۲۰ ترند تبلیغات همسان در سال ۲۰۲۰

0

تبلیغات بومی یا تبلیغات همسان (native advertising)، سبکی هوشمندانه و آنلاین از تبلیغات اینترنتی است که در آن، محتوای جذاب و هدفدار به مخاطب ارائه می‌شود؛ به طوری که تبلیغ کاملا به شکل محتوای خود سایت است و کاملا غیرتبلیغاتی به نظر می‌رسد.

آیا می‌دانید در سال ۲۰۲۰ ترند تبلیغات همسان شامل چه چیزهایی بوده است؟ با ما همراه شوید تا ۲۰ ترند تبلیغات همسان را با هم مرور کنیم.

ترندهای تبلیغات همسان یا نیتیو

ترندهای تبلیغات همسان به نوعی سمت‌وسو و روند این نوع تبلیغات را در سراسر جهان نشان می‌دهد. کسب‌وکارها می‌توانند با توجه به شرایط بیزنس خود از این ترندها بهره ببرند.

۱: تمایز بین محتوای تبلیغاتی معمول و محتوای نیتیو

اولین ترند تبلیغات همسان این است که محتوای تبلیغاتی معمول و محتوای نیتیو، رفته رفته از هم فاصله می‌گیرند چرا که مخاطبان روز به روز آگاه‌تر و باهوش‌تر می‌شوند و مقررات تبلیغاتی، سختگیرانه‌تر و بهتر اجرا می‌شوند.

۲: پذیرش اختصار برای حجم محتوا

محتوای تبلیغاتی طولانی، بر روی مخاطب تاثیر زیادی ندارد. در مورد محتواهای برجسته، به دنبال مطالب مختصر و موثر باشید تا به ترند تبلیغاتی همسان سال ۲۰۲۰ بپیوندید. امروزه مشتریان به کمپین‌هایی که ارزش تولیدی بالایی دارند، می‌پیوندند و یک استراتژی توزیع متنوع برای تأثیرگذاری بیشتر را انتخاب می‌کنند.

۳: ناشران محتوا به دنبال بهینه‌سازی تجربه کاربری هستند

بی‌توجهی به تبلیغات و خستگی از آن، حقیقتی اجتناب ناپذیر است (حتی وقتی تبلیغات، از لحاظ زیبایی و زمینه مرتبط باشند). مشارکت مخاطبان، در درجه اول اهمیت است. دومین ترند تبلیغات همسان این است که ناشران محتوا، در حال افزایش تعامل و شخصی‌سازی محتوا هستند تا تجربه کاربری عمیق‌تر و جذاب‌تری را برای مخاطبان فراهم کنند.

۴: محتوای تعاملی و شخصی‌سازی شده

در سال ۲۰۲۰ ناشران محتوا، از طریق انتشار پست‌هایی تعاملی در شبکه‌های اجتماعی و ویدئویی، تجربه کاربری را بهبود می‌بخشند. بزرگ فکر کنید و ماجراجویی را شروع کنید. به قالب های ویدیویی پرطرفدار و آزمون‌ها، اینفوگرافیک‌ها و نظرسنجی‌های بیشتر فکر کنید. از روش‌هایی استفاده کنید که ارتباط بیننده با مطالب شما، فراتر از نوشتن باشد. اگر با مخاطب خوب ارتباط برقرار کنید، زمان بیشتری را با محتوای شما می‌گذرانند و تجربه شخصی‌تری را خواهد داشت.

۵: رسانه‌های اجتماعی تعاملی

 سازندگان محتوا، از قابلیت‌های تعاملی که رسانه‌های اجتماعی در حال گسترش هستند، مانند برچسب نظرسنجی اینستاگرام و ویجت پرسش و پاسخ استفاده می‌کنند که به آنها کمک کنند به جای حدس زدن آنچه مخاطب می‌خواهد، مستقیما از خود او بپرسند.

بیشتر بخوانید: بازاریابی در اینستاگرام ، آموزش جامع اینستاگرام مارکتینگ

۶: محبوبیت محتوای یک روزه

استوری اینستاگرام، تیک‌تاک، اسنپ‌چت که محتوای کوتاهی هستند و فقط به اندازه ۲۴ ساعت عمر دارند. این ششمین ترند تبلیغات همسان است که توانسته در بازه‌های کوتاه، توجه به بینندگان را به خود جلب کند.

۷: دارا بودن قابلیت خرید محتوای بومی

محتوای بومی فقط در جهت افزایش آگاهی از برند نیست، هفتمین ترند تبلیغات همسان، استفاده بیشتر از ابزارهای تعاملی مانند QR Codes در چاپ، ماژول‌های قابل‌خرید است که مستقیماً برای خرید در لابه‌لای مقالات و فیلم‌های دیجیتال بومی قرار گرفته و یا در قالب محتوای اجتماعی تأثیرگذاری است که مستقیماً برای خرید روی سایت یک تبلیغ‌دهنده قرار داده شده و توسط مخاطب کلیک می‌شود.

۸: داستان‌گویی برندها با فرمت‌های طولانی‌تر

محتوای اصلی کوتاه و شیرین است. اما فرصتی برای آزمایش به خود بدهید؛ محتوای با فرم طولانی‌تر مانند پادکست‌ها؛ ویدیوی اپیزودیک؛ شاخه بندی، داستان خود را برای ماجراجویی انتخاب کنید. فرمت طولانی می‌تواند به مشتری کمک کند تا مخاطب را با موضوع همراه کند یا داستان پیچیده‌تری در مورد ویژگی‌های یک محصول بسازد که می‌تواند ارتباط پایدارتری را برای تبلیغ‌کنندگان فراهم کند.

۹: تبلیغاتی با هدف هم‌افزایی در سطح سیستم‌عامل‌ها

با سهولت استفاده از فناوری موبایل، مردم نیز با این ابزارها ارتباط برقرار می‌کنند، بنابراین ایجاد ارتباطات در میان پلتفرم‌ها کارها را آسان‌تر خواهد کرد. ابزارهایی مانند QR Codes که سال‌هاست وجود دارد، اکنون بیش از هر زمان دیگری با آن‌ها ارتباط برقرار کرده و سازندگان محتوا به دنبال راه‌های جدید برای استفاده از آن‌ها در محتوای نیتیو هستند و این نهمین ترند تبلیغات همسان است.

۱۰: استفاده از تیم‌های محتوا

 به عنوان بخشی از این هم‌افزایی‌ها، آژانس‌های تبلیغاتی به دنبال تیم‌سازی از افراد در حال تولید محتوا هستند. تا به جای برون‌سپاری کار به چندین مرکز، آن را به یک تیم بسپارند.

۱۱: فرمت ویدئو موبایل Turnstyle

ویدیوی عمودی، همواره مورد بحث قرار گرفته است، اما داستان‌نویسان سطح هالیوود همچنان با فیلمبرداری افقی ارتباط برقرار کرده‌اند. شرکت Quibi، کمپانی پخش‌کننده استریم جدید، فقط برای موبایل است، همه سازندگان فیلم در این پلتفرم ملزم هستند دو قسمت از هر اپیزود را ارائه ‌دهند تا بینندگان بتوانند محتوای بهینه‌شده را بهتر ببینند. یازدهمین ترند تبلیغات همسان استفاده از فرمت ویدئویی موبایل است. این فناوری به ما فرصتی برای تکنیک‌های فیلمبرداری خارج از جعبه (out-of-the-box filming) و فرصت‌های استوری تلینگ را می‌دهد. انتظار داریم این قالب پویا تا مرحله بلوغ ادامه یابد.

۱۲: تمرکز بیشتر بر تنوع داستان‌سرایی

دوازدهمین ترند تبلیغات همسان، تمرکز بیشتر بر تنوع داستان‌سرایی است. پیام محتوای نهایی، مربوط به داستان‌نویسان پشت سر آن است (کارگردانان، نویسندگان، ویراستاران، تهیه کنندگان). با داشتن ایده‌های متنوع‌تر می‌توان داستان‌های گسترده‌تری را تعریف کرد.

۱۳: علاقه مشتری‌ها به پادکست، به جایگاه بالاتری خواهد رسید

سیزدهمین ترند تبلیغات همسان، استفاده موثر از پادکست‌ها است. پادکست‌ها چیز جدیدی نیستند، اما در سال ۲۰۲۰، بیشتر تبلیغ‌کنندگان می‌گویند قصد دارند از این رسانه برای حک کردن نام برندهای خود در ذهن مخاطب استفاده کنند. چرا که پادکست‌ها توانایی منحصر به فردی در درگیرکردن مخاطب دارند. در جامعه‌ای که گوش‌های شنوا و تلفن هوشمند همراه می‌شود، پادکست‌ها جایگاه ویژه‌ای در برنامه‌های روزمره افراد هستند. برای برندهایی که به داستان‌سرایی اهمیت می‌دهند، فرم پادکست، بسیار قابل‌انعطاف است؛ از گفتگوهای سبک مصاحبه گرفته تا روایت‌های تک‌صدایی، پر تولید و فراتر از آن.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت پادکست و تولید پادکست

۱۴: صدا، فقط پادکست نیست!

همان‌طور که گفته شد، پادکست‌ها پیشرفت بزرگی داشته اند؛ اما کار در این‌جا خلاصه نمی‌شود! با افزایش سریع نفوذ خانه‌های هوشمند و دستگاه‌های صوتی، شاهد استفاده پیچیده‌تری از این ابزارها برای تجربیات شخصی‌سازی محتوای بومی خواهیم بود.

۱۵: استراتژی‌های پیچیده هدف‌گذاری مخاطب

هرچه رقابت برای آگاهی مصرف‌کننده زیادتر می‌شود، محتوای سفارشی، مطابق ترجیحات مخاطبان، طراحی می‌شود تا موفقیت در میدان رقابت را تضمین کند و بالاترین بازده را از طریق تبلیغ بدست آورد. استراتژی‌های هدف‌گذاری تبلیغات، بیش از کانال‌ها یا سیستم‌عامل‌ها، به طور فزاینده‌ای روی مصرف‌کنندگان خاص متمرکز می‌شوند و این پانزدهمین ترند تبلیغات همسان امسال است.

۱۶: هدف‌گذاری مجدد برای تقویت ROI محتوا

محتوای بومی، سهم بیشتری از بودجه تبلیغات نمایشی را به خود جلب می‌کند. تبلیغات همسان در بالای قیف قرار گرفته و به آگاهی بخشی و ایجاد تعامل معنی‌دارتر بین مصرف‌کنندگان و پیام تبلیغات کمک می‌کند. یک استراتژی خوب به مشتریان کمک می‌کند تا در عمق قیف قرار بگیرند و با انجام یک تبلیغات مناسب، مشاهده می‌شود که استفاده مجدد از محتوای بومی با ارزش‌تر شده و به آموزش بیشتر علاقه‌مندان و هدایت آنها به سمت خرید کمک می‌کند.

۱۷: مرور قوانین جدید در مورد استفاده از داده‌ها

در حالی که از یک طرف، هدف قرار دادن مخاطبان روزبه‌روز پیچیده‌تر می‌شود، از طرف دیگر، دو سال آینده تغییرات زیادی را در مورد چگونگی استفاده ناشران محتوا از داده‌های مخاطبان خواهیم دید. انتظار می‌رود قوانین حریم خصوصی بیشتری بر نحوه تجارت و هدف قراردادن محتوا، توسط صنعت رسانه، تأثیر بگذارد.

بیشتر بخوانید: بیگ دیتا یا کلان داده چیست؟

۱۸: ظهور برندهای رسانه‌ای سفارشی

موفقیت مجله‌ای مانند مجله مگنولیا را در نظر بگیرید. در عصری که همه چیز به صورت سفارشی و شخصی است، برند‌های تخصصی در ابتدا مکمل مخاطبان گسترده هستند. برخی برندها این فرصت را به تبلیغ‌دهندگان می‌دهند تا محتوای بومی را با محتوای ویرایشی که به مخاطبان خاصی می‌رسد، هماهنگ کنند. هجدهمین ترند تبلیغات همسان، ظهور برندهای رسانه‌ای سفارشی است.

۱۹: اینفلوئنسرها قابل اعتماد هستند

نوزدهمین ترند تبلیغات همسان امسال استفاده از اینفلوئنسرها  برای تبلیغ محصولات برندها است. اینفلوئنسرها برای برندها ایجاد فروش، اعتماد و حمایت می‌کنند. در سال ۲۰۱۹ در مطالعه‌ای، ۶۳٪ از شرکت‌کنندگان گفتند به گفته‌های اینفلوئنسرها در مورد برندها، بیش از گفته خود صاحبان برند، اعتماد دارند. همچنین این مطالعه نشان داد در اینفلوئنسرهای محبوب، قابلیت ارتباط‌پذیری و تأثیرگذاری بسیار بیشتر و تقریباً دو برابر است.

بیشتر بخوانید: اینفلوئنسر مارکتینگ چیست و اینفلوئنسر کیست؟

۲۰: بازگشت مجدد افراد واقعی و UGC

عبارت UGC چیست ؟ به محتوایی که توسط کاربران در رابطه با یک برند و بدون دریافت پول تولید شده UGC گفته می‌شود. این محتوا می‌تواند شامل نظرات کاربران درباره محصولات و عکس ویدئو و پادکست‌های تولیدی در مورد آن محصول یا برند باشد. این محتوا بسیار باارزش است و باعث جلب اعتماد کاربران، افزایش بازگشت سرمایه و آگاهی از برند شود و در نوع خود یک تبلیغ به شمار می‌رود. امسال شاهد خواهیم بود که برندها مشتریان واقعی خود را در بازاریابی با هدف تجاری‌سازی برند و ایجاد ارتباط شخص به شخص، در صف مقدم قرار می‌دهند. این بیستمین ترند تبلیغات همسان امسال به شمار می‌رود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.