راهنمای کامل اس ام اس مارکتینگ یا بازاریابی پیامکی

0

اولین تصویری که بعد از دیدن کلمه‌ی اس ام اس مارکتینگ به ذهنتان خطور کرد چه بود؟ شاید تجربیات مشترکی که همه ما داریم باعث شده که دید منفی نسبت به این روش پیدا کنیم. مثلا این روزها کمتر مردی را پیدا می‌کنیم که هفته‌ای چند بار پیامک تبلیغاتی اپیلاسیون دریافت نکرده باشد. یا اکثر خانم‌ها، احتمالاً پیامک تبلیغاتی کاشت موی طبیعی را دریافت کرده‌اند! متاسفانه تصور بیشتر ما از بازاریابی پیامکی، پیامک های آزاردهنده و تکراری است که هر روز فقط برای ما مزاحمت ایجاد می‌کنند. در واقع وقتی برای اولین بار به من گفته شد که از این روش برای یک شرکت استفاده کنم من هم مثل خیلی‌ها تصوری منفی از آن داشتم. اما بعد از کلی تحقیق کمپینی را طراحی و اجرا کردم. هنوز هم آن لحظه‌ی اولیه را فراموش نمی‌کنم که توانسته بودم با کمترین هزینه و اجرای درست و اصولی اس ام اس مارکتینگ مشتریانی را برای خرید محصولات آن کسب‌وکار جذب کنم. اگر واقعا کنجکاو شدید و می‌خواهید بدانید چگونه، با من تا انتهای این مقاله همراه شوید.

اس ام اس مارکتینگ چیست؟ 

در واقع به انتقال پیامی کوتاه به صورت یک پیام نوشتاری به مخاطب هدف، اس ام اس مارکتینگ گفته می‌شود. به طور کلی یکی از راه‌هایی است که کسب‌وکارها از طریق تلفن همراه با کاربرانشان ارتباط برقرار و محصول یا خدمات خود را تبلیغ می‌کنند یا با ارائه‌ی پیشنهاد، آن‌ها را به اقدام دعوت می‌کنند.

اس ام اس مارکتینگ راهکاری است که می‌تواند هم مشتریان عادی فعلی را به مشتریان بالقوه تبدیل کند و وفادار نگه دارد و هم در جذب مشتری‌های جدید به شما کمک کند. بازاریابی پیامکی می‌تواند یکی از ساده‌ترین، موثرترین و البته کم هزینه‌ترین روش‌های بازاریابی باشد.

بیشتر بخوانید: تفاوت پوش نوتیفیکیشن تبلیغاتی و اس ام اس تبلیغاتی چیست؟

چرا پیامک یک ابزار ارتباطی موثر است؟

اس ام اس مارکتینگ و ارسال پیامک با هدف بازاریابی دارای مزایای زیادی است که در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

هزینه ارسال پایین

هزینه ارسال هر پیامک به هر فرد فقط چند ریال است در حالی که می‌تواند بازگشت سرمایه‌ای ده‌ها برابری داشته باشد.

در هر زمان که بخواهیم پیام ها ارسال می‌شوند

از آن‌جا که پیامک در لحظه ارسال می‌شود، می‌تواند اخبار یا پیشنهادات کسب‌وکارها را در هر زمانی که بخواهند به دست مخاطب برسانند و اکثر این پیام‌ها هم ظرف چند دقیقه بعد از دریافت توسط مخاطب باز می‌شوند. این یعنی پیامک بهترین راه برای ارسال محتوا در لحظه به مخاطب است.

سطح پوشش بالا

ضریب نفوذ تلفن همراه در ایران در انتهای سال ۲۰۲۰ حدود ۱۰۷٪ بوده است که این خود نشان می‌دهد مردم ایران دست کم یک موبایل را در خانه دارند. این شبکه‌ی گسترده‌ی آدم‌ها باعث می‌شود شما به تعداد افراد بسیار زیادی دسترسی داشته باشید و توجه آن‌ها را به کسب‌و‌کارها جلب کنید.

قابل ردیابی بودن

این روش مانند سایر روش‌های بازاریابی دیجیتال قابل ردیابی کردن است و می‌توانیم با ردیابی اینکه چه تعداد کاربران روی لینک ما کلیک کرده‌اند، از کد ما استفاده کرده‌اند یا به درخواست‌های ما پاسخ داده‌اند کیفیت پیام‌مان را بررسی کنیم.

بهترین استراتژی یک بازاریابی پیامکی خوب

تا اینجا از مزیت‌های این روش گفتیم. اما چگونه قرار است از این روش استفاده کنیم؟ استراتژی‌های اس ام اس مارکتینگ چیست و چگونه بهترین استراتژی را انتخاب کنیم؟

دو استراتژی اصلی ارسال پیامک چیست:

تبلیغات انبوه با اس ام اس:

 در این روش کسب‌وکارها پیامک تبلیغاتی خود را به بازار هدف خود ارسال می‌کنند، اما نمی‌توانند مطمئن باشند که دریافت کننندگان این پیام به محصول یا خدمات آن‌ها علاقمند هستند یا خیر.

بازاریابی اجازه ای با اس ام اس:

در این روش کسب‌وکارها پیامک تبلیغاتی خود را به کسانی ارسال می‌کنند که در خبرنامه آن‌ها عضو باشند و تمام آن‌ها با میل خودشان شماره تلفن همراهشان را در اختیار آنها قرار داده‌اند.

 اما اشتباه بزرگ کسب‌وکارها

شناخت ناکافی اغلب کسب‌وکارهای ایرانی از این دو روش است که باعث می‌شود بیشتر مشتریان تصمیم به غیر فعال کردن پیامک‌های تبلیغاتی خود بگیرند. این حجم از اس ام اس های تبلیغاتی نه تنها برای کسب‌وکار خوب نیست بلکه باعث آزار مشتری است.

با ارسال انبوهی از پیامک‌های یکسان و بدون هیچ خلاقیت این فقط کسب‌وکارها هستند که با از دست دادن مشتری‌ها و سرمایه‌شان ضرر می‌کنند. در حالی که این روش می‌تواند برای آن‌ها بهترین نتیجه را با کمترین هزینه نسبت به سایر راه‌های تبلیغاتی داشته باشد.

اما بهترین استراتژی اس ام اس مارکتینگ چیست؟

مطمئنا بهترین راهکار ترکیب کردن دو روش تبلیغات انبوه و اجازه‌ای است. می‌پرسید منظور ما چیست؟ بیایید با یک مثال بیشتر توضیح بدهیم.

تصور کنید کسب‌وکاری در ابتدای راه خود است و هیچ شماره تلفن همراهی از مشتریان عادی خود ندارد. می‌توانند یک بار (و فقط یکبار، چون نباید مزاحم مخاطب بشوند) به مخاطبانی که جزء بازار هدف آن‌ها هستند پیامک ارسال کنند و از او برای اشتراک در خبرنامه خود دعوت کنند، سپس با ارائه‌ی یک پیشنهاد ارزشمند آن‌ها را ترغیب کنند که با ارسال مثلا شماره ۱، شماره تلفن خود را ثبت کنند. این کار بعد از مدتی لیستی از شماره تلفن‌های همراه در اختیار کسب‌وکارها می‌گذارد که محصولات و خدمات آن‌ها را دوست دارند و می‌خواهند بیشتر از پیشنهادات و رویدادهای مرتبط با آن بدانند.

چگونه کمپین با کیفیت طراحی کنیم؟

  • مخاطب هدف خود را پیدا کنید

این مشکلی است که خیلی از کمپین‌های پیامکی با آن سر و کله می‌زنند. مثلا وقتی یک سالن آرایشی دارید قطعا (به غیر از موارد خاص) مخاطبان شما خانم‌ها هستند و ارسال پیام برای یک آقا اتلاف وقت و سرمایه است. قبل از نوشتن کمپین باید حواستان باشد که برای چه افرادی قرار است ارسال شود.

  • زمان مناسب را انتخاب کنید

در مثال سالن آرایشی قطعا بهترین زمان برای ایجاد یک کمپین نزدیک عید نوروز و روزهای مهم سال است. حتی دادن تخفیف و تبریک تولد می‌تواند مشتریای بیشتری را به این سالن آرایشی جذب کند.

  • یک بستر مناسب برای سفر مشتری درست کنید

یکی از مشکلاتی که در بازاریابی پیامکی اتفاق می‌افتد این است که مثلا کمپین به بهترین شکل طراحی می‌شود، همه چیز عالی است و مشتری تصمیم می‌گیرد تا به درخواستی که از او داشتیم پاسخ دهد. روی لینک داخل پیامک کلیک می‌کند اما سایت به دلیل اینکه مشتریان زیادی در یک زمان وارد شده‌اند نمی‌تواند تحمل کند و مشتری با خطا مواجه می‌شود و این باعث می‌شود به سفر مشتری یا  (Customer Journey) ضربه وارد شود و تصویر مشتری از کسب‌وکار ما خراب شود.

  • یک متن خوب بنویسید

 قطعا مثل هر روش دیگر محتوای پیامک شما بسیار مهم است. اینکه چه چیزی می‌نویسید که در متنی کوتاه و با تعداد کاراکترهای محدود بتواند مخاطب را جذب خود کند قطعا مهم است. یکی از مهم‌ترین قسمت‌های کمپین شما نوشتن متن خوب است پس بهتر است کمی بیشتر در مورد آن توضیح دهیم.

برای نوشتن متن پیامک در بازاریابی پیامکی چه نکاتی باید رعایت شود؟

وقتی می‌خواهیم یک متن خوب بنویسیم بهترین کار این است که خودمان را جای مخاطبان بگذاریم. اگر حودمان این پیامک را دریافت کنیم چه واکنشی نشان می‌دهیم؟ آیا از آن استقبال می‌کردیم یا فقط موجب آزرده‌خاطری ما می‌شد؟ این نکته‌ی بسیار مهمی است. ولی بیایید چند نکته حرفه ای‌تر را هم مرور کنیم:

شروع جذاب

پیامک بهتر است با یک جمله‌ی جذاب آغاز شود. به این ترتیب، مشتری به خواندن ادامه‌ی متن آن ترغیب می‌شود و به پیشنهادها توجه بیشتری می‌کند. به علاوه، یک شروع خوب می‌تواند باعث ایجاد حس نزدیکی بیشتر مخاطب با برند شود.

فایده برای مشتری

اگر پیام اس ام اس تبلیغاتی هیچ فایده ای برای مشتری نداشته باشد، بهتر اس اصلا ارسال نشود. این گونه پیامک‌های بی‌فایده فقط مزاحم هستند وسبب آزار مشتری می‌شوند و به تصویر برند لطمه می‌زنند. می‌شود گفت این پیامک‌ها نه برای مشتری فایده‌ای دارند نه برای برند.

متن مختصر و مفید

در واقع نام آن پیام کوتاه است. این ویژگی اصلی یک پیام تبلیغاتی است که در زمان کم پیشنهاد یا خبر خود را مطرح کند. همیشه به یاد داشته باشید که وقت مشتری ارزشمند است.

تحریک مخاطب

تحقیقات علمی بسیاری به ما نشان داده‌اند که مطرح کردن یک درخواست مشخص از مخاطب (که به نام تخصصی فراخوان عمل شناخته می‌شود) می‌تواند تاثیری باورنکردنی در اثربخشی یک پیام داشته باشد.

ایجاد حس ضرورت

همان طور که بارها تحقیقات علمی ثابت کرده‌اند و شما هم حتما تجربه کرده‌اید، وقتی مخاطب احساس ضرورت کند تاثیرگذاری پیام چند برابر خواهد شد. برای اینکه حس فوریت را در مخاطب ایجاد کنید، می‌توانید یک تاریخ اتمام برای پیشنهادتان مشخص کنید و از مخاطبان بخواهید هر چه زودتر دست به کار شوند. طبیعتاً هر چه تاریخ اتمام زودتر باشد، تاثیر پیامک شما بیشتر خواهد بود. اما باید آن قدر هم طولانی باشد که مخاطب فرصت واکنش نشان دادن داشته باشد.

ایجاد حس صمیمیت

یک احساس صمیمیت و نزدیکی در متن پیامک خود ایجاد کنید و به مشتری نشان دهید برای او اهمیت قائل هستید. برای این منظور می‌توانید نام مشتری را در زمان ثبت نام دریافت کنید و سپس از این نام در متن پیامک‌های خود استفاده کنید.

سرویس اس ام اس مارکتینگ نجوا

برای بازاریابی پیامکی یا اس ام اس مارکتینگ می‌توانید از پنل ارسال پیامک نجوا استفاده کنید. نجوا با ارائه ۳ ابزار پیامک، ایمیل و پوش نوتیفیکیشن در یک پنل یکپارچه کار را برای کاربران خود بسیار ساده کرده و به شما اجازه می‌دهد از طریق یک پنل واحد کمپین‌های خود را اجرا و مدیریت کنید.

سرویس ارسال پیامک نجوا گزارش کاملی از کمپین‌های ارسالی در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد و امکان شخصی‌سازی پیام‌ها مانند قرار دادن نام کاربران در متن پیام نیز از امکانات این سرویس است.

یکی از مزایای نجوا نسبت به سرویس‌های ایرانی دیگر این است که نیازی به پرداخت هزینه ثابت یا اضافه وجود ندارد و هزینه تنها متناسب با میزان ارسال پیامک و بدون هیچ گونه پیچیدگی محاسبه می‌شود. برای شروع کار با این سرویس نیز می توانید از ۲۰۰ پیامک رایگان استفاده کنید و بدون هیچ هزینه‌ای با پنل کاربری و کلیه امکانات آن آشنا شوید.

نمونه متن های اس ام اس مارکتینگ جذاب و تاثیر گذار 

شاید خارج از لطف نباشد که چند نمونه موفق نیز در این محتوا باهم ببینیم.

  1. نمونه پیامک خوب برای بازگشت مشتری:

سپیده ی عزیز

برند…….. دلتنگ شماست

٪۱۵ تخفیف سفارش آنلاین

کد تخفیف: ………..

مهلت: …….

آدرس سایت

این پیامک در ابتدا مشتریانی را هدف قرار داده است که از این برند استفاده کرده‌اند و خودشان شماره تلفنشان را در اختیار این برند گذاشته‌اند. همچنین بسیار صمیمی شروع شده است و با پیشنهادی ویژه مخاطب را ترغیب می‌کند که بار دیگر به این برند سر بزند.

  • جلب مشتری برای خرید حضوری:

مریم عزیز

٪۲۰ تخفیف در خرید لباس از …..

 با نشان دادن این پیامک فقط تا آخر هفته

در متن این پیامک تمام شرایط گفته شده رعایت شده است. این برند سعی دارد افراد را برای خرید حضوری ترغیب کند. البته باید سعی شود با بالا بردن هیجان مخاطب را بیشتر مجاب کند تا به صورت حضوری برای خرید اقدام کند.

  • مجاب کردن مشتری برای خرید بیشتر:

آقای احمدی عزیز

۲۵ هزار تومان تخفیف برای دومین پیتزا فقط تا سه روز آینده.

آدرس سایت……

در اینجا سعی بر این است که افراد به خرید بیشتر از این برند ترغیب شوند. این روش بسیار رایج است که با ثبت اولین سفارش به شما پیشنهادی داده شود که توجه شما را برای خرید بیشتر از آن کسب‌وکار جلب کند.

سخن پایانی

اس ام اس مارکتینگ در صورت توجه به شاخص‌های مخاطبان هدف، داشتن مزیت واقعی برای مخاطب، تهیه‌ی یک متن خوب و در اختیار داشتن یک بستر مناسب برای ارائه‌ی سفر مشتری بهتر می‌تواند بسیار کارآمد و اثربخش باشد. در این مقاله تلاش شد تا این شاخص‌ها تشریح شوند و برای بهبودشان راهکارهای عملی ارائه شود. در آخر امیدوارم این مقاله توانسته باشد دیدگاه شما را نسبت به این روش مارکتینگ تغییر داده باشد و اطلاعاتی را که به دنبال آن هستید در اختیارتان قرار داده باشد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.