دوره مقدماتی اجرای کمپین در یکتانت منتشر شد. آموزش ببینید و مدرک بگیرید 🌟

افزایش آگاهی از برند یا محصول

آگاه‌سازی اولین مرحله مسیر تبدیل شدن مخاطب به مشتری است. آگاه‌سازی یعنی این که افراد متوجه شوند کسب‌وکار، برند یا محصول شما وجود دارد و با آن آشنا شوند.

از هر روش بازاریابی یا تبلیغاتی که استفاده کنید، به نوعی باعث آگاه‌سازی هم شده‌اید. فرقی نمی‌کند تبلیغات آفلاین مثل نصب بیلبورد در خیابان انجام دهید یا از تبلیغات پیشرفته اینترنتی استفاده کنید، در هر صورت افراد زیادی نام برند، نام محصول و محتوایی را که ساخته‌اید را می‌بینند و از وجودش آگاه می‌شوند.

اگر تبلیغاتی فقط جنبه آگاه‌سازی دارد، نباید از آن انتظار بیشتری داشته باشید؛ این مساله به ویژه در فروش و بازاریابی محصولاتی که قیمت بالایی دارند یا تصمیم‌گیری برای خریدشان سخت است اهمیت بیشتری دارد.

نکات مهم در هدف آگاه‌سازی

جلب توجه یک فاکتور مهم در تبلیغات است و در محله آگاه‌سازی اهمیت بیشتری دارد چون فقط دیده شدن یا شنیده شدن در این مرحله کافی است. تکنیک‌ها و نکات ایجاد جلب توجه در طراحی گرافیکی، ویدیو و دیگر انواع محتوا را می‌توانید به کار بگیرید.

آگاه‌سازی چیزی نیست که یک شبه اتفاق بیفتد. تبلیغات یا هر روش دیگری که استفاده می‌کنید باید مستمر و مکرر باشد تا هم افراد جدید و بیشتر را آگاه کنید و هم این که از ذهن‌ها فراموش نشوید. 

اندازه‌گیری و سنجش میزان آگاه‌سازی نسبت به سایر مراحل سخت‌تر است. با نظرسنجی می‌توان میزان آگاهی از برند یا محصول را اندازه گرفت و شاخص‌هایی مثل ایمپرشن یا View و نرخ تعامل هم در هر کمپین تبلیغاتی برای سنجش آگاه‌سازی مناسب هستند.

توصیه می‌شود که این هدف را با سایر اهداف ( جذب و تبدیل) ترکیب کنید تا همزمان با یک تیر دو نشان بزنید؛ یعنی سراغ روش‌هایی بروید که هم برای شما لید بیاورد و هم مشتری و فقط آگاه‌سازی به تنهایی نباشد.

هرچند آگاه‌سازی مرحله‌ای ابتدایی و پایه است و شاید به آن اهمیت ندهند، اما توجه کنید که آگاه‌سازی اشتباه می‌تواند باعث شود هزینه‌های شما در مراحل بعدی هم به هدر برود. تصور کنید که توضیح مبهم یک محصول چطور می‌تواند باعث شود که مشتریان زیادی فقط به دلیل برداشت اشتباه و ناآگاهی هیچ وقت به سراغش نروند.

کدام روش‌ها بیشترین تاثیر را در آگاه‌سازی دارند؟

همانطور که گفتیم، تقریبا تمام روش‌های تبلیغات و بازاریابی به نوعی به آگاه‌سازی کمک می‌کنند اما بعضی روش‌های تاثیر بیشتری دارند.

به طور خلاصه، روش‌هایی که در زمان کوتاهی افراد بیشتری را هدف می‌گیرد و پیام شما را بهتر منتقل می‌کنند، تاثیر بیشتری هم در آگاه‌سازی دارند. در اصل باید دنبال این باشیم که جایگاه خوبی در ذهن مشتری پیدا کنیم.

از بین روش‌های مختلف برای آگاه‌سازی، این چند روش تاثیر بیشتری دارند:

هر چقدر روشی که انتخاب می‌کنید با هزینه کمتر جمعیت بیشتری از جامعه هدف را آگاه کند، روش بهتری خواهد بود.

یکتانت چه کمکی در آگاه‌سازی می‌کند؟

یکتانت و زیرمجموعه‌های آن می‌توانند برای تبلیغات در سایت‌ها و اپلیکیشن‌های پربازدید و همچنین در شبکه‌های اجتماعی مفید باشند.

تبلیغات همسان، تبلیغات بنری و درون اپلیکیشنی و تبلیغ ویدئویی از بهترین روش‌ها برای افزایش آگاهی از برند و محصول هستند.

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

علاوه بر مواردی که گفته شد، برای تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید از جریان، یکی از زیرمجموعه‌های یکتانت هم برای آگاهی از برند استفاده کنید. جریان یک پلتفرم تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی است و کمک می‌کند که تبلیغاتتان را توسط اینفلوئنسرها، پیج‌های اینستاگرامی و کانال‌های تلگرامی منتشر کنید.