✨ خبر: ایبوک «راهنمای جامع تبلیغات در گوگل» منتشر شد! ✨

با تبلیغات در یوتیوب بیش از همیشه دیده شوید

مقالات دیجیتال مارکتینگ | محمود حسینی | تاریخ بروزرسانی : ۲۲ مرداد ۱۴۰۱

کسب‌وکارهای امروزی برای پیشرفت و دیده شدن، نیاز به تبلیغات دارند. تبلیغ کردن می‌تواند در سطح خیابان‌ها انجام شود یا به صورت رادیویی و حتی تبلیغات در یوتیوب باشد. تبلیغات در هر شکلی، ماهیت خود را از دست نمی‌دهد. اما در این بین مواردی وجود دارند که تبلیغ در آن‌ها بهتر و به صرفه‌تر است.

در قرن 19 و 20، صاحبان کسب وکارها برای تبلیغ کردن از رادیو کمک می‌گرفتند. رادیو تنها رسانه جمعی بود که مردم بیش از هر چیز از آن استفاده می‌کردند. حتی با اختراع جعبه جادویی یا همان تلویزیون، باز هم رادیو بود که محل اصلی تبلیغات کسب‌وکارها به حساب می‌آمد. کم کم تلویزیون هم توانست خودش را برای تبلیغ آماده کند.

تبلیغات خیابانی قدیمی‌ترین نوع تبلیغ است و تاریخچه جالبی دارد. با گذشت زمان و پیشرفت رسانه‌های جمعی، نوع تبلیغات هم تغییر کرد. البته این تغییرات بسیار موثر بود، به طوری که مدیران مشاغل گزینه‌های جدید را برای تبلیغات انتخاب می‌کردند.

تبلیغات در یوتیوب و به طور کلی تبلیغات ویدیویی چه کمکی به کسب‌وکارها می‌کند؟

در عصر کنونی، شبکه‌های اجتماعی زیادی مانند اینستاگرام و یوتیوب وجود دارند که می‌توان تبلیغات ارزان را در آن‌ها شروع کرد و به همین دلیل تبلیغات یوتیوب اینقدر محبوب است.

حتی در شبکه اجتماعی مثل توئیتر، گاهی این اتفاق می‌افتد. چیزی که امروز محوریت اصلی بحث ما را تشکیل می‌دهد، شیوه تبلیغات در یوتیوب و اهمیت آن است. این که چطور تبلیغات یوتیوبی امکان‌پذیر است و چه انواعی دارد.

تا آخر این مطلب را مطالعه کنید تا به جواب تمام سوالات بالا برسید.

 

اهمیت تبلیغات ویدیویی

همان طور که گفتیم تبلیغات می‌توانند بسترهای گوناگونی داشته باشند. تلویزیون، رادیو، بنرهای خیابانی و غیره. اما هر کدام از آن‌ها به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند.

به عنوان مثال، ما در اینترنت تبلیغات بنری، متنی و ویدیویی داریم که هر کدام کارکرد خاص خودشان را دارند. اما می‌توان این طور ادعا کرد که تبلیغات ویدیویی، بهترین سبک تبلیغ و عرضه آگهی است.

با تبلیغات بنری یکتانت در کمتر از ۲۴ ساعت، میلیون‌ها بار دیده شوید!

با تبلیغات بنری یکتانت در کمتر از ۲۴ ساعت، میلیون‌ها بار دیده شوید!

شروع تبلیغات arrow-left

تبلیغات ویدیویی برای کسب وکارها یک نقطه قوت به شمار می‌رود. کسانی که بتوانند از آن درست و مناسب استفاده کنند، گوی رقابت را از دیگران برده‌اند. دلایل مفید بودن یک کمپین تبلیغاتی ویدیویی برای کسب‌وکارها در زیر آورده شده است.

جذابیت و علاقه‌مندی

مخاطبان و بینندگان تبلیغات ویدیویی، علاقه زیادی به این موضوع نشان می‌دهند. انسان‌ها معمولا به تماشای ویدئو بیش از تصاویر علاقه‌مند هستند. به این دلیل که تصاویر متحرک جذابیت خاصی دارند و این جذابیت، به طرز فوق‌العاده‌ای به مخاطب منتقل می‌شود.

علاوه بر این، تبلیغات در یوتیوب زندگی حقیقی ما انسان‌ها را به نمایش می‌گذارد. به همین سبب، افراد بهتر با آن ارتباط برقرار می‌کنند. محیط پویا و فعال داخل قاب این رسانه، باعث می‌شود تا بیننده از آن چشم بر ندارد و لحظه‌ها را به دقت دنبال کند.

تبلیغات در یوتیوب

درک درست مقاصد تبلیغاتی

بهترین گزینه برای تفهیم منظورتان از تبلیغ، ویدئو و کلیپ است. شما با تبلیغ در یوتیوب و استفاده از ویدئو و کلیپ می‌توانید منظور خود را بهتر و دقیق‌تر از تصاویر یا فایل‌های صوتی به مخاطب منتقل کنید.

این موضوع باعث می‌شود تا فروش خود را بر اساس خواست و نیازی که از قبل داشتید، کنترل کنید. به عبارت بهتر، درک مخاطب توسط شما رقم زده می‌شود. پس اگر درک درستی برای آن‌ها ایجاد کنید، تاثیر مستقیم آن را روی کسب‌وکارتان خواهید دید.

دسترسی آسان

تا قبل از رواج گوشی‌های هوشمند، تنها راه مشاهده ویدیوهای تبلیغاتی، تلویزیون‌ها بودند. البته راهکارهایی نیز برای تبلیغ ویدئوها در بنرهای خیابانی و نمایشگرهای بزرگ وجود داشت. اما با اختراع موبایل و محبوبیت آن، مردم آسان‌تر به ویدئوها دسترسی پیدا کردند.

تنها کافی است اینترنت خود را روشن کنید و وارد فضای مجازی شوید. انبوهی از ویدئوهای تبلیغاتی به سمت شما خواهند آمد و تبلیغات در youtube همیشه در معرض دید کاربران آن قرار دارند.

به عبارت دیگر دسترسی مردم به انواع رسانه‌ها و تبلیغات موجود در آن، جامع‌تر و آسان‌تر از گذشته شده است. این موضوع برای صاحبان مشاغل و مدیران کسب‌وکار خبر خوبی به حساب می‌آید.

با افزایش تعداد مخاطبان و دسترسی آن‌ها، دیگر مشکلی از بابت تبلیغات وجود نخواهد داشت. شما می‌توانید با ساخت یک ویدیوی نیمه حرفه‌ای، به هدف خود در فروش دست پیدا کنید.

در سطوح بالاتر، برای فیلمبرداری زمان و انرژی بیشتری مورد نیاز است. همچنین باید سرمایه کافی نیز داشته باشید. اما بهترین گزینه، ساخت ویدیوهای تبلیغاتی نسبتا ارزان و تبلیغات در چنین رسانه‌های محبوب است.

در بین همه مواردی که ذکر کردیم، ویدیوها رواج بیشتری دارند. تصاویر و بنرها بازدهی گذشته را از دست دادند و دیگر کمتر از آن‌ها بازدید می‌شود. اگر دنبال یک انتخاب پربازده و مناسب هستید، تبلیغات در یوتیوب انتخاب کنید.

مزایای تبلیغات در یوتیوب

بهترین بستر برای تبلیغات ویدیویی، رسانه اجتماعی و بسیار محبوب یوتیوب است. یوتیوب پلتفرمی برای اشتراک‌گذاری فیلم‌ها و کلیپ‌ها است و می‌تواند مرجع خوبی برای موضوعات علمی دانشجویان، کارگاه‌های آموزشی مهندسان، تجارت و راه‌های کسب درآمد مدیران و موارد مشابه باشد. در واقع شما هر چیزی را که نیاز داشته باشید، در این محیط پیدا خواهید کرد.

مزایای تبلیغات در YouTube باعث شده است بسیاری از افراد برای این نوع تبلیغات علاقه نشان دهند. در ادامه به این مزایا اشاره می‌کنیم.

 • بازدید روزانه فراوان از یوتیوب باعث می‌شود تا فرصت مناسبی برای دیده شدن داشته باشید.
 • جستجوها در این رسانه، هدفمند است و اکثر اوقات مخاطب‌ها به مشتری تبدیل می‌شوند.
 • تبلیغات هوشمند و موضوعی یوتیوب، بسیار ایده جالبی است. مثلا اگر در زمینه بورس فعالیت می‌کنید، این ویدیوها فقط برای افرادی نشان داده می‌شود که درباره بورس بیشتر جستجو می‌کنند. این موضوع در هدفمند بودن تبلیغات موثر است.
 • با یک مقدار سرمایه مطلوب و معقول می‌توانید کمپین تبلیغاتی خودتان را در یوتیوب آغاز کنید.
 • یوتیوب بعد از تبلیغ به شما بازخورد بسیار دقیقی ارائه می‌دهد. این موضوع سبب می‌شود تا حرکات بعدی خودتان را بهتر تنظیم کنید.
 • تاثیرگذاری در یوتیوب بیشتر از سایر شبکه‌های اجتماعی است.
 • مخاطبان از تماشای ویدیوها خسته نمی‌شوند و منظورتان را در زمانی که تعیین کرده‌اید به درستی دریافت می‌کنند.

با توجه به مزایای فوق بهترین انتخاب برای تبلیغات ویدیویی، یوتیوب خواهد بود. بی‌دردسر و پربازده تبلیغ کنید.

مقاله پیشنهادی : آموزش کسب درآمد از یوتیوب

انواع تبلیغات در یوتیوب

تبلیغات در youtube

نوع اول: آگهی بازدید واقعی

آگهی بازدید واقعی یا TrueView Ads تبلیغات پایه در یوتیوب است. شما با پرداخت مبلغی به گوگل، تعیین می‌کنید که به ازای هر بازدید، از مبلغ تعیین‌شده شما پول کسر شود. در واقع مهم نیست که آن ویدیو تا انتها و با چه کیفیتی دیده شده است، مهم این است که تبلیغات یوتیوبی دیده شوند و بازدید بخورند.

نوع دوم: تبلیغات بامپر

Bumper نوعی از تبلیغات در یوتیوب است که به شما در راستای تکمیل یک تبلیغ بزرگ‌تر کمک می‌کند. این تبلیغ ها 6 ثانیه‌ای هستند و قبل از این که کاربر ویدیوی مد نظرش را ببیند، پخش می‌شوند. اگر این نوع تبلیغ را انتخاب می‌کنید، حرف زیادی برای گفتن نخواهید داشت. چون زمان آن کوتاه و فقط 6 ثانیه است.

نوع سوم: آگهی‌های پری رول

آگهی‌های پری رول (PreRoll) در بین ویدئو نمایش داده می‌شوند و میانگین 10 الی 20 ثانیه‌ هستند. محتوای این نوع تبلیغ در یوتیوب با سایر موارد یکسان است. اما این تفاوت وجود دارد که این ویدئو نمی‌تواند توسط مخاطب اسکیپ یا رد شود.

در تبلیغات پری رول، هزینه بر اساس هر کلیک یا Price per Click خواهد بود. پس سعی کنید تمام دقت خودتان را روی این موضوع بگذارید تا هر کلیکی که انجام می‌شود، درصد بالایی از مشتری را به همراه آورد.

قیمت‌گذاری و هزینه تبلیغات در یوتیوب چگونه است؟

شیوه کار یوتیوب کمی متفاوت است. می‌توان این روش را به یک اهرم تشبیه کرد. برای مثال اگر شما اهرم یک صدم را انتخاب کنید، به ازای هر 1000 بازدید، 100 دلار پرداخت خواهید کرد. در واقع باید میزان بازدید را در عدد یک صدم ضرب کنید تا هزینه شما محاسبه شود.

چگونه در یوتیوب تبلیغات کنیم؟

برای شروع تبلیغات در یوتیوب مراحل زیر را طی کنید:

 • وارد بخش کاربری شده و روی نوار ابزار یا Tools کلیک کنید.
 • کمپین تبلیغاتی مد نظر خودتان را انتخاب کنید.
 • ویدیوی خودتان را بارگذاری کنید و عنوان آن را نیز درج کنید.
 • موضوع و دسته‌بندی را که می‌خواهید ویدیو در آن زمینه پخش شود، مشخص کنید.
 • بعد از تعیین نام، بودجه خودتان را مشخص کنید.
 • زبان را مشخص کنید.

بعد از انجام یک سری تنظیمات جزئی کمپین شما آماده خواهد بود. گرچه توصیه می‌کنیم در انجام این کار همیشه از کمک یک شرکت با اطلاعات بیشتر استفاده کنید تا کمپین‌های تبلیغاتی شما بهتر رصد شوند و بیشتر نتیجه بگیرید. ما در یکتانت به شما کمک می‌کنیم کمپین تبلیغاتی خود در یوتیوب را بهینه‌سازی کنید و با کمترین هزینه ممکن، بهترین نتیجه را بگیرید. همین حالا با ما تماس بگیرید.

 

2.7/5 - (3 امتیاز)

نظرات کاربران11 نظر

  1. سلام 🙂
   جواب این سوال بسته به اینکه نوع مخاطبان شما چه کسانی هستن ممکنه متفاوت باشه.
   پیشنهادمون اینه که با شماره‌ی ۰۲۱۴۵۱۹۵۰۰۰ تماس بگیرین و با کارشناسان ما در بخش first ads صحبت کنین.

  1. سلام روزتون بخیر 🙂
   با تبلیغات یوتیوب معمولا نمی‌شه مخاطبان داخل ایران رو هدف قرار داد. چون مخاطبان داخل ایران با ابزار تغییر آی‌پی به یوتیوب وصل می‌شن و عملا لوکیشن‌های متفاوتی دارن. به خاطر همین هدفمند بودنش مقداری کمه. اما می‌شه از طریق زبان فارسی افراد رو هدف قرار داد ولی خب باز هم ممکنه تمام مخاطبین شما رو تحت پوشش قرار نده. با این اطلاعات شما خودتون باید بسنجین که آیا این تبلیغات براتون مناسب هستن یا نه. اگر باز هم سوالی داشتین می‌تونین با شماره تلفن ۰۲۱۴۵۱۹۵۰۰۰ تماس بگیرین و با کارشناسان ما صحبت کنین.

  2. سلام :)‌
   موثر بودن تبلیغات یوتیوب بستگی به شما و هدفتون داره. معمولا تبلیغات یوتیوب برای کسب‌وکارهایی که به دنبال هدف قرار دادن مخاطب داخلی هستن کمتر توصیه میشه. از این چهت که افراد داخل ایران با نرم‌افزارهای تغییر آی‌پی وارد یوتیوب می‌شن، عملا لوکیشن‌های متفاوتی دارن (یکی با آی‌پی آلمان وارد می‌شه، یکی با آی‌پی هلند و …) به همین خاطر هدف قرار دادن این افراد خیلی دقیق نیست. البته می‌شه از فیلتر تعیین زبان استفاده کرد و مخاطبان فارسی زبان رو هدف قرار داد اما اون هم خطاهای خودش رو داره.
   شما می‌تونین با در نظر گرفتن این موارد تصمیم بگیرین. باز هم اگر سوالی در این زمینه داشتین می‌تونین با شماره‌ی ۰۲۱۴۵۱۹۵۰۰۰ تماس بگیرین و از کازشناسان ما سوالتون رو بپرسین.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضو خبرنامه یکتانت شوید!