🌟 دانلود رایگان تولکیت ارزیابی محتوای متنی 🌟

تبلیغات در تلگرام ؛ بهترین روش های تبلیغات در تلگرام

مقالات دیجیتال مارکتینگ | تحریریه یکتانت | تاریخ بروزرسانی : ۲۷ آذر ۱۴۰۱

تبلیغات در تلگرام؛ بهترین روش های تبلیغات در تلگرام

تبلیغات در تلگرام پیش از محدودیت کار با این شبکه اجتماعی یکی از رایج‌ترین روش‌های تبلیغات محسوب می‌شد که البته با مسدود شدن این پیام رسان، کمی افت کرد. اما دوباره کاربران به تلگرام روی آورده‌اند. این را می‌توان از افزایش اعضای کانال‌های تلگرامی متوجه شد. از آنجا که در بازاریابی شما هم نباید میدان را برای رقبایتان خالی بگذارید، بهتر است هر جا مشتریانتان حضور دارند حاضر باشید. به همین دلیل توصیه می‌کنم این پست آموزش تبلیغات در تلگرام را از دست ندهید. (چنانچه قصد اجرای تبلیغات در ورزش 3 را دارید، می‌توانید از تعرفه‌های یکتانت آگاه شوید!)

دانلود رایگان تولکیت ارزیابی محتوای متنی
دانلود رایگان تولکیت ارزیابی محتوای متنی

این تولکیت شامل یک فایل راهنما و یک چک‌لیست است که بررسی کیفیت محتوای متنی را آسان می‌کند. با این چک‌لیست محتواهایی با کیفیت بالاتر تولید می‌کنید و نتایج بهتری از بازاریابی محتوایی می‌گیرید. 🤩

دانلود رایگان arrow-left

انواع تبلیغات در تلگرام

حتماً شما هم حین بازدید از کانال‌های تلگرامی که عضو هستید تبلیغاتی را دیده‌اید. اصلاً شاید بهتر باشد بپرسم چطور کانال‌های تلگرامی را برای عضویت پیدا می‌کنید؟ آیا دوستتان آن را به شما معرفی کرده بود یا تبلیغ کانال تلگرام را در جایی دیده بودید؟ اگر بخواهید برای کانال خودتان عضو بگیرید به جز این روش‌ها چه روش‌های دیگری بلد هستید؟ با ما همراه باشید تا شما را با انواع تبلیغات در تلگرام آشنا کنیم.

انواع تبلیغات در تلگرام

تبلیغات بازدیدی تلگرام

در تبلیغات بازدیدی تلگرام شما فقط به ازای تعداد بازدیدهایی که از تبلیغتان می‌شود هزینه پرداخت می‌کنید. بنابراین از این نظر به نظر اقتصادی می‌رسد. در این صورت حتی چنانچه هزینه محدودی برای تبلیغات در نظر گرفته باشید می‌توانید بخواهید که تبلیغتان فقط به همان اندازه بازدید بگیرد و بعد از آن پاک شود. به این ترتیب حتی با مبالغ پایین هم می‌توانید در کانال‌های باکیفیت مرتبط با کسب و کار خودتان تبلیغ کنید.
تعداد بازدیدها از روی علامت چشم که در گوشه پایینی پیام‌های تلگرام وجود دارد مشخص می‌شود. در کنار این علامت چشم یک عدد نوشته شده است که همان تعداد بازدیدهاست.

خبرنامۀ یکتانت را از دست ندهید!
خبرنامۀ یکتانت را از دست ندهید!

هر هفته یک محتوای اختصاصی همراه با جدیدترین مقالات، اخبار و نکات آموزشی بازاریابی و تبلیغات را برای شما می‌فرستیم.

تبلیغات ساعتی در تلگرام

تبلیغات ساعتی نسبت به تبلیغاتی که به نظر اقتصادی‌تر هستند دردسرهای کمتری دارد. کافی است شما ساعات خاصی را انتخاب کنید و از مدیر کانال بخواهید تبلیغ شما را طی آن ساعات نمایش دهد.
این نوع از تبلیغات معمولاً به صورت 12 ساعته و 24 ساعته ارائه می‌شوند.
تنها نکته مهمی که در تبلیغات ساعتی تلگرام باید به آن توجه داشته باشید انتخاب بهترین ساعت است. در واقع باید ساعتی را انتخاب کنید که مخاطبان مورد هدف شما آنلاین هستند تا تبلیغتان در معرض دید مشتریان بالقوه‌تان قرار بگیرد. این موضوع را می‌توان از روی سن، جنسیت یا شغل کاربران، که به آن تعیین پرسونای مخاطب هم می‌گویند، مورد نظر شناسایی کرد.

مقاله پیشنهادی : ادموب چیست و چگونه می‌توان از آن درآمد کسب کرد؟

تبلیغات گسترده در تلگرام

تبلیغات گسترده تلگرام توسط تیم‌های تبلیغاتی و بازاریابی انجام می‌شود؛ به این صورت که شما با یک تیم تبلیغات در تلگرام تماس گرفته و با ارائه اطلاعات مورد نیاز از ایشان می‌خواهید تا مسئولیت انجام تبلیغات شما در تلگرام را به عهده بگیرند. در این روش دیگر شما با مسائلی چون نوع روش تبلیغات و … درگیر نخواهید شد و می‌توانید با خیال راحت به سایر امور مربوط به شرکتتان رسیدگی کنید.

 

طراحی و ساخت ربات تلگرام

از ربات‌های تلگرامی استفاده‌های تبلیغاتی هم می‌شود. مزیت این ربات‌ها این است که می‌توان از آن‌ها به طرق مختلف استفاده کرد. مثلاً می‌توانید رباتی طراحی کنید که برایتان عضوگیری کند یا یک ربات با هدف ارسال کارت ویزیت دیجیتال شما برای صاحبان مشاغل طراحی کنید. حتی ربات‌هایی برای انجام خدمات پرداخت وجه مشتریان نیز ساخته شده‌اند.

کسب‌وکار اینترنتی دارید؟ تبلیغات کلیکی یکتانت را از دست ندهید
کسب‌وکار اینترنتی دارید؟ تبلیغات کلیکی یکتانت را از دست ندهید

تبلیغات کلیکی یعنی تبلیغ شما در هزاران سایت پربازدید نمایش داده می‌شود و فقط در ازای تعداد کلیک‌ها هزینه پرداخت می‌‌کنید.

آشنایی بیشتر arrow-left

افزایش ممبر کانال تلگرام

منظور از افزایش ممبر کانال تلگرام خرید ممبر است. این روش برای کسانی خوب است که به تازگی یک کانال تلگرامی طراحی کرده‌اند و بعد از اینکه دوستانشان را در کانال عضو کرده و کمی هم پست‌های جذاب گذاشته‌اند وقت این رسیده که تعداد اعضایشان را افزایش دهند.
افزایش تعداد اعضا از این نظر اهمیت دارد که باعث اعتماد بیشتر کاربران دیگر به شما خواهد شد و در نتیجه وقتی سایر انواع تبلیغات تلگرامی را راه بیندازید، کسانی که از راه تبلیغات وارد کانالتان می‌شوند راحت‌تر اعتماد کرده و به عضویت کانال درخواهند آمد.

 

تبلیغات کلیکی تلگرام

نوع دیگری از تبلیغات تلگرامی تبلیغات کلیکی است. همان طور که از نام آن پیداست به ازای تعداد کلیک‌هایی که روی تبلیغ شما می‌شود باید هزینه بپردازید. بنابراین این روش هم از جهاتی می‌تواند مقرون به صرفه باشد حتی شاید بتوان گفت نسبت به تبلیغات بازدیدی اقتصادی‌تر است. اما این هم مشکلات خاص خود را دارد.
بزرگ‌ترین مشکل در تبلیغات کلیکی این است که برای آگاهی از تعداد کلیک‌هایی که روی تبلیغتان می‌شود نیاز به نصب سامانه‌های خاصی دارید. توجه داشته باشید که کیفیت سامانه‌های مختلف با هم یکی نیست و باید از یک سامانه با کیفیت استفاده کنید تا آمار دقیق‌تری به شما نمایش دهد.
مشکل دیگر این است که همانند تبلیغات گوگل ادز احتمال کلیک‌های مداوم و بی‌هدف از سوی رقبا بر روی تبلیغتان کم نیست. در این صورت هزینه‌ای که بابت تبلیغ پرداخت کرده‌اید بدون اینکه سودی عایدتان کند هدر خواهد شد.

 

تبلیغات تلگرامی

چگونه بهترین کانال های تلگرامی مرتبط با هر موضوع را شناسایی کنیم؟

همان طور که گفته شد بهترین کانال‌های تلگرامی برای ارسال تبلیغات شما کانال‌هایی هستند که موضوعی متناسب با کسب و کار خودتان داشته باشند؛ چراکه معمولاً مشتریان بالقوه شما عضو همین کانال‌ها هستند و احتمال اینکه با مشاهده تبلیغ، به عضویت کانال شما هم دربیایند بالاتر است.
توصیه می‌شود برای اینکه کیفیت کانالی که در آن تبلیغات خود را منتشر می‌کنید از کیفیت بالایی برخوردار باشید چند روزی عضو کانال باشید و کیفیت پست‌های آن را بررسی کنید. ببینید آیا مخاطب شما این پست‌ها را می‌پسندد؟ آیا پست‌هایی که در این کانال منتشر می‌شود تناسبی با برند شما دارد؟ سپس نسبت به رایزنی جهت انتشار تبلیغ اقدام کنید. (برای آشنایی بیشتر با بهترین کانال های تبلیغاتی تلگرام مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنیم)


برای شناسایی این نوع کانال‌ها از روش‌های زیر استفاده کنید:

1- عضویت در کانال تلگرام سایت‌ها

کافی است کلیدواژه کسب و کارتان را در گوگل سرچ کنید و وارد سایت‌هایی که در صفحه نتایج نمایش داده می‌شود شوید. شبکه‌های اجتماعی این سایت‌ها را بررسی کنید. معمولاً یک کانال تلگرامی هم باید داشته باشند. در صورت وجود کانال تلگرام، عضو کانال شوید و بعد از بررسی همه جوانب، برای انتشار تبلیغ با مدیر کانال وارد گفتگو شوید.

 

2- عضویت در کانال تلگرام پیج‌های اینستاگرام

همین مسئله در مورد پیج‌های اینستاگرام هم صدق می‌کند؛ بنابراین می‌توانید به راحتی موضوع مورد نظرتان را در اینستاگرام جستجو کرده و در صورت وجود کانال تلگرامی – که معمولاً در بیو نوشته می‌شود – عضو آن شوید.

3- کمک گرفتن از کانال‌های تلگرامی دیگر

اگر در کانال‌های دیگری عضو هستید احتمال دارد با مشاهده روزانه پست‌ها به پست‌ها تبلیغاتی از جنس کسب و کار خودتان نیز برخورد کنید. در این صورت بی‌معطلی عضو کانال شده و مراحلی که در مورد کانال تلگرام سایت‌ها گفته شد را انجام دهید.

 

4- کمک گرفتن از سایت‌های معرفی کانال تلگرامی

بعضی از سایت‌ها مانند سایت telegramcanal با هدف معرفی کانال‌های تلگرامی ایجاد شده‌اند. برای پیدا کردن سایت‌های بیشتر می‌تواند عبارت‌هایی مانند «معرفی کانال‌های تلگرامی» را گوگل کنید. این سایت‌ها معمولاً کانال‌های تلگرامی را بر اساس موضوع فعالیتشان دسته‌بندی کرده‌اند. در نتیجه به راحتی می‌توانید کانال‌های فعال در زمینه مورد نظرتان را پیدا کنید.

مزایای تبلیغات تلگرامی

در کل تبلیغات از هر کانالی که باشد برای هر کسب و کاری یکی از ضروریات است. فرض کنید شما یک فروشگاه در یک کوچه خلوت داشته باشید، در این صورت مشتریان از کجا باید بدانند در انتهای این کوچه مغازه‌ای است که می‌تواند نیازهای آن‌ها را رفع کند؟ به این فکر کنید که اگر متوجه شوند حتی شاید خوشحال هم بشوند چراکه احتمالاً دیگر نیازی به طی مسافتی طولانی برای پیدا کردن نیازهایشان در بازاری به این بزرگی و عظمت نخواهند داشت. به علاوه گستره انتخاب‌های ایشان وسیع‌تر خواهد شد و می‌توانند اجناس مغازه شما را هم جز گزینه‌های انتخابشان در نظر بگیرند.
در مورد تبلیغات تلگرامی هم قضیه به همین صورت است. به خصوص با سبک جدید زندگی که کرونا برای همه ما به وجود آورده بسیاری از کارها اینترنتی و موبایلی انجام می‌شوند. کاربران ترجیح می‌دهند در خانه بنشینند و هر چه نیاز دارند را در لپتاپ و موبایلشان بیابند. در این میان یکی از کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌ها در میان ایرانیان بعد از اینستاگرام، تلگرام است. کاربران زیادی هر شب بعد از فراغت از کار روزانه برای رفع خستگی هم که شده سری به کانال‌های تلگرامی‌شان می‌زنند. بنابراین به جرئت می‌توان گفت تبلیغات در تلگرام از ضمانت بالایی برخوردار خواهد بود.

 

قیمت تبلیغات در تلگرام

قیمت هرکدام از انواع تبلیغات تلگرامی متفاوت از دیگری است؛ برای مثال تعرفه تبلیغات کلیکی از 200 هزار تومان شروع می‌شود.
البته روش‌هایی که فقط بر روی تبلیغات شرکت شما تمرکز دارند مانند ساخت ربات تلگرامی یا تبلیغات گسترده در تلگرام هزینه‌های بالاتری نسبت به سایر روش‌های تبلیغات خواهند داشت.
عامل دیگری که در قیمت تبلیغات تلگرامی تأثیر دارد چندمین پست بودن تبلیغ است. مثلاً پستی که در ابتدای شب گذاشته می‌شود و بعد از آن شاید ده‌ها پست دیگر هم منتشر شوند را نمی‌توان با پستی که آخر شب منتشر شده و تا صبح روز بعد روی صفحه نمایش گوشی‌های کاربران باقی خواهد ماند مقایسه کرد.

مقاله پیشنهادی : ایونت مارکتینگ چیست و چه مزایایی دارد؟

جمع بندی

در کل می‌توان گفت تبلیغات در تلگرام یکی از روش‌های مؤثر بازاریابی برای انواع و اقسام کسب و کار است. در این روش شما به جای اینکه منتظر بمانید تا مشتریان به سراغتان بیایند خودتان به سراغ مشتری‌هایتان رفته‌اید و در نتیجه یک بازاریابی مؤثر انجام خواهید داد. به خصوص اگر این کار هدفمند و با توجه به مخاطب هدف صورت بگیرد می‌تواند بیشترین برگشت سرمایه را برایتان داشته باشد. پلتفرم تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی جریان به شما کمک می‌کند که تبلیغات در تلگرام خود را به صورت هدفمند و بهینه در کانال‌های پربازدید تلگرام پیاده‌سازی کنید.

 

پرسش و پاسخ‌های متداول

  1. انواع روش‌های تبلیغات در تلگرام چیست؟

با روش‌های تبلیغاتی متفاوتی در کانال‌های تلگرامی وجود دارند که شما می‌توانید با توجه به نیازتان از آن‌ها استفاده کنید، مانند تبلیغات بازدیدی تلگرام، تبلیغات ساعتی در تلگرام، تبلیغات کلیکی و … .

 

  1. تعرفه تبلیغات در کانال‌های تلگرام چقدر است؟

تبلیغات در کانال‌های تلگرام دارای هزینه‌های متفاوتی است که بسته به موضوع، تعداد اعضا و تخصصی بودن کانال تلگرام تغییر می‌کند. برای اطلاع از تعرفه‌ها مقاله یکتانت را از دست ندهید.

 

  1. چگونه کانال‌های تلگرام مرتبط با حوزه کاری خود را پیدا کنیم؟

شما می‌توانید با استفاده از پلتفرم تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی جریان و مشاهده انواع دسته بندی کانال‌های تلگرام، تمامی کانال‌های مرتبط با موضوع کاری خود را به راحتی پیدا کنید.

3.8/5 - (20 امتیاز)
guest
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حمید
حمید
5 ماه قبل

برای تبلیغ سایت در موضوع اقتصاد نیاز هست، شرکت ثبت شده داشته باشیم

رضا سپه‌وندی
رضا سپه‌وندی
مدیر
پاسخ به  حمید
5 ماه قبل

سلام
در یکتانت، تبلیغات پلتفرم‌های ارز دیجیتال و موضوع مالی که آدرس و شماره‌تلفن داخل ایران ندارند، تایید نمی‌شود.

علی
علی
5 ماه قبل

سلام. یک کانال تلگرام دارم با ۲ هزار ممبر. چطور میتونم تبلیغ بگیرم؟

رضا سپه‌وندی
رضا سپه‌وندی
مدیر
پاسخ به  علی
5 ماه قبل

سلام
وقت بخیر
شما می‌تونین تو کانال خودتون یا سایر رسانه‌ها این موضوع رو اطلاع بدین. از طرفی، می‌تونین به‌عنوان نمایش‌دهنده تو پلتفرم جریان ثبت‌نام کنین؛ ولی برای کسب درآمد، نیازه که اعضای کانال خودتون رو حداقل به ۱۰ هزار برسونین.

تبلیغات اینترنتی حرفه‌ای و پربازده با یکتانت