بهترین روش‌های تبلیغات کلینیک دندانپزشکی

0

یکی از مهم‌ترین دلایل رشد هر کسب‌وکاری تبلیغات هدفمند و مؤثر است. به‌عبارتی‌دیگر هر چه میزان اثربخشی یک تبلیغ بیشتر باشد، آن تبلیغ هدفمندتر خواهد بود. این تبلیغات بر اساس نوع کسب‌وکار شما و نیازهای آن تعریف می‌گردد. شناخت کامل یک کسب‌وکار و اهداف آن در موفقیت تبلیغات آن تأثیرگذار خواهد بود. درواقع تبلیغات مناسب با بیان ارزش‌های محصول یا خدمات یک کسب‌وکار، سبب جذب مشتری و رونق آن می‌گردد. در حال حاضر تعداد بی‌شماری روش تبلیغاتی وجود دارد؛ اما توجه داشته باشید که هر روش تبلیغاتی صرفاً برای کسب‌وکار شما مناسب نیست.

 بدون شک عوامل و شرایط زیادی در موثربودن یک تبلیغ نقش دارند. استفاده از تبلیغات جهت بالا بردن تعداد مشتریان و همچنین محبوبیت یک کالا، برند و یا فردی مثل یک دندان‌پزشک، بسیار ضروری و اجتناب‌ناپذیر است.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش دسترسی افراد به اینترنت و شبکه‌های مجازی، راه‌های بیشتری نسبت به روش‌های سنتی برای تبلیغات به‌خصوص تبلیغات دندانپزشکی، ایجادشده است. مسلم و قطعی است که یک برنامه تبلیغاتی و بازاریابی دیجیتال مناسب به رشد دندانپزشکی شما کمک خواهد کرد.

تفاوت تبلیغات کلینیک دندانپزشکی با سایر حوزه‌ها

این روزها دغدغه‌ی بسیاری از دندان‌پزشکانی که می‌خواهند بیشتر دیده شوند، استفاده از روش‌های درست و مدرن برای بازاریابی و تبلیغات دندان‌پزشکی است.

شاید پیدا کردن دندان‌پزشک ماهر، کار سختی باشد اما جلب اعتماد مشتریان برای دندان‌پزشکان، کاری سخت‌تر است. دندانپزشکی گزینه‌ای است که اغلب افراد بیشتر در مواقع درد به سراغ آن می‌روند و بعد از آن، روند ادامه‌ی مراجعه و درمان قطع می‌شود.

با این اوصاف مواردی هستند که بر تبلیغات دندانپزشکی تأثیرگذارند و حتی گاهی روند تبلیغات را کند می‌کنند:

 • مهم‌ترین مورد این است که تبلیغات در حوزه‌های پزشکی با توجه به اینکه به‌سلامت افراد مربوط می‌شود از حساسیت بالایی برخوردار است. قبل از تبلیغات باید بستر رضایت از مشتری فراهم باشد و سعی در اعتماد و جلب نظر مشتری داشته باشید تا تبلیغات شما مؤثر واقع شود.

درواقع پیشینه‌ی شما در جذب مشتریان بعدی اثرگذار خواهد بود و در آن صورت است که تبلیغات برای شما مفید واقع می‌شود.

 • افزایش بی‌رویه‌ی تعداد دندان‌پزشکان، بازار رقابتی تنگاتنگی برای این قشر ایجاد می‌کند و بسیاری از کسانی که می‌توانند مشتری شما باشند برای خود یک دندان‌پزشک دیگری دارند و این امر ممکن است باعث شود تبلیغات دندانپزشکی شما، بازده کمتری داشته باشد.
 • به دلیل مشکلات اقتصادی مردم و گران بودن خدمات دندانپزشکی، گاهی افراد ترجیح می‌دهند به مراکز دولتی و خیریه یا آموزشی مراجعه کنند و نسبت به تبلیغات دندانپزشکی و حتی کیفیت کار، بی‌توجه باشند.

انواع روش‌های مناسب تبلیغات دندانپزشکی

روش‌های مناسب تبلیغات کلینیک دندان‌پزشکی

راز موفقیت در زمینه‌ی تبلیغات دندانپزشکی، قیمت‌های حداقلی نیست که در تراکت‌های پخش‌شده از مراکز دندانپزشکی در سطح شهر می‌بینید. همان‌طور که پیش‌تر گفتیم در حوزه‌ی سلامت مخصوصا حرفه‌ی دندانپزشکی، اعتمادسازی برای مخاطبان حرف اول را می‌زند. اکثر افراد، دیگر به خدمات ارزان‌قیمت اعتمادی ندارند و به دنبال چیزی فراتر از آن هستند که کیفیت را هدف قرار دهد؛ بنابراین روش‌های سنتی تبلیغات که گاهی به‌عنوان ضدتبلیغ عمل می‌کنند باید کنار گذاشته شوند. پس مؤثرترین راهکار برای موفقیت در زمینه‌ی بازاریابی و تبلیغات دندانپزشکی حضوری قدرتمند در بسترهای آنلاین است.

مزایای تبلیغات آنلاین و بازاریابی دیجیتال دندانپزشکی فراتر از کسب درآمد موقتی است. بازاریابی دیجیتال دندانپزشکی می‌تواند منجر به آگاهی بیشتر از برند و عملکرد شما و ایجاد روابطی نزدیک‌تر با بیماران شود. همچنین پتانسیل کافی برای رشد بیشتر شما در فضای رقابتی را فراهم می‌کند.

در اینجا قصد داریم شمارا با راهکارهایی آشنا کنیم که بتوانید در جهت تبلیغات دندانپزشکی خود آن‌ها را بکار ببرید تا علاوه بر آگاهی از برند خود، شاهد جذب مشتریان جدید باشید.

بیشتر بخوانید: دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال چیست؟

تبلیغات در فضای آنلاین

 • تبلیغات گوگل ادز

تبلیغات مبتنی بر جستجو (SEM) یا پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) که بر روی موتور جستجوی گوگل انجام می‌گیرد، این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که خدمات کلینیک دندانپزشکی خود را در معرض دید افرادی قرار دهید که در جستجوی آن خدمات هستند. در این حالت احتمال اینکه کاربران بر لینک شما کلیک کنند و تبدیل به مشتریان شما شوند، زیاد است.

فرست ادز که یکی از زیرمجموعه‌های یکتانت محسوب می‌شود، با ارائه‌ی انواع تبلیغات در گوگل شامل: تبلیغات کلمه کلیدی گوگل ادز، تبلیغات بنری گوگل، نصب اپلیکیشن، تبلیغات در جیمیل و تبلیغات در یوتیوب می‌تواند راهنمای شما در انجام این نوع تبلیغات باشد.

در فرست ادز کمپین‌های شما توسط افرادی اجرا و بهینه‌سازی می‌شوند که با گذراندن آزمون‌های مختلف از گوگل گواهی‌نامه رسمی دریافت کرده‌اند. این به شما کمک خواهد کرد که برحسب بودجه‌ای که تعیین کرده‌اید بهترین تبلیغات دندانپزشکی را طراحی کنید.

 • تبلیغات بنری

تبلیغات بنری از متداول‌ترین روش‌های تبلیغاتی است که در اندازه و شکل‌های متنوع در مکان‌های مختلف در وبسایت ها نمایش داده می‌شود. برای اثربخشی بیشتر تبلیغات دندانپزشکی خود، بهتر است در وب‌سایت‌های حوزه‌ی پزشکی مثل «الو دکتر» این نوع تبلیغات را انجام دهید.

در مجموعه‌ی یکتانت مشاورانی هستند که به شما در راه‌اندازی کمپین تبلیغات بنری با پیشنهاد‌های جذاب کمک کنند تا افزایش لید و ترافیک بیشتری داشته باشید.

 • تبلیغات همسان

تبلیغات همسان یا Native نوع دیگری از تبلیغات نمایشی هستند که ساختار و ظاهری یکپارچه با محتوای سایت میزبان دارند و کاربر کمتر آن را به چشم تبلیغ می‌بیند. کاربران بر اساس تیتر و متن کوتاهی که در کنار تصویر قرارگرفته، نسبت به موضوع اشاره‌شده اطلاعات مختصری کسب کرده و در صورت تمایل روی آن کلیک می‌کنند. همچنین در تبلیغات همسان امکان انتخاب شهر یا استان برای تبلیغ وجود دارد و شما می‌توانید از شهرهای مختلف جذب بیمار داشته باشید.

از دیگر خدمات یکتانت ارائه‌ی تبلیغات همسان با تشخیص موضوعی صفحات وب و نمایش تبلیغات در صفحات مرتبط هست که بستری مناسب برای این نوع تبلیغات را برای شما فراهم می‌کند.

شما می‌توانید با استفاده از خدمات یکتانت در فضای وب و بهینه‌سازی کمپین و هدفمندسازی تبلیغات بدون هزینه‌ای اضافی، جهت اثربخشی بیشتر تبلیغات دندانپزشکی خود اقدام نمایید.

 • تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی این روزها بسیار مورد استقبال پزشکان قرارگرفته است. فارغ از اینکه اینستاگرام در ایران بیش از سایر رسانه‌ها فعال است، شبکه‌ی اجتماعی‌ای را برای تبلیغات دندانپزشکی خود انتخاب کنید که متناسب با مخاطبان هدف شما باشد.

شما به چند روش می‌توانید در اینستاگرام تبلیغ کنید:

۱. پست و استوری: می‌توانید محتوای تبلیغاتی خود را در معرض دید مخاطبان قرار دهید. حتما این تبلیغات را به صفحه Landing وب‌سایت خود متصل کنید تا ضمن دادن اطلاعات بیشتر در مورد خدماتتان، اطلاعات تماس کاربران را نیز دریافت کرده تا در اسرع وقت با آن‌ها تماس حاصل کنید.

۲. تبلیغ با اینفلوئنسرها: تبلیغات دندانپزشکی توسط افراد تاثیرگذار جامعه می‌تواند شما را به مخاطبان هدف بزرگ‌تری وصل کند. بهتر است اینفلوئنسر از خدمات درمانی شما استفاده کند تا از جنبه‌ی تبلیغاتی محتوا کاسته شود. قطعاً انتخاب اینفلوئنسری که مناسب با اهداف و بودجه‌ی تبلیغاتی شما باشد، کار دشواری است.

برای تسهیل در این امر می‌توانید از صفحه دیسکاور جریان کمک بگیرید. پلتفرم جریان که یکی دیگر از زیرمجموعه‌های یکتانت می‌باشد، با طراحی صفحه دیسکاور، به ارائه خدمات اینفلوئنسر مارکتینگ می‌پردازد.

۳. تبلیغ در صفحات پرطرفدار: این یکی از روش‌های مرسوم تبلیغات در اینستاگرام است که شما می‌توانید برای تبلیغات دندانپزشکی خود، صفحات عمومی که تعداد فالوور و اینگیجمنت بالایی دارند را انتخاب کنید و تبلیغ خود را به‌صورت پست یا استوری در آن صفحات قرار دهید.

تبلیغات در فضای آفلاین:

 • اس ام اس مارکتینگ

شاید این نوع تبلیغات جذابیت کمتری نسبت به تبلیغات اینستاگرامی و غیره داشته باشد ولی بی تاثیر نیست و می تواند تا حدی کلینیک شما را پروموت کند. شما باید برای تبلیغات دندانپزشکی خود در این بستر به ارائه‌ی خدماتی ویژه اشاره کنید تا پیام شما برای دریافت کننده جذاب باشد و بخواهد که خدمات شما را پیگیری کند.

برای بازاریابی پیامکی یا اس ام اس مارکتینگ می‌توانید از پنل ارسال پیامک نجوا کمک بگیرید.

سرویس ارسال پیامک نجوا گزارش کاملی از کمپین‌های ارسالی در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد و امکان شخصی‌سازی پیام‌ها مانند قرار دادن نام کاربران در متن پیام نیز از امکانات این سرویس است.

نمونه تبلیغات کلینیک دندانپزشکی

در این قسمت از مقاله به چند نمونه موفق و خاص تبلیغات دندانپزشکی اشاره می‌کنیم. دیدن این نمونه‌ها در تبلیغات، می‌تواند برای شما الهام‌بخش باشد تا برای جذب مشتریان موردنظر خود، دست به ایده‌های خلاقانه‌تری بزنید. فراموش نکنید که خلاقیت شما در متفاوت نشان دادن خدمتتان، باعث موفقیت شما در بین رقبا خواهد شد.

۱. در تبلیغات خود، قبل و بعد را نشان دهید.

 • کارت‌پستال کلینیک مالو

یکی از معتبرترین روش‌ها در تبلیغات دندانپزشکی استفاده از عکس‌های جذاب قبل و بعد است. برای هرکسی که با دندان‌های ازدست‌رفته یا کج یا لبخند شرم‌آور دست‌وپنجه نرم می‌کند، دیدن نتایج بیماران گذشته شما می‌تواند اطمینان‌بخش باشد.

با نشان دادن برخی از کارهایی که درگذشته انجام داده‌اید، بیماران اطمینان بیشتری خواهند داشت که شما دندان‌پزشک مناسب آن‌ها هستید. انتخاب یک سری عکس که تغییرات چشمگیر بیمار را بعد از درمان نشان می‌دهد، باعث می‌شود شمارا انتخاب کنند چون دندانپزشکی شما می‌تواند زندگی آن‌ها را دگرگون کند.

۲٫ روی نقطه‌ی درد مشتری دست بگذارید و راه‌حل تعیین کنید.

همه ما دوست داریم مثبت اندیش باشیم؛ اما واقعیت تأسف‌بار این است که دندان‌های درمان‌نشده می‌توانند به یک مشکل جدی تبدیل شوند. فراموش نکنید که می‌توانید در تبلیغات دندانپزشکی خود از این مزیت استفاده کنید. برخی از مضرات مراقبت ضعیف از دندان‌ها را نشان دهید. وقتی افراد مجاب شوند که این مشکلات ممکن است برای آن‌ها اتفاق بیفتد، عمل دندانپزشکی شما به‌عنوان یک تسکین عالی برای استرس آن‌ها ظاهر می‌شود.

 • نقاشی خیابانی کج

هر چیزی که در یک خط مستقیم ظاهر شود می‌تواند یک تبلیغ واقعی برای عمل دندانپزشکی شما باشد. این ایده را با قرار دادن تبلیغاتی کنایه‌آمیز یا طنزگونه در نزدیک گذرگاه‌های راه‌آهن (شبیه ارتودنسی)، خطوط عابر پیاده و موارد دیگر می‌توانید کپی کنید.

نمونه روش تبلیغات کلینیک دندان‌پزشکی

۳. بر مزایا تأکید کنید.

بسیاری از مردم ارزش مراجعه منظم به دندان‌پزشک را نمی‌دانند. تبلیغات شما بهترین راه برای اطلاع‌رسانی به آن‌ها است. با به اشتراک گذاشتن برخی از مزایای سودمندی که آن‌ها را متقاعد می‌کند، می‌توانید انتظار داشته باشید که افراد بیشتری مشتاق رزرو وقت باشند.

 • آگهی فیس‌بوک دندان‌پزشک خانواده ریج وود

نشان دادن تأثیر خدمات شما می‌تواند بسیار مؤثرتر از صحبت در مورد آن‌ها باشد. به‌عنوان‌مثال، نشان دادن غذاهایی که بیماران می‌توانند در هنگام استفاده از ایمپلنت بخورند، کیفیت موادی که استفاده می‌کنید را تأیید می‌کند. همچنین به بیماران یک نمونه‌ی واقعی می‌دهد که چگونه دندانپزشکی شما می‌تواند سطح زندگی آن‌ها را بالا ببرد.

نتیجه‌گیری:

امیدواریم با خواندن این مقاله علاوه بر آشنایی با روش‌هایی که می‌توانید جهت تبلیغات دندانپزشکی خود به کار بگیرید، بتوانید تبلیغات خلاقانه‌تر و هدفمندتری را راه‌اندازی کنید که منجر به جذب مشتریان جدید شود.

منبع: https://www.orbitlocal.com/resources/best-dental-ads/

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.