تبلیغات نوتیفیکیشن چیست

0

یکی از ابزارهای پرکاربرد بازاریابی پوش نوتیفیکیشن است. پوش نوتیفیکیشن برنامه یا وب‌سایت شما را به کاربر یادآوری کرده و سبب می‌شود کاربر بار دیگر از کسب‌وکار شما استفاده کند. در این مقاله، سعی شده به سوال تبلیغات نوتیفیکیشن چیست پاسخ داده شود. تبلیغات نوتیفیکیشن به دو دسته کلی تقسیم‌بندی می‌شود. دسته اولِ تبلیغات نوتیفیکیشن، پیام‌هایی است که از طریق سایت به کاربر ارسال می‌شود و دسته دوم، پیام‌هایی است که از طریق اپلیکیشن به تلفن همراه ارسال می‌شود.

جالب است بدانید که می‌توانید با به کارگیری تبلیغات پوش نوتیفیکیشن نرخ درگیری کاربر با برنامه خود را حدود ۸۸ درصد افزایش دهید. برخلاف تبلیغات سنتی که در بسیاری از مواقع توسط کاربران نادیده گرفته می‌شود، ۵۰ درصد از تبلیغات نوتیفیکشن مورد توجه کاربر قرار گرفته و تجربه کاربری خوبی را برای آن‌ها فراهم می کند.

تبلیغات از طریق سایت یا اپلیکیشن در گذشته و امروزه چه تفاوت‌های دارد؟

ارسال نوتیفیکیشن تبلیغاتی می‌تواند برای برنامه‌های متفاوت تبلیغاتی، بسیار موثر و کاربردی باشد و از آنجایی که نرخ بازدید و بازدهی بالایی دارد، برندهای زیادی از تبلیغات نوتیفیکیشن استفاده می‌کنند. برخلاف تبلیغات سنتی که بعد از چند ثانیه از صفحه موبایل ناپدید می‌شوند، تبلیغات نوتیفیکشن می‌تواند ساعت‌ها در صفحه تلفن همراه شما باقی بماند و این امکان را برای کاربر فراهم می‌کند تا در هر زمانی که تمایل دارد، به تبلیغات نوتیفیکیشن خود رسیدگی کند.

همچنین در گذشته برای دیدن تبلیغات لازم بود کاربر، اپلیکیشن و یا سایت مورد‌نظر را باز کند ولی هم‌اکنون بعد از به وجود آمدن تبلیغات نوتیفیکیشن، دیگر نیازی به باز شدن اپلیکیشن یا سایت توسط کاربر نیست و مخاطب به راحتی می‌تواند تبلیغ مرتبط با کسب‌وکار شما را دریافت و از آن استفاده کند. در این نوع از تبلیغات، می‌توانید از بنر و عکس استفاده کرده و متن تبلیغاتی خود را به آن اضافه کنید. این موضوع توجه کاربر را به خود جلب کرده و نرخ بازدید شما را دو چندان می‌کند.

تبلیغات نوتیفیکیشن چیست

از چه راه‌هایی می‌توان تبلیغات نوتیفیکیشن ارسال کرد؟

راه‌های بسیاری برای ارسال پوش نوتیفیکیشن تبلیغاتی وجود دارد که کاربر در بسیاری از مواقع تفاوت بین آنها را درک نمی‌کند. دو راه ارسال تبلیغات نوتیفیکیشن به شرح زیر است:

توسعه‌دهنده‌های اپلیکیشن می‌توانند با قرار دادن SDK در نرم افزار خود، امکان ارسال تبلیغات نوتیفیکیشن را فراهم کنند.

دارندگان سایت‌ها می‌توانند با قرار دادن اسکریپ در وب‌سایت خود و با کسب اجازه از کاربر، بر روی مرورگری که کاربر با آن وارد سایت شده، تبلیغات نوتیفیکیشن ارسال کنند.

شما می‌توانید با هر یک از روش‌های ذکر شده، با کاربر ارتباط برقرار کرده و تبلیغات نوتیفیکیشن خود را ارسال کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.