تبلیغات ادموب (Google Admob) چیست؟ کسب درآمد دلاری با تبلیغات ادموب

6

افزایش فزاینده کاربران تلفن همراه، استقبال چشمگیر آن‌ها از اپلیکیشن‌های گوناگون و بالا رفتن زمان استفاده از این برنامه‌ها، توسعه‌دهندگان و صاحبان مشاغل را به بهره‌گیری از این بسترهای مناسب و بالقوه و ارائه تبلیغات ادموب در آن‌ها واداشته است.

تبلیغات ادموب به صاحبان مشاغل کمک می‌کند تا نظر مخاطبان بیش‌تری را به کسب‌وکار خود جلب کنند. علاوه بر این، توسعه‌دهندگان هم می‌توانند از این راه به کسب درآمد دلاری پرداخته و بیش‌ترین سوددهی ممکن را تجربه کنند.

در این مطلب، تلاش خواهیم کرد ضمن معرفی تبلیغات Google admob، شما را با مزایای آن آشنا کرده و نحوه کسب درآمد از این طریق را با شما به اشتراک بگذاریم.

تبلیغات ادموب چیست؟

تبلیغات ادموب یکی از بهترین روش‌هایی است که به توسعه دهندگان برنامه‌های تلفن همراه این امکان را می‌دهد تا به سادگی از این راه کسب درآمد کنند. پلتفرم گوگل ادموب با بهره‌گیری از عوامل مهمی نظیر میزان و اولویت‌های تقاضای تبلیغ کنندگان جهانی، فرمت‌های خلاقانه تبلیغاتی و فناوری پیشرفته کسب درآمد از اپلیکیشن، ارزش هر ایمپرشنی را به حداکثر ارتقاء می‌دهد.

نمایش تبلیغات در این پلت‌فرم این امکان را در اختیار سازندگان برنامه‌ها قرار می‌دهد تا در عین تمرکز بر ایجاد و توسعه اپلیکیشن‌های با کیفیت، به منبع پایداری برای کسب درآمد دسترسی داشته و کسب‌وکار خود را رونق بیش‌تری بخشند.

از طرف دیگر، صاحبان مشاغل نیز به طیف گسترده‌تر و گزیده‌تری از مخاطبان دسترسی خواهند داشت. در عین حال، کاربران هم در ضمن استفاده از اپلیکیشن به طور رایگان، می‌توانند محصولات و خدمات مورد نیاز خود را به سادگی پیدا کنند. بنابراین، بهره‌برداری از امکانات google admob برای همه گروه‌های تبلیغ‌کنندگان، کاربران و توسعه‌دهندگان مفید و لذت‌بخش خواهد بود.

تبلیغات نصب اپلیکیشن یکتانت فرصتی برای گرفتن نصب انبوه و با کیفیت

تبلیغات ادموب چگونه کار می کند؟

تبلیغات ادموب مناسب مشاغلی است که با هدف قرار دادن کاربران اپ‌ها تمایل دارند محصولات و خدمات خود را به آن‌ها معرفی و عرضه کنند. برای انجام این کار، کافی است در برنامه ایجاد شده فضای مناسبی را برای تبلیغات در نظر گرفته و با اتخاذ مناسب‌ترین سیاست‌گذاری‌های ممکن، اپلیکیشن خود را به بهترین نحوی ارائه دهید. با انجام این کار، به زودی خواهید دید که بسیاری از مشاغل برای نمایش آگهی از این طریق به رقابت می‌پردازند. انجام تبلیغات با مناسب‌ترین شیوه‌های رایج در بالا بردن نرخ دیده شدن آن‌ها و افزایش درآمد شما موثر خواهد بود.

به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های تبلیغاتی، google admob با میلیون‌ها کسب‌وکار جهانی در ارتباط بوده و بستر مناسبی را برای برقراری ارتباط با مخاطبان هدف در اختیار قرار می‌دهد. این به معنای امکان ارائه تبلیغاتی مرتبط با خواسته‌ها و نیازهای کاربران و ایجاد فضایی مناسب برای کسب درآمد بیش‌تر توسعه‌دهندگان خواهد بود.

گوگل ادموب با بالا بردن تقاضا برای انجام تبلیغات در شبکه‌های شخص ثالث به گسترده‌تر شدن شبکه‌های بازاریابی کمک کرده و کسب بالاترین درآمد به ازاء هر هزار ایمپرشن (CPM) را ممکن می‌کند.

این یک روش درآمدزایی هیبریدی است که با ترکیب منابعی نظیر تبلیغات و خریدهای درون برنامه‌ای به شما کمک می‌کند تا به درآمدی متعادل و پایدار دسترسی داشته باشید.

بیشتر بخوانید: تبلیغات درون برنامه ای در سال ۲۰۲۰

فرمت‌های تبلیغاتی گوگل ادموب

ارائه محتوای تبلیغاتی با کیفیت و مطابق با نیازهای کاربران در بهترین زمان ممکن و با مخاطب قرار دادن مناسب‌ترین افراد، علاوه بر افزایش درآمد در بهبود تجربه کاربری نیز موثر خواهد بود. تبلیغات ادموب با فرمت‌های گوناگونی امکان‌پذیر است که از آن میان، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تبلیغات جایزه‌دار

تبلیغات جایزه‌دار به کاربران این امکان را می‌دهد تا در ازاء دریافت پاداش با آگهی تعامل داشته یا به مشاهده آن بپردازند.

تبلیغات همسان

تبلیغات همسان به صورت طبیعی در محتوای برنامه جاگذاری شده و با کم‌ترین مداخله و ایجاد کم‌ترین مزاحمت نظر کاربران را به خود معطوف می‌کنند.

تبلیغات بنری

تبلیغات بنری با در اختیار قرار دادن فضای مناسب در بالا یا پایین صفحه به نمایش بنرهای تبلیغاتی کمک کرده و کم‌ترین مداخله و مزاحمت را برای کاربر به همراه دارد.

تبلیغات بینابینی

تبلیغات بینابینی از طریق نمایش آگهی‌های ویدیویی یا ایستا در بازه‌های زمانی تعیین شده، به صورت طبیعی و در حالت فول اسکرین، بدون ایجاد اختلال در تجربه کاربری به افزایش تعامل با برند کمک می‌کند.

مزایای تبلیغات ادموب

تبلیغات ادموب با در اختیار قرار دادن فرمت‌های گوناگون و ایجاد فضای مناسب برای افزایش درآمد توسعه‌دهندگان به بالا بردن نرخ بازدید از مشاغل نیز کمک کرده و میزان تعامل و مشارکت کاربران با اپلیکیشن را بیش‌تر می‌کند.

بهره‌گیری از امکانات و ابزارهای خودکار و پیشرفته گوگل ادموب در بهینه‌سازی مدیریت تبلیغات و جلوگیری از اتلاف وقت تاثیرگذار است. به علاوه، امکان فیلترینگ تبلیغات و انتخاب آگهی‌های مرتبط با محتوای برنامه از بزرگ‌ترین مزایای این روش تیلیغاتی به حساب می‌آید. عمده‌ترین مزایای تبلیغات ادموب را به اختصار می‌توان چنین برشمرد:

 • امکان بهره‌برداری از درآمد حاصله به منظور ارائه آگهی در کلیه شبکه‌های تبلیغاتی Google
 • ایجاد فضای رقابتی
 • امکان کسب درآمد بالا
 • امکان بهره‌برداری از شبکه‌های تبلیغاتی چندگانه
 • بهینه‌سازی مدیریت و تنظیم
 • امکان ارائه پیشنهادهای سازنده برای کسب بالاترین CPM در ازاء هر ایمپرشن
 • ارائه فرمت‌های تبلیغاتی خلاقانه
 • بهبود تجربه کاربری
 • بهبود نرخ رضایت کاربر
 • امکان اتخاذ سیاست‌های قوی تبلیغاتی
 • کنترل ناشران
 • دریافت بازخوردهای جامع و کمک به مدیریت انواع تبلیغات نمایش داده شده به منظور افزایش ایمنی برند
 • ارائه بستری یکپارچه و هوشمند
 • ارائه گزارش‌های سودمند برای آشنایی هر چه بیش‌تر با نحوه تعامل کاربران و بهینه‌سازی چرخه حیات آن‌ها

تعرفه تبلیغات ادموب

تعرفه تبلیغات admob به قرار زیر است:

 • یک دلار به ازاء هر کلیک بر روی تبلیغ (CPC)
 • یک دلار به ازاء هر ۱۰۰۰ نمایش (CPM)
 • یک دلار به ازاء هر تعامل در برنامه (CPE)

با این حال، بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهند، حداقل تعرفه ثبت شده تبلیغات ادموب چیزی در حدود ۵ سنت است. منظور این است که تعرفه‌گذاری از طرف ناشر انجام شده و حداکثر یک دلار در ازاء هر کلیک خواهد بود. درآمد به دست آمده از این طریق در حساب کاربری تبلیغ‌کننده ذخیره شده و پس از رسیدن به حد نصاب به وی پرداخت خواهد شد.

حد نصاب تعیین شده برای پرداخت درآمد حاصله ۱۰۰ دلار آمریکا است. یعنی، لازم است حداقل یکصد دلار در حساب کاربری شما ذخیره شود تا این پلت‌فرم بتواند مبلغ موجود را با شما تسویه کند. در این صورت، مبلغ به دست آمده با کسر ۳۰ درصد Admob در تاریخ بیست‌ویکم هر ماه میلادی به حساب شما واریز خواهد شد. منظور این است که از هر یکصد دلار، هفتاد دلار سهم شما و سی دلار سهم پلتفرم ادموب خواهد بود.

کسب درآمد دلاری از تبلیغات ادموب با کمک پلتفرم ادیوری

پلتفرم ادیوری با برگزاری کمپین‌های تبلیغاتی گوناگون و بهره‌گیری از مناسب‌ترین الگوریتم‌های تبلیغاتی به شما کمک می‌کند تا در عین جذب بالاترین مخاطب ممکن، آگهی‌های خود را به بهترین شکل در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دهید. این امر در افزایش بازدهی تبلیغات و کسب درآمد دلاری به نحو چشمگیری تاثیرگذار خواهد بود.

سخن آخر

بدیهی است که نرخ کاربران اپلیکیشن و بالا بودن مدت تعامل آن‌ها با برنامه در افزایش درآمد حاصله از تبلیغات ادموب تاثیرگذار است. از سوی دیگر، اتخاذ سیاست‌های مناسب و کاربردی به توسعه‌دهندگان و صاحبان مشاغل کمک می‌کند تا به بهترین نحو ممکن از انجام این گونه تبلیغات بهره‌مند شوند. پلت فرم ادیوری با در اختیار گذاشتن الگوهای مناسب به شما کمک می‌کند تا امکانات google admob را به خدمت گرفته و به درآمد دلاری پایدار و قابل توجهی دست یابید.

 

6 دیدگاه‌ها
 1. sara می گوید

  سایت خیلی خوبی دارید
  امیدوارم موفق باشید

  1. روژان خانی‌پور می گوید

   ممنونیم از فیدبکتون
   شما هم موفق باشین 🙂

 2. مختاری می گوید

  خیلی سایت خوبی دارید

  1. روژان خانی‌پور می گوید

   خوشحالیم که این رو ازتون می‌شنویم 🙂

 3. امیررضا می گوید

  مرسی از سایت خوبتون

  1. روژان خانی‌پور می گوید

   ممنون از فیدبکتون 🙂

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.