✨ایبوک اصطلاحات بازاریابی و تبلیغات دیجیتال را بدون هزینه دانلود کنید!✨

۱۳ روش تبلیغ عطر و ادکلن و متن تبلیغ عطر اثربخش

مقالات دیجیتال مارکتینگ | تحریریه یکتانت | تاریخ بروزرسانی : ۱۲ آذر ۱۴۰۱

۱۳ روش تبلیغ عطر و ادکلن و متن تبلیغ عطر اثربخش

عطر و ادکلن تقلبی و فیک کاری با اعتماد آدم‌ها کرده که بازاریابی و تبلیغات عطر و ادکلن کار خیلی سختی شده است؛ حالا مهم‌ترین راه افزایش فروش جلب اعتماد است.

اما برای پیداکردن اولین مشتری هم باید سراغ راه‌هایی برویم که می‌خواهیم در این مقاله معرفی کنیم.

در آخر هم قرار است چند نمونه متن تبلیغ عطر و ادکلن را به‌عنوان توشهٔ راه به شما بدهیم؛ پس تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

 

چرا باید به فکر تبلیغات برای عطر و ادکلن باشیم؟

طبق آمار، حجم بازار عطر و ادکلن در ایالات متحدهٔ آمریکا ۱۶ میلیارد دلار است! این رقم حیرت‌انگیز، بیش از هرچیز نشان‌دهندهٔ رقابت شدید است.

حجم بازار عطر و ادکلن آمریکا

شاید بازار ایرانی به بزرگی بازار آمریکا نباشد؛ ولی کافی است کلمهٔ عطر را در همین گوگل جست‌وجو کند تا با صدها فروشگاه آنلاین روبه‌رو شوید.

ولی این بازار به‌غیر از رقابت شدید، با یک مشکل اساسی به‌نام «عدم‌اعتماد مشتری» روبه‌رو است. همین مسئله هم باعث شده است کار فروش سخت‌تر از قبل شود؛ به‌خصوص با وجود هزاران فروشگاه متقلب! می‌توان گفت از نظر مردم، این بازار در حال حاضر بوی تقلب می‌‌دهد!

پس شما به دو دلیل مهم به تبلیغات نیاز دارید:

 • دیده‌شدن؛
 • جلب اعتماد مشتریان بالقوه.

تبلیغات درست به شما اجازه می‌دهد به مشتری دلیلی بدهید که به شما اعتماد کند و حتی او را به مشتری وفادار و مدافع فروشگاه خود تبدیل کنید؛ آن هم در این عصر بی‌اعتمادی.

بیایید برویم سراغ راهکارهای عملی برای این کار.

 

روش‌های تبلیغات عطر و ادکلن

قرار است ۱۳ روش تبلیغ عطر و ادکلن – آنلاین و آفلاین – را در این بخش بررسی کنیم.

ممکن است شما بخواهید ابتدا روی آگاهی از برند کار کنید یا دیگری بخواهد فروش خود را در مدت‌زمان کوتاهی افزایش دهد. شاید دستتان باز باشد و بتوانید چند روش گران مثل تبلیغات اینفلوئنسری و بیلبوردی را هم‌زمان اجرا کنید یا فعلاً بخواهید بودجهٔ کمی به تبلیغات اختصاص دهید.

نیاز و ویژگی‌های مخاطب هم نقش زیادی در انتخاب روش تبلیغاتی و متن آن‌ دارد.

پس بسته به بودجه، مخاطب موردنظر و هدفی که دارید، ۱ یا چند روش را انتخاب کنید.

 

۱. استفاده از پیامک برای جذب مشتری

مثل بیشتر کسب‌وکارها، فروشگاه‌های عطر، هم می‌توانند فیزیکی و حضوری باشند و هم آنلاین و غیرحضوری! در هر دو صورت، استفاده از پیامک می‌تواند یکی از مؤثرترین روش‌ها برای تبلیغات و جذب مشتری باشد.

ارسال پیامک برای شما گران تمام نمی‌شود و در مقابل، بازدهی خوبی دارد. چند روش برای این کار وجود دارد:

می‌توانید از امکان ارسال انبوه پیامک استفاده کنید. این روش برای افزایش آگاهی از برند بسیار تأثیرگذار است. مثلاً فروشگاه تازه‌تاسیس می‌تواند نام خود را در مدت‌زمان کوتاهی روی زبان‌های مردم یک شهر یا حتی کشور بیندازد.

روش دیگر، ارسال پیامک منطقه ای است؛ یعنی پیامکی را که حاوی یک متن تبلیغاتی است، برای شماره‌هایی که در یک محل مشخص هستند، بفرستید.

مثلاً افرادی که در محله‌‌های اطراف فروشگاه زندگی می‌کنند، هدف می‌گیرید.

روش سوم، ارسال بر اساس ویژگی‌های مخاطبان است. فرض کنید می‌خواهید تاجرانی را هدف بگیرید که همیشه کت‌وشلوار می‌پوشند و طرفدار چند برند به‌خصوص هستند. می‌توانید آن‌ها را در یک گروه مشخص قرار دهید و پیامک خود را برای آن‌ها ارسال کنید.

از هر روشی که استفاده می‌کنید، حتماً در انتهای پیام، یک CTA قرار دهید؛ همچنین راه ارتباطی را هم در متن اس ام اس بیاورید. جلوتر چند نمونه متن تبلیغ عطر و ادکلن هم با شما در میان می‌گذاریم. (چنانچه تمایل به استفاده از پنل ارسال پیامک دارید، می‌توانید از شرایط و تعرفه یکتانت اطلاعات کسب کنید)

نمونه پیامک تبلیغات عطر و ادکلن

۲. همکاری در فروش

دیگر راه تبلیغات عطر و ادکلن، استفاده از راهکار همکاری در فروش است؛ هم به‌صورت آفلاین و هم به‌صورت آنلاین.

احتمالاً آن را با فروش پورسانتی بشناسید:

فردی یا فروشگاهی محصول شما را می‌فروشد و به‌ازای هر فروش، مبلغ مشخصی را به‌عنوان کمیسیون می‌گیرد.

می‌توانید قراردادی با فروشگاه‌های لوازم آرایشی و داروخانه‌ها ببندید. پس از آن، محصولات را برای آن‌ها بفرستید و به‌ازای فروش هرکدام، پورسانت مشخصی به آن‌ها بدهید.

همچنین، می‌توانید از آن‌ها بخواهید مشتری را به سمت شما سوق دهند و خودتان محصول را به آن‌ها بفروشید.

گزینهٔ دوم منطقی‌تر است؛ چون مشتری با خود شما آشنا می‌شود و می‌توانید او را به خرید مجدد ترغیب کنید. در غیر این صورت، او مشتری همان معرفی‌کننده می‌ماند و ممکن است حتی محصول یک فروشگاه دیگر را در خرید بعدی بخرد.

اما همکاری در فروش به‌صورت آنلاین یا افیلیت مارکتینگ هم می‌تواند روش مؤثری برای تبلیغ محصولات‌تان باشد.

سازوکار به این شکل است که لینکی اختصاصی در اختیار سایت‌ها و اشخاص فعال در اینترنت قرار می‌دهید. سپس آن‌ها بازدیدکنندگان خود را ترغیب می‌کنند که برای تهیۀ عطر و ادکلن از سایت شما استفاده و روی لینک مدنظر کلیک کنند. به این ترتیب، خواهید فهمید که هر مشتری از جانب چه کسی یا چه سایتی آمده است.

معامله دو سر برد است! شما بیشتر می‌فروشید و طرف دیگر هم کمیسیون بیشتری دریافت می‌کند.

مقاله پیشنهادی: افیلیت مارکتینگ (همکاری در فروش) چیست و چه مزایایی دارد؟

۳. تبلیغات گسترده و اینفلوئنسری در اینستاگرام

چه دوست داشته باشیم و چه مخالف این مسئله باشیم، چشم مردم به دهان اینفلوئنسرها است. آن‌ها زندگی اینفلوئنسرها را با دقت دنبال می‌کنند؛ مثلاً چه می‌پوشند، از چه ادکلنی استفاده می‌کنند، در کدام رستوران غذا می‌خورند، لوازم خانگی را از کجا می‌خرند.

اینفلوئنسرها را می‌توان الگوی دنبال‌کنندگان دانست که حرف آن‌ها را چشم‌بسته قبول می‌کنند. این فرصت خوبی است تا از این اعتماد به سود خود استفاده کنید؛ آن‌ هم در این موج بی‌اعتمادی. کافی است اینفلوئنسری ضامن شما باشد!

از طرفی، مردم پیج‌های پربازدید را برای خواندن محتواهای آموزشی یا سرگرم‌کننده، دانستنی‌ها یا حتی اخبار دنبال می‌کنند. تبلیغات گسترده در پیج‌های پربازدید هم به دیده‌شدن شما منجر می‌شود.

یافتن اینفلوئنسر و پیج پربازدید سخت است؛ چون شما باید تعرفه‌های مختلف و نرخ تعامل آن‌ها را با یکدیگر مدام مقایسه کنید و در آخر هم شاید نتوانید تصمیم بگیرید. این مشکل به‌خصوص در روزهای شلوغ مثل ولنتاین و شب یلدا به جاماندن از بازار ختم می‌شود.

جریان (یکی از زیرمجموعه‌های یکتانت) کار را برای شما راحت‌ کرده است. با کمک این پلتفرم، تمام اینفلوئنسرها و پیج‌های پربازدید را با یکدیگر مقایسه، بهترین‌ها را جدا و کمپین خود را در آخر اجرا می‌کنید. از طرفی، گزارش تبلیغات هم در اختیارتان می‌گذارد تا بهتر خرج کنید.

 

۴. ثبت موقعیت مکانی فروشگاه در نقشهٔ گوگل

بر اساس آمار سایت Oberlo، روزانه ۵/۸ میلیارد جست‌وجو در گوگل انجام می‌شود؛ ولی اجازه دهید چند آمار جذاب دیگر را به شما نشان دهیم:

 • در سال ۲۰۲۰، ۹۳ درصد کاربران از گوگل برای پیداکردن فروشگاه‌ها و کسب‌وکارهای محلی استفاده کرده‌اند. (فروشگاهی که در یک منطقهٔ مشخص مثل تجریش یا شهر اصفهان است.)
 • ۴۲ درصد آن‌ها روی لوکال پک گوگل (نتایجی که در تصویر زیر می‌بینید) کلیک کرده‌اند.
 • ۶۱ درصد مردم ترجیح می‌دهند از خدمات فروشگاهی در نزدیکی خود استفاده کنند.

ثبت موقعیت مکانی فروشگاه در گوگل

تمام این موارد حاکی از آن است که شما باید فکری برای حضور در جست‌وجوهای محلی (لوکال) کاربران بکنید. برای این کار، می‌توانید نام فروشگاه را در نقشهٔ گوگل ثبت کنید. این امکان وجود دارد که مواردی مثل راه‌های تماس، ساعات کاری، آدرس فروشگاه و وب‌سایت فروشگاه را همراه با چند تصویر اضافه کنید.

پس از آن، شما جلوی چشم کسی ظاهر می‌شوید که عبارت مرتبط با شما مثل «فروشگاه عطر و ادکلن»، «فروشگاه عطر و ادکلن نزدیک من» و «فروشگاه عطر و ادکلن پاسداران» را جست‌وجو کند.

از طرفی، کاربران می‌توانند نه‌تنها به شما در نقشهٔ گوگل امتیاز بدهند، بلکه نظر خود را ثبت کنند. نظر مثبت آن‌ها می‌تواند بی‌اعتمادی دیگران را از بین ببرد و به فروش محصول منجر شود.

مقاله پیشنهادی: آموزش ثبت مکان در گوگل مپ با گوشی و کامپیوتر (راهنمای ویدئویی)

۵. استفاده از مشتری راضی برای تبلیغات!

تبلیغات عطر و ادکلن، زمانی که بدون چشمداشت و توسط مشتریان راضی انجام شود، تأثیر چند برابری خواهد داشت؛ چون آن مشکل بی‌اعتمادی را در لحظه حل می‌کند!

حالا چه کاری باید انجام دهید؟ نظر مشتریان راضی را در جاهای مختلف به دیگران نشان دهید؛ مثلاً استوری‌های اینستاگرام یا نقشهٔ گوگل. همین موضوع می‌تواند خیال برخی مشتریان را راحت کند که شما متقلب نیستید.

وقتی کار به جایی برسد که مشتری شما را به آشنایان خود معرفی و توصیه کنند، یعنی شرایط خیلی خوب پیش رفته است!

پس از معجزۀ تبلیغات دهان‌به‌دهان هم غافل نشوید! مردم به پیشنهادهای دوستان و نزدیکان خود راحت‌تر اعتماد می‌کنند.

البته فراموش نکنید، برای جلب نظر مثبت مشتریان، باید خدمت و محصولی بی‌نظیر ارائه کنید؛ بنابراین تجربه‌ای برای آن‌ها خلق کنید که در یادشان بماند و مایل باشند شما را به دیگران هم معرفی کنند.

نکته: تبلیغات دهان‌به‌دهان روشی رایگان است که به‌دنبال ارائهٔ تجربه‌ای خوب رخ می‌دهد. از آنجایی که در بازار خیلی حساسی کار می‌کنید، بهتر است قدر این تبلیغ رایگان را بدانید و جذب مشتری جدید را به مشتری فعلی بسپارید.

یک کار ساده می‌تواند به یک نتیجهٔ خارق‌العاده منجر شود. مثلاً می‌توانید با مشاوره رایگان، به مشتری کمک کنید ادکلن اصلی و مرغوبی را انتخاب کند.

همین باعث می‌شود که به دوستان و اطرافیان خود بگوید فروشگاه شما بهترین راهنمای خرید ادکلن اورجینال است!

 

۶. جذب مشتری جدید با بازاریابی ارجاعی

بازاریابی ارجاعی (Referral Marketing) دیگر روش تبلیغ عطر است که اگر به‌خوبی پیاده‌سازی شود، می‌تواند نتایج بسیار جذابی به‌دنبال داشته باشد.

به این صورت اجرا می‌شود که مشتری محصول و برندتان را به شخص دیگری معرفی می‌کند. پس از آن، اگر فرد جدید به خرید یکی از محصولات فروشگاه شما اقدام کند، پاداشی به یکی از طرفین یا هردوی آن‌ها تعلق خواهد گرفت.

مثلاً می‌توانید هم معرفی‌کننده و هم خریدار جدید را به عضویت باشگاه مشتریان ویژه درآورید. شاید هم بخواهید فقط به فرد معرفی‌کننده پاداش بدهید؛ مثلاً 30 درصد تخفیف در 5 خرید آتی!

دست‌تان باز است! هرطور که می‌خواهید عمل کنید؛ اما به‌گونه‌ای برنامه بریزید که چرخۀ بازاریابی ارجاعی بزرگ‌ و بزرگ‌تر شود.

به زبان ساده، هر خریدار جدید، به معرفی‌کننده‌ای تبدیل شود که در خدمت تبلیغات عطر و ادکلن فروشگاه شما عمل می‌کند.

بازاریابی ارجاعی هم روش خوبی برای حل مشکل بی‌اعتمادی مشتری است؛ چون پای فردی از جنس مردم در میان است و آن‌ها با خود کسب‌وکار مستقیماً (در زمان تبلیغات) طرف نیستند.

ما پیشنهاد می‌کنیم برای هر ۲ طرف ماجرا پاداش در نظر بگیرید تا معرفی‌کننده هم بتواند سایر افراد را راحت‌تر ترغیب کند.

مثلاً بگوید:

«این کد معرف رو وقت ثبت‌نام تو فروشگاه مصطفی بزن تا اولین ادکلن رو با ۱۰ درصد تخفیف بخری!»

از آن طرف هم شما برای این معرفی، ۱۰ درصد تخفیف به خود او می‌دهید. به این صورت، هم یک مشتری جذب می‌کنید و هم مشتری قدیمی از شما دوباره خرید می‌کند.

 

۷. تبلیغات ویدئویی خلاقانه عطر و ادکلن

مردم این‌روزها عاشق دیدن ویدئو هستند. قبلاً، در مقالۀ کاربردی‌ترین آمار ویدیو مارکتینگ، اعداد و ارقامی را ارائه کردیم که همگی مؤید این ادعا بودند.

از طرفی، ویدئوها ابزاری مناسب برای برقراری ارتباط عاطفی با مشتری به حساب می‌آیند که می‌تواند زمینه‌ساز جلب اعتماد آن‌ها شود.

پس ویدئو ۲ کار را برای شما هم‌زمان انجام می‌دهد: دیده‌شدن و ایجاد اعتماد!

هیچ محدودیتی هم ندارید!‌ برای مثال، می‌توانید با مشتریان راضی خود مصاحبه کنید تا به سایر افراد نشان دهید که شما با دیگر فروشگاه‌ها چه تفاوتی دارد.

مثلاً مشتری می‌تواند به این موضوع اشاره کند که شما نه‌تنها ادکلن اصلی فروخته‌اید، بلکه به او کمک کرده‌اید بهترین مدل را بر اساس بودجه‌ای که داشته است، انتخاب کند.

تیزرهای تبلیغاتی هم گزینهٔ دیگری است که می‌توانید روی آن برای جلب توجه مشتری استفاده کنید. بیایید این نمونه را که برای یکی از فروشگاه‌های ساری است، با هم ببینیم:

 

 

بدون شک، استفادهٔ درست از ویدئوها، می‌تواند برگ برنده‌ای در تبلیغات عطر و ادکلن باشد. می‌توانید آن‌ها را در اینستاگرام و آپارات یا حتی شبکه‌های استانی منتشر کنید. این موضوع دیگر به همان ۳ پارامتری که اول گفتیم، بستگی دارد.

از طرفی، می‌توانید روی تبلیغات ویدیویی یکتانت در سایت‌های پربازدید مثل ورزش۳ هم برای فروشگاه خود حساب کنید.

 

۸. استفاده از سایت‌های واسطه

این روزها، مردم اقبال زیادی به پلتفرم‌های واسطه برای خریدوفروش اجناس مختلف نشان می‌دهند. از دیوار و شیپور گرفته تا ترب و دیجی‌کالا، مکان‌های مناسبی برای تبلیغ برند شما هستند.

شاید شما به‌عنوان فروشگاهی تازه‌تاسیس جایی در میان مردم نداشته باشید؛ ولی دیجی‌کالا، اسنپ، ترب و دیگر برندهای معروف توانسته‌اند اعتماد مشتری را پیش از این به دست بیاورند.

بنابراین کافی است غرفه‌ای در این فروشگاه‌ها باز کنید و از این فرصت بهره ببرید.

در کنار آن هم می‌توانید از تبلیغات کلیکی یکتانت در دیجی‌کالا استفاده کنید تا مشتریان را از دست رقبا بربایید. برای آشنایی بیشتر با این روش، پیشنهاد می‌کنیم مقالهٔ «نحوهٔ کار با پنل یکتانت در دیجی‌کالا» را مطالعه کنید.

در نقطهٔ مقابل هم می‌توانید روی واسطه‌هایی مثل دیوار برای تبلیغ مستقیم محصول یا فروشگاه استفاده کنید. آن‌ها میلیون‌ها بازدیدکننده در ماه دارند و شما هم می‌توانید از این فرصت برای دیده‌شدن و فروش بیشتر استفاده کنید.

فروش ادکلن در دیوار

۹. افزایش فروش با راه‌اندازی سایت

اگر قصد دارید تبلیغات عطر و ادکلن را در فضای آنلاین انجام دهید، داشتن سایت از اوجب واجبات است. انتهای همۀ مسیرها در تبلیغات آنلاین، به سایت مجموعۀ شما خواهد رسید؛ اما داشتن سایت به تنهایی کافی نیست!

محتوایی که قرار است در سایت قرار دهید بسیار اهمیت دارد. محتوا باید ارزش آن را داشته باشد که بازدیدکننده وقت خود را صرف آن کند.

عکس و تصاویر محصولات، تصاویر و ویدئوهای محصول و فروشگاه، نظر مشتریان، مقالات آموزشی، راه‌های تماس و… جزو مواردی هستند که باید در سایت وجود داشته باشند.

همچنین، توصیه می‌کنیم برنامه‌ای برای بازاریابی محتوایی هم داشته باشید. این کار باعث می‌شود در نتایج گوگل رتبه‌های بهتری کسب کنید و در نتیجه، فروش خود را افزایش دهید.

از طرفی هم می‌توانید به جنگ بی‌اعتمادی مردم بروید؛ چون بازاریابی محتوایی به شما کمک می‌کند خود را به‌عنوان کسی که در این زمینه تخصص دارد، نشان دهید.

امکان خرید آنلاین را هم برای مشتریان‌تان فراهم کنید. یادتان نرود که عادات خرید مردم دستخوش تغییرات بسیاری گشته است و حالا میزان خرید آنلاین به‌میزان قابل‌توجهی افزایش یافته است؛ بنابراین، حتماً بخشی را به فروشگاه آنلاین اختصاص دهید.

نکتۀ مهم دیگر استفاده از تبلیغات کلیکی است که در بخش بعدی، آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

 

۱۰. استفاده از تبلیغات کلیکی یکتانت

ما در یکتانت، خدمات تبلیغات کلیکی را ارائه می‌کنیم که برای تبلیغات عطر و ادکلن هم بسیار مناسب است.

تبلیغات کلیکی یا PPC، کاملاً مقرون‌به‌صرفه هستند؛ چراکه به‌ازای هر کلیکی که روی تبلیغ می‌شود پول پرداخت می‌کنید و نه به‌ازای هر بازدید! به همین جهت، صرفه‌جویی در هزینه‌ها محقق می‌شود. این تبلیغات کاملاً هدفمندند و می‌توانید انتخاب کنید برای چه کسانی نمایش داده شوند.

طبق گزارش سالانه یکتانت، بودجهٔ تبلیغات حوزهٔ زیبایی نسبت به بودجهٔ تمام کمپین‌ها مقام دوم را به خود اختصاص داده است! فقط برای تبلیغات در حوزهٔ مالی و سرمایه‌گذاری بیشتر از زیبایی خرج شده است.

تبلیغات کلیکی عطر و ادکلن

توصیه می‌کنیم از تبلیغات هدفمند یکتانت مثل محتوامحتور استفاده کنید؛ ولی چرا هدفمند است؟

فرض کنید بازدیدکننده محتوایی را با موضوع مرتبط با محصول شما مثل «تاریخچهٔ عطر و ادکلن» یا «راه‌های تشخیص عطر تقلبی و اصلی» را باز می‌کند که بخواند. در این محتوا، تبلیغ شما را هم در گوشهٔ تصویر می‌بیند! پس جایی حضور دارید که مشتری قبل از این، علاقهٔ خود را نشان داده است.

نوعی دیگر از خدمات یکتانت که به کار شما می‌آید، تبلیغات ریتارگتینگ است. با کمک این روش، افرادی که قبلاً از سایت بازدید کرده‌اند، اما به هر دلیلی خریدی نداشتند، مجدداً هدف گرفته می‌شوند و تبلیغات مرتبط با کسب‌وکار شما یا محصولی که به آن‌ها در سایر وب‌سایت‌ها نمایش داده می‌شود.

 

۱۱. تبلیغات عطر و ادکلن در گوگل

تبلیغات در گوگل هم یکی دیگر از راه‌های حضور در این موتور جست‌وجوی قدرتمند و پر از مشتری است. برای این کار هم باید از طریق پلتفرم گوگل ادز اقدام کنید. البته می‌توانید تبلیغات خود را به فرست ادز (یکی از زیرمجموعه‌های یکتانت) بسپارید.

اما داستان از چه قرار است؟ مشتری شما عبارتی مرتبط با شما مثل «فروشگاه عطر و ادکلن»، «خرید ادکلن شنل»، «خرید آنلاین دیور» یا هر عبارتی مشابه با این عبارت‌ها را در گوگل جست‌وجو می‌کند.

گوگل هم تبلیغ شما را مانند نتیجهٔ جست‌وجو به او نشان می‌دهد، فقط با این تفاوت که یک عبارت «Ad» هم کنار آن‌ها می‌گذارد. لازم به ذکر است چشم مردم به ظاهر نتایج جست‌وجو عادت کرده است و حدود ۵۰ درصد آن‌ها به‌صورت غریزی، تفاوت نتایج ارگانیک و تبلیغات را نادیده می‌گیرند.

آگهی شما در گوگل از چند بخش تشکیل شده است: هدلاین و دیسکریپشن؛ ولی می‌توانید برای اشغال فضای بیشتری در گوگل (جلب توجه) از افزونه‌های گوگل ادز هم استفاده کنید. برای مثال، با کمک افزونهٔ Callout، می‌توانید برندهایی را که دارید، به مخاطب اطلاع دهید. حتی می‌توانید از افزونهٔ Call استفاده کنید و به مخاطب اجازه دهید مستقیم با شما صحبت کند.

خوبی افزونه این است که می‌توانید متن بیشتری بنویسید یا لندینگ‌های بیشتری را به تبلیغ اضافه کنید. گوگل هم از شما برای افزونه پول اضافه نمی‌گیرد. برای آشنایی بیشتر با آن‌ها و دیدن چند نمونه، مقالهٔ «انواع افزونه های تبلیغات در گوگل Google Ads Extensions (کاربرد و مزایا)» را مطالعه کنید.

در نوشتن دیسکریپشن هم می‌توانید حس فوریت ایجاد کنید تا مشتری برای اینکه فرصت را از دست ندهد، روی تبلیغ کلیک کند. در هدلاین هم می‌توانید توجه کاربر را با عبارت‌هایی مثل «مشاوره تلفنی رایگان» یا «تضمین اصل‌بودن ادکلن» جلب کنید.

اگر به تصویر زیر دقت کنید، ریحا از افزونه برای ارائهٔ تخفیف تابستانه استفاده کرده است. در هدلاین هم روی «تضمین اصالت عطر و ادکلن‌ها» مانور داده است.

تلبیغات عطر و ادکلن در گوگل

۱۲. جذب مشتری با پخش تراکت در اطراف فروشگاه

تا به اینجای مقاله، بیشتر راجع به راهکارهای آنلاین تبلیغات عطر و ادکلن صحبت کردیم؛ اما آیا این یعنی نباید برنامه‌ای برای تبلیغات آفلاین داشته باشیم؟ پاسخ منفی است!

یکی از مؤثرترین روش‌های تبلیغ عطر و ادکلن، پخش تراکت در موقعیت‌های مکانی نزدیک به فروشگاه است.

بسیار مهم است که از تصاویر جذاب و تراکت‌های رنگی استفاده کنید تا توجه رهگذران را به تراکت جلب کنید. از طرفی، بهتر است پیشنهادی مخصوص تراکت در نظر بگیرید؛ مثلاً می‌توانید بگویید با ارائهٔ این تراکت، ۲۰ درصد تخفیف بگیرید!

یک کیوآر کد هم به این تراکت جذاب اضافه کنید. برای مثال، اگر این کد را مشتری اسکن کرد، اینستاگرام شما باز شود یا شماره‌تلفن و آدرس فروشگاه را مشتری ببیند.

در آخر هم باید بگوییم بهتر است به متن تراکت توجه کنید. پیشنهادی ارزشمند و وسوسه‌کننده روی آن بنویسید تا دل مشتری را به دست بیاورید و او را ترغیب کنید. مثلاً آیا مشاوره رایگان دارید یا تضمین اصلی‌بودن ادکلن؟ آن را در تراکت قید کنید.

 

۱۳. تبلیغات محیطی

اگر مشکلی از بابت بودجه ندارید، حتماً از تبلیغات محیطی هم استفاده کنید. این شکل از تبلیغات، مخصوصاً برای افزایش آگاهی از برند بسیار مؤثر هستند.

استفاده از استند، اقدام بسیار رایجی برای پروموت محصولات یک برند است. استندهایی که در مراکز خرید قرار می‌گیرند و نمونه کار را به‌صورت رایگان در اختیار مردم قرار می‌دهند.

همچنین بیلبوردها به‌عنوان شناخته‌شده‌ترین نوع از تبلیغات محیطی، وجهۀ برندتان را دگرگون خواهند کرد و باعث می‌شوند بسیار بیشتر از قبل شناخته شوید.

تبلیغات بیلبوردی ادکلن

با 13 ایده برای تبلیغ عطر و ادکلن آشنا شدیم؛ اما همان طور که وعده داده بودیم، می‌خواهیم چند متن تبلیغاتی را هم برای نمونه به شما بگوییم.

 

نمونه متن تبلیغ عطر و ادکلن

هر تبلیغی، به متنی گیرا، جذاب و تحریک‌کننده نیاز دارد!

متن باید بتواند توجه مخاطب را جلب کند، احساسات او را تحریک کند و از همه مهم‌تر، او را ترغیب کند کاری مشخص را انجام دهد.

بیایید ۱۰ نمونهٔ مختلف را با هم ببینیم که می‌توانید از آن در متن تبلیغات پیامکی بهره ببرید:
0
متن پیشنهادی خود را برای ما بنویسید!x
 • بین دیده‌نشدن و درخشیدن، فقط ۲ پیس فاصله است! خوش‌بویی رو از خودت دریغ نکن. ۲۰ درصد تخفیف برای اولین خرید.
 • بهترین برندهای عطر و ادکلن با تضمین اصالت کالا. حتماً یه سر به فروشگاه ما بزن.
 • اون عاشق بوی تلخ ادکلن مردونه است و ما همۀ ادکلن‌های تلخ رو تو فروشگاه‌مون داریم.
 • خرافاتی نباشید! عطر جدایی نمیاره. امسال کادوی تولد، عطر موردعلاقه‌ش رو با ۲۵ درصد تخفیف بخر.
 • همان بو، همان ماندگاری، با قیمت مناسب‌تر. فروش سمپل‌های اورجینال عطر در سایت اسانس.
 • شما را با ۲ چیز قضاوت می‌کنند: کفشی که به پا دارید و بویی که می‌دهید! اولی از عهدهٔ ما خارج است؛ ولی دومی را از ما بخواهید.
 • تخفیف ویژه روز عشاق! فقط تا آخر این هفته، تمام عطر و ادکلن‌های ما را با ۵۰ درصد تخفیف تهیه کنید.
 • فروش آنلاین انواع عطر و ادکلن با ارسال رایگان. فقط کافی است برند و مدل مدنظر خود را انتخاب و هزینه را زمان تحویل پرداخت کنید.
 • رایحهٔ خوش عطرهای اورجینال، رد بوی مسحورکننده و ماندگاری بالا در همین نزدیکی شما! همین حالا به فروشگاه آساره در بعثت مال سر بزنید.
 • خوش‌بویی وجه تمایزی است که می‌توانید داشته باشید! خرید مستقیم ادکلن‌های اورجینال از ترکیه را با ما تجربه کنید.

اجازه دهید چند نمونه متن دیگر هم برای استفاده در سایر روش‌ها با شما در میان بگذاریم:

 • ثابت کنید ادکلن ما اورجینال نیست و ۲ میلیون برنده شوید!
 • خرید آنلاین ادکلن‌های برندهای معروف با ارسال رایگان
 • ۲۵ درصد تخفیف برای خرید ادکلن‌های دیو
 • قیمت‌ها را مقایسه کن و بخر!
 • از ترکیه بخر و ایران تحویل بگیر!
 • ادکلن‌های برندهای مطرح در فروشگاه لاوندر
 • اصالت تمام محصول‌های خود را با مدرک تضمین می‌کنیم.
 • ۱۰ درصد تخفیف برای ارائهٔ تراکت.
 • ادکلن را تا ۳۰ روز بعد از خرید پس بده!

با کمی تغییر و دستکاری نمونه‌های بالا، می‌توانید متن مناسب خود را تهیه کنید. دقت داشته باشید که این نمونه‌ها، فقط برای ایده‌گرفتن کاربرد دارند.

مقاله پیشنهادی: بازاریابی پیامکی چیست؟ (اصول و مزایا)

بوی خوش فروشگاه را با تبلیغات پخش کنید!

تبلیغات عطر و ادکلن، به‌خاطر رقابتی‌بودن بازار آن و بی‌اعتمادی مردم، بسیار اهمیت دارد و صاحبان چنین کسب‌وکارهایی باید برنامه‌های ویژه برای آن داشته باشند.

طی این مقاله، انواع روش‌های آنلاین و آفلاین انجام این کار را خدمت شما خوانندگان عزیز معرفی کردیم. از تبلیغات محیطی که کاملاً آفلاین است گرفته تا همکاری در فروش که هم به‌صورت آنلاین و هم به‌صورت آفلاین قابل‌انجام است.

همچنین در انتهای مقاله، ۱۰ نمونه برای متن تبلیغات عطر و ادکلن خدمت شما ارائه کردیم.

اگر راه دیگری به ذهنتان می‌رسد، حتماً آن را در قسمت نظرات برای ما بنویسید.

 

منابع:

Constant Contact

4.2/5 - (5 امتیاز)
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ایبوک جدید یکتانت منتشر شد!