راهنمای ساخت کمپین گوگل ادز

مقالات دیجیتال مارکتینگ | یکتانت | تاریخ بروزرسانی : ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

 تقریبا همه‌ٔ ما به صورت روزانه از گوگل استفاده می‌کنیم. هر سرچ که توسط کاربران انجام می‌شود فرصت خوبی است تا برند خود را در معرض دید آن‌ها قرار دهیم. گوگل ادز این امکان را به شما می‌دهد تا با اجرای کمپین تبلیغاتی، میزان جذب بازدیدکننده و فروش خود را افزایش دهید. حال چگونه می‌توانیم کمپین خود را در گوگل راه اندازی کنیم؟
در ادامه با قدرت کمپین گوگل ادوردز و فرصتی که در اختیار شما قرار می‌دهد آشنا می‌شوید. (چنانچه قصد تبلیغات در صفحه اول گوگل را دارید، می‌توانید از پلن‌ها و تعرفه‌های یکتانت آگاهی کسب نمائید)

 

کمپین گوگل ادز چیست؟

گوگل ادز ابزاری است که با استفاده از کلمات کلیدی، وب‌سایت خود را در ابتدای صفحه نتایج به نمایش می‌گذارید. با ایجاد کمپین می‌توانید برای کسب و کار خود به روش PPC بازاریابی کنید. هنگامی که افراد عبارت یا کلمه‌ای را جستجو می‌کنند که متناسب با کلمات کلیدی شما باشد، آگهی شما در صفحه اول نتایج نمایش داده می‌شود.
برای مثال فرض کنید شما یک کفش فروشی دارید و می‌خواهید هر کسی عبارت «خرید کفش اسپورت زنانه» را سرچ کرد، وب‌سایت شما در صفحه اول نتایج به او پیشنهاد شود. با ایجاد کمپین گوگل ادز به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید.

شما نباید از keyword تک کلمه‌ای یا عبارت عمومی استفاده کنید زیرا بسیاری از کاربران بر روی تبلیغی که مطابق نیازهای آنها نباشد کلیک نمی‌کنند. وقتی روی کلمه کلیدی خاصی تمرکز کنید قطعا کلیک‌های بیشتری دریافت می‌کنید، و نرخ تبدیل خود را افزایش می‌دهید. (برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اینکه تبلیغات گوگل ادز چیست مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنیم)

مقاله پیشنهادی :تبلیغات گوگل ادز چیست؟
 

با استفاده از این راهنما، می‌توانید کمپین تبلیغاتی خود را راه اندازی کنید.

مرحله اول: ایجاد یا ورود به حساب کاربری

برای شروع، ابتدا روی عبارت ads.google.com یا گزینه google Ads در منوی برنامه‌های گوگل کلیک کنید.

 ورود به حساب کاربری گوکل ادز

 

با کلیک روی گزینه sign up وارد حساب کاربری خود شوید. در تصویر زیر، عبارت«switch to expert mode» قرار دارد که برای ایجاد کمپین لازم است روی آن کلیک کنید.

 

کلیک روی switch to expert mode

مرحله دوم: نوع کمپین خود را انتخاب کنید.

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید قالب‌های مختلفی وجود دارد اما پیشنهاد ما این است که خودتان کنترل کمپین را به دست بگیرید! پس روی گزینهٔ «create a campaign without a goal’s guidance » کلیک کنید.

انتخاب نوع کمپین

در مرحلهٔ بعدی شما باید نوع کمپین خود را انتخاب کنید. ما کاربرد انواع کمپین‌ها را برای شما توضیح می‌دهیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

جستجو(Search)  
از کمپین‌های جستجو برای نمایش تبلیغات متنی در صفحات نتایج گوگل استفاده می‌کنند. این تبلیغات متناسب با کلمات کلیدی که کاربران جستجو می‌کنند نمایش داده می‌شود. شما با انتخاب کلمات کلیدی مناسب می‌توانید در رأس نتایج گوگل قرار بگیرید.

نمایش(Display)
در این مدل، گوگل آگهی شما را در وب‌سایت‌های مختلفی به نمایش می‌گذارد. کمپین نمایشی با هدف افزایش آگاهی از برند یا جذب بازدیدکنندگان هنگام مرور سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فیلم(Video)
با استفاده از این کمپین می‌توانید از طریق حساب کاربری گوگل ادز خود، تبلیغ ویدئویی ایجاد کنید تا در پیش نمایش ویدئوهای یوتیوب قرار گیرد.

اپلیکیشن(App)
اگر می‌خواهید برای اپلیکیشن خود بازاریابی و تبلیغ کنید استفاده از این کمپین بهترین گزینه برای شماست.

انتخاب نوع کمپین در گوگل ادز

 

بعد از انتخاب یکی از گزینه‌ها، گوگل از شما می‌خواهد نتایجی را که قصد دارید از ایجاد کمپین به دست بیاورید انتخاب کنید. البته پاسخ به این سوال الزامی نیست.

اکنون می‌خواهیم وارد جزئیات در ایجاد کمپین شویم؛ پس در ادامه با ما همراه باشید!

مقاله پیشنهادی :ساخت اکانت mcc گوگل ادز

 

مرحله سوم: تنظیمات

تنظیمات کمپین یک فرآیند ۴ مرحله‌ایست.

تنظیمات عمومی(General)

در این قسمت باید برای کمپین خود نامی اختصاص دهید و سپس انتخاب کنید که تبلیغات شما در کدام شبکه نمایش داده شود.

تنظیمات کمپین در گوکل ادز

در قسمت Location انتخاب می‌کنید که آگهی شما به ساکنین کدام موقعیت جغرافیایی نمایش داده شود. بر اساس تصویر زیر می‌توانید نمایش تبلیغ خود را برای مخاطبان خود تنظیم کنید.

تنظیمات لوکیشن در گوگل ادز

در بخش بعدی با انتخاب Language نمایش آگهی را برای افرادی که هم زبان شما هستند محدود می‌کنید.

در بخش budget and bidding بودجه‌ای را که می‌توانید به‌صورت روزانه پرداخت کنید به علاوه واحد پولی تعیین کنید. برای محاسبهٔ بودجه ابتدا مشخص کنید قصد دارید در ماه چه مقدار برای تبلیغات برند خود هزینه کنید و سپس آن را تقسیم بر ۳۰ کنید و وارد کنید.

مرحله چهارم: انتخاب گروه تبلیغاتی و کلمات کلیدی

منظور از گروه‌ تبلیغاتی مجموعه‌ای از کلمات کلیدی شماست. در این بخش می‌توانید کلمه یا عبارت کلیدی خود را وارد کنید.

انتخاب کلمات کلیدی در گوگل ادز

 

مقاله پیشنهادی :کمپین تبلیغاتی چیست؟

مرحله پنجم: مشخصات کمپین خود را کامل کنید.

Final URL: در این کادر URL، لینک صفحه‌ای که می‌خواهید تبلیغ شما به آن جا برود را وارد کنید.

Headlines: شما در این قسمت می‌توانید ۳ عنوان، برای تبلیغ خود بنویسید. بنابراین باید پیام خود را به صورت خلاقانه و کوتاه در عنوان‌ها قرار دهید.

Display Path: نمایش بخشی از URL شماست که در تبلیغ نمایش داده می‌شود.

Description: در این قسمت می‌توانید با نوشتن متنی هوشمندانه راجع به برند و کسب‌وکار خود مخاطبان را برای اقدام به کلیک ترغیب کنید.

تکمیل مشخصات کمپین گوگل ادز

مرحله ششم: تنظیم صورتحساب و پرداخت

مراحل ساخت کمپین شما به پایان رسیده و در این مرحله کافیست اطلاعات خود را برای پرداخت هزینه وارد کنید.

 

 

نکاتی برای اجرا کمپین گوگل ادوردز

  • صفحه لندینگ خود را بهینه کنید.

صفحه فرود یا landing page مکانی است که کاربران پس از کلیک روی آگهی به آن جا می‌روند. و این یکی از مهم‌ترین بخش‌های موثر در تجربه مشتری است.

  • به عنوان توجه ویژه‌ای داشته باشید.

عنوان‌هایی بنویسید که ذهن و احساس مخاطب را جذب خود کند و حتما می‌دانید که عنوان نویسی مهم‌ترین بخش بازاریابی در گوگل است. برای این کار می‌توانید از کلمه کلیدی که انتخاب کردید در عنوان اصلی استفاده کنید یا این که یکی از مزایای محصولات و خدمات خود را بصورت واضح و مختصر در عنوان بنویسید.

 

جمع‌بندی

شما در این مقاله با نحوه ساخت کمپین گوگل ادز آشنا شدید. و با انجام ۶ مرحله توانسته‌اید کمپین تبلیغاتی خود را در گوگل راه اندازی کنید. با استفاده از این کمپین می‌توانید آگاهی از برند خود را افزایش دهید و به رشد کسب‌وکار خود سرعت ببخشید. اگر سوالی در رابطه با راه اندازی و اجرای کمپین دارید در کامنت برای ما بنویسید. (چنانچه قصد تبلیغات در گوگل را دارید، می‌توانید از پلن‌ها و تعرفه‌های یکتانت در این زمینه آگاهی کسب کنید)

درخواست مشاوره

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
منبع : https://blog.hootsuite.com/google-ads/ , https://blackpropeller.com/blog/ultimate-guide-to-setting-up-a-google-ads-campaign/ , https://blog.hubspot.com/marketing/build-the-best-google-adwords-campaign

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.