تبلیغات مبتنی بر کلیدواژه چطور کار می‌کند؟

2

آیا تا به حال پیش آمده که آرزو کرده باشید ای کاش می‌شد تبلیغات شما دقیقا به دست افرادی که به دنبال محصولات یا خدماتی دقیقا در حوزه فعالیت شما هستند می‌رسید؟ کسب‌و‌کارها سالانه هزینه گزافی صرف بهینه‌سازی کانال‌های تبلیغاتی خود می‌کنند تا قادر باشند مشتریان بالقوه خود را با دقت بالا شناسایی نمایند و تبلیغات خود را به دست آنان برسانند. لیکن تلاش بسیاری از کسب‌و‌کارها علی رغم صرف زمان و هزینه فراوان به دلیل عدم دسترسی به ابزار موثر برای هدفگیری دقیق مخاطبین ناکام می‌ماند.

خبر خوش اینکه یکتانت یک ابزار بسیار کارا برای این گروه از کسب‌و‌کارها ایجاد کرده است تا قادر باشند تبلیغات خود را دقیقا به دست کسانی برسانند که در زمینه کاری آن کسب‌و‌کار در حال مطالعه روی وب هستند.

تبلیغات مبتنی بر کلیدواژه نوعی از تبلیغات هدفمند دیجیتال است که آیتم‌های تبلیغاتی را تنها در صفحاتی که کلیدواژه مد‌نظر تبلیغ‌کننده در آن‌ها آمده است، نمایش می‌دهد. در این نوع از کمپین‌ها، تبلیغات هر تبلیغ‌کننده تنها در صفحاتی نمایش داده می‌شود که کلمات کلیدی انتخابی وی در عنوان مقاله و یا متا دیسکریپشن صفحه وجود داشته باشد.

بدین ترتیب بازدیدکنندگان آن صفحات نیز با توجه به اینکه در لحظه مطالعه مطلب مد‌نظر خود تبلیغی دقیقا در راستای همان مطلب را مشاهده می‌کنند، از پتانسیل بالاتری برای تبدیل شدن به مشتری برخوردار خواهند بود.

چه کسانی می‌توانند از تبلیغات مبتنی بر کلیدواژه استفاده کنند؟

استفاده از کلیدواژه‌ها برای هدف قرار دادن کاربران دارای پتانسیل بالا برای تعامل یک راهکار تبلیغاتی بسیار عالی برای انواع بیزنس‌های مختلف است. بسیاری از کسب‌و‌کارها برای استفاده از قدرت بالای این نوع تبلیغات با صرف هزینه‌های گزاف ارزی دست به دامن موتورهای جستجوی خارجی می‌شوند. لیکن یکتانت با بهره‌گیری از وسعت حوزه تاثیر نمایش‌دهندگان همکار خود در وب فارسی، امکان هدفگیری مشتریان بالقوه کسانی را که در موتورهای جستجو به دنبال آیتم خاصی هستند، فراهم آورده است.

در کمپین‌های مبتنی بر کلیدواژه به افرادی که با جستجوی کلیدواژه‌های مختلف توسط موتورهای جستجو به صفحات نمایش‌دهندگان همکار یکتانت هدایت شده‌اند، تبلیغات مرتبط با کلمات کلیدی مدنظر ایشان نمایش داده می‌شود.

در مثال ببینیم

به عنوان مثال زمانی که فردی در وب کلمه سرمایه‌گذاری را جستجو می‌کند و روی مقاله‌ای درباره “پیش‌بینی بازدهی بازارهای مختلف سرمایه‌گذاری” در سایت دنیای اقتصاد کلیک می‌کند، در صفحه آن مقاله تبلیغات یکی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری را که روی کلیدواژه “سرمایه‌گذاری” تبلیغ کرده است، خواهد دید.

علاوه بر کسب‌‌و‌کارهای عمومی، استفاده از تبلیغات کلیدواژه‌‌ای برای کسب‌‌و‌کارهای B2B یا ارائه‌دهندگان کالاهای تخصصی که به دلیل برخورداری از مخاطبین خاص، سایر راهکارهای تبلیغاتی برای ایشان اثربخشی چندانی ندارد، یک راه حل بسیار موثر و به صرفه می باشد.

به عنوان نمونه موسسه‌ای که قصد تبلیغ دوره‌های آموزش برنامه‌نویسی خود به زبان جاوا را دارد، می‌تواند به کمک کمپین‌های مبتنی بر کلیدواژه تبلیغات خود را در معرض دید افرادی قرار دهد که از صفحات دارای عناوینی از قبیل «برنامه‌نویس»، «کدزنی»، «آموزش برنامه نویسی»، «جاوا»، و … بازدید می‌کنند. بدین ترتیب شانس تبلیغ‌کننده برای جذب مشتریان علاقمند بسیار بالا خواهد بود.

نمونه ای از تبلیغات مبتنی بر کلیدواژه یکتانت

یکی دیگر از موارد استفاده کمپین‌های تبلیغاتی مبتنی بر کلیدواژه خلق یک حضور همه جانبه از برند در صفحاتی است که درباره حوزه فعالیت برند ایشان در آن‌ها صحبت شده است. مثلا یک شرکت فروش تولید‌کننده کفپوش منازل با بهره‌گیری از تبلیغات کلیدواژه‌ای یکتانت قادر خواهد بود تبلیغات خود را در عمده‌ی صفحاتی که درباره «کفپوش»، «انبوه‌سازی»، یا «دکوراسیون داخلی» هستند، به نمایش درآورد. شرکت از این طریق قادر خواهد بود هر جا که مشتریانش در حال مطالعه راجع به موارد مدنظر وی روی وب هستند، در تصمیم‌سازی برای آنان تاثیرگذار باشد.

بیشتر بدانید : روش های تبلیغات یکتانت

مزایای تبلیغات مبتنی بر کلیدواژه

 1. هدفگیری بسیار دقیق مشتریان بالقوه:

نمایش تبلیغات تنها در صفحات حاوی کلیدواژه‌های انتخابی شما سبب می‌گردد تا بتوانید مشتریان بالقوه خود را بسیار دقیق هدف‌گیری کنید.

 • یک مکمل عالی برای تبلیغات موتورهای جستجو:

افرادی که به دنبال اطلاعات و محصولات در حوزه‌ی کاری شما هستند و از طریق موتورهای جستجو صفحات حاوی کلیدواژه‎‌های مربوط به کسب‌و‌کار شما را در وب‌سایت‌های نمایش‌دهندگان همکار یکتانت پیدا می‌کنند، هدف بگیرید.

 • بهینه‌سازی بودجه کمپین‌های تبلیغاتی:

تمرکز روی مشتریان دارای پتانسیل بسیار بالا از طریق نمایش آگهی به مخاطبینی که در حال حاضر در حال مطالعه مطلبی در حوزه کلمات کلیدی مورد نظر شما هستند.

 • حضور اثرگذار و برنامه‌ریزی‌شده روی اینترنت:

هر کجا که درباره کلمات کلیدی مرتبط با کسب‌وکار شما مطلبی در وب منتشر می‌شود، حضور پررنگ داشته باشید.

 • کمک به یافتن سایر کلیدواژه های مرتبط با پیشنهاد هوشمند کلمات کلیدی:

یکتانت با پیشنهادات هوشمند لغات کمک می‌کند سایر کلمات مرتبط با کلیدواژه‌های مد‌نظرتان را به سادگی بیابید.

 • افزایش کارآیی تبلیغات با نمایش تبلیغات در زمان مناسب:

زمانی که به کاربر تبلیغی دقیقا در راستای عنوان صفحه‌ای که در حال مشاهده آن است نمایش داده شود، شانس بالایی برای تبدیل شدن وی به مشتری وجود خواهد داشت.

با تبلیغات کلیدواژه‌ای یکتانت همه برنده‌اند

هدف تیم یکتانت از ارائه سرویس هوشمند تبلیغات مبتنی بر کلیدواژه فراهم کردن یک کانال ارتباطی بسیار موثر برای کسب‌‌وکارها است تا قادر باشند در لحظه‌ای که مشتری به دنبال محصولات/خدمات آن‌هاست به وی دسترسی داشته باشند.

همچنین با نمایش تبلیغاتی که دقیقا با موضوع مقاله مرتبط است، قصد داریم تجربه‌ای بهتر را برای بازدیدکنندگان وبسایت‌های همکار خود خلق نماییم. بدین ترتیب کاربران قادر خواهند بود پس از کسب اطلاع از محصول/خدمت مدنظر خود روی همان صفحه به عرضه‌کننده آن مستقیما دسترسی داشته باشند و نیازی به جستجو برای ارائه‌دهندگان آن محصول/خدمت نخواهند داشت.

از طرف دیگر آیتم‌های تبلیغاتی متناسب با موضوع هر مقاله می‌تواند در نقش مکمل محتوای صفحه وب‌سایت نمایش‌دهندگان عمل کند.

2 دیدگاه‌ها
 1. اف ال سرا می گوید

  ممنون از شما . بسیار مقاله جامع و کاربردی بود

  1. محمود حسینی می گوید

   سلام دوست عزیز
   خوشحالیم که براتون مفید بوده :)َ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.