🌟 دانلود رایگان تولکیت ارزیابی محتوای متنی 🌟

10 ترند تبلیغات همسان در سال 2021

مقالات تبلیغات همسان | سیما فرزانه دانا | تاریخ بروزرسانی : ۲۷ آذر ۱۴۰۱

در گذشته تنها تلویزیون داشتیم و زمانی که آگهی پخش می‌شد، از پای آن بلند می‌شدیم و سری به آشپزخانه و یخچال می‌زدیم. انگار که تبلیغات تلویزیون، فقط برای رفع خستگی از نشستنِ زیاد بود و با اختیار خود می‌توانستیم از دست آگهی‌ها خلاص شویم.

اما الان، تمام کارهای ما با اینترنت گره خورده و تبلیغات اینترنتی پایه‌ی ثابت آن شده است. بسیار پیش می‌آید که مورد تهاجم تبلیغات زیاد و ناخواسته‌ی سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف قرار بگیریم و از آنجا که راه فراری برایمان باقی نمانده، بی‌توجه به آن‌ها خونسردی خود را حفظ می‌کنیم.

هدف از تبلیغات چیست؟ مگر برای جذب مخاطب و خوش‌آیند او نیست؟ وقت آن رسیده که کسب‌و‌کارهای ایرانی نیز روش‌های قدیمی تبلیغات را (که باعث ایجاد مزاحمت و آشفتگی مخاطب می‌شود) کنار بگذارند و راه‌های هوشمندانه‌تری انتخاب کنند.

دانلود رایگان تولکیت ارزیابی محتوای متنی
دانلود رایگان تولکیت ارزیابی محتوای متنی

این تولکیت شامل یک فایل راهنما و یک چک‌لیست است که بررسی کیفیت محتوای متنی را آسان می‌کند. با این چک‌لیست محتواهایی با کیفیت بالاتر تولید می‌کنید و نتایج بهتری از بازاریابی محتوایی می‌گیرید. 🤩

دانلود رایگان arrow-left

تبلیغات همسان یا نیتیو چیست؟

تبلیغات همسان یا نیتو (Native advertising) سبکی هوشمندانه از تبلیغات اینترنتی است که در آن محتوایی هدفدار به مخاطبِ مناسب ارائه می‌شود. این نوع از تبلیغات به شکلی طراحی و عرضه می‌شوند که برای مخاطب آزردگی ایجاد نکنند، مانع از فعالیت او نشوند و از نظر ظاهری با بقیه قسمت‌های وب‌سایت یا اپلیکیشن همخوانی ظاهری داشته باشند.

در تبلیغات همسان، تبلیغ در بستری مناسب قرار می‌گیرد

در ایده‌آل‌ترین حالت تبلیغِ همسان، مخاطب اصلاً متوجه نمی‌شود که تبلیغ می‌بیند. زیرا محتوای تبلیغاتی به شکلی به مخاطب عرضه می‌گردد که پیام به‌ خودی‌خود و بدون اغراق منتقل شود. ترندهایی که در این بلاگ معرفی می‌شوند، حالت‌های مختلف از بهترین نسخه‌های تبلیغ همسان هستند. البته به این دلیل که هزینه‌های بسیار زیادی دارند خیلی در ایران مرسوم نیستند؛ زیرا به طراحی، فکر و برنامه‌ریزی بلند مدت‌ احتیاج دارند. با این حال تبلیغات همسان در یکتانت از نظر اقتصادی مناسب هستند؛ زیرا پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) انجام می‌شود و هیچ هزینه‌ای برای نمایش تبلیغ دریافت نمی‌شود.

تبلیغات همسان خارجی
تبلیغات همسان یکتانت

تقریباً در هر قالب و فرمتی می‌توانیم از تبلیغات همسان استفاده کنیم:

  • کتاب، روزنامه، اطلاعیه یا هر نسخه‌‌ی کاغذی به سبک قدیمی یا دیجیتال امروزی
  • تلویزیون
  • شبکه‌های اجتماعی
  • نتایج موتورهای جستجو (SERPs)

جالب است بدانید که تبلیغات کلیکی همسان، چنین دستاوردهایی را به همراه دارند:

  • افزایش 82 درصدی در آگاهی از برند
  • 52 درصد توجه بیشتر مخاطبان به این نوع از تبلیغ نسبت به تبلیغات بنری
  • افزایش خرید 18 درصدی نسبت به دیگر تبلیغات کلیکی
  • افزایش نرخ تبدیل 60 درصدی با نمایش در رسانه‌های قدرتمند
خبرنامۀ یکتانت را از دست ندهید!
خبرنامۀ یکتانت را از دست ندهید!

هر هفته یک محتوای اختصاصی همراه با جدیدترین مقالات، اخبار و نکات آموزشی بازاریابی و تبلیغات را برای شما می‌فرستیم.

خوش‌بختانه، در ایران نیز با گذشت زمان و افزایش آگاهی از اثرات تبلیغات همسان، بستری مناسب برای دیجیتال مارکتینگ فراهم می‌شود تا تبلیغات بومی یا نیتیو نیز به کارکرد ایده‌آل خود نزدیک شود. 

ترندهای تبلیغات همسان ایرانی

۱. یکسان بودن محتوای قبل و بعد از کلیک

مخاطب باید بعد از کلیک، به همان محتوایی منتقل شود که قرار بوده ببیند. طراحی سفر مخاطب در کیفیت کلیک اثرگذار است. برندهای مختلف سعی می‌کنند بهترین طراحی و تجربه را برای مخاطبان خود رقم بزنند.

۲. محتوایی با تجربه‌ی کاربری موفق (UX writing)

استفاده از کلمات و عبارت‌های اثرگذار و مرتبط باعث افزایش کلیک می‌شود. اهمیت این قضیه بیش از پیش بر کسب‌و‌کارها روشن شده است؛ تا جایی که برندها، از نویسندگانی کمک می‌گیرند که در این زمینه متخصص‌اند.

انتظارات کاربر را مد نظر قرار دهید. کنجکاوی او را برانگیزید یا از عبارات فراخوان‌دهنده استفاده کنید.  با این کار میزان تعامل افزایش پیدا می‌کند. به طور مثال پیشنهاد می‌کنیم اگر ویدیویی را تبلیغ می‌کنید، از عبارت «تماشا کنید» استفاده کنید.

۳. عنوان و تصویر سفارشی‌سازی‌ شده

خوشبختانه، به سلیقه و نیاز مشتریان بیشتر از قبل اهمیت داده می‌شود. به همین دلیل عنوان و تصویر نیز مطابق با سلیقه و نیاز مخاطب انتخاب می‌شوند.

برای جذبِ مخاطبِ «هدف»، نیاز  و ویژگی‌های پرسونای مخاطبان خود را بشناسید و برای خوشایند آن‌ها تبلیغ کنید.

با ما همراه شوید تا ترندهای تبلیغات همسان خارجی را نیز باهم مرور کنیم.

ترندهای تبلیغات همسان غیر ایرانی در سال 2021

۴. اینفلوئنسرها و تبلیغات همسان

اینفلوئنسرها می‌توانند بدون هیچ اشاره‌ی مستقیمِ تبلیغاتی، از محصولات و خدماتِ کسب‌و‌کارها در زندگی روزمره‌ی خود استفاده کنند. با این روش مخاطب بدون اینکه در معرض ادبیاتِ تبلیغ‌گونه قرار بگیرد، متأثر می‌گردد.

اینفلوئنسرها باعث افزایش آگاهی از برند (Brand awareness) و بیشتر شدن فروش می‌شوند، البته اگر به درستی انتخاب شده باشند. اگر اینفلوئنسری که با پرسونای برند شما همخوانی نداشته باشد محصولات شما را تبلیغ کند، اعتبار و هویت برند را خدشه‌دار می‌کند، و حتی به مرور زمان موجب دور شدن مشتریان وفادار می‌شود. در انتخاب آن‌ها وسواس بیشتری داشته باشید و از روش کارشان آگاه باشید.

بیشتر بخوانید: اینفلوئنسر مارکتینگ چیست و اینفلوئنسر کیست؟

۵. پادکست، ترند روز دنیا

پادکست‌ها توانایی معجزه‌آسایی برای اثرگذاری دارند؛ زیرا مخاطب را با خود همراه می‌کنند. جنس مخاطب آن‌ها بسیار ویژه است؛ پیگیر و متعهد. این فضا مناسب داستان‌سرایی است و فضایی بسیار منعطف برای انواع ساختارهای شنیداری دارد. از گفتگوهای سبک مصاحبه گرفته، تا روایت‌های تک‌صدایی… اگر بتوانید تبلیغات همسان خود را در پادکست‌ها بگنجانید، روی ترند محبوبی سوار شده‌اید و از نبوغ زیادی بهره می‌برید.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت پادکست و تولید پادکست

۶. کم‌گویی و گزیده گویی

تبلیغات طولانی خارج از حوصله‌ی مخاطب هستند و تأثیر چندانی بر او نمی‌گذارند. اگر می‌خواهید تبلیغی موفق داشته باشید، از آژانس‌های تبلیغاتی خبره کمک بگیرید و محتوایی را عرضه کنید که باعث جذب و ماندگاری پیام شما در ذهن مخاطب می‌شود. هر چه پیام کوتاه‌تر باشد، گیرایی بیشتری دارد و یادآوری آن آسان‌تر است. از ویدیو‌های طولانی و متن‌های طویل بپرهیزید. حتی عکس‌هایی شلوغ با جزئیات فراوان برای آگهی‌های نیتیو مناسب نیستند.

۷. بهترین تجربه‌ی کاربری

تبلیغی که خسته‌کننده نباشد، باعث مشارکت مخاطب می‌شود. ناشران محتوا همیشه در تلاش‌اند تا محتوا را شخصی‌سازی کنند و تجربه‌ی کاربری عمیق‌تر و جذاب‌تری برای مخاطب رقم بزنند. اگر تبلیغات از نظر تصویر و متن جذاب باشد، اما نتواند مخاطب را به درستی با خود هدایت کند، به بار نمی‌نشیند و نتیجه‌ای رضایت بخش ندارد.

کسب‌وکار اینترنتی دارید؟ تبلیغات کلیکی یکتانت را از دست ندهید
کسب‌وکار اینترنتی دارید؟ تبلیغات کلیکی یکتانت را از دست ندهید

تبلیغات کلیکی یعنی تبلیغ شما در هزاران سایت پربازدید نمایش داده می‌شود و فقط در ازای تعداد کلیک‌ها هزینه پرداخت می‌‌کنید.

آشنایی بیشتر arrow-left

۸. محتوای یک روزه

شبکه‌های اجتماعی با تسخیر فضای مجازی، موجب افزایش محبوبیتِ تبلیغاتی شده‌اند که فقط 24 ساعت عمر دارند. استوری اینستاگرام، تیک‌تاک و اسنپ‌چت توجه مخاطبان را در بازه‌هایی کوتاه به خود جلب می‌کند. استقبال زیاد از شبکه‌های اجتماعی باعث‌ رشد چشمگیر تبلیغات بومی در این فضا شده است.

بیشتر بخوانید: با اصول بازاریابی اینستاگرام آشنا شوید!

۹.  تبلیغات همسان با محتوای تولید شده توسط کاربر

محتوای کاربرساز (UGC: User Generated Content) به این دلیل که توسط کاربران دیگر منتشر شده است، باعث جلب اعتماد می‌شود و بالاترین ارزش را می‌آفریند. این نوع از بازاریابی جزئیات و ویژگی‌های منحصر‌به‌فردی دارد. می‌تواند در قالب‌های متنوع محتوایی عرضه شود یا با هدف‌های گوناگونی استفاده شود. برای اطلاعات بیشتر به این مطلب مراجعه کنید:

بیشتر بخوانید: اطلاعات تولید شده توسط کاربر چیست و چرا مهم است؟

۱۰. تبلیغات تعاملی، فرای انتظار مخاطب

ماجراجویی را شروع کنید. چشم و گوش همه‌ به تبلیغاتِ معمولی و خسته‌کننده خو گرفته است، پس آن‌ها را نادیده می‌گیرد. کافیست ذره‌ای خلاقیت به خرج دهید و پیام خود را به‌ درستی منتقل کنید. مخاطب دنیای امروز، از ایده‌های جالب استقبال می‌کند. نیازهای مخاطب خود را بشناسید و بهترین محتوا را در دسترس او بگذارید.

دستاورد ما تا اینجا

تهاجم تبلیغات موضوع مهمی است که باید دغدغه‌ی هر کسب‌و‌کاری باشد. آزردگی مخاطبان با تبلیغ‌های سطحی و غیرکاربردی، باعث شد تا برای رهایی مخاطب‌ از این آشفتگی فکری اساسی شود. اینگونه بود که در قالب و فرم ارائه‌ی تبلیغات، تغییرات بنیادی ایجاد شد. تبلیغات همسان یا نیتیو پا به عرصه‌ی صنعت تبلیغات گذاشتند تا با روش بهتر برای جلب توجه مخاطب اقدام کنند.

در این خبرنامه، ترندهای تبلیغات همسان در سال ۲۰۲۱ را باهم مرور کردیم. امیدواریم یکتانت به عنوان بستری مناسب برای تبلیغات هوشمند، در این صنعت پیشرو و همراه همیشگی شما باشد.

 

با تبلیغات همسان یکتانت، میلیون‌ها کاربر را در ۱۱۰۰ سایت پربازدید هدف بگیرید!

با تبلیغات همسان یکتانت، میلیون‌ها کاربر را در ۱۱۰۰ سایت پربازدید هدف بگیرید!

مشاهده تعرفه‌ها arrow-left

 

منبع: tekhdecoded.combizadmark.com

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
kasperhemingway
kasperhemingway
1 سال قبل

مرسی عالییی بود

روژان خانی‌پور
روژان خانی‌پور
پاسخ به  kasperhemingway
1 سال قبل

مرسی از شما برای فیدبکتون 🙂

محتوای متنی را با این چک‌لیست ارزیابی کنید.