۵ ترند برتر تبلیغات کلیکی در سال ۲۰۲۰

0

سال ۲۰۲۰ تاکنون سال پر حادثه‌ای بوده و تبلیغات کلیکی برای مشاغل روند رو به رشدی داشته است. مشاغل، بازارها، اقتصادها، امسال همه آن‌ها سوار ماشین غلتکی شده‌اند و دنیای تبلیغات کلیکی نیز ساکن نمانده و با سرعتی بیشتر از قبل در حال پیشرفت است. در ادامه ۵  ترند برتر تبلیغات کلیکی  در سال ۲۰۲۰ را بررسی می‌کنیم با ما همراه باشید.

ظهور اتوماسیون

یکی از ۵ ترند برتر تبلیغات کلیکی ظهور اتوماسیون است. اگرچه برخی از بازاریابان اتوماسیون را با سوظن نگاه می‌کنند و برخی دیگر آن را به طور کامل رد کرده‌اند، اما این واقعیتی اجتناب‌ناپذیر است و مزایای قابل توجهی دارد.

بیشتر بازاریاب‌ها از تبلیغات پاسخگوی گوگل(googles responsive ads) و تبلیغات خودکار Facebook استفاده می‌کنند. پیشنهادات فیس بوک هنوز نتایجی را که در آزمایش‌ها به دنبال آن هستیم، ارائه نکرده است، اما چون زمان کمی از شروع آن می‌گذرد، گذر زمان نشان خواهد داد که آیا  عملکرد تبلیغات کلیکی را در آینده بهبود می‌بخشد یا نه.

تبلیغات پاسخگوی گوگل، در یک کمپین کلیکی اخیر، میزان نرخ کلیک(CTR) 5.69% را در مقایسه با CTR  ۴٫۳۲٪ که از طریق قالب تبلیغات متنی توسعه یافته حاصل شده، به‌دست آورد. این یک شروع امیدوارکننده است که شاید مدیون این واقعیت باشد که تبلیغات پاسخگوی گوگل، در ماه می ۲۰۱۸ و زودتر از فیسبوک در ماه دسامبر ۲۰۱۸، آغاز شده است.

مزایای ترند برتر تبلیغات کلیکی

در اینجا به سه مورد از بزرگترین مزایای موج‌سواری بر روی ترند برتر تبلیغات کلیکی اشاره می‌کنیم:

  • نرخ کلیک بالاتر: تبلیغات پاسخگوی گوگل، کارایی ۵٫۷۵٪ بهتری داشته و گستردگی و نرخ تبدیل آن ۸٫۵٪ بهتر است.
  • فهم آسان‌تر: رابط گوگل ادز به کاربران اجازه می‌دهد ببینند که کیفیت تبلیغات آن‌ها به اندازه کافی خوب است یا نیاز به پیشرفت دارد.
  • در وقت صرفه‌جویی می‌کنید، تبلیغات خود را بهینه کنید و با دستکاری و آزمایش کمتر، به نتایج بهتری برسید.

 نکات مهم برای استفاده بیشتر از اتوماسیون تبلیغات کلیکی

در ادامه به نکات مهمی اشاره می‌کنیم که با دانستن آن‌ها از تبلیغات کلیکی استفاده بهتری می‌کنید.

هنگام ساخت تبلیغات هوشمند باشید

اکنون شما ابزار هوشمندی دارید که به شما می‌گوید تبلیغات شما خوب است یا بد. آیا کلمه کلیدی را به اندازه کافی در متن وارد کرده‌اید یا نه. بنابراین هوشمند باشید و بهترین کلمات کلیدی را برای پیاده‌سازی در متن انتخاب کنید؛ تا عملکرد تبلیغات شما بهتر و بهتر شود.

اکنون وقت کافی دارید؛ پس به خوبی از آن استفاده کنید!

ما اغلب با این چالش روبرو شده‌ایم که قادر به بهینه‌سازی کلمات کلیدی منفی نیستیم زیرا وقت نداریم. در گذشته، نظارت بر تبلیغات، معمولاً نیازمند مواجهه با تبلیغات با کارایی بدتر، تجزیه‌و‌تحلیل مواردی که درست کار نمی‌کند و صحبت با تیم محتوا برای بهبود آن‌ها بود. اما اکنون این روند دیگر وجود ندارد. بنابراین می‌توانیم روی سایر موارد مهم دیگر مانند کلمات کلیدی و بهبود هدف قراردادن مخاطب، تمرکز کنیم. به عنوان مثال، گوگل ادز، گزینه‌ای را برای هدف قراردادن یک بخش مخاطب خاص فراهم می‌کند و آماری را ارائه می‌دهد که به شما کمک می‌کند عملکرد آن مخاطبان را ببینید. بازاریابان همچنین می‌توانند پیشنهادات مربوط به هر مخاطب را تغییر دهند، که یک روش عالی برای استفاده از زمانی است که اتوماسیون به شما در صرفه‌جویی کمک می‌کند.

SEO و تبلیغات کلیکی اکنون یک تیم هستند

یکی دیگر از ۵ ترند برتر تبلیغات کلیکی، استفاده از سئو در کنار تبلیغات کلیکی است. در این سال بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) و تبلیغات کلیکی به طور فزاینده‌ای با هم کار می‌کنند. وجود این دو برای جعبه ابزار یک بازاریاب دیجیتال، ضروری است و همگرایی جدید آن‌ها، به این معنی است که در کنار هم ارزش بیشتری دارند. در ترند برتر تبلیغات کلیکی ۲۰۲۰ وقتی همه عناصر در کنار هم قرار بگیرند و کاملاً کار کنند، یک پیروزی برای بازاریابی دیجیتال است.

در اینجا چگونه SEO می‌تواند به بهبود عملکرد تبلیغات کلیکی کمک کند؟

در این‌جا به چگونگی اثر مثبت سئو بر روی تبلیغات کلیکی می‌پردازیم:

دیده شدن بیشتر

اجرای یک کمپین تبلیغات کلیکی همراه با SEO، به شما اطمینان می‌دهد که بازدید وب‌سایت شما به میزان قابل‌توجهی افزایش می‌یابد و همچنین این احساس را ایجاد می‌کند که حضور دائمی در بازار خود دارید.

داده‌های کلمه‌کلیدی بیشتر برای تجزیه‌وتحلیل

اجرای کمپین های SEO و تبلیغات کلیکی با هم به این معنی است که می‌توانید تعداد زیادی داده اضافی را ببینید که به شما امکان تصمیم‌گیری آگاهانه‌تری را در مورد استراتژی بازاریابی جهانی می‌دهد.

 عملکرد خوب تبلیغات کلیکی از استراتژی محتوای ارگانیک خبر می‌دهد

آگاهی از این که کدام یک از تبلیغات شما به خوبی کار می‌کند و حداکثر تبدیل را دارد برای شما بسیار مفید است. سپس می‌توانید برچسب های عنوان، متا توضیحات و محتوا را با استفاده از این موارد به عنوان مبنای خود ایجاد کنید و از آنچه برای تبلیغات کلیکی کار کرده است بیاموزید.

هدف‌گذاری مخاطب بهتر می‌شود

یکی دیگر از ۵ ترند برتر تبلیغات کلیکی این است که امسال هدفگذاری مخاطب، بهتر انجام می‌شود. بیشتر کسب‌وکارها به اهمیت هدف‌گذاری دقیق بازاریابی دیجیتال خود و ارائه محتوای ارزشمند به مشتریان بالقوه پی می‌برند.

راه‌های موثر برای دستیابی به مخاطب هدف

در این‌جا موثرترین راه‌ها برای دستیابی به مخاطبان هدف از طریق تبلیغات کلیکی وجود دارد:

مخاطبان خود را از طریق پرسونا تعریف کنید

تعریف مخاطبان بیشتر از انتخاب کلمات‌کلیدی مناسب یا هدف قراردادن مخاطبان صحیح در تبلیغات فیس‌بوک اهمیت‌ دارد. با ایجاد یک نمونه از شخصیت‌ مخاطب خود(پرسونا)، می‌توانید در هدف‌گیری خود دقیق‌ و دقیق‌تر باشید و اطمینان حاصل کنید که مخاطب مناسب را در بین کانال‌های مختلف ایجاد می‌کنید.

مطالب مفید و مرتبط را ارائه دهید

محتوا فقط شامل پیشنهاد دادن به مشتری و منتظر آمدن آگهی‌ها نیست. فقط سعی نکنید مشتری کلیک کند؛ بلکه محتوایی را ارائه دهید که در آن لحظه به نیازهای او پاسخ دهد. استفاده از لحن مناسب و انتقال حس همراهی و یاری در رفع مشکل، مخاطب را تشویق می کند که فقط روی تبلیغ کلیک نکنند، بلکه ادامه داده و فرم راهنما را تکمیل می‌کند یا از وب‌سایتی که لینک آن در آگهی است دیدن می‌کند.

در هر بستر مخاطبان مرتبط ایجاد کنید

 سیستم‌عامل‌های شبکه‌های اجتماعی متفاوت از هم هستند و به طور مداوم در حال تغییرند. توصیه می‌شود از آخرین اخبار مطلع باشید، در این صورت می‌توانید یک مرجع مفید و معتبر برای مخاطبان خود باشید. آنها سوالاتی دارند و شما می‌خواهید آنها را پاسخ دهید. به عنوان مثال، اگر آن‌ها شما را به خاطر اخبار و اطلاعات آماری بازاریابی‌دیجیتال دنبال می‌کنند، ممکن است بپرسند: “آیا باید از هشتگ در کپی تبلیغات توییتر استفاده کنیم؟” یا “آیا باید در لینکدین براساس مهارت یا عناوین شغلی مخاطب ایجاد کنیم؟” همگام شدن با اخبار جدید، به این معنی است که می‌توانید اطلاعاتی را که مخاطبان به دنبال آن هستند، ارائه دهید.

ویدئو، فرمتی همیشه محبوب

یکی از ۵ ترند برتر تبلیغات کلیکی این است که از محتوای ویدئویی استفاده مطلوب می‌شود. ویدئو یکی از جذاب‌ترین انواع محتوایی است که در اختیار بازاریابان قرار دارد و به دلیل نتایج شگفت‌انگیزی که می‌تواند ارائه دهد، بسیاری از ما دوست داریم با این قالب کار کنیم. هرچه ویدیو بهینه شده باشد، می‌توانید نتیجه بهتری بگیرید. به عنوان مثال، آخرین کمپین ویدیویی موسسه fiftyfiveandfive  در لینکدین، به میزان بازدید ۳۴٫۲۵٪ رسیده است که بالاتر از معیار ارائه شده توسط لینکدین است.

چگونه می‌توانیم از محتوای ویدئویی برای ایجاد کمپین‌های بسیار موفق، نهایت استفاده را ببریم؟

 در این‌جا نکاتی در مورد اصول اساسی آورده شده است:

  • ویدئوی کوتاه اغلب بهتر است. معمولاً حدود ۳۰ ثانیه بهترین زمان است.
  • تمرکز بر محتوا، نکته اصلی است. پویا باشید و مستقیم به اصل موضوع برسید.
  • موسیقی مهم است. مخاطبان خود را با یک پس‌زمینه حواس‌پرت کننده، اذیت نکنید.

وقت ارزشمند است

یکی دیگر از ۵ ترند برتر تبلیغات کلیکی مربوط به استفاده بهینه از زمان و استفاده از نمونه‌کارهای پیشنهادی است. مشاهده و الهام‌گرفتن از نمونه‌کارها، از موارد هوشمندانه و مفیدی که می‌تواند یکی از جذاب‌ترین ترندهای تبلیغات کلیکی سال ۲۰۲۰ باشد. بیایید نگاهی به پیشنهادات نمونه کارها و آنچه که ارائه می‌دهد، بیاندازیم.

نمونه‌کارهای پیشنهادی تبلیغات کلیکی کتابخانه‌ای است که در آن می‌توانید استراتژی‌های پیشنهادی مختلفی را که در بین کمپین‌ها و گروه‌های تبلیغاتی و همچنین کلمات‌ کلیدی استفاده می‌شود، ذخیره کنید تا به شما در رسیدن به اهداف خود کمک کند.

بنا دلایل زیر، نمونه‌کارهای پیشنهادی بسیار جالب است:

  • به شما کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنید که تمام مبارزات شما همیشه به طور کامل بهینه شده‌اند و بهترین شانس را برای موفقیت به شما می‌دهد.
  • این باعث می‌شود در مدیریت بودجه هر کمپین، وقت زیادی صرفه‌جویی شود و همچنین به شما امکان کنترل بیشتری روی هزینه‌ها را می‌دهد.
  • ویژگی فصلی جدید آن به شما امکان می‌دهد برای مدت‌زمان‌خاص پیشنهادات را تغییر دهید. این بدان معنی است که می‌توانید آن‌ها را با فعالیت‌های دیگر بهتر هماهنگ کنید.

فکر می‌کنم با گذشت زمان کلمات “نمونه کارهای پیشنهادی” بیشتر و بیشتر در مکالمات بازاریابی دیجیتال خواهید شنید، بنابراین توصیه من این است که زودتر با آن‌ها آشنا شوید.

ترندهای بعدی تبلیغات کلیکی ۲۰۲۰  چه خواهد بود؟ سال هنوز به پایان نرسیده است و هنوز زمان برای ظهور ترندهای جدید قبل از آغاز ۲۰۲۱ وجود دارد. زمان به سرعت می‌گذرد و جهان تغییر می‌کند بگذارید ببینیم در آینده چه خبر است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.