۱۴ نکته برای نوشتن تیتر جذاب تبلیغاتی + نمونه تیترهای جذاب

24

تیتر جذاب تبلیغاتی ، مانند ویترین‌های خلاقانه فروشگا‌ه‌ها هستند. هدف‌شان این است که جلوی‌ راه‌تان را بگیرند، کاری کنند خود را در حال داشتن آن وسیله تصور کنید و مجبورتان کنند از «آستانه‌ی روانی» گذر کنید و وارد فروشگاه شوید تا آن جنس را بخرید.
در دنیای واقعی، تزئین ویترین مغازه راهی برای جلب‌ توجه مشتریان بالقوه است، اما در فضای آنلاین این کار را تبلیغات کلیکی انجام می‌دهند. حتی تا زمانی که نتوانید مشتریان را قانع کنید روی تبلیغ‌تان کلیک کنند، بهترین محصول یا خدمت هم ارزشی برای شما ندارد. مطلب تبلیغات کلیکی چیست هم می‌تواند به شما کمک کند.
در این مطلب نحوه‌ی نوشتن تیترهای جذاب تبلیغاتی همسان را بررسی می‌کنیم و نکاتی خواهیم گفت تا عنوان‌هایی بنویسید که مشتریان نتوانند در برابر آن مقاومت کنند. برای انتخاب درست عکس برای تبلیغات همسان نیز مطلب ۸ نکته برای عکس تبلیغاتی اثر گذار را بخوانید.

در این مطلب مثال‌های فراوانی از تبلیغات‌هایی خواهید دید که برندهای بزرگ کشور در تبلیغات همسان خود در یکتانت از آن‌ها بهره برده‌اند.

۱. سؤال بپرسید

جلب‌توجه کاربر در افزایش نرخ تبدیل نقش مهمی دارد. یکی از راه‌های جلب‌توجه این است که در عنوان تبلیغ‌تان، پرسشی مطرح کنید. یک پرسش ذهن مشتریان را درگیر پاسخ آن می‌کند و احتمالاً علاقمند به دانستن پاسخ آن خواهند شد.تیتر جذاب تبلیغاتی

۲. مشکل افراد را حل کنید

طبق نظر بسیاری از متخصصان نکته‌ای بسیار مهم در نوشتن تیتر جذاب تبلیغاتی آن است که در تیتر به موضوعاتی بپردازید که سعی دارد مشکلات مردم را حل کند. افراد نمی‌خواهند چیزی بخرند، بلکه‌ می‌خواهند مشکل‎شان را حل کنند. عنوان‌هایی که باعث می‌شود بیننده احساس کند محصول یا خدمت شما این کار را می‌کند، بسیار بیشتر کلیک‌ می‎خورند.

تیتر جذاب تبلیغاتی۳. کمی شوخ‌طبعی چاشنی کار کنید

اغلب، تبلیغ‌کننده‌ها توجه بسیاری به تبلیغ‌های رقیب‌های‌شان دارند، در حالی ‎که متأسفانه مشتریان به این مسئله اهمیتی نمی‌دهند. چیزی که آن‌ها می‌بینند، تعداد زیادی تبلیغ مشابه هم است. ضروری است که تبلیغ‎تان با رقبا متفاوت باشد.‌ شوخ‌طبعی راهی عالی برای این کار است، البته ممکن است چیزی که از نظر فردی خنده‌دار است، از نظر فرد دیگری توهین‌آمیز باشد. بنابراین اگر تصمیم به انجام این کار گرفتید، حتما از آزمون الف-ب (A/B test) استفاده کنید تا مطمئن شوید دیگران متوجه طنز متن شما می‌شوند. مطلب تست A/B چیست مقدمات این آزمون را به شما می‌آموزد.
توجه: اشکالی ندارد کمی با رقبا شوخی کنید، اما مواظب باشید چگونه این کار را انجام ‌می‌دهید. ادعاها و اتهام‎های پرسروصدا و خلاف واقع ممکن است شما را در معرض بدنامی یا نارضایتی قرار دهد.تیتر جذاب تبلیغاتی

۴. اعداد و آمار را هم اضافه کنید

برخی کاربران در برابر شواهد تجربی و آمار و ارقام واکنش بهتری نشان می‌دهند. تعداد کمی از داده‌ها، سرنخ‌هایی برای اعتماد هستند و می‌توانند بذر اعتماد را در ذهن افراد بکارند. تیتر جذاب تبلیغاتی

۵. از زبانی ساده استفاده کنید

شاید در حوزه کاری شما تعداد زیادی کلمات تخصصی و عجیب و غریب وجود داشته باشد.آن‌ها را به طور کامل فراموش کنید.شما هرگز نباید عنوان‌های تبلیغاتی را با چنین اصطلاحاتی پر کنید، زیرا این کار باعث گیج‌شدن و ناامیدشدن مخاطب می‌شود.
در عنوان‌ها از زبانی ساده و همه‌فهم استفاده کنید. با این کار خواندن ‌عنوان‌ها راحت‌تر می‌شود و صمیمی‌تر به‌نظر می‌آیند و کلیک‌ بیشتری خواهند خورد. همان اولِ کار، مخاطب را با کلمات عجیب‌وغریب دلسرد نکنید.تیتر جذاب تبلیغاتی

۶. از روند‌های اجتماعی الهام بگیرید.

در شبکه‌های اجتماعی بگردید. ببینید افرادِ حوزه‌ی صنعت یا مشتریان بالقوه شما درباره‌ی چه موضوعاتی صحبت می‌کنند و از این اطلاعات برای نوشتن تیترهای جذاب تبلیغاتی استفاده کنید. توییتر قسمت مفیدی به‌اسم «What’s trending» دارد تا بتوانید به‌سرعت روند جدید موضوعات دلخواه‎تان را بیابید. همراه جمع بودن کمک می‌کند از سرمایه‌ی شبکه‌های اجتماعی برای کسب کلیک بیشتر استفاده کنید، البته حواس‌تان به ماهیت زودگذر برخی روندهای اجتماعی باشد!

۷. از حداکثر ظرفیت تعداد کاراکتر استفاده کنید.

از کلمات یا کاراکتر‌ها بی‌هدف استفاده نکنید، اما تاجایی که کلمات هدف‌مند دارید که می‌تواند به کلیک بیشتر کمک کند حتما از همه ظرفیت تعداد کارکتر در تیتر تبلیغاتی استفاده کنید.

۸. وعده‌های دروغ ندهید و ادعاهای گزاف نکنید

ارائه‌ی ادعاهای اشتباه و پرسروصدا باعث می‌شود مخاطبان از تبلیغ‌تان سریع رد ‌شوند. اگر در عنوان تبلیغ‌تان ادعایی مطرح کردید، حتما در متن تبلیغ یا صفحه‌ی فرود یا هر دو، از طریق داده‌ای واقعی یا نظر مشتریان‌ یا سایر شواهد آن را اثبات کنید.

به عنوان مثال این که بهترین سایت فروش فلان چیز هستید، ادعایی است که درستی آن را نمی‎توان به‌آسانی بررسی کرد. باتوجه‌‎ به چه منبعی این سایت بهترین سایت فروش است؟ نه‌تنها تأیید این ادعا غیرممکن است، بلکه فضای باارزشی را هدر داده است که می‌توانست برای معرفی چیزی خاص از این کسب‌وکار صرف شود.
ناکامی در عمل‌کردن به وعده‌های داده‌شده سریع‌ترین راه ممکن برای ضربه‌زدن به برند شرکت و از دست‌ دادن مشتریان احتمالی است.

۹. درباره‌ی نشانه‌گذاری‌ و غلط‌های املایی و دستوری وسواس به‌خرج دهید

اینکه در نوشتن عنوان تبلیغاتی با کاراکترهای کمی سروکار دارید، دلیل نمی‌شود برای ویرایش متن‌تان وقت صرف نکنید. غلط‌های املایی باعث می‌شوند شما در کسب‌وکارتان بی‌سواد به‌نظر برسید، بنابراین تیتر تبلیغ را قبل از ارسال بررسی کنید.
نشانه‌گذاری‌های زبان فارسی نیز بسیار مهم است و می‌تواند تغییر زیادی در معنای متن ایجاد کند.تیتر جذاب تبلیغاتی

۱۰. بر مزایا تمرکز کنید.

هنگام نوشتن عنوان‌های تبلیغاتی علاوه‌بر توجه به خواسته‌ی مشتری به‌خاطر داشته باشید کاربران می‌خواهند بدانند استفاده از محصول یا خدمت شما چه منافعی برای‌شان دارد. فروشنده‌های حرفه‌ای هنگامی که با مشتری صحبت می‌کنند، همیشه در ذهن‌شان این پرسش را تکرار می‌کنند: «این کار چه منفعتی برای او دارد؟» شما هم هنگام نوشتن تیتر جذاب تبلیغاتی باید به این مسئله توجه کنید. در برابر این وسوسه مقاومت کنید که در عنوان تبلیغاتی از خودتان تعریف کنید. در عوض تمرکزتان بر این باشد که بگویید محصول شما چگونه به مشتریان کمک می‌کند بهتر زندگی کنند.تیتر جذاب تبلیغاتی

۱۱. از احساسات و حس کنجکاوی بهره ببرید.

از احساسات قوی، مانند ترس و سوءظن و شک و حس کنجکاوی و … خیلی زیاد می‌توانید برای جلب‌توجه افراد استفاده کنید تا روی آگهی‌تان کلیک کنند. تیتر جذاب تبلیغاتی

۱۲. بر پیشنهاد فروش منحصر‌به‌فرد خود تأکید کنید

پیشنهاد فروش منحصر‌به‌فرد (USP) آن چیزی است که شما را از رقبا متمایز می‌کند. در صورت امکان این ویژگی‌ را در عنوان تبلیغ‌تان ذکر کنید. معمولا اگر یواس‌پیِ شما چشمگیر نباشد، این روش خیلی مؤثر نیست، ولی همچنان ارزشمند است که به آن فکر کنید، به‌ویژه اگر سایر روش‌ها کارآمد نبوده‌اند.تیتر جذاب تبلیغاتی

۱۳. گفته‌ها و نظرهای کاربران را ذکر کنید.

اگر طرف‌دارانی وفادار یا مشتریانی دائمی دارید، از آن‌ها استفاده کنید و برخی گفته‌ها و نظرهاشان را در عنوان‌های تبلیغاتی ذکر کنید. از گیومه استفاده کنید تا مشخص باشد از دیگران نقل‌قول می‌کنید. نظرها و نقل‌‎قول‌ها را به آگهی ربط دهید. بهتر است نظرِ نوشته‌شده مستقیما به مزایای استفاده از محصول یا خدمت اشاره کند، برای مثال: می‌توانید از زبان یکی از مشتریانتان که احتمالاً‌  آدم اثرگذاری نیز هست مزیت‌هایی که از استفاده از محصول شما بدست آورده را بیان کنید.

۱۴. تعهد بدهید و تضمین کنید.

دادنِ تعهد سفت و سخت به مخاطب در تبلیغات کلیکی باعث افزایش اعتماد به محصول یا خدمت شما می‌شود که می‌تواند مشوقی قوی برای مصرف‌کننده‌ها باشد، به‌خصوص اگر کسب‌وکار شما در بازاری شلوغ و رقابتی فعالیت می‌کند. اگر می‌توانید تعهداتی مانند ارسال رایگان یا ضمانت بازگشت پول را در عنوان تبلیغ جای دهید، حتما آن را به متن تبلیغ اضافه کنید. توجه داشته باشید اگر تصمیم گرفتید تعهدی را در تیتر تبلیغ‌تان ذکر کنید، باید توانایی انجام آن را هم داشته باشید. اگر نتوانید، ضربه‌ای جبران‌ناپذیر به برند و اعتبارتان وارد می‌کنید.

تیتر جذاب تبلیغاتی

با رعایت ۱۴نکته بالا می‌توانید برای آیتم‌های تبلیغاتی خود تیترهای جذابی انتخاب کنید و در نهایت نتیجه بهتری از کمپین تبلیغاتی خود بگیرید.

بیشتر بخوانید: ویژگی‌های کمپین تبلیغاتی موفق

24 دیدگاه‌ها
 1. آناهیتا می گوید

  ممنون از مطالب خوب شما

 2. پدرام می گوید

  عالی بود
  استفاده از زبان ساده در تیتر تبلیغات خیلی خوبه

 3. امید می گوید

  ممنون از مطلب خیلی نکات جالبی گفتی که شاید همیشه دم دست باشه اما دقت نمیشه بهش

 4. سورنکو می گوید

  واقعا نکات جالب و جذب کننده ای رو گفتید . تشکر بابت مطلب مفیدتون

  1. ندا عروضی می گوید

   ممنون از توجه و لطف شما دوست عزیز 🙂

 5. ناول کافه می گوید

  مطلب بسیار جالبی بود
  وقتی وارد بخش وبلاگ شدم از مطالب پرمحتوا واقعا لذت بردم خسته نباشید

  1. ندا عروضی می گوید

   لطف دارین. ممنون از لطفتون 🙂

 6. احسان حسنی می گوید

  سلام
  مطلب خیلی خوبی بود و نکات خیلی مهمی رو گفتین
  ممنون

  1. ندا عروضی می گوید

   سلام دوست عزیز
   خوشحالیم که استفاده کردین 🙂

 7. کارینا پرواز می گوید

  بسیار عالی و کامل بود !

  1. ندا عروضی می گوید

   ممنون از توجهتون 🙂

 8. رمان می گوید

  سلام
  ممنون از مطالبتون بسیار زیبا

  1. ندا عروضی می گوید

   ممنون از توجه شما 🙂

 9. تولید محتوا می گوید

  ممنون
  ما از این روش ها استفاده میکنیم

  1. محمود حسینی می گوید

   سلام
   ممنون از لطف شما. خوشحالم که مفید بوده 🙂

 10. امیر محمد رحیمی می گوید

  لیست کاملی از انواع تیتر بود! ممنون

  1. ندا عروضی می گوید

   خوشحالیم که براتون مفید بوده 🙂

 11. خرما شکلاتی می گوید

  سلام. ممنون از مطلب بسیار کاربردی و خوبی که قرارداید.

  1. ندا عروضی می گوید

   سلام خوشحالیم مفیده بوده. ممنون از لطفتون

 12. خانه هوشمند رشت می گوید

  عنوان ها واقعا محشر بود. سپاس از اموزش مفیدتون

  1. ندا عروضی می گوید

   خواهش میکنیم. به مطالب دیگه سایت هم سر بزنین 🙂

 13. نسیم می گوید

  عالی بود…ممنونم

  1. محمود حسینی می گوید

   سلام دوست عزیز
   خوشحالیم که براتون مفید بوده :)َ

 14. Agahi90.iR می گوید

  فقط در یک کلمه میشه گفت ” درود به شرفت ”
  موفق باشید

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.