راهکارهای شارژ اکانت گوگل ادز با کمترین هزینه

4

با توسعه دنیای دیجیتال بسیار منطقی به نظر می‌رسید که تمامی‌ مشاغل شکل و شمایلی دیگر به خود بگیرند و به سمت دیجیتالی شدن پیش روند. حالا با گذشت چند سال از به وجود آمدن دنیای اینترنت و شبکه، بازاریابی نیز تغییر شکل داده است و با نام دیجیتال مارکتینگ به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

همه ما انتظار داریم که تمامی ‌نیازهای موجود در بازار، در دنیای دیجیتال هم ایجاد و سپس پاسخ داده شود. یکی از این نیازها در زمان توسعه دنیای دیجیتال نیاز به تبلیغ، اشاعه و دیده شدن مشاغل بود. کسب‌و‌کارها می‌خواستند مانند دنیای واقعی، در اینترنت نیز تبلیغ کنند و دیده شوند. در نتیجه سرویسی مجازی با نام گوگل ادوردز به مدیریت شرکت بزرگ گوگل به راه انداخته شد. گوگل ادوردز که بعدها نام خود را به گوگل ادز تغییر داد، طرفدارهای زیادی کسب کرده و توانسته است به برترین و معتبرترین شرکت کمپین‌های تبلیغاتی دیجیتال تبدیل شود.

ما قصد داریم در این مطلب با توجه به فراگیری زیاد سرویس گوگل ادز در جهان و حتی ایران به آموزش شارژ اکانت اگوگل ادز بپردازیم.

در این مقاله به پرسش‌های زیر پاسخ داده خواهد شد:

 • چطور می‌توانیم اکانت گوگل ادز خود را شارژ کنیم؟
 • تعرفه‌های ادوردز برای شارژ گوگل ادز چقدر است؟
 • باید چه قوانینی را برای حفظ اکانت خود رعایت کنیم؟
 • چطور می‌توانیم حساب کاربری خود را ارتقا دهیم؟
 • آیا راهی برای صرفه‌جویی در هزینه‌های شارژ ادوردز وجود دارد؟

برای یافتن پاسخ این پرسش‌ها ادامه مطلب را با ما همراه باشید.

شارژ اکانت گوگل ادز با روش مستقیم

افرادی که گوگل ادز را برای تبلیغات انتخاب کرده‌اند با ورود و ثبت‌نام در سایت آن، صاحب حساب کاربری عادی می‌شوند.

حساب کاربری عادی امکاناتی دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و بدون پرداخت هزینه‌ای به مدیریت کمپین‌های خود بپردازید اما برخی به سطح عادی حساب کاربری گوگل ادز قانع نیستند و می‌خواهند از مزایای بیشتری برخوردار شوند.

در این حالت لازم است تا اکانت خود را ارتقاء دهید (در ادامه خواهیم گفت که با ارتقای حساب کاربری می‌توانید به اصطلاح یک پروموشن داشته باشید).

بعد از پایان مهلت استفاده از اکانت سطح پیشرفته لازم است تا آن را تمدید کنید. تمدید یا شارژ گوگل ادوردز روش‌های مختلفی دارد اما اصلی‌ترین روش آن، پرداخت از طریق وب‌سایت گوگل ادز یعنی ads.google.com است.

برای شارژ اکانت گوگل ادز خود مراحل زیر را سپری کنید:

 • ابتدا در گوگل ادز ثبت‌نام کنید یا اگر از قبل حساب کاربری دارید وارد آن شوید.
 • پس از ورود با گزینه چرخ‌دنده مواجه می‌شوید. روی آن کلیک کنید.
 • حالا از بین گزینه‌های به نمایش درآمده، این گزینه را بزنید: Billing & Payments
 • اکنون گزینه Make a Payment را بزنید و روش پرداختی خود را مشخص کنید.
 • در این مرحله روش‌های پرداختی مختلفی را مشاهده خواهید کرد. یکی را برای انجام پرداخت، انتخاب کنید.

روش مستقیم که معرفی کردیم روش پرداخت از طریق سایت اصلی گوگل ادز بود، اما گاهی به دلیل بعضی از مشکلات این روش امکان‌پذیر نیست. بنابراین عده‌ای ترجیح می‌دهند تا با استفاده از روش غیر مستقیم برای پرداخت و شارژ حساب گوگل ادوردز خود اقدام کنند.

شارژ اکانت گوگل ادز با روش غیر مستقیم

هنگامی ‌که مهلت استفاده از اکانت شما در گوگل ادز به پایان می‌رسد، باید برای تمدید آن اقدام کنید. در بخش قبل گفتیم که چطور می‌توانید شارژ ادوردز خود را از روش مستقیم انجام دهید.

روش غیر مستقیم شارژ اکانت گوگل ادز، کمک گرفتن از واسطه‌ها است. این روش بسیار مرسوم است و افراد زیادی مثل مدیران کسب‌و‌کار که به حساب‌های بانکی خارجی دسترسی ندارند از این روش استفاده می‌کنند. همچنین اگر کسب‌و‌کار شما کوچک است و می‌خواهید مبلغ کمتری برای مدیریت حساب خود بپردازید، می‌توانید از این روش بهره بگیرید.

در روش غیر مستقیم باید از وب‌سایت‌های داخلی استفاده کنید. وب‌سایت‌های واسطه با دریافت هزینه‌ای از شما، شارژ حساب گوگل ادز را به سرعت انجام می‌دهند. برای دسترسی به چنین وب‌سایت‌هایی در اینترنت جستجو کنید و سپس از صحت و اعتبار آن‌ها مطمئن شوید. پلتفرم تبلیغات آنلاین یکتانت نیز یکی از وب‌سایت‌هایی است که می‌تواند در بخش‌های مختلف تبلیغات در گوگل مثل شارژ اکانت به شما کمک کند.

زمانی که از وب‌سایت داخلی معتبر استفاده می‌کنید می‌توانید سفارش شارژ گوگل ادز را ثبت کنید و پرداخت را با خیال راحت انجام دهید. واسطه‌های داخلی با دریافت هزینه‌ای به عنوان کارمزد، بقیه هزینه‌ها را تمام و کمال برای شارژ حساب شما انتقال می‌دهند اما ممکن است قیمت تمام شده هر یک از وب‌سایت‌ها متفاوت باشد. پس اگر می‌خواهید شارژ حساب گوگل ادوردز خود را سریع و بی‌دردسر انجام دهید، از روش غیر مستقیم کمک بگیرید.

قوانین اکانت گوگل ادوردز

لازم است تا بعد از ایجاد حساب کاربری گوگل ادز یا شارژ کردن آن، از اکانت خود مراقبت کنید. بعضی مواقع افراد با انجام کارهایی که از آن اطلاع ندارند توسط گوگل ادز بن یا مسدود می‌شوند. برای جلوگیری از مسدود شدن اکانت خود نکات زیر را به یاد بسپارید:

 • اگر زبان انگلیسی شما خوب است، پس حتما توافق‌نامه و قوانین را شخصا بخوانید و هرگز تنبلی نکنید. همه مدیران حرفه‌ای کسب‌و‌کار برای خواندن قوانین و توافق‌نامه‌ها وقت می‌گذارند و تمامی ‌بندهای آن را مطالعه می‌کنند.
 • از مواردی که توسط گوگل ادز به طرز واضحی بیان شده است (مانند محتواهای غیر اخلاقی) در تبلیغات خود استفاده نکنید. برای مثال محتوای جنسی یا آزار حیوانات از مواردی است که در تمامی ‌سرویس‌های زیرمجموعه گوگل یا فیسبوک ممنوع شمرده می‌شوند و استفاده از آن‌ها باعث مسدود شدن همیشگی اکانت گوگل ادز شما خواهد شد.
 • اگر قصد بازاریابی برای شرکت‌ها یا مجموعه‌های مختلف را دارید حتما از اصل، باکیفیت و مناسب بودن کالاهای آن‌ها اطلاع حاصل کنید. ممکن است به دلیل ترویج کالاهای بی‌کیفیت یا ممنوعه، اکانت گوگل ادز شما بسته شود. کالاهایی مانند قرص‌های اعتیادآور، مواد دارویی غیر استاندارد، مواد منفجره، اسلحه‌های سرد مانند چاقو از جمله موارد ممنوعه هستند و ریسک بالایی برای بازاریابی دارند.
 • یکی از حالت‌هایی که گوگل ادز به شدت با آن برخورد می‌کند، فریب سیستم و الگوریتم آن است. یعنی اگر فردی بخواهد با تقلب و فریب، گوگل ادز را دور بزند (برای مقاصد مختلفی مانند پرداخت نکردن هزینه‌ها یا دریافت دو برابری درآمد و غیره) سایت شما را اخراج می‌کند و دیگر اجازه نخواهد داد تا با اطلاعات قبلی حساب جدیدی بسازید.
 • مانند توصیه قبلی اگر قصد فریب مخاطب‌های خود را داشته باشید باز هم گوگل ادز حساب شما را مسدود می‌کند. برای جلوگیری از این اتفاق محتوای تبلیغاتی خود را واضح و دقیق بیان کنید.
 • موضوعاتی مانند شرط‌بندی، قمار، مصرف مشروبات الکلی، استعمال مواد مخدر، موضوعات قومیتی یا ملیتی، موارد نامناسب برای کودکان، نژادپرستی یا جنسیت‌پرستی، موضوعات سیاسی، توهین و اهانت به مقدسات جزو موارد ممنوعه هستند و نباید در محتوای تبلیغات گوگل ادز قرار بگیرند.

علاوه بر موارد فوق اگر فردی با دست‌کاری کدهای تبلیغاتی باعث آزار مخاطب شود (برای مثال دکمه خروج را غیر فعال کند) گوگل ادز حساب شما را می‌بندد. همچنین در متن تبلیغات خود از نشانه‌های نگارشی مانند !! یا *** استفاده نکنید. گوگل ادز قوانین نگارشی ویژه‌ای دارد و می‌خواهد به مخاطب‌های خود احترام بگذارد. بنابراین متن نوشته باید روان و واضح باشد.

قیمت‌های شارژ اکانت گوگل ادز

همان طور که گفتیم قیمت شارژ اکانت گوگل ادز از طریق روش غیر مستقیم (وب‌سایت‌های داخلی) متغیر است. شما باید بهترین مورد را از بین وب‌سایت‌ها انتخاب کنید و دقت لازم را نسبت به قیمت‌های ارائه شده از سوی آن‌ها به عمل آورید.

برای اطلاع از قیمت‌های گوگل ادز می‌توانید به سایت اصلی مراجعه کنید. گوگل ادز با توجه به نیازهای شما امکانات مختلفی را ایجاد کرده است که می‌توانید هر کدام را که خواستید انتخاب کنید و بخرید.

دریافت پروموشن کد گوگل ادوردز

گوگل ادز برای تشویق کاربرهای خود در راستای استفاده بهتر و بیشتر از امکانات جانبی سایت، از کد هدیه یا اعتبار هدیه استفاده می‌کند. زمانی که شارژ اکانت گوگل ادز خود را انجام دادید، حالا وقت آن رسیده است تا پروموشن حساب کاربری خود را نیز فعال کنید. هدیه گوگل را بعد از فعال‌سازی دریافت خواهید کرد.

شما بعد از فعال‌سازی ۳۰ روز مهلت استفاده از قابلیت پروموشن را خواهید داشت. به این شکل که باید تا سقف ۱۲۰ دلار هزینه کنید تا به همان اندازه‌ای که پرداخت کردید اعتبار هدیه بگیرید. مثلا اگر بعد از دریافت پروموشن، ۸۰ دلار در گوگل ادز هزینه کردید، سایت ۸۰ دلار اعتبار هدیه به شما خواهد داد.

پروموشن گوگل ادز یک فرصت عالی برای کسانی است که بودجه کمی ‌دارند و می‌خواهند با یک تیر، دو نشان بزنند. فراموش نکنید که شارژ اکانت گوگل ادز خود را به تعویق نیندازید. بعد از شارژ ادوردز می‌توانید از قابلیت پروموشن یا Promotion استفاده کنید.

کاهش هزینه شارژ گوگل ادز

برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌توانید اکانت خود را از طریق واسطه‌ها شارژ کنید. وب‌سایت‌هایی که با عنوان آژانس‌های تبلیغاتی فعالیت می‌کنند می‌توانند قیمت مناسبی را به شما ارائه دهند.

بنابراین زمانی که از طریق وب‌سایت‌های داخلی اقدام به سفارش می‌کنید، در هزینه‌های مربوط به گوگل ادز صرفه‌جویی خواهید کرد.

سخن پایانی

گاهی روش‌های اصلی آن قدرها هم رایج و محبوب نیستند. در این مقاله مشاهده کردیم که روش غیر مستقیم برای شارژ اکانت گوگل ادز بسیار پرطرفدارتر از روش مستقیم است. همچنین واسطه‌های زیادی در این بین فعالیت می‌کنند تا شارژ به سادگی و به سرعت اتفاق بیفتد. با همکاری با مجموعه یکتانت در هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کنید و شارژ اکانت شما سریع‌تر از قبل انجام خواهد شد. از طریق لینک زیر می‌توانید با متخصصان یکتانت در این حوزه ارتباط بگیرید.

بعد از شارژ ادوردز خود از آن مراقبت کنید تا مسدود نشود. مسدود شدن حساب کاربری توسط گوگل ادز یکی از تجربه‌های ناگوار برای مدیران کسب‌و‌کار به شمار می‌رود. پس به یاد داشته باشید که با رعایت قوانین و مقررات گوگل ادز می‌توانید درآمد یا تبلیغاتی پایدار و عالی را تجربه کنید.

4 دیدگاه‌ها
 1. راننده کامیون می گوید

  سلام. گهگاهی گوگل ادز رایگان از طرف گوگل میاد اما چون ایران هستم امکان فعال کردن نداره. راهی هست که بتونم فعالش کنم

  1. روژان خانی‌پور می گوید

   سلام دوست عزیز. اگر منظورتون ایمیل‌هایی هست که از طرف گوگل براتون ارسال میشه این امکان رایگان نیست و در ازای مقداری هزینه‌ی مشخص، اعتبار بیشتری از جانب گوگل به شما تعلق می‌گیره. برای استفاده از این موقعیت هم احتیاج به مسترکارت دارین که در ایران امکانش نیست متاسفانه.

 2. امیررضا می گوید

  عالی بود

  1. روژان خانی‌پور می گوید

   ممنون از فیدبکتون 🙂

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.