تبلیغات برای کسب‌وکارها و انواع روش‌های آن

سایر مقالات | سها کاکا | تاریخ بروزرسانی : ۱۵ مرداد ۱۴۰۱

جایی خواندم «تبلیغات به بخشی از زندگی روزمره‌ٔ ما تبدیل شده‌اند!» تصدیق این جمله حتی نیاز به فکر کردن هم نداشت. روزی را تصور کنید که در تاکسی نشسته‌اید و به محل کار خود می‌روید. کافی است به اطراف خود نگاه کنید. حتماً بیلبوردهای تبلیغاتی یا پوسترهایی را بر روی درودیوار می‌بینید. هنگامی‌ که دارید شبکه‌های اجتماعی خود را چک می‌کنید غیرممکن است که به پیام تبلیغاتی برنخورید و روی شما تأثیر نگذارد. حتی وقتی تصمیم می‌گیرید که در تلفن همراه خود بازی کنید، تجربه‌ٔ دیدن تبلیغات درون اپلیکیشنی بین مراحل بازی را داشته‌اید. بله این روزها تبلیغات برای ما تصمیم‌گیری می‌کنند و گاهی آن‌ها به ما می‌گویند که چه چیزی بخریم و چه سبک زندگی‌ای را انتخاب کنیم.

همه تبلیغات از هر نوعی که باشند یک وجه مشترک دارند؛ همه آن‌ها از ویژگی انتقال پیامی با قصد ترغیب و ایجاد انگیزه برای اقدامی برخوردارند. در واقع کار تبلیغات مجاب کردن افراد برای استفاده از خدمات یا محصولات شماست.

بهترین تبلیغات آن‌هایی هستند که در زمان و مکان درستی انجام شوند. برای افراد بسیار ایده‌آل است که وقتی به دنبال راه‌حلی برای مشکل خود هستند، با تبلیغاتی مواجه شوند که آن مشکل را حل کند؛ بنابراین شناخت مشتری و نیازهای آن، شما را به سمت تبلیغاتی هدفمند سوق می‌دهد.

در این مقاله از یکتانت بیایید تا با هم انواع تبلیغات و اهمیت آن برای کسب‌وکارها را بررسی کنیم.

 

اهمیت استفاده از تبلیغات برای کسب‌وکارها

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های تبلیغات ارتباط با مخاطب است. هنگامی‌که مخاطب با تبلیغتان ارتباط برقرار کند، احساس نزدیکی بیشتری با برند شما می‌کند و به احتمال زیاد در آینده‌ای نه چندان دور به شما مراجعه می‌کند. برخی از مشاغل سوال می‌کنند که آیا سرمایه‌گذاری در بودجه تبلیغاتی ارزش آن را دارد یا نه؟ در اینجا به دلایلی اشاره می‌کنیم که چرا تبلیغات بهترین دوست کسب‌وکار شماست.

 • تبلیغات باعث ایجاد وفاداری به برند می‌شود

 تبلیغات به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا مشتریان خود را مورد هدف قرار دهند و ارتباطی پایدار با آن‌ها برقرار کنند. این امر حس آشنایی و اعتماد را در مصرف‌کننده القا می‌کند و اطمینان می‌دهد که آن‌ها به تجارت شما وفادار هستند.

 • تبلیغات باعث افزایش ترافیک شرکت می‌شود

ثابت شده است که بسیاری از مصرف‌کنندگان پس از مشاهده تبلیغات برند، بیشتر از آن بازدید می‌کنند. در نتیجه‌ی این امر، فروش بیشتری برای شما فراهم می‌شود. 

 • تبلیغات به شرکت شما تصویر مثبتی می‌دهد

تبلیغات به مصرف‌کنندگان و رقبای شما می‌گوید که شما آماده تجارت هستید. تبلیغات پویا و مثبت می‌تواند مصرف‌کنندگان را بدون توجه به وضعیت اقتصادی و رقابت، به کسب‌وکار شما ترغیب کند.

 • تبلیغات مشتریان جدید را جذب می‌کند

مهم نیست کسب‌وکارتان آنلاین باشد یا آفلاین، بازار دائما در حال تغییر است. همان‌طور که مشتریان مختلفی در طول روز به یک مغازه مراجعه می‌کنند، افراد متفاوتی در طول روز به منطقه‌ی کسب‌وکار شما وارد و از آن خارج می‌شوند. تبلیغات به مصرف‌کنندگان تازه‌ وارد بازار نشان می‌دهد که کسب‌وکار شما در رده اول قرار دارد و می‌توانند از آن بازدید کنند.

 • تبلیغات باعث بازگشت مشتری می‌شود

تبلیغات به مصرف‌کنندگان شما یادآوری می‌کند که چرا در وهله اول کسب‌وکار شما را انتخاب می‌کنند و چرا باید در آینده به انتخاب شما ادامه دهند.

 • تبلیغات به رقابت کسب‌وکار شما کمک می‌کند

تعداد زیادی از مصرف‌کنندگان در بازار هستند که مایل به خرید محصول شما در هر زمان هستند. تبلیغات به کسب و کارها کمک می‌کند در حالی‌ که با سایر مشاغل رقابت می‌کنند از بازی جلوتر باشند.

 • تبلیغات باعث می‌شود مخاطب روی شما حساب کند!

امروزه قرار نیست همه مصرف‌کنندگان به محصول کسب‌وکار شما احتیاج داشته باشند، اما هر روز یک مشتری جدید آماده خرید خواهد بود. تبلیغات اطمینان می‌دهد که مصرف‌کننده بداند که در مواقع نیاز، کسب‌وکار شما برای کمک به او آماده است. بازدید مداوم مصرف‌کنندگان از تجارت شما اولین قدم برای افزایش فروش شما است.

 • تبلیغات مصرف‌کننده شما را به‌روز نگه می‌دارد

هنگامی‌که یک محصول یا رویداد جدید آماده راه‌اندازی است، تبلیغات برای مصرف‌کننده این امکان را فراهم می‌کند تا از جزئیات مطلع و آگاه باشد. تبلیغات مصرف‌کننده شما را مجبور می‌کند اطلاعات جدید راجع به شما را جستجو کند.

 • تبلیغات باعث می‌شود شرکت شما درآمد داشته باشد

تبلیغات مشتریان را به سمت تجارت شما جذب می‌کند و فروش شما را افزایش می‌دهد. وقتی مصرف‌کنندگان تبلیغات مثبت و قوی می‌بینند، تمایل بیشتری برای خرید دارند و آماده انتخاب محصولات یا خدمات شما هستند.

 برای تبلیغات کسب‌ و کار خود سرمایه‌گذاری درست کنید و شاهد رشد و موفقیت آن باشید.

بیشتر بخوانید: با بهترین روش های تبلیغ رستوران آشنا شوید!

 

انواع تبلیغات برای کسب‌وکارها

حال که اهمیت تبلیغات برای شما روشن شد، شناخت انواع روش‌هایی که می‌توانید تبلیغات کسب‌ و کار خود را بر آن بستر پیش ببرید بسیار مهم است. انواع تبلیغات کسب‌وکار را می‌توان برحسب معیارهای مختلفی دسته‌بندی کرد. ما در اینجا تبلیغات را بر حسب محل انتشار، مورد بررسی قرار می‌دهیم و آن‌ها را به دو دسته‌ی تبلیغات مجازی (دیجیتال) و آفلاین (سنتی) تقسیم‌بندی می‌کنیم.

برای اینکه بدانید از کدام روش‌ها باید استفاده کنید بهتر است این نکات را در نظر بگیرید:

۱. هدف خود را از تبلیغات تعیین کنید. افزایش لید، آگاهی از برند و غیره.

۲. چه رسانه‌ای را می‌خواهید برای رساندن پیام تبلیغاتی خود به افراد انتخاب کنید؟

۳. مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند و چه نیازهایی دارند و بیشتر وقت خود را با چه رسانه‌ای می‌گذرانند؟

مثلاً اگر قرار است برای سایر کسب‌وکارها، خدمات یا کالایی را ارائه دهید باید تمرکزتان روی مزیت‌هایی باشد که شرکت‌ها آن را می‌پسندند؛ اما اگر برای مشتریان خود تبلیغ می‌کنید باید روی نیازهای تک‌تک مشتریان تمرکز کنید. باید از خودتان بپرسید که آیا مخاطب هدف در اینترنت راحت‌تر، سریع‌تر و با تداوم بیشتری پیدا می‌شود یا در محیط شهری. در مورد اول باید به سراغ تبلیغات اینترنتی یا آنلاین بروید و در مورد دوم باید تبلیغات محیطی یا سنتی را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: تبلیغات اینترنتی چیست و چه فوایدی دارد؟

 و در ادامه با ما همراه باشید تا هر کدام از دو روش را به تفکیک بررسی کنیم.

تبلیغات در فضای آفلاین (سنتی)

تبلیغاتی که به اینترنت نیازی ندارد و عموم مردم را در برمی‌گیرد، در دسته‌بندی تبلیغات سنتی یا آفلاین قرار می‌گیرند. با اینکه روند تبلیغات دیجیتالی در حال رشد و رو به افزایش است، اما همچنان تبلیغات سنتی به قوت خود باقی هستند. با توجه به بودجه و هدف مناسب، انواع تبلیغات سنتی می‌توانند به‌ اندازه دیجیتال موثر باشند. تبلیغات سنتی به ارائه پیام‌های تبلیغاتی از طریق رسانه‌های جمعی اشاره دارد.

 • تبلیغات بیلبوردی 

تبلیغات بیلبوردی که جزء تبلیغات خارج از خانه (OOH) یا تبلیغات محیطی محسوب می‌شود، شما را قادر می‌سازد تا در مکان‌هایی مانند بزرگراه‌های فرعی یا استادیوم‌های ورزشی بر روی تابلوهای بزرگ، محصول یا خدمات خود را تبلیغ کنید. در نهایت، هر جایی که افراد زیادی از آن عبور می‌کنند، مکانی عالی برای این نوع تبلیغات است.

کلمات کمتری در این نوع تبلیغات به کار می‌رود و تمرکز روی پیاده‌سازی طراحی گرافیکی منحصربه‌فرد و چشم‌نواز است. به این فکر کنید که مردم با سرعتی زیاد از طرح بیلبورد عبور می‌کنند؛ بنابراین در چندثانیه‌ای که راننده آن را می‌بیند، باید بتواند پیام تبلیغ را خوانده و درک کند.

چیزی که این تابلوهای تبلیغاتی را بسیار جذاب می‌کند این است که می‌توانند بسیار بزرگ و چشم‌نواز باشند.

 

ازآنجایی‌ که قراردادهای بیلبورد معمولاً هر ۳ ماه یک‌ بار عوض می‌شود، برای کسب‌وکارهایی که اغلب کمپین‌های تبلیغاتی خود را به‌ صورت هفتگی یا ماهانه تغییر می‌دهند، این روش سودمندی برای تبلیغات کسب‌وکارشان نخواهد بود. از طرفی تبلیغات بیلبورد برای کسب‌وکارهای بزرگ که قصد دارند زودتر به نتیجه برسند و به برند تبدیل شوند بهتر از کسب‌وکارهای کوچک و فروش موقت است. 

 • تبلیغات در رادیو و تلویزیون

o  رادیو

تبلیغات کسب‌وکار از طریق رادیو و پادکست یک‌راه عالی برای دسترسی به مخاطبان هدف است. اگر مخاطبان هدف شما به ایستگاه رادیویی خاصی گوش می‌دهند، تبلیغات منظم می‌تواند مشتریان جدیدی را جذب کند.

بااین‌حال، صدا محدودیت‌هایی دارد. شنوندگان به‌سختی می‌توانند آن‌چه را که شنیده‌اند به خاطر بسپارند و گاهی تأثیر تبلیغات رادیویی از بین می‌رود. بهترین راه برای غلبه بر آن، این است که پیام خود را به‌طور مرتب تکرار کنید. البته که این راه هزینه‌های شما را به میزان قابل‌توجهی افزایش می‌دهد. اگر نمی‌توانید تبلیغات خود را به‌طور مرتب پخش‌کنید، ممکن است متوجه شوید که تبلیغات رادیویی نتایج قوی ایجاد نمی‌کند.

o  تلویزیون

تلویزیون دامنه وسیعی دارد و تبلیغات از این طریق ایده‌آل است اگر می‌خواهید روی مخاطبان بیشتری در منطقه‌ای بزرگ تمرکز کنید. تبلیغات تلویزیونی دارای مزیت بینایی، صدا، حرکت و رنگ هستند تا مشتری را به خرید از شما ترغیب کنند. اگر بخواهید نحوه عملکرد محصول یا خدمات خود را نشان دهید، این روش تبلیغاتی بسیار مفید است.

تهیه تبلیغات تلویزیونی و سپس خرید یک جایگاه تبلیغاتی به‌طورکلی گران است. تبلیغات به‌صورت واحد (به‌عنوان‌مثال 20، 30، 60 ثانیه) فروخته می‌شود و هزینه‌ها بر اساس موارد زیر متفاوت است:

۱) محدوده زمان

۲) برنامه تلویزیونی

۳) سراسری یا محلی باشد.

۴) پخش در چندین شبکه 

موضوعی که باید به آن توجه کنید، این است که آگهی‌های بازرگانی گران هستند. علاوه بر آن، برای مخاطبان بسیار تکراری و خسته‌کننده به نظر می‌رسند و عموماً از دیدن آن‌ها اجتناب می‌کنند؛ بنابراین ممکن است دستیابی به مشتریان از این طریق کمی سخت‌تر هم باشد. این نوع تبلیغات خیلی هدفمند نیستند و تمام اقشار جامعه آن را می‌بینند؛ بنابراین امکان اینکه دسته خاصی از مخاطبان را هدف‌گیری کنید وجود ندارد. 

 

 • تبلیغات چریکی (Guerrilla)

تبلیغات کسب‌وکارها به این روش در حدود 20 سال است که مرسوم شده است و متأسفانه هنوز در ایران اجرایی نشده است. Guerrilla یک اصطلاح گسترده برای هر چیز غیرمتعارف است و معمولاً از مصرف‌کننده دعوت می‌کند تا به نحوی با آن تبلیغات مشارکت یا تعامل داشته باشد. در تبلیغات چریکی بیش‌تر از صرف هزینه باید تمرکز بر خلاقیت، انرژی و زمان مناسب باشد. اگر این کمپین با موفقیت انجام شود، شرکت‌ها با بودجه بازاریابی کمتری می‌توانند به اهداف متعارف برای افزایش سود و رشد خود برسند.

 

از معایب این روش این است که باید پیام و هدف این نوع تبلیغ به دلیل ماهیت چریکی و خلاقانه به‌طور واضح تعریف شود تا از سوءتفاهم جلوگیری شود. گاهی تفسیر نادرست مخاطب را از پیام موردنظر برای تبلیغ دور می‌کند.

همانطور که در شکل زیر می‌بینید تبلیغات Turkish airline به دلیل انتخاب مکان نامناسب برای تبلیغ برداشتی که از آن می‌شود برخلاف چیزی است که انتظار می‌رود.

 
 • تبلیغات چاپی

تبلیغات از طریق رسانه‌های مکتوب زمانی شکل غالب تبلیغات بود. امروزه در بین میلیون‌ها تبلیغات دیجیتالی وجود دارد و به همان اندازه مهم است.

تبلیغات چاپی شامل موارد زیر می‌شوند: 

o      روزنامه‌ها و مجلات

o      بروشور و پوستر

o      کارت‌پستال

هنگام تصمیم‌گیری در مورد اینکه از تبلیغات چاپی استفاده کنید یا نه، در نظر گرفتن مخاطبان و کسب‌وکارتان بسیار مهم است. برای چه گروه سنی‌ای تبلیغ می‌کنید؟ آیا این پیام چیزی است که همه ما می‌توانیم بفهمیم یا برای مکان و محلی خاص است؟

شما می‌توانید بر حسب نیاز و بودجه‌ی خود تبلیغات تمام صفحه تا لیست آگهی‌های کوچک را انتخاب کنید؛ اما همیشه این احتمال وجود دارد که تبلیغ شما در میان تبلیغات دیگر ناپدید شود زیرا  تبلیغات زیادی را در هر نسخه منتشر می‌کنند حتی اگر هزینه تبلیغات تمام صفحه را پرداخت کنید. همچنین با استفاده از رسانه چاپی، هدف قرار دادن مخاطبان خاص بسیار دشوار است.

تبلیغات در فضای آنلاین (دیجیتال)

این نوع تبلیغات به دلیل دسترسی بیشتر افراد به فضای آنلاین و مجازی نتایج سریع‌تری را برای کسب‌وکار شما به بار می‌آورد. تبلیغ کسب‌وکار در بستر آنلاین این ویژگی را دارد که با وقت و هزینه کمتری نسبت به تبلیغات آفلاین انجام می‌گیرد و مشتری خودش به سراغ شما می‌آید و جذب محصول یا خدمات شما می‌شود. همچنین شما می‌توانید با اندازه‌گیری داده‌ها و استفاده از ابزارهای تجزیه‌وتحلیل، برحسب نتایجی که از این نوع تبلیغات کسب کرده‌اید بدانید که فروش شما از کجا می‌آید و بهینه‌سازی‌های سریع را برای افزایش عملکرد انجام دهید و تبلیغات بعدی خود را هوشمندانه و هدفمند برنامه‌ریزی کنید. چه شما بخواهید تبلیغات کسب‌وکار اینترنتی را انجام دهید و چه سنتی، روش‌های آنلاین با هزینه‌های مقرون‌به‌صرفه‌تری نسبت به روش‌های آفلاین شما را به مخاطبان هدف می‌رسانند.

بیایید باهم نگاهی به انواع تبلیغات آنلاین بیندازیم:

 • تبلیغات در گوگل

گوگل ادز یا تبلیغات به ازای هر کلیک (PPC) نوعی تبلیغات آنلاین است که در آن تبلیغ‌کنندگان برای کلمات کلیدی خاصی باهم رقابت می‌کنند و در این مناقصه هرکسی که رتبه بهتری از نظر گوگل دریافت کند، تبلیغ آن در بالای صفحه نتایج جستجوی گوگل قرار می‌گیرد. فقط هر بار که کاربر بر روی تبلیغ کلیک کند، از تبلیغ‌کننده هزینه‌ای کسر می‌گردد. اگر هم شخصی تبلیغ را مشاهده کند اما روی آن کلیک نکند، هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌شود.

گوگل ادز برای تبلیغات در کسب‌وکارهای کوچک با بودجه محدود نیز می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد.

تبلیغات در Google می‌تواند به شما کمک کند در مقابل مشتریان بالقوه خود ظاهر شوید.

یک مکان جغرافیایی خاص را هدف قرار دهید. با استفاده از Google Ads، می‌توانید چند کلمه کلیدی را شناسایی کرده و در یک منطقه خاص هدف‌گذاری کنید. اگر یک تجارت محلی هستید، این می‌تواند به شما کمک کند مشتریان بیشتری از جامعه خود به دست آورید. 

آژانس فرست ادز از زیرمجموعه‌های یکتانت، با اجرای انواع کمپین‌های گوگل ادز، می‌تواند به شما کمک کند با کلمات کلیدی مختلف به مخاطبان متعددی دسترسی پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: عوامل موثر بر هزینه تبلیغات در گوگل

برای فروش بیشتر، تبلیغات در گوگل را به یکتانت بسپارید.

برای فروش بیشتر، تبلیغات در گوگل را به یکتانت بسپارید.

شروع تبلیغات arrow-left
 • تبلیغات بنری آنلاین

آیا تابه‌حال مقاله‌ای را به‌صورت آنلاین خوانده‌اید و متوجه شده‌اید که یک تصویر مربع یا مستطیل در لبه‌های صفحه یا بین پاراگراف‌ها ظاهر می‌شود؟ این نوع تبلیغات به بنرهای نمایش معروف است و معمولاً از تصاویر یا فیلم‌های غنی تشکیل‌شده است که یک پیشنهاد تبلیغاتی با CTA را به نمایش می‌گذارد. این تبلیغات باعث آگاهی از برند شما می‌شوند و حتی اگر کاربر روی تبلیغ شما کلیک هم نکند، با دیدنشان از محصولات و خدمات شما آگاه می‌شود و در ذهن او ماندگاری ایجاد می‌کند.

از معایب تبلیغات بنری این است که گاهی باعث مزاحمت کاربر در حین خواندن مطلبی می‌شود و به دلیل اینکه کاملاً واضح است که تبلیغاتی است، نرخ کلیک آن نسبت به سایر روش‌های آنلاین کمتر است.

 • تبلیغات بنری همسان

آن‌چه تبلیغات همسان یا بومی را از سایر روش‌های تبلیغاتی متمایز می‌کند این است که ما اغلب متوجه تبلیغات آن‌ها نمی‌شویم. همان‌طور که از نام آن‌ها پیداست، این قطعات تبلیغاتی با مطابقت با قالب و سبک محتوای ارگانیک در صفحه پوشانده شده و تقریباً قابل‌ تشخیص نیستند.

استتار آن‌ها این قالب تبلیغاتی را بسیار محبوب کرده است چون به طریقی زیرکانه می‌توانند با روشی نه‌چندان واضح جلوی مخاطبان مورد نظر شما قرار بگیرند.

ازآنجایی‌که تبلیغات همسان اغلب در بسترهای انتشار محتوا یا کانال‌های مبتنی بر ویدئو مانند YouTube پخش می‌شوند، می‌توانند راهی عالی برای جلب بازدیدکنندگان به یک پست وبلاگ، یک فیلم آموزشی یا سایر انواع محتوای آموزشی با شکل طولانی‌تر باشند.

شما می‌توانید از دیگر خدمات یکتانت برای تبلیغات بنری و همسان استفاده کنید و با کمترین هزینه با بهینه‌سازی و هدفمندسازی کمپین خود، تبلیغات کسب‌وکارتان را طراحی کنید. مشاوران یکتانت آماده‌ی هرگونه پاسخگویی در این زمینه به شما هستند.

بیشتر بخوانید: با انواع کمپین های گوگل ادز آشنا شوید!

 

 • تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

تبلیغات شبکه‌های اجتماعی یکی از بهترین انواع تبلیغات در کسب‌وکار است چون برای شما امکان برقراری ارتباط با مخاطبان به شکلی معتبر را فراهم می‌سازد. شما می‌توانید تبلیغات خود را متناسب با پارامترهای مخاطب مورد نظر، شخصی‌سازی کنید. تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی به شما یک ROI سریع می‌دهد زیرا در شبکه‌های اجتماعی تصمیم گیری برای خرید هم با سرعت بیشتری اتفاق می افتد. با کدهای UTM، وقتی تبلیغات رسانه‌های اجتماعی خود را برچسب‌گذاری می‌کنید، دقیقاً می‌دانید که فروش شما از کجا ناشی شده است. همچنین تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی آزادی بیشتری برای انتشار شخصیت یک برند به شما می‌دهد. این‌ها مزایای استفاده از این نوع تبلیغات نسبت به سایر روش‌های آنلاین مثل PPC می‌باشند. حتی تبلیغات تلویزیونی نیز تا این اندازه بازدهی ندارد.

 بسته به مخاطبان و اهداف مورد نظر شما باید پلتفرم مناسب را برای تبلیغات خود انتخاب کنید. در ایران اغلب کسب‌وکارها از شبکه‌ی پرطرفدار و کاربرپسند اینستاگرام استفاده می‌کنند.

 شما برای تبلیغات در کسب‌وکارهای کوچک برای دستیابی به مخاطبان جدید، همچنین برای تبلیغات کسب‌وکارهای خانگی می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی مخصوصا اینستاگرام، نهایت استفاده را ببرید و سریع‌تر به جامعه‌ی هدف خود برسید.

اینفلوئنسر مارکتینگ و تبلیغ در پیج‌های پربازدید از بهترین روش‌های تبلیغات در اینستاگرام هستند. شما با مراجعه به پلتفرم جریان می‌توانید به‌ راحتی کمپین تبلیغاتی مناسبی دربستر اینستاگرام برای کسب‌وکار خود طراحی کنید.

 • تبلیغات موبایلی و نصب اپلیکیشن

تبلیغات موبایلی نوعی تبلیغات دیجیتالی است که در آن تبلیغات فقط در دستگاه‌های تلفن همراه ازجمله تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها ارائه می‌شود. تبلیغات تلفن همراه می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

o      تبلیغات نمایشی در موبایل

o      فیلم‌های موبایل

o      تبلیغات اپلیکیشن‌های تلفن همراه که به‌ منظور دانلود اپلیکیشن‌های یک برند است.

o      تبلیغات شبکه‌های اجتماعی که فقط در دستگاه‌های تلفن همراه ارائه می‌شود.

داشتن استراتژی تبلیغات موبایلی می‌تواند برای کسب‌وکار کوچک شما سودآور باشد چون 84 درصد از مشتریان بزرگ‌سال زیر 30 سال به‌ احتمال‌ زیاد، خرید آنلاین خود را با استفاده از یک دستگاه تلفن همراه انجام می‌دهند.

ادیوری از زیرمجموعه‌های یکتانت است که به شما کمک می‌کند با بهینه‌سازی و نمایش هوشمند تبلیغات، بیشترین درآمد را از نصب اپلیکیشن خود داشته باشید. ادیوری هر تبلیغ را به بهترین مخاطبش نمایش می‌دهد و به‌این‌ترتیب بازدهی تبلیغات برای تبلیغ‌کننده و ناشر حداکثر خواهد شد.

 • تبلیغات ایمیلی

در تبلیغات کسب‌وکار از طریق ایمیل، شما می‌توانید محصول خود را تبلیغ ‌کنید یا مطالب مختلف را با کاربرانتان به اشتراک بگذارید. برای این کار ممکن است یک بانک ایمیل داشته باشید که پیام خود را از طریق این بانک به افراد ارسال کنید یا اینکه به کاربرانتان که در خبرنامه شما عضو هستند، ایمیل بزنید. این روش در ایجاد حس وفاداری و صمیمیت در مشتری موثر است به شرطی که به‌جا و مناسب از آن استفاده کنید و از ارسال ایمیل‌های زیاد و آزاردهنده خودداری شود.

سرویس نجوا یکتانت ارائه‌دهنده‌ی خدمات ایمیل مارکتینگ است که با امکان شخصی‌سازی ایمیل‌ها مانند نام کاربری در متن و دیگر امکانات به شما کمک می‌کند که سنجیده و مطمئن در این راه گام بردارید و تعامل با مشتریان و مخاطبان خود را به حداکثر برسانید.

 • تبلیغات پوش نوتیفیکیشن

حتماً دیده‌اید که به‌ محض اینکه وارد سایت یا فروشگاهی اینترنتی می‌شوید، در بالای صفحه برای ارسال نوتیفیکیشن مطالب یا خدمات و محصولات جدید سوال می‌کند که اگر تائید کنید از این به بعد نوتیفکیشن محصولات یا مطالب جدید به شما نشان داده می‌شود؛ بنابراین ارسال پوش نوتیفیکیشن یکی از سریع‌ترین و بهترین روش‌های آگاه‌سازی کاربران از کمپین‌ها یا جذب کاربران جدید به فروشگاه یا رسانه‌ی شما و اپلیکیشن‌های فعال و معتبر است.

 در همین راستا، شما می‌توانید با استفاده از سرویس پوش نوتیفیکیشن نجوا هر چه زودتر کاربران ارزشمند خود را به مشتریان وفادار یا کاربران همیشگی تبدیل کنید. همچنین قیمت پوش نوتیفیکیشن را از تیم پشتیبانی نجوا درخواست کرده و بر اساس نیاز خود، بسته‌ی موردنظرتان را انتخاب کنید.

 
 • رپورتاژ خبری یا آگهی

رپورتاژ خبری یا رپورتاژ آگهی یک شیوه‌ی تبلیغ غیر مستقیم است که با  انتشار یک گزارش یا مقاله‌ی آموزشی در سایت‌های دیگر انجام می‌شود که یکی از بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش‌های تبلیغات کسب‌وکار، اطلاع‌رسانی و ارتباط با مخاطب است. این گزارش باید در سایت‌های مرتبط و پربازدید منتشر شود تا بیشترین مخاطب را به کسب‌وکار شما جذب کند. با انتشار یک رپورتاژ خبری خوب در سایت‌های معتبر، آگاهی کاربران نسبت به کسب‌وکار شما بیشتر می‌شود و بک لینک‌هایی دریافت می‌کنید که به افزایش رتبه گوگل و بهبود سئو شما کمک می‌کند.

شما می‌توانید برای انتشار رپورتاژ آگهی در بهترین سایت‌ها و دریافت بهترین نتایج، از سرویس تریبون یکتانت استفاده کنید.

تریبون پلتفرم انتشار آگهی است و سعی می‌کند مقرون‌به‌صرفه‌ترین قیمت‌ها را در اختیار کسب‌وکارها قرار دهد و پکیج‌های رپورتاژ آگهی ویژه‌ای طراحی کند.

سخن آخر:

تأثیر تبلیغات در کسب‌وکارها بر هیچ‌کس پوشیده نیست. با آگاهی از انواع روش‌هایی که در این مقاله به آن اشاره کردیم، امیدواریم بتوانید بهترین آن را برای کسب‌وکار خود برگزینید و به اهداف بازاریابی و تبلیغاتی خود دست‌یابید.

اگر نظر، پیشنهاد، انتقاد یا سوالی دارید حتماً با ما در میان بگذارید تا در ارائه‌ی بهترین و به‌روزترین مطالب ما را یاری کنید.

منابع:

business ، thebalancesmb

 

1.9/5 - (22 امتیاز)
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عضو خبرنامه یکتانت شوید!