون معامله‌گر موفق» به‌عنوان تایید اجتماعی و نشان‌دادن سابقه و تجربهٔ زیاد در دیسکریپشن، کاربر را به کلیک روی این لینک ترغیب کرده است.

اگر می‌خواهید ببینید چرا استفاده از این کلمه‌ها و تکنیک‌ها در تبلیغات و فروش مهم است، مقاله‌های زیر را مطالعه کنید:

برای یادگرفتن نحوهٔ تبلیغات در گوگل، پیشنهاد می‌کنیم ایبوک «راهنمای جامع تبلیغات در گوگل» را رایگان دانلود و مطالعه کنید.

 

۳. ارسال پیامک برای آگاه‌سازی و جذب مشتری

طبق نظرسنجی‌ ما از مدیران مارکتینگ کسب‌وکارهای ایرانی، ۶۱ درصد از آن‌ها گفته‌اند ارسال پیامک بیشترین بازدهی را برای جذب مشتری و افزایش فروش داشته است.

به ۳ روش می‌توانید از پیامک برای تبلیغات کارگزاری استفاده کنید:

 

 • ارسال انبوه

در ارسال پیامک انبوه، پیامک شما بدون در نظر گرفتن ویژگی‌ها و اطلاعات مشتری، فوراً و در لحظه برای هزاران نفر فرستاده می‌شود. این روش برای آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی‌های گسترده، مثل ارسال پیامک دربارهٔ خدمات بورسی یا اطلاع‌رسانی دربارهٔ راه‌اندازی سرویس، صندوق‌ها و خدمات جدید مناسب است.

مثلاً به پیامک زیر نگاه کنید:

گرفتن کد بورسی در ۵ دقیقه!‌ همین حالا روی لینک زیر کلیک کنید: (لینک)

ارسال این پیامک در این روزها که بحث ثبت‌نام جامانده‌های سهام عدالت داغ است، در ایجاد آگاهی دربارهٔ کارگزاری و همچنین جذب (با احتمال بسیار پایین) به شما کمک می‌کند. چرا احتمال جذب پایین است؟ چون دقیقاً نمی‌دانید مخاطب به خدمت شما نیاز دارد یا نه و مردم زیادی را هم‌زمان هدف گرفته‌اید.

 • ارسال منطقه‌ای

ارسال پیامک منطقه ای به‌معنای ارسال پیامک  بر اساس مکان و منطقهٔ کاربران است. مثلاً اگر یکی از شعبه‌های کارگزاری شما در ونک است، می‌توانید فقط به مردم ونک و اطراف آن پیامک را ارسال کنید یا فقط مردم استان تهران را هدف بگیرید.

زمانی که به‌دنبال ارائهٔ خدمات حضوری هستید، به سراغ آن بروید؛ چون در معرفی خدمات و جذب مشتری محلی به شما خیلی کمک می‌کند. از طرفی، شعب کارگزاری در سایر شهرها هم برای معرفی خدمات خود، می‌توانند از این روش استفاده کنند.

 • ارسال هدفمند

ارسال هدفمند پیامک بهترین و پربازده‌ترین روش تبلیغات پیامکی برای جذب مشتری است. طبق گزارش نجوا، نرخ کلیک کمپین‌های هدفمند حدود ۳ برابر کمپین‌های عادی است.

نرخ کلیک کمپین‌های پیامکی

در این روش، شما پیامک و پیشنهادتان را بر اساس نیاز، رفتار و ویژگی‌های مشتری احتمالی شخصی‌سازی و ارسال می‌کنید.

به‌نظرتان پیشنهادی که یک دانشجو را وسوسه می‌کند، با یک فعال بازار سرمایه یکی است؟ تصمیماتی که می‌گیرند، مقدار بودجه‌ای که دارند یا سرمایه‌گذاری‌هایی که می‌کنند چطور؟

مثلاً شاید برای یک دانشجو که تازه می‌خواهد وارد بازار بورس شود و پول کمی دارد، کارمزد کم یا مشاوره و تحلیل‌های رایگان خیلی مهم باشد.

در صورتی که شاید مخاطب باسابقه‌ای که چندین سال است در بورس خرید‌وفروش می‌کند، نرم‌افزارهای معاملاتی سریع با قابیلت‌های متنوع و اعطای اعتبار خیلی مهم‌تر از کارمزد کم باشد.

وقتی پیام و پیشنهاد شما باب میل و مطابق خواستهٔ مخاطب طراحی شده باشد، شانس بیشتری هم در جذب و تبدیل او خواهید داشت.

با کمک یکتانت، می‌توانید ارسال پیامک انبوه را هدفمند و بدون نیاز به خرید پنل و خط اختصاصی تجربه کنید. اگر همین حالا در پنل یکتانت ثبت‌نام کنید، پس از شارژ اکانت، قادر خواهید بود به ۳ شکل مخاطب خود را هدف بگیرید:

 • بر اساس موقعیت مکانی (به‌صورت زنده و ناحیهٔ چندضلعی)
 • بر مبنای ویژگی‌های رفتاری و علایق مخاطب (مثل علاقه‌مندان به مهاجرت)
 • ارسال بر اساس شغل و صنف (مثل افراد فعال در حوزهٔ صادرات و واردات)

بازاریابی هدفمند پیامکی با کمک یکتانت

یک گروه هم مخصوص شما داریم! کافی است در بخش «ویژه کسب‌وکار شما»، حوزهٔ «کارگزاری بورس» را انتخاب کنید. پس از آن، پیامک به دست مخاطبان شما می‌رسد 🙂

سگمنت «کارگزاری بورس» برای تبلیغات کارگزاری بورس از طریق پیامک

خبرنامۀ یکتانت را از دست ندهید!
خبرنامۀ یکتانت را از دست ندهید!

هر هفته یک محتوای اختصاصی همراه با جدیدترین مقالات، اخبار و نکات آموزشی بازاریابی و تبلیغات را برای شما می‌فرستیم.

۴. تبلیغات و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی برای برندینگ

در شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام، دست بازی از نظر ارتباط و تعامل با مخاطب و تبلیغات کارگزاری بورس دارید؛ شما هم می‌توانید در قالب ویدئو، هم متن و عکس در پست‌ها و استوری‌ها، کسب‌وکارتان را پروموت کنید.

در ضمن، با فعالیت در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید برند خودتان را در بین مردم جا بیندازید، شناخته شوید و کلی فالوور جذب کنید. حالا این فالوورها به چه دردی می‌خورند؟

این فالوورها در حکم مشتریان بالقوه‌ای هستند که اگر روی پرورش آن‌ها کار کنید، می‌توانید آن‌ها را در آینده به مشتری تبدیل‌ کنید. لازمهٔ این کار فعالیت منظم و مستمر در اینستاگرام است.

شما باید یک استراتژی دقیق برای تولید محتوا در صفحهٔ خودتان داشته باشید و با انتشار پست‌ها و استوری‌هایی با موضوعات آموزشی، تبلیغاتی، مسابقه و… هم برای مخاطب ارزش خلق کنید و هم ارتباط و تعامل بیشتری داشته باشید و او را به مشتری تبدیل کنید.

?نکتهٔ مهم: تناسب ۸۰ به ۲۰ یا ۷۰ به ۳۰ را در فعالیت‌تان رعایت کنید؛ یعنی همهٔ تمرکز‌تان را روی پست‌ها و استوری‌های تبلیغاتی نگذارید. بهتر است از هر ۱۰ محتوا، ۷ یا ۸‌ مورد تعاملی و آموزشی و ۲ تا ۳ مورد تبلیغ خدمات کارگزاری باشد.

اینستاگرام مفید

ایده برای تولید محتوا در اینستاگرام را از کجا بیاورید؟ می‌توانید از رقبا ایده بگیرید یا سؤال‌ها و نیازهای مشتریان خودتان را بررسی و متناسب با آن‌ها تولید محتوا کنید.

برای مثال، می‌توانید با تولید محتوای آموزشی دربارهٔ این موضوعات، کارتان را شروع کنید:

 • مدیریت ریسک در بورس و بازار سرمایه
 • ساعات معاملات انواع اوراق بهادار
 • اصول سرمایه‌گذاری در بازار بورس
 • آشنایی با انواع اوراق بهادار
 • تکنیک‌های انتخاب سهم
 • معرفی صندوق‌های سرمایه‌گذاری

برای برگزاری مسابقه و افزایش تعامل کاربران هم می‌توانید یک سؤال مطرح کنید و از مخاطبان بخواهید جواب را کامنت کنند. در آخر هم از بین کسانی که درست جواب داده‌اند، به قید قرعه جوایزی تقدیم کنید یا مثلاً شرایط شرکت در مسابقه را فالوکردن صفحه و لایک‌کردن پست قرار دهید و از بین فالوورها به چند نفر جایزه دهید.

برای نمونه این پست کارگزاری مفید را ببینید:

مسابقه اینستاگرامی مفید

یک نکته را هم فراموش نکنید؛ جذب فالوور و ارتقا صفحه‌تان با روش‌های معمول مثل تولید محتوای مستمر، کمی وقت‌گیر است.

برای اینکه سرعت رشد صفحه‌تان را بالا ببرید، می‌توانید از تبلیغات گسترده اینستاگرامی هم کمک بگیرید و سرعت افزایش آگاهی از کارگزاری و خدمات آن را بالا ببرید. البته فقط همین نیست؛ تبلیغات هدفمنتری مثل تبلیغات اینفلوئنسری هم هستند که می‌توانید برای جذب فالوور از آن استفاده کنید که در بخش بعد بررسی می‌کنیم.

مقاله‌های زیر در این مسیر به شما کمک می‌کنند:

 

۵. تبلیغات اینفلوئنسری

محبوبیت و مقبولیت اینفلوئنسرها می‌تواند در تصمیم و رفتار خرید مشتری‌ها تاثیر بگذارد. برای همین است که تبلیغات کارگزاری بورس با کمک اینفلوئنسرهای مرتبط (مثلاً حوزهٔ مالی و سرمایه‌گذاری)، یکی از بهترین روش‌های این لیست است.

برای اجرای تبلیغات اینفلوئنسری ۲ راه دارید:

یا باید خودتان به‌طور مستقیم با آن‌ها ارتباط برقرار کنید یا به‌طور غیرمستقیم. چطور؟ استفاده از پلتفرم جریان، یکی از زیرمجموعه‌های یکتانت، روش بی‌دردسر و هدفمندتری است که می‌توانید از آن بهره ببرید.

با جریان، دیگر نیازی به پیگیری مستقیم و مذاکره با اینفلوئنسرها ندارید؛ شما فقط باید یک کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ در پنل آن راه بیندازید و با کمک جریان و مقایسهٔ تعداد فالوورها، نرخ تعامل، هدف کمپین و… بهترین و نزدیک‌ترین اینفلوئنسر نزدیک به حوزهٔ کاری‌تان را پیدا کنید.

در هر دو روش ارتباط مستقیم و غیرمستقیم، شما به دو شکل می‌توانید با اینفلوئنسرها همکاری کنید.

روش اول این است که محتوای تبلیغ را (چه ویدئو چه بنر) خودتان آماده کنید و اینفلوئنسر فقط آن را منتشر کند.

روش دوم هم تولید محتوا توسط خود اینفلوئنسر است؛ در این روش بسته به پولی که خرج کنید، محتوای شما می‌تواند به یکی از روش‌های زیر تولید شود:

 • محتوایی سرگرم‌کننده، مثلاً انیمیشنی مرتبط با بورس، می‌سازد و شما را به‌عنوان اسپانسر معرفی می‌کند (مثل محتواهای تبلیغاتی سوریلند)
 • محتوایی متناسب با سلیقهٔ مخاطبان خود و براساس اطلاعاتی که به او می‌دهید، آماده و منتشر می‌کند
جذب مشتری و افزایش فروش با تبلیغات در گوگل 🔥
جذب مشتری و افزایش فروش با تبلیغات در گوگل 🔥

گوگل بی‌شک معدن مشتری است که حضور در آن در جذب مشتری و افزایش فروش تاثیر چشمگیری دارد؛ با تبلیغات در گوگل، محصول خودتان را به کسی معرفی می‌کنید که یا قصد خرید دارد یا در مرحلهٔ تحقیق است! ما به‌عنوان پارتنر رسمی گوگل آماده‌ایم در اجرا و مدیریت کمپین‌ها در کنار شما باشیم.

دریافت مشاوره رایگان arrow-left

۶. تبلیغات با باشگاه مشتریان

وقتی مردم برای تبلیغات مستقیم شمشیر را از رو بسته‌اند، تبلیغات غیرمستقیم و شفاهی می‌تواند مقاومت و سرسختی آن‌ها را در برابر تبلیغات از بین ببرد.

تبلیغات شفاهی بیشتر از جنس انتقال تجربه از یک فرد نزدیک و متعمد به مشتری هستند؛ به همین خاطر هم خیلی راحت‌تر از سایر روش‌های تبلیغاتی پذیرفته می‌شوند.

شما برای تبلیغات شفاهی به مشتریان راضی و وفادار نیاز دارید، مشتریانی که هرجا بروند، دست آخر باز هم برای انجام معاملاتشان به کارگزاری شما برمی‌گردند!

باشگاه مشتریان، می‌تواند مجموعه‌ای از این مشتریان وفادار (شما بخوانید مبلغان رایگان!) را یکجا جمع کند؛ به‌شرطی که مزایا و امتیازات ویژه‌ای برای آن‌ها در نظر بگیرید تا هم مشتری‌های فعلی کارگزاری به شما وفادار بمانند، هم به تبلیغ و معرفی شما به دیگران تشویق و ترغیب شوند.

کارها و پیشنهاداتی مثل:

 • ارائهٔ امتیاز به‌ازای هر تراکنش یا معامله
 • کارمزد کمتر ویژهٔ اعضای باشگاه مشتریان
 • اختصاص اعتبار معاملاتی یا وام‌های قرض‌الحسنه
 • تخفیف نقدی کارمزد معاملات سهام
 • دریافت انواع بسته‌های اعتباری
 • تخفیفات بزرگ در مشاوره یا خرید بسته‌های تحلیلی و آموزشی

انگیزهٔ خوبی برای عضویت در باشگاه مشتریان و معرفی مشتریان جدید به شما است. ویدئوی زیر را دربارهٔ ویژگی‌های باشگاه مشتریان کارگزاری آگاه ببینید:

 

 

برای اینکه با مزایا و نحوهٔ طراحی باشگاه مشتریان بیشتر آشنا شوید، می‌توانید مقالهٔ «باشگاه مشتریان چیست و چرا برای کسب‌وکار شما ضروری است؟» را مطالعه کنید.

یکی دیگر از راه‌ها برای استفاده از باشگاه مشتریان، تخصیص امتیاز به معرفی مشتری جدید است. به این ترتیب، مشتری شما و خدمات را به دیگران معرفی می‌کند تا بتواند امتیاز بیشتری و به‌تبع آن، پیشنهادهای ویژه و بهتری بگیرد.

 

۷. تبلیغات کارگزاری بورس با کمک رویدادها

رویدادها و کنفرانس‌های مختلفی به‌شکل آنلاین و آفلاین دربارهٔ بورس و بازار سرمایه برگزار می‌شود که معمولاً شرکت‌کنندگان یا مخاطبان آن‌ها، با بازار و مخاطبان هدف شما مشترک‌اند؛ یعنی دست‌شان در سرمایه‌گذاری و بازار بورس و… است، همکار و رقیب شما هستند، یا به این حوزه علاقه دارند.

در هر ۳ صورت، حضور در این برنامه‌ها فرصت بزرگی برای تبلیغات کارگزاری است.

اگر رویدادها به‌شکل حضوری برگزار می‌شود، می‌توانید به‌عنوان اسپانسر یا برگزارکننده ایونت، خدمات و سرویس‌های خودتان مثل سامانه‌ یا خدمات معاملاتی‌تان را معرفی و تبلیغ کنید؛ همچنین هدیه‌های تبلیغاتی مثل تقویم، خودکار، سررسید و… با نام و لوگوی کارگزاری‌تان هم برای مخاطبان تدارک ببینید که بیشتر در ذهن مخاطب باقی بمانید و سایر افراد (مثل دوستان آن‌ها) هم با شما آشنا شوند.

اگر نمی‌خواهید خودتان را درگیر ایونت‌های حضوری کنید، می‌توانید به سراغ وبینار و رویدادهای آنلاین بروید.

وبینار آنلاین کارگزاری آگاه

با برگزاری وبینار و ارائهٔ یک محتوای مفید و ارزشمند، اعتبار و تخصص‌تان را در عمل نشان می‌دهید؛ مثلاً برگزاری وبینار نوسان‌گیری در بورس، یا معرفی و آموزش انواع استراتژی‌های معاملاتی در بازار بورس.

به‌علاوه، خودتان را سر راه کسانی قرار می‌دهید که به خدمات شما نیاز دارند؛ به این ترتیب شانس جذب و تبدیل مخاطبان هم بالا می‌رود. علاوه بر این، لیستی از افرادی به دست می‌آورید که به سرمایه‌گذاری در بورس علاقه دارند؛ مشتریان راغب و احتمالی کارگزاری شما ?

مانوئل اوهانجانیانس، بنیان‌گذار پلتفرم ایسمینار مقاله‌ای با عنوان «وبینار مارکتینگ چیست؟» برای ما نوشته است که پیشنهاد می‌کنیم حتماً آن را بخوانید.

 

۸. تبلیغات تلویزیونی و رادیویی

تبلیغات کارگزاری بورس در تلویزیون و رادیو به کسانی پیشنهاد می‌شود که مشکلی بابت هزینه‌های ساخت و نمایش تبلیغات نداشته باشند.

اگر کارگزاری شما آن‌قدر بزرگ و پولدار است که بتواند از پس پرداخت هزینه‌های سنگین تبلیغات تلویزیونی بر بیاید، می‌توانید به آن به چشم ابزاری برای گسترش آگاهی از برند و افزایش اعتبار نگاه کنید.

البته نه به هر قیمتی! مثلاً این‌طور نباشد که تمام بودجه‌تان را به تبلیغات تلویزیونی اختصاص دهید و یکی دو بار تبلیغ‌ را در تلویزیون پخش کنید، آخر سر هم نتیجه و بازدهی چندانی از آن نبینید. تبلیغات تلویزیونی و رادیویی برای نتیجه‌بخش بودن، به تکرار و استمرار نیاز دارد و این هزینه‌های شما را بالا میبرد.

یک نمونه تبلیغ تلویزیونی در شبکه‌های استانی را ببیندید که با هدف معرفی کارگزاری و آگاه‌کردن مشتریان مرودشتی آماده و نمایش داده شده است:

 

 

در مقالهٔ «اصول تبلیغات تلویزیونی موثر برای کسب‌وکار در سال ۱۴۰۲» دربارهٔ سیر تا پیاز اصول و نکات این روش تبلیغات صحبت کرده‌ایم.

 

۹. تبلیغات محیطی برای آگاه‌سازی و جذب مشتری

استفاده از رسانه‌های محیطی برای آگاه‌سازی و تبلیغ خدمات کارگزاری یکی دیگر از موثرترین روش‌های این لیست است. طبق تجربه، مردم برندی را که در محیط خارج از خانه و روی بیلبوردها و فضاهای تبلیغاتی دیگر می‌بینند، قابل‌اعتماد و معتبرتر از بقیه می‌دانند.

دور از ذهن نیست! مردم ساعات زیادی را در خارج از خانه سپری می‌کنند و خیلی در معرض این شکل از تبلیغات هستند. همین نمایش شبانه‌روزی‌ تبلیغات محیطی، خواه ناخواه باعث می‌شود که نام برند شما در ذهن مشتری حک شود و در صورت لزوم از شما یاد کند.

تبلیغات محیطی انواع مختلفی دارند که برای اهداف گوناگون، می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید. تبلیغات بیلبوردی معروف‌ترین و موثرترین آن‌هاست؛ ولی اگر دست‌تان از نظر بودجه‌ٔ تبلیغات بسته‌ است، می‌توانید روش‌های ارزان‌تری مثل تبلیغات در مترو و اتوبوس، بنر، استیشن بورد و… را امتحان کنید.

تبلیغات بیلبوردی کارگزاری کیان را ببینید:

تبلیغات بیلبوردی کارگزاری کیان

این نمونه یکی از جذاب‌ترین و اصولی‌ترین بیلبوردها در حوزهٔ تبلیغات خدمات کارگزاری است. مقالهٔ «اصول تبلیغات بیلبوردی موثر برای کسب‌وکارها در سال ۱۴۰۲» را بخوانید تا چرایی آن را متوجه شوید.

 

۱۰. تبلیغات با کمک محتوا

یکی از موثرترین روش‌ها برای تبلیغات کارگزاری بورس در بلندمدت، داشتن سایت و تولید محتوا در آن است که چند مزیت دارد:

 • به‌عنوان مرجعی مطمئن و معتبر و رهبر بازار شناخته می‌شوید
 • تخصص‌ خود را به نمایش می‌گذارید
 • اعتماد مشتری را راحت‌تر جلب می‌کنید
 • رتبه و سئو سایت‌تان بهتر می‌شود
 • می‌توانید در دل محتواها، خدمات خودتان را هم پروموت و تبلیغ کنید

حتی می‌توانید با کال‌تواکشن «دریافت مشاورهٔ رایگان»، کیس استادی یا چت‌بات، خوانندهٔ بلاگ را به مرحلهٔ بعد هدایت و او را یک قدم به تبدیل نزدیک کنید.

بلاگ کارگزاری

در ضمن، با تولید محتوا و دریافت بازخوردها از مخاطبان، می‌توانید آن‌ها را بهتر بشناسید و با توجه به ویژگی‌ها و نیازهایی که دارند، در گروه‌های مختلف دسته‌بندی کنید و دوباره با روش‌هایی مثل ایمیل مارکتینگ آن‌ها را هدف بگیرید.

برای تولید محتوا ایده می‌خواهید؟ این هم از ایده:

 • مقاله‌های آموزشی مفید و ارزشمند تولید کنید؛ مثلاً مقاله‌های تحلیلی، تابلوخوانی، مدیریت ریسک، موضوعات روانشناسی و تاثیر آن در معامله و…
 • دربارهٔ خدمات خودتان و کمکی که به فعالان بورس می‌کند، محتوا تولید کنید؛ برای مثال یکی از قابلیت‌های نرم‌افزار معاملاتی کارگزاری را مشخص کنید و توضیح دهید که مثلاً چطور معاملات را آسان‌تر می‌کند یا مثلاً نحوهٔ کار با نرم‌افزار‌های معاملاتی برای داشتن تحلیل و معامله را توضیح دهید
 • اخبار دست‌اول بازار سرمایه را منتشر کنید
 • روند بازار سرمایه و بورس را در قالب گزارش‌های ماهانه یا هفتگی تحلیل کنید
 • یک فرهنگ لغات بورسی آماده کنید و لغات مهم و پرتکرار را در آن توضیح دهید

? نکته: جنس تبلیغات از طریق این روش با سایر روش‌های متفاوت است! اول اینکه شما باید بدانید مخاطبی که دارید، به چه چیزی علاقه و نیاز دارد. پس از آن، اطلاعات مفید و ارزشمند در اختیار او بگذارید؛ یعنی قرار نیست چیزی را مستقیم تبلیغ کنید.

اگر خدمات شما یکی از راه‌های حل مشکل مخاطب بود، می‌توانید در دل محتواهای خود، به آن اشاره کنید تا مخاطب با مزایا و ویژگی‌های کارگزاری و محصولات آن آشنا شود. تولید محتوا در خط مقدم آگاه‌سازی، ایجاد ارتباط و جلب اعتماد مخاطب است.

مقاله‌های زیر برای شروع این مسیر به دردتان می‌خورد:

 

۱۱. انتشار رپورتاژ و همکاری با رسانه‌ها

رپورتاژ یک محتوای متنی تبلیغاتی است که اغلب به‌شکل نامحسوس خدمات و محصولاتی را در دل متن تبلیغ می‌کند. این محتواهای تبلیغاتی، بسته به مخاطبان هدف‌تان در سایت‌های پربازدید در بین مطالب خود سایت قرار می‌گیرد و از نظر ظاهر هیچ فرقی با بقیه مطالب سایت میزبان ندارد. پس می‌شود گفت رپورتاژ یکی از انواع تبلیغات همسان است.

رپورتاژ‌، حاوی یک یا چند بک‌لینک به صفحات سایت شماست که مخاطب با کلیک روی آن‌ها به لندینگ موردنظرتان هدایت می‌شود. این بک‌لینک‌ها علاوه بر اینکه روی سئو سایت شما تاثیر مثبتی دارد، باعث دیده‌شدن بیشتر و افزایش اعتبار برند شما می‌شود.

البته همیشه هم این بک‌لینک‌ها مشتریان را به صفحات سایت ارجاع نمی‌دهند؛ شما حتی می‌توانید مشتری را مستقیم به لندینگ ثبت‌نام در کارگزاری بفرستید یا شماره‌تلفن خود را برای تماس در رپورتاژ بگذارید.

برای نمونه، کارگزاری آگاه رپورتاژی را با عنوان «چگونه کد بورسی خود را بازیابی کنیم» که در سایت خبری انتخاب منتشر کرده است.

رپورتاژ کارگزاری آگاه

آگاه علاوه بر اینکه به یکی از سؤال‌های متداول مخاطبان پاسخ داده است، بک‌لینک‌هایی را برای هدایت کاربران به صفحهٔ ثبت‌نام و دریافت کد بورسی رایگان در متن قرار داده است.

? نکته: همکاری با رسانه‌ها برای انتشار رپورتاژ آگهی، در گرو اقدامات تیم روابط‌عمومی است.

برای بهبود روابط‌عمومی و برای اینکه بتوانید روابط‌تان را با این رسانه‌ها گسترش دهید، می‌توانید گزارش سالانه بازار سرمایه یا یک سری گزارش‌های خاص‌تر مثل تعداد معاملات اسفند، گزارش‌های تحلیلی دربارهٔ بازار سرمایه در ۳ ماه آینده و… تهیه و منتشر کنید.

چنین محتواهایی خوراک خوبی برای رسانه‌ها به حساب می‌آیند. از طرفی، به شما در آگاه‌سازی مردم، حک‌کردن نام خود به‌عنوان متخصص و رهبر بازار در ذهن مخاطب و جذب مشتری جدید کمک می‌کند.

بررسی ۱۱ استراتژی تبلیغ کارگزاری بورس تمام شد، حالا برویم سراغ اصول مهم تبلیغات.

مقاله پیشنهادی: با ۱۴ نمونه رپورتاژ موفق ایرانی آشنا شوید!

چطور از تبلیغات کارگزاری بورس نتیجه بگیریم؟

اجرای تبلیغات مثل شیرینی‌پزی است! در شیرینی‌پزی، شما باید اول علاقهٔ مشتری (مثلاً شیرینی تر دوست دارند یا خشک) خود را در نظر بگیرید، بعد مواد اولیه و مقدار دقیقی از هرکدام تهیه کنید تا در نهایت یک شیرینی خوشمزه و باب ذائقهٔ مشتری درست کنید.

در تبلیغات هم شما قبل از اینکه دست به کار شوید، باید تکلیف عواملی را مشخص و مواد لازم تبلیغات را آماده کنید. حالا مواد لازم برای اجرای تبلیغات کارگزاری بورس چیست؟ این ۵ قلم، مهم‌ترین مواد اولیه در تبلیغات هستند:

 

۱. شناخت مخاطب هدف

مشتری ایدئال شما چه کسی است و در تبلیغات می‌خواهید چه کسانی را هدف بگیرید؟ جواب‌تان به این سوال، مخاطب هدف شما را معلوم می‌کند. به زبان ساده‌تر، شما باید مخاطبی را بشناسید که برای آن‌ها ساخته شده‌اید و آن‌ها برای شما بیشترین سود را رقم می‌زنند.

مثلاً می‌خواهید مشتری‌های حقوقی بزرگ را جذب کنید، به‌دنبال پروژه‌های سبدگردانی بزرگ هستید یا برای افزایش سهم خود از بازار مشتری‌های عادی برنامه‌ای دارید؟

بعد از اینکه مخاطب هدف را شناسایی و تعیین کردید، باید کمی ریز شوید و آن‌ها را بر اساس ویژگی‌ها و اطلاعاتی که در دست دارید، بخش‌بندی و تعیین کنید که می‌خواهید روی کدام بخش از بازار دست بگذارید.

برای مثال، کسانی که درآمد بالایی دارند و دنبال یک راه کم‌ریسک برای سرمایه‌گذاری و کسب سود هستند یا مخاطبانی با درآمد پایین که مثلاً می‌خواهند سهام عدالت خود را بفروشند، در بورس کالا خرید‌وفروش داشته باشند یا سرمایه‌گذاری خرد و کوچکی انجام دهند؟

این افراد چه ویژگی‌های مشترکی دارند که بتوانید آن‌ها را در یک گروه قرار دهید؟ برای آشنایی بیشتر با بخش‌بندی بازار، پیشنهاد می‌کنیم مقالهٔ «بازار هدف چیست + راه‌های بخش‌بندی بازار» را مطالعه کنید. در این مقاله خواهید خواند که ممکن است شما روی بخش کودک و نوجوان دست بگذارید؛ ولی مخاطبِ هدف تبلیغات شما پدر و مادر آن‌ها باشد. دلیل آن هم مشخص است! آن‌ها تصمیم می‌گیرند روی چه صندوقی برای فرزند خود سرمایه‌گذاری کنند.

بازار هدف

۲. تعیین هدف تبلیغات

چرا می‌خواهید خدمات‌تان را تبلیغ کنید یا بهتر بگوییم، هدف و خواسته‌تان از تبلیغات چیست؟ شاید تصمیم دارید سهم‌تان را از بازار افزایش دهید یا می‌خواهید تعداد ثبت‌نامی‌ها را افزایش دهید. شاید هم دنبال افزایش ترافیک سایت و جذب مشتریان بالقوه (لید) هستید.

هر هدفی و خواسته‌ای که دارید، باید قبل از تبلیغات مشخص و بر اساس آن کانال تبلیغاتی مناسب‌تان را انتخاب کنید.

مثلاً اگر هدف شما افزایش آگاهی و سهم بازار باشد، تبلیغات تلویزیونی، بیلبوردها و ارسال پیامک انبوه به دردتان می‌خورد. در حالی که اگر به‌دنبال جذب لید و افزایش تعداد ثبت‌نام‌ها باشید، باید روی روش‌های هدفمندتری مثل تبلیغات در گوگل و تبلیغات همسان در سایت‌های پربازدید سرمایه‌گذاری کنید.

 

۳. مشخص‌کردن مزیت رقابتی

مزیت رقابتی، آن سود و فایده‌ٔ منحصربه‌فردی است که کارگزاری شما به مشتری می‌رساند و باعث می‌شود وقتی پای انتخاب در میان باشد، بین شما و رقبا، شما را انتخاب کند.

ممکن است بخواهید کارمزد کمتری بابت خدمات دریافت کنید یا تحلیل‌های رایگان از بازار سرمایه ارائه دهید. شاید یک نرم‌افزار معاملاتی با قابلیت‌های متنوع و بیشتر، امکان ثبت‌نام سریع، پکیج‌های اعتباری خاص یا خدمات مشتری ایدئالی ارائه می‌کنید یا اپلیکیشن سریع و ساده‌، تجربهٔ کاربری بهتر و سرویس‌های مختلف مثل صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای مشتری فراهم کرده‌اید.

هرچیزی که باعث شود مشتری شما را به رقبا ترجیح دهد، باید جزو مزایای رقابتی‌تان در تبلیغات مطرح شود. مقالهٔ «مزیت رقابتی چیست + نحوه ایجاد مزیت رقابتی» را در این زمینه مطالعه کنید.

 

۴. برنامه‌ریزی برای بودجه

بودجه و پولی که برای ساخت و نمایش تبلیغات کنار گذاشته‌اید، راه‌وروش تبلیغات شما را تعیین می‌کند.

مثلاً اگر پول محدودی دارید و نمی‌توانید خیلی برای تبلیغات هزینه کنید، مجبورید سراغ روش‌های ارزان‌تری مثل تبلیغات کلیکی، پیامکی یا انتشار رپورتاژ آگهی بروید.

ولی اگر مشکلی از بابت هزینه‌ها ندارید، می‌توانید برای تبلیغات کارگزاری بورس، تلویزیون، تبلیغات محیطی یا تبلیغات اینفلوئنسری را انتخاب کنید.

یک نکته را هم فراموش نکنید؛ تبلیغات یک فرایند مستمر و دائمی است و اگر می‌خواهید از آن نتیجه بگیرید، باید مدام آن را تکرار کنید. (این‌طور نیست فقط یک بار تبلیغ کنید و تا آخر عمرتان از نتایج و فواید آن بهره‌مند شوید!)

در مقالهٔ «۵ روش بودجه بندی تبلیغات»، با راه‌وروش تخصیص بودجهٔ کافی برای تبلیغات آشنا می‌شوید.

 

۵. آماده‌کردن محتوای تبلیغ

در مرحلهٔ آخر، نوبت آماده‌کردن محتوای تبلیغ است. متن تبلیغ علاوه بر اینکه باید متقاعدکننده، گیرا و جذاب باشد، به یک CTA تاثیرگذار هم نیاز دارد تا مخاطب به خواستهٔ شما عمل کند.

اگر تبلیغ شما بصری است، باید در کنار متن، به جذاب و باکیفیت‌بودن ظاهر و تصویر تبلیغ هم توجه کنید.

 • با رعایت این نکات در متن، می‌توانید یک کپی جذاب و خلاقانه بنویسید:
 • متن را طولانی نکنید و خیلی کوتاه و مفید پیام را منتقل کنید
 • با لحن صمیمی و دوستانه، مخاطب را تحت تاثیر قرار دهید
 • از ایموجی‌‌ها و علائم نگارشی برای جلب توجه و خوش رنگ‌ولعاب شدن متن استفاده کنید
 • به مزیت‌ رقابتی‌ و پیشنهاد مرتبط و جذاب برای مخاطبِ هدف در متن اشاره کنید
 • حس ضرورت و فوریت را در پیام خود منتقل کنید

برای مثال این نمونه پیامک تبلیغاتی را ببینید:

 • ریاضی‌تون خوبه؟
  چون قراره بدون تخصص و با سرمایهٔ کم با «کارگزاری رابین» هر روز سود کنید ?
  همین الان قدم اول را برای ورود به بازار سرمایهٔ ایران را بردارید (لینک)

البته با آماده‌کردن و اجرای تبلیغات، همه‌چیز تمام نمی‌شود. یک مرحلهٔ دیگر هم بعد از اجرای تبلیغات وجود دارد که نباید از غافل شوید؛ رصد نتایج و بهینه‌سازی تبلیغات.

برای بازدهی بهتر تبلیغات، باید نتایج کمپین را لحظه‌به‌لحظه اندازه‌گیری و ارزیابی کنید و اگر جای بهترشدن داشت (از نظر متن، تصاویر، لندینگ پیج و…)، حتماً تغییرات را اعمال کنید. از طرفی، شاید جای درستی برای نمایش تبلیغات انتخاب نکرده‌اید که با بررسی نتایج، می‌توانید از ضررهای احتمالی جلوگیری کنید.

? نکته: آنالیز لحظه‌ای برای تبلیغات آنلاین است. در تبلیغات آفلاین که بهینه‌سازی در لحظه امکان‌پذیر نیست، شما باید کمپین تبلیغات را اجرا کنید و بعد از اتمام آن، نتایج را بررسی و کمپین‌های بعدی اصلاح کنید.

این هم از اصول تبلیغات کارگزاری بورس! و اما سؤال آخر:

 

کدام روش تبلیغات کارگزاری بورس، بهترین است؟

بهترین استراتژی تبلیغ کارگزاری بورس، استراتژی ترکیبی است؛ یعنی با توجه به پارامترهایی که در بخش قبل توضیح دادیم، از روش‌های تبلیغاتی متنوعی (آنلاین و آفلاین) در کنار هم استفاده کنید.

برای مثال، اگر بودجهٔ کمی دارید و نمی‌خواهید برای تبلیغات خیلی به خرج بیفتید، ترکیب سایت و کارکردن روی سئو آن در کنار روش‌های ارزانی مثل تبلیغات کلیکی، تبلیغات در گوگل، تبلیغات پوش نوتیفیکیشن و ارسال پیامک، می‌تواند بستهٔ خوبی برای شما باشد.

چون صرفاً داشتن سایت، در کوتاه‌مدت مشتریان زیادی برای شما نمی‌آورد؛ ولی با ترکیب سایت با این روش‌ها، می‌توانید در مدت کوتاهی کلی مشتری جذب کنید.

حالا اگر از نظر بودجه و هزینه‌ها دست‌تان برای خرج‌کردن باز است، می‌توانید با توجه به مخاطبان هدف، ترکیبی از روش‌های آنلاین و آفلاین مثل:

 • تبلیغات تلویزیونی
 • تبلیغات بیلبوردی
 • تبلیغ نصب اپلیکیشن (برای نصب اپلیکیشن کارگزاری)
 • تبلیغات هدفمند در سایت‌های پربازدید
 • تبلیغات اینفلوئنسری

را در سبد و پکیج تبلیغاتی خود بچینید.

تحقیقی دربارهٔ تاثیر تبلیغات اینترنتی بر حفظ و جذب مشتریان کارگزاری‌های بورس، روی بیش از ۱۳۵۰ مشتری انجام شده است. نتایج این تحقیق نشان داد تبلیغات اینترنتی، دسترسی به مشتریان بالقوه کارگزاری را راحت‌تر می‌کند و به خاطر هزینهٔ پایین و تعاملی‌بودنشان، در جذب و حفظ مشتریان تأثیر مثبتی دارد.

برعکس تبلیغات آفلاین که ارتباطی یک‌سویه با مشتری برقرار می‌کند، در تبلیغات آنلاین، ارتباط و تعامل شما با مشتری کاملاً دوجانبه است.

 

با تبلیغات، مشتری بگیرید!

ما در این مقاله، ۱۱ روش مختلف برای تبلیغات کارگزاری بورس را به شما معرفی کردیم. البته به معرفی خشک‌‌وخالی بسنده نکردیم و تمام اصول و نکاتی که باید دربارهٔ این موضوع می‌دانستید، به شما گفتیم. حالا وقت عمل است!

همین حالا استراتژی تبلیغات خود را بچینید و با یک برنامهٔ دقیق به سراغ مشتریان خود بروید. اگر هم نیاز به کمک یا مشاورهٔ رایگان داشتید، می‌توانید زیر همین مقاله کامنت بگذارید یا با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آموزش ساخت بهترین محتوای تبلیغاتی