تبلیغات نوتیفیکیشن چیست

0

یکی از ابزارهای پرکاربرد بازاریابی پوش نوتیفیکیشن است. پوش نوتیفیکیشن برنامه یا وب‌سایت شما را به کاربر یادآوری می‌کند و سبب می‌شود کاربر بار دیگر از کسب‌وکار شما استفاده کند. با مطالعه این مقاله به پاسخ سوال تبلیغات نوتیفیکیشن چیست پی خواهید برد. . تبلیغات نوتیفیکیشن به دو دسته کلی تقسیم‌بندی می‌شود. دسته اولِ تبلیغات نوتیفیکیشن، پیام‌هایی است که از طریق سایت به کاربر ارسال می‌شود و دسته دوم، پیام‌هایی است که از طریق اپلیکیشن به تلفن همراه ارسال می‌شود.

جالب است بدانید که می‌توانید با به کارگیری تبلیغات پوش نوتیفیکیشن نرخ درگیری کاربر با برنامه خود را حدود ۸۸ درصد افزایش دهید. برخلاف تبلیغات سنتی که در بسیاری از مواقع توسط کاربران نادیده گرفته می‌شود، ۵۰ درصد از تبلیغات نوتیفیکشن مورد توجه کاربر قرار می‌گیرد و تجربه کاربری خوبی را برای آن‌ها فراهم می‌آورد.

تبلیغات از طریق سایت یا اپلیکیشن در گذشته و امروزه چه تفاوت‌های دارد؟

ارسال نوتیفیکیشن تبلیغاتی می‌تواند برای برنامه‌های متفاوت تبلیغاتی، بسیار موثر و کاربردی باشد. از آنجایی که نرخ بازدید و بازدهی بالایی دارد، برندهای زیادی از تبلیغات نوتیفیکیشن استفاده می‌کنند. برخلاف تبلیغات سنتی که بعد از چند ثانیه از صفحه موبایل ناپدید می‌شوند، تبلیغات نوتیفیکشن می‌تواند ساعت‌ها در صفحه تلفن همراه شما باقی بماند. همچنین این امکان را برای کاربر فراهم می‌کند تا در هر زمانی که تمایل دارد، به تبلیغات نوتیفیکیشن خود رسیدگی کند.

همچنین در گذشته برای دیدن تبلیغات لازم بود کاربر، اپلیکیشن و یا سایت مورد‌نظر را باز کند ولی هم‌اکنون بعد از به وجود آمدن تبلیغات نوتیفیکیشن، دیگر نیازی به باز شدن اپلیکیشن یا سایت توسط کاربر نیست و مخاطب به راحتی می‌تواند تبلیغ مرتبط با کسب‌وکار شما را دریافت و از آن استفاده کند. در این نوع از تبلیغات، می‌توانید از بنر و عکس استفاده و متن تبلیغاتی خود را به آن اضافه کنید. از این طریق توجه کاربر را به خود جلب کنید و  نرخ بازدیدتان را دو چندان کنید.

تبلیغات نوتیفیکیشن چیست

از چه راه‌هایی می‌توان تبلیغات نوتیفیکیشن ارسال کرد؟

راه‌های بسیاری برای ارسال پوش نوتیفیکیشن تبلیغاتی وجود دارد که در بسیاری از مواقع، کاربر تفاوت بین آنها را درک نمی‌کند. دو راه ارسال تبلیغات نوتیفیکیشن به شرح زیر است:

توسعه‌دهنده‌های اپلیکیشن می‌توانند با قرار دادن SDK در نرم افزار خود، امکان ارسال تبلیغات نوتیفیکیشن را فراهم کنند.

دارندگان سایت‌ها می‌توانند با قرار دادن اسکریپ در وب‌سایت خود و با کسب اجازه از کاربر، بر روی مرورگری که کاربر با آن وارد سایت شده، تبلیغات نوتیفیکیشن ارسال کنند.

شما می‌توانید با هر یک از روش‌های ذکر شده، با کاربر ارتباط برقرار کنید و تبلیغات نوتیفیکیشن خود را ارسال کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.