🌟 دانلود رایگان تولکیت ارزیابی محتوای متنی 🌟

۵ نکته برای ساخت صفحه درباره ما که خواننده را جذب کند

مقالات مارکتینگ | آرمان صفایی | تاریخ بروزرسانی : ۲۱ آذر ۱۴۰۱

در این مطلب از اهمیت ساخت صفحه درباره ما خواهید خواند و این که بهتر است چگونه آن را بنویسیم.

اهمیت ساخت صفحه درباره ما

داده‌های یک نظرسنجی جدید حاکی از آن هستند که وقتی بازدیدکننده‌ها برای نخستین بار وارد وب‌سایت می‌شوند:

  • ۴۷ درصد از آن‌ها مستقیما به سراغ صفحه‌های محصولات و خدمات می‌روند؛
  • ۳۳ درصد پیش از هرجایی، به سراغ صفحهٔ اصلی وب‌سایت می‌روند؛
  • ۱۶ درصد هم به صفحهٔ دربارهٔ ما می‌روند.

طبیعتا چنین اعداد و ارقامی شما را متقاعد می‌کنند که هنگام راه‌اندازی وب‌سایت جدید یا به‌روزرسانی وب‌سایت فعلی، توجه خود را به صفحه‌هایی معطوف کنید که بیشترین بازدید و تعامل از سوی بازدیدکننده‌ها را دریافت می‌کنند. بنابراین ساعت‌ها زمان خود را صرف سروشکل‌دادن به صفحهٔ اصلی وب‌سایت و انتشار صدها تصویر برای نمایش محصولات‌تان می‌کنید.

دانلود رایگان تولکیت ارزیابی محتوای متنی
دانلود رایگان تولکیت ارزیابی محتوای متنی

این تولکیت شامل یک فایل راهنما و یک چک‌لیست است که بررسی کیفیت محتوای متنی را آسان می‌کند. با این چک‌لیست محتواهایی با کیفیت بالاتر تولید می‌کنید و نتایج بهتری از بازاریابی محتوایی می‌گیرید. 🤩

دانلود رایگان arrow-left

ولی ۱۶ درصد ترافیک، بیشتر دوست دارند دربارهٔ شما و برندتان بدانند و اگر در صفحه ی  درباره مای وب‌سایت شما اطلاعاتی که بخواهند را پیدا نکنند، راهشان را به سمت دیگری کج خواهند کرد. این اشتباه بزرگی است که خیلی از برندها مرتکب می‌شوند. این بازدیدکننده‌ها نخستین قدم‌هایشان را در دنیای برند جدید می‌گذارند. سعی دارند بفهمند آیا این برند با ارزش‌های آن‌ها هم‌خوانی دارد و آیا شما می‌توانید راه‌حلی برای مسئله‌شان ارائه کنید. پاسخ این سوأل‌ها همیشه در صفحهٔ اصلی یا صفحهٔ محصولات نیستند. به همین دلیل است که صفحهٔ دربارهٔ ما این‌قدر اهمیت دارد. اگر صفحهٔ دربارهٔ مای خوبی داشته باشید، بازدیدکننده‌های جدیدتان، از افرادی کاملا غریبه، به مشتری‌های بالقوه تبدیل می‌شوند. آن‌ها از طریق صفحهٔ دربارهٔ ما می‌فهمند شما که هستید و آیا هدفتان آن‌ها را هم دربرمی‌گیرد یا نه.

از سوی دیگر، صفحه‌های دربارهٔ مای بد، باعث می‌شوند بازدیدکننده‌های جدید به‌طور کلی از وب‌سایت شما خارج بشوند؛ بنابراین نه‌تنها نقطهٔ ارتباط با بازدیدکننده، بلکه فرصت تبدیل آن‌ها به مشتری بالقوه را هم از دست می‌دهید. طراحی درست صفحه درباره ما را به عنوان یک تکنیک افزایش فروش فروشگاه اینترنتی جدی بگیرید.

۵ نکته برای ساخت صفحه درباره ما

۱: از لحن گفت‌وگو استفاده کنید

سریع‌ترین راه برای منصرف‌کردن بازدیدکنندگان وب‌سایت، استفاده از لحن نامناسب است. بازدیدکننده‌ها دوست ندارند متنی با فاعل سوم شخص دربارهٔ برندتان بخوانند، یا با صفحه‌ای پر از اصطلاحات فنی روبرو شوند. برای اجتناب از این اشتباه‌ها، بیایید نگاهی به صفحهٔ دربارهٔ مای گرم و دوستانه اسنپ‌ بیندازیم.این لحن، صمیمی و درگیرکننده است، و به‌راحتی هم خوانده می‌شود. ساخت صفحه درباره ما اسنپ

۲: داستان خود را بگویید، لازم نیست درس تاریخ بدهید

بیشتر بازدیدکننده‌ها علاقه‌ای به دانستن تاریخچهٔ شرکت شما ندارند. مسلما خوب است که بدانند برند شما مثلا ده سال سابقه دارد، اما اصلا دوست ندارند همه تاریخچه شما را با جزئیات بخوانند. شاید سهام‌داران از این اطلاعات خوش‌شان بیاید، اما بازدیدکننده‌های جدید نه. اطلاعاتی از این دست، به بازدیدکننده‌های جدید کمکی در فهم کار شما نمی‌کنند.  صفحهٔ دربارهٔ ما جایی است که شما با بازدیدکننده‌های وب‌سایت خود ارتباط انسانی برقرار می‌کنید، انگار که روبرویشان ایستاده‌اید. قرار نیست دستاوردهای خودتان را به نمایش بگذارید و درباره‌شان فخرفروشی کنید! چنین موفقیت‌ها و دستاوردهایی را می‌توانید در صفحهٔ جداگانه‌ای بنویسید.

صفحهٔ دربارهٔ ما جایی است که در آن فرصت برقراری ارتباط با مشتری‌های جدید را می‌یابید، و این فرصتی است که به‌هیچ‌وجه نباید خرابش کنید.

برای برقراری ارتباط با خواننده‌ها، باید داستان خودتان را بیان کنید. و البته باز هم لازم نیست کل داستان زندگی از زمان تولدتان را هم بگویید. مطلب مختصری بیان کرده و بعد هم به آن نقطهٔ خاص زندگی برسید که با این کسب‌وکارتان تلاقی دارد. با چه مسائلی مواجه بودید که منجر به ایجاد چنین راه‌حلی شدند؟ چرا تصمیم گرفتید این راه‌حل را با دیگران هم سهیم شوید؟ پاسخ به این پرسش‌ها کمک‌تان می‌کنند تا با خواننده‌ای ارتباط برقرار کنید که در همان وضعیت سابق شما قرار دارد. در نتیجه، خواننده‌های جدید در این فضا بیشتر پیش می‌روند و دوست خواهند داشت بیشتر دربارهٔ کمکی بدانند که می‌توانید به آن‌ها بکنید. اسنپ‌تریپ بسیار خوب داستان خود را بیان کرده است.

ساخت صفحه درباره ما اسنپ تریپ

۳: ظاهر صفحه درباره ما خود را جذاب کنید

ضمن اینکه داستان‌تان باید خواننده جدید را با خود همراه کند، ظاهر صفحه هم به حفظ جذابیت واژه‌ها کمک می‌کند. اما این کار، فقط تصاویر درست می‌خواهد. استفاده از تصویرهایی که در اینترنت پیدا می‌کنید، یا بدتر از آن، اصلا استفاده نکردن از تصویر، باعث می‌شوند کاربر از وب‌سایت شما بیرون برود و دیگر پشت سرش را هم نگاه نکند!

مثلا وقتی صفحه درباره مای این شرکت را می‌بینیم، اصلا جذب نمی‌شویم که بفهمیم در ورای آن چه خبر است:

نمونه صفحه درباره ما

تصویر غیربومی و تخیلی که از اینترنت برداشته شده است در بالای صفحه و یک بیوگرافی سنگین از زاویه دید سوم شخص که این مسائل واقعاً خواننده را از خواندن منصرف می‌کند.

خبرنامۀ یکتانت را از دست ندهید!
خبرنامۀ یکتانت را از دست ندهید!

هر هفته یک محتوای اختصاصی همراه با جدیدترین مقالات، اخبار و نکات آموزشی بازاریابی و تبلیغات را برای شما می‌فرستیم.

از طرفی دیگر توصیه می‌کنیم حتماً طراحی صفحه درباره ما ایوند را ببینید.ساخت صفحه درباره ما نمونه صفحه خوب

اول از همه تصویر خودشان را می‌بینید. تصویر حرفه‌ای و در عین حال صمیمی است. بعد هم نوشته آن‌ها درباره خودشان و مساله‌ای که حل می‌کنند با ضمیر اول شخص. تصاویری از دفتر ایوند و بعد طراحی بسیار جذاب معرفی افراد تیم ایوند از دیگر نکات خوب این صفحه درباره ماست.

۴: بگذارید مشتری‌ها درباره شما صحبت کنند

گام خوب برای یک ایجاد صفحهٔ دربارهٔ ما، نمایش رضایت‌نامه‌های مشتری‌هاست. با این روش، به مشتری‌ها اجازه می‌دهید به‌جای شما صحبت کنند، و در عین حال در مشتری‌های جدید بالقوه اعتماد ایجاد می‌کنید.

اگر تصویری حقیقی از فرد توصیه‌کننده هم وجود داشته باشد بسیار عالی است چرا که اعتماد و اعتقادی ایجاد می‌کنند مبنی بر اینکه این برند می‌تواند مسئلهٔ مشتری‌هایش را حل کند، چون قبلا هم چنین کاری کرده است.

ساخت صفحه درباره ما فرادرس

در مطلب طراحی صفحه فرود نیز می‌توانید مطالب بیشتری درباره تایید اجتماعی (Social Proof) که نظر مشتریان یکی از انواع آن است بخوانید.

۵: فقط یک فراخوان عمل (Call To Action) انتخاب کنید

صفحه درباره ما یکی از بهترین کانال‌ها برای آغاز ساخت برندتان است، به‌ویژه به این خاطر که اولین گام طبیعی برای خواننده‌هایتان در برخورد با شما و برندتان محسوب می‌شود. اما در اینجا باید فقط از یک فراخوان عمل استفاده کنید. نباید از خواننده‌های جدید وب‌سایت خود بخواهید:

  • شما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنند؛
  • در خبرنامهٔ وب‌سایت ثبت‌نام کنند؛
  • آخرین مطالب وبلاگ‌تان را بخوانند.

اگر همهٔ این درخواست‌ها را یک‌جا عنوان کنید، و از بازدیدکننده بخواهید همهٔ این کارها را با هم انجام بدهد، هیچ‌کدام را انجام نمی‌دهد. در عوض، یک فراخوان عمل مشخص را انتخاب کرده و روی همان تأکید کنید. ایده خوب برای فراخوان عمل، انتخاب خبرنامه است؛ شاید خواننده هنوز آمادهٔ خرید نباشد. این‌طوری می‌توانید برای او ایمیل بفرستید و علاقه‌اش را حفظ کنید. دنبال کردن در شبکه‌های اجتماعی یا امکان تست رایگان چیزی نیز از گزینه‌های فراخوان است. صفحه درباره ما نت‌برگ فراخوان عضویت در خبرنامه را داده است.ساخت صفحه درباره ما

امید که با در نظر گرفتن این نکات و قدری خلاقیت خودتان بتوانید در ساخت صفحه درباره ما بدرخشید و بهترین نتیجه را از‌ آن بگیرید.

برگرفته از Sumo

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
guest
3 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ایمان
ایمان
4 سال قبل

بسیار زیبا بود
لطفا راجع به تبلیغات محتوایی هم مطلب برید

یه بلاگر
یه بلاگر
3 سال قبل

جالب بود ، سپاس از شما

ندا عروضی
ندا عروضی
پاسخ به  یه بلاگر
3 سال قبل

ممنون از همراهی شما 🙂

محتوای متنی را با این چک‌لیست ارزیابی کنید.