گزارش بازاریابی دیجیتال ایران در سال ۱۴۰۱ منتشر شد

بهترین روش‌های تبلیغ برای دندانپزشکی

مقالات مارکتینگ | سها کاکا | تاریخ بروزرسانی : ۵ شهریور ۱۴۰۲

«یه دندونپزشک خوب سراغ داری بهم معرفی کنی؟» این جمله‌ایه که افراد زیاد از هم می‌پرسند و برخلاف اینکه تعداد کلینیک‌های دندانپزشکی بسیار است؛ اما حقیقت این است که شاید به‌سختی بتوان کلینیکی را به یاد آورد و معرفی کرد. این معضلی است که اهمیت تبلیغات را برای این قشر صد چندان می‌کند. تبلیغات هدفمند همان راه‌حلی است که باید به‌عنوان یک دندان‌پزشک آن را بکار برید. شناخت انواع تبلیغات به شما کمک می‌کند مناسب‌ترین تبلیغات دندان‌پزشکی را انتخاب کنید و با شیوه‌ای اثربخش هم به ارائهٔ خدمات خود بپردازید و هم به مشتریان خود بیفزایید. 

 در حال حاضر تعداد بی‌شماری روش تبلیغاتی وجود دارد؛ اما توجه داشته باشید که هر روش تبلیغاتی صرفاً برای کسب‌وکار شما مناسب نیست.

 

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش دسترسی افراد به اینترنت و شبکه‌های مجازی، راه‌های بیشتری نسبت به روش‌های سنتی برای تبلیغات دندان‌پزشکی، ایجاد شده است؛ بنابراین یک برنامهٔ تبلیغاتی و بازاریابی دیجیتال مناسب قطعا به رشد دندان‌پزشکی شما کمک خواهد کرد.

در این مقاله همراه ما باشید تا با هم بهترین روش‌های تبلیغاتی را بررسی کنیم. 

دوره رایگان صفر تا صد کار با پنل یکتانت منتشر شد. آموزش ببینید و مدرک بگیرید
دوره رایگان صفر تا صد کار با پنل یکتانت منتشر شد. آموزش ببینید و مدرک بگیرید

این دوره ویدیویی از مقدمات و مبانی تبلیغات آنلاین شروع می‌شود و بعد با الگوریتم یکتانت آشنا می‌شوید. راه‌اندازی و بهینه سازی کمپین‌های یکتانت را یاد می‌گیرید و بعد از قبولی در آزمون نهایی، مدرک دوره را دریافت می‌‌کنید.

ثبت‌نام arrow-left

تفاوت تبلیغات کلینیک دندانپزشکی با سایر حوزه‌ها

این روزها دغدغه‌ٔ بسیاری از دندان‌پزشکانی که می‌خواهند بیشتر دیده شوند، استفاده از روش‌های درست و مدرن برای بازاریابی و تبلیغات دندان‌پزشکی است.

شاید پیدا کردن دندان‌پزشک ماهر، کار سختی باشد؛ اما جلب اعتماد مشتریان برای دندان‌پزشکان، کاری سخت‌تر است. دندانپزشکی گزینه‌ای است که اغلب افراد بیشتر در مواقع درد به سراغ آن می‌روند و بعد از آن، روند ادامه‌ی مراجعه و درمان قطع می‌شود.

با این اوصاف مواردی هستند که بر تبلیغات دندان‌پزشکی تأثیرگذارند و حتی گاهی روند تبلیغات را کند می‌کنند:

۱) مهم‌ترین مورد این است که تبلیغات در حوزه‌های پزشکی با توجه به اینکه به‌ سلامت افراد مربوط می‌شود از حساسیت بالایی برخوردار است. قبل از تبلیغات باید بستر رضایت از مشتری فراهم باشد و سعی در اعتماد و جلب نظر مشتری داشته باشید تا تبلیغات شما مؤثر واقع شود.

درواقع پیشینه‌ٔ شما در جذب مشتریان بعدی اثرگذار خواهد بود و در آن صورت است که تبلیغات برای شما مفید واقع می‌شود.

۲) افزایش بی‌رویه‌ٔ تعداد دندان‌پزشکان، بازار رقابتی تنگاتنگی برای این قشر ایجاد می‌کند و بسیاری از کسانی که می‌توانند مشتری شما باشند برای خود یک دندان‌پزشک دیگری دارند و این امر ممکن است باعث شود تبلیغات دندان‌پزشکی شما بازده کمتری داشته باشد.

۳) به دلیل مشکلات اقتصادی مردم و گران بودن خدمات دندان‌پزشکی، گاهی افراد ترجیح می‌دهند به مراکز دولتی و خیریه یا آموزشی مراجعه کنند و نسبت به تبلیغات دندان‌پزشکی و حتی کیفیت کار، بی‌توجه باشند.

بیشتر بخوانید: نمونه متن پیامک تبلیغاتی تاثیرگذار برای جذب مخاطبان

 

انواع روش‌های مناسب تبلیغات دندانپزشکی

روش‌های مناسب تبلیغات کلینیک دندان‌پزشکی

 

راز موفقیت در تبلیغات دندان‌پزشکی، قیمت‌های حداقلی نیست که در تراکت‌های پخش‌شده از مراکز دندان‌پزشکی در سطح شهر می‌بینید. همان‌ طور که پیش‌تر گفتیم در حوزه‌ٔ سلامت مخصوصا حرفه‌ٔ دندان‌پزشکی، اعتمادسازی برای مخاطبان حرف اول را می‌زند. اکثر افراد، دیگر به خدمات ارزان‌قیمت اعتمادی ندارند و به دنبال چیزی فراتر از آن هستند که کیفیت را هدف قرار دهد؛ بنابراین روش‌های سنتی تبلیغات که گاهی به‌عنوان ضدتبلیغ عمل می‌کنند باید کنار گذاشته شوند. پس مؤثرترین راهکار برای موفقیت در زمینه‌ٔ بازاریابی و تبلیغات دندان‌پزشکی حضوری قدرتمند در بسترهای آنلاین است.

مزایای تبلیغات آنلاین و بازاریابی دیجیتال دندان‌پزشکی فراتر از کسب درآمد موقتی است. بازاریابی دیجیتال دندان‌پزشکی می‌تواند منجر به آگاهی بیشتر از برند و عملکرد شما و ایجاد روابطی نزدیک‌تر با بیماران شود؛ همچنین پتانسیل کافی برای رشد بیشتر شما در فضای رقابتی را فراهم می‌کند.

در اینجا قصد داریم شما را با راهکارهایی آشنا کنیم که بتوانید در جهت تبلیغات دندان‌پزشکی خود آن‌ها را بکار ببرید تا علاوه بر آگاهی از برند، شاهد جذب مشتریان جدید باشید.

بیشتر بخوانید: بازاریابی دیجیتال چیست

 

تبلیغات در فضای آنلاین

در این بخش، رایج‌ترین روش‌ها را با یکدیگر مرور می‌کنیم:

  • تبلیغات گوگل ادز

تبلیغات مبتنی بر جستجو (SEM) یا پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) که بر روی موتور جستجوی گوگل انجام می‌گیرد، این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که خدمات کلینیک دندان‌پزشکی خود را در معرض دید افرادی قرار دهید که در جستجوی آن خدمات هستند. در این حالت احتمال اینکه کاربران بر لینک شما کلیک کنند و تبدیل به مشتریان شما شوند، زیاد است.

فرست ادز که یکی از زیرمجموعه‌های یکتانت محسوب می‌شود، با ارائه‌ی انواع تبلیغات در گوگل شامل: تبلیغات کلمه کلیدی گوگل ادز، تبلیغات بنری گوگل، نصب اپلیکیشن، تبلیغات در جیمیل و تبلیغات در یوتیوب می‌تواند راهنمای شما در انجام این نوع تبلیغات باشد.

در فرست ادز کمپین‌های شما توسط افرادی اجرا و بهینه‌سازی می‌شوند که با گذراندن آزمون‌های مختلف از گوگل، گواهی‌نامه رسمی دریافت کرده‌اند. این به شما کمک خواهد کرد که برحسب بودجه‌ای که تعیین کرده‌اید بهترین تبلیغات دندان‌پزشکی را طراحی کنید.

برای دیده‌شدن در صفحات اول، تبلیغات در گوگل را به یکتانت بسپارید.

برای دیده‌شدن در صفحات اول، تبلیغات در گوگل را به یکتانت بسپارید.

شروع تبلیغات arrow-left
  • تبلیغات بنری

تبلیغات بنری از متداول‌ترین روش‌های تبلیغاتی است که در اندازه و شکل‌های متنوع در مکان‌های مختلف در وب‌سایت ها نمایش داده می‌شود. برای اثربخشی بیشتر تبلیغات دن‌دانپزشکی خود، بهتر است در وب‌سایت‌های حوزه‌ٔ پزشکی مثل «الو دکتر» این نوع تبلیغات را انجام دهید.

در مجموعه‌ٔ یکتانت مشاورانی هستند که به شما در راه‌اندازی کمپین تبلیغات بنری با پیشنهاد‌های جذاب کمک کنند تا افزایش لید و ترافیک بیشتری داشته باشید.

 

  • تبلیغات همسان

تبلیغات همسان یا Native نوع دیگری از تبلیغات نمایشی هستند که ساختار و ظاهری یکپارچه با محتوای سایت میزبان دارند و کاربر کمتر آن را به چشم تبلیغ می‌بیند. کاربران بر اساس تیتر و متن کوتاهی که در کنار تصویر قرارگرفته، نسبت به موضوع اشاره‌شده اطلاعات مختصری کسب کرده و در صورت تمایل روی آن کلیک می‌کنند؛ همچنین در تبلیغات همسان امکان انتخاب شهر یا استان برای تبلیغ وجود دارد و شما می‌توانید از شهرهای مختلف جذب بیمار داشته باشید.

از دیگر خدمات یکتانت ارائه‌ٔ تبلیغات همسان با تشخیص موضوعی صفحات وب و نمایش تبلیغات در صفحات مرتبط است که بستری مناسب برای این نوع تبلیغات را برای شما فراهم می‌کند.

شما می‌توانید با استفاده از خدمات یکتانت در فضای وب و بهینه‌سازی کمپین و هدفمندسازی تبلیغات بدون هزینه‌ای اضافی،  اثربخشی تبلیغات خود را  بیشتر کنید.  

کلینیک دندان‌پزشکی «هما» همکاری خود را از آبان ۱۴۰۱ با یکتانت شروع کرد. تبلیغات کلیکی آن‌ها به‌حدی خوب پیش رفت که امروز روزانه از طریق تبلیغات، مشتری حضوری می‌گیرند. برای خواندن داستان موفقیت کلینیک دندان‌پزشکی هما، ایبوک «به حداکثر رساندن ویزیت‌های روزانهٔ کلینیک دندان‌پزشکی «هما» با یکتانت» را رایگان دانلود کنید. در این ایبوک، از نحوهٔ هدف‌گیری مخاطبان هدف این کلینیک، کمپین‌هایی که استفاده کرده‌اند، صحبت کردیم و همچنین ۴ نمونه تبلیغات و لندینگ آن‌ها را در اختیارتان گذاشته‌ایم.

بیشتر بخوانید: با بهترین تبلیغات برای فست فود آشنا شوید!

 

  • تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی این روزها بسیار مورد استقبال پزشکان قرارگرفته است. با توجه به اینکه اینستاگرام در ایران بیش از سایر رسانه‌ها فعال است؛بنابراین شبکه‌ٔ اجتماعی‌ای را برای تبلیغات دندان‌پزشکی خود انتخاب کنید که متناسب با مخاطبان هدف شما باشد.

شما به چند روش می‌توانید در اینستاگرام تبلیغ کنید:

۱. پست و استوری: می‌توانید محتوای تبلیغاتی خود را در معرض دید مخاطبان قرار دهید. حتما این تبلیغات را به صفحه Landing وب‌سایت خود متصل کنید تا ضمن دادن اطلاعات بیشتر در مورد خدماتتان، اطلاعات تماس کاربران را نیز دریافت کرده تا در اسرع وقت با آن‌ها تماس حاصل کنید.

۲. تبلیغ با اینفلوئنسرها: تبلیغات دندان‌پزشکی توسط افراد تاثیرگذار جامعه می‌تواند شما را به مخاطبان هدف بزرگ‌تری وصل کند. بهتر است اینفلوئنسر از خدمات درمانی شما استفاده کند تا از جنبه‌ٔ تبلیغاتی محتوا کاسته شود. قطعاً انتخاب اینفلوئنسری که مناسب با اهداف و بودجه‌ٔ تبلیغاتی شما باشد، کار دشواری است.

برای تسهیل در این امر می‌توانید از دیسکاور جریان کمک بگیرید. پلتفرم جریان که یکی دیگر از زیرمجموعه‌های یکتانت می‌باشد، با طراحی دیسکاور، به ارائه خدمات اینفلوئنسر مارکتینگ می‌پردازد.

۳. تبلیغ در صفحات پرطرفدار: این یکی از روش‌های مرسوم تبلیغات در اینستاگرام است که شما می‌توانید برای تبلیغات دندان‌پزشکی خود، صفحات عمومی که تعداد فالوور و اینگیجمنت بالایی دارند را انتخاب کنید و تبلیغ خود را به‌صورت پست یا استوری در آن صفحات قرار دهید.

خبرنامۀ یکتانت را از دست ندهید!
خبرنامۀ یکتانت را از دست ندهید!

هر هفته یک محتوای اختصاصی همراه با جدیدترین مقالات، اخبار و نکات آموزشی بازاریابی و تبلیغات را برای شما می‌فرستیم.

تبلیغات در فضای آفلاین

  • اس ام اس مارکتینگ

شاید این نوع تبلیغات جذابیت کمتری نسبت به تبلیغات اینستاگرامی و غیره داشته باشد ولی بی تاثیر نیست و می تواند تا حدی کلینیک شما را پروموت کند. شما باید برای تبلیغات دندان‌پزشکی خود در این بستر به ارائه‌ٔ خدماتی ویژه اشاره کنید تا پیام شما برای دریافت کننده جذاب باشد و بخواهد که خدمات شما را پیگیری کند.

 

 

سرویس ارسال پیامک نجوا گزارش کاملی از کمپین‌های ارسالی در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد و امکان شخصی‌سازی پیام‌ها مانند قرار دادن نام کاربران در متن پیام نیز از امکانات این سرویس است.

مقاله پیشنهادی: بازاریابی در حوزه سلامت چیست؟ (مزایا و چالش‌ها)

نمونه تبلیغات کلینیک دندانپزشکی

در این قسمت از مقاله به چند نمونهٔ موفق و خاص تبلیغات دندان‌پزشکی اشاره می‌کنیم. دیدن این نمونه‌ها در تبلیغات، می‌تواند برای شما الهام‌بخش باشد تا برای جذب مشتریان موردنظر خود، دست به ایده‌های خلاقانه‌تری بزنید. فراموش نکنید که خلاقیت شما در متفاوت نشان دادن خدمتتان، باعث موفقیت شما در بین رقبا خواهد شد.

 

۱. در تبلیغات خود، قبل و بعد را نشان دهید.

  • کارت‌پستال کلینیک مالو

یکی از معتبرترین روش‌ها در تبلیغات دندان‌پزشکی استفاده از عکس‌های جذاب قبل و بعد است. برای هرکسی که با دندان‌های ازدست‌رفته یا کج یا لبخند شرم‌آور دست‌وپنجه نرم می‌کند، دیدن نتایج بیماران گذشتهٔ شما می‌تواند اطمینان‌بخش باشد.

 

کارت‌پستال کلینیک مالو

 

با نشان دادن برخی از کارهایی که درگذشته انجام داده‌اید، بیماران اطمینان بیشتری خواهند یافت که شما دندان‌پزشک مناسب آن‌ها هستید. انتخاب یک سری عکس که تغییرات چشمگیر بیمار را بعد از درمان نشان می‌دهد، باعث می‌شود شما را انتخاب کنند فقط به این دلیل که قابل اعتماد هستید و می‌توانید تغییر ایجاد کنید. 

دانلود رایگان ایبوک ۲۰۰ ایده برای نوشتن متن CTA تاثیرگذار
دانلود رایگان ایبوک ۲۰۰ ایده برای نوشتن متن CTA تاثیرگذار

در این ایبوک نمونه‌های مختلفی از بهترین متن‌های CTA برای استفاده در تبلیغات و بازاریابی را گردآوری کرده‌ایم.

دانلود رایگان arrow-left

2. روی نقطه‌ٔ درد مشتری دست بگذارید و راه‌حل تعیین کنید.

همه ما دوست داریم مثبت اندیش باشیم؛ اما واقعیت تأسف‌بار این است که دندان‌های درمان‌نشده می‌توانند به یک مشکل جدی تبدیل شوند. فراموش نکنید که می‌توانید در تبلیغات دندان‌پزشکی خود با نشان دادن برخی از مضرات ضعیف مراقبت از دندان‌ها، روی نقطهٔ درد مشتری دست بگذارید. وقتی افراد مجاب شوند که این مشکلات ممکن است برای آن‌ها اتفاق بیفتد، عمل دندان‌پزشکی شما به‌عنوان یک تسکین عالی برای استرس آن‌ها ظاهر می‌شود.

 

  • نقاشی خیابانی کج

هر چیزی که در یک خط مستقیم ظاهر شود می‌تواند یک تبلیغ واقعی برای عمل دندان‌پزشکی شما باشد. این ایده را با قرار دادن تبلیغاتی کنایه‌آمیز یا طنزگونه در نزدیک گذرگاه‌های راه‌آهن (شبیه ارتودنسی)، خطوط عابر پیاده و موارد دیگر می‌توانید کپی کنید.

 

نمونه روش تبلیغات کلینیک دندان‌پزشکی

۳. بر مزایا تأکید کنید.

بسیاری از مردم ارزش مراجعهٔ منظم به دندان‌پزشک را نمی‌دانند. تبلیغات شما بهترین راه برای اطلاع‌رسانی به آن‌ها است. با به اشتراک گذاشتن برخی از مزایای سودمندی که آن‌ها را متقاعد می‌کند، می‌توانید انتظار داشته باشید که افراد بیشتری مشتاق رزرو وقت باشند.

 

  • آگهی فیس‌بوکِ دندان‌پزشک خانواده ریج وود

نشان دادن تأثیر خدمات شما می‌تواند بسیار مؤثرتر از صحبت در مورد آن‌ها باشد. به‌عنوان‌ مثال، نشان دادن غذاهایی که بیماران می‌توانند در هنگام استفاده از ایمپلنت بخورند، کیفیت موادی که استفاده می‌کنید را تأیید می‌کند؛ همچنین به بیماران یک نمونه‌ٔ واقعی می‌دهد که چگونه دندان‌پزشکی شما می‌تواند سطح زندگی آن‌ها را بالا ببرد.

 

 

نتیجه‌گیری:

امیدواریم با خواندن این مقاله علاوه بر آشنایی با روش‌هایی که می‌توانید جهت تبلیغات دندان‌پزشکی خود به کار بگیرید، بتوانید تبلیغات خلاقانه‌تر و هدفمندتری را راه‌اندازی کنید که منجر به جذب مشتریان جدید شود.

منبع: orbitlocal.com

3/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رضا
رضا
7 ماه قبل

عالی بود

رضا سپه‌وندی
رضا سپه‌وندی
مدیر
پاسخ به  رضا
7 ماه قبل

خوشحالیم اینو می‌شنویم 🙂

دوره رایگان آموزش تبلیغات کلیکی با یکتانت