🌟 دانلود رایگان تولکیت ارزیابی محتوای متنی 🌟

روش‌های تبلیغات طلا و جواهر (+ نمونه متن تبلیغ طلافروشی)

مقالات مارکتینگ | سها کاکا | تاریخ بروزرسانی : ۲۷ آذر ۱۴۰۱

تبلیغ طلا و جواهرات

 هر کسب و کاری می‌تواند از روش‌های متفاوتی برای تبلیغات خود بهره‌مند شود. اما شاید اگر بدانیم کسب و کار ما چه تفاوتی با دیگران دارد و چگونه می‌توانیم از رو‌ش‌های تبلیغاتی موجود، بهینه استفاده کنیم، بتوانیم تبلیغات موثرتری داشته باشیم و اهداف خود را بهتر دنبال کنیم. (چنانچه قصد اجرای تبلیغات در ورزش 3 را دارید، می‌توانید از شرایط و تعرفه های یکتانت آگاهی یابید!)

 

اهمیت تبلیغات برای کسب و کارها

تبلیغات یکی از مهم‌ترین جنبه‌های یک تجارت و مستقیم‌ترین ارتباط با مشتریان است. کسب و کارها با تبلیغات این امکان را دارند که مشتریان خود را هدف قرار داده و ارتباطی پایدار با آن‌ها برقرار سازند و وفاداری به برند ایجاد کنند. افراد با تبلیغات است که از برندهای موجود در بازار و تنوع محصولات آن‌ها آگاه می‌شوند.

تبلیغات حسن نیت ایجاد کرده و به ایجاد تصویر یک برند در بازار کمک می‌کند. تبلیغات مکرر باعث محبوبیت محصولات و خدمات آن برند می‌شود و مردم تمایل بیشتری به استفاده از محصولات و خدماتی دارند که تبلیغ می‌شوند. افزایش محبوبیت و ایجاد اعتماد، به‌تدریج به افزایش ارزش برند کمک می‌کند. در نهایت، این امر فروش محصولات و خدمات را افزایش می‌دهد.

جورج فلتون، نویسنده کتاب «تبلیغات، مفهوم و کپی» می‌گوید: «هدف اصلی تبلیغات این است که این کلمه را به زبان بیاورید که چیزی هیجان‌انگیز برای ارائه دارید». کسب‌وکارها از تبلیغات برای دستیابی به اهداف مختلف استفاده می‌کنند و آن را در رسانه‌های مختلف قرار می‌دهند تا بیشتر در معرض دیده شدن قرار گیرند.

تبلیغات طلا و جواهر نیز مانند اغلب کسب و کارها در اقتصاد آشفته امروز که بسیاری از جواهرسازان در حال ترک تجارت خود هستند، می‌تواند به‌صورت منظم و هدفمند جهت حفظ مشتریان قدیم و جذب مشتریان جدید، بسیار ارزشمند باشد. علاوه بر روش‌های سنتی تبلیغات برای طلا فروشی مثل بیلبوردها، امروزه با افزایش دسترسی افراد به اینترنت و شبکه‌های مجازی فرصت‌های بی‌شماری را پیش روی شما می‌گذارد که برند خود را در بین رقبا برجسته‌نمایید و افراد بیشتری را هدف قرار دهید.

 

برای فروش بیشتر، تبلیغات در گوگل را به یکتانت بسپارید.

برای فروش بیشتر، تبلیغات در گوگل را به یکتانت بسپارید.

شروع تبلیغات arrow-left

تفاوت تبلیغات طلا و جواهر‌ فروشی با سایر کسب و کارها

از آنجایی که طلا و جواهر جزء کالای مصرفی و ضروری نیست، باید در تبلیغات آن نکاتی را رعایت کنید که بتواند برای شما سودآور باشد. این تبلیغات نمی‌تواند در هر روز سال تاثیرگذار باشد و همه اقشار را در برنمی‌گیرد. پس باید بدانید که در مواجهه با این صنعت، چطور تبلیغات هوشمندانه‌ای را ایجاد کنید.

شما باید روی احساسات مشتری تأثیر بگذارید تا او را به خرید ترغیب کنید. خرید اکسسوری‌های طلا و جواهر یک خرید احساسی است و بیشتر افراد آن را به منظور رفع نیاز انجام نمی‌دهند. ممکن است یکی از دلایل خرید، هدیه دادن باشد تا به کسی که دوستش دارند نشان دهند چه احساسی نسبت به او دارند. برای تبلیغات باید بیشتر از سن و میزان درآمد، به علایق، سلایق، ارزش‌ها و باورها تأکید داشته باشید.

تبلیغات برای طلا فروشی از آن دسته تبلیغاتی است که در هر ایامی از سال نمی‌تواند برای فروش خیلی مؤثر باشد؛ بنابراین بهتر است در روزهایی تبلیغ کنید که مربوط به‌روزهایی مثل روز مادر و زن، روز دختر یا اعیاد مذهبی باشد. در این صورت می‌توانید مطمئن باشید که تبلیغات شما می‌تواند بازگشت سرمایه‌ی خوبی ایجاد کند.

از طرفی طلا و جواهرات بیشتر موردتوجه خانم‌ها است تا آقایان. به همین دلیل باید تبلیغات جواهرات شما بیشتر خانم‌ها را هدف قرار دهد و در مکان‌هایی این تبلیغات قرار داده شود که نظر خانم‌ها به آن جلب شود. اگر بخواهیم به رونق بازار به‌صورت فصلی هم نگاهی بیندازیم، در فصل تابستان به دلیل اینکه بیشتر مراسم‌های ازدواج و عقد و نامزدی برگزار می‌شود، این موضوع می‌تواند در تبلیغات طلافروشی مؤثر باشد که بیشتر در این فصل به‌صورت وسیع‌تری انجام شود.

همچنین وضعیت مالی جامعه و نوسانات دلاری در تبلیغات شما تأثیر دارند و باید تمام این عوامل و فاکتورها را مدنظر داشته باشید تا استراتژی بهتری برای کمپین تبلیغاتی خود در پیش بگیرید.

 

انواع روش‌های مناسب تبلیغات طلا و جواهر

در دنیای مدرن امروز که اینترنت بر روی تمام کسب و کارها و مشتریان و چگونگی خرید آن‌ها تاثیر گذاشته است، کاملاً منطقی است که تبلیغات برای طلا فروشی خود را بیشتر از گذشته بر بستر آنلاین بنا کنید. از آنجایی که مشتریان شما به تعداد فروش آنلاین محصول نگاه می‌کنند، پس بازاریابی دیجیتال فرصتی را برای برند طلا و جواهر شما فراهم می‌کند که مشتریان بیشتری را به سمت خود بکشانید. هر چه محصولی بیشتر فروش رفته باشد، احتمال اینکه گزینه‌ی اصلی مشتریان برای خرید باشد نیز بیشتر خواهد بود.

حتماً شما که در این حوزه فعالیت می‌کنید می‌دانید که فروش طلا و جواهر یک هنر است و برای اینکه بتوانید کسب و کار موفقی داشته باشید، باید تکنیک‌های سنتی و عمومی فروش طلا و جواهر را فراموش کنید. شما باید در فضای رقابتی امروز فرصت‌های ارزشمندی را در جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان قدیمی، ایجاد کنید.

بدون کسب دانش کاربردی و به روز و به کارگیری استراتژی‌های مناسب، پیشبرد کار و تسلط بر بازار کار بسیار دشوار است. در ادامه شما را با روش‌هایی آشنا خواهیم کرد که به کار گیری هر کدام از آن‌ها می‌تواند تأثیر چشمگیری درنتیجه‌ی حاصل از تبلیغات طلا و جواهر شما داشته باشد.

دانلود رایگان تولکیت ارزیابی محتوای متنی
دانلود رایگان تولکیت ارزیابی محتوای متنی

این تولکیت شامل یک فایل راهنما و یک چک‌لیست است که بررسی کیفیت محتوای متنی را آسان می‌کند. با این چک‌لیست محتواهایی با کیفیت بالاتر تولید می‌کنید و نتایج بهتری از بازاریابی محتوایی می‌گیرید. 🤩

دانلود رایگان arrow-left

1- تبلیغات در گوگل ادز

اگر برای کسب‌وکار طلافروشی خود سایتی راه‌اندازی کنید که اطلاعات دقیق محصولات شما را در اختیار مخاطب قرار دهد و امکان خرید آنلاین را برای آن‌ها فراهم سازد بسیار به اعتبار برند خود می‌افزایید. حالا یکی از راه‌هایی که می‌توانید به تبلیغ طلا بپردازید شروع کار با استفاده از کمپین‌های پرداخت به ازای هر کلیک یا PPC مربوط به Google است که گوگل ادز نامیده می‌شود. وقتی بدانید که باید از کدام کلمات کلیدی برای مقاصد تبلیغاتی خود استفاده کنید تا در رتبه‌بندی سایت برای گوگل در نتایج اولیه دیده شوید، احتمال اینکه افراد زیادی را به سایت خود بکشانید که تبدیل به مشتری شوند، زیاد است.

با تمام این اوصاف اگر می‌خواهید با رویکرد تبلیغات گوگل ادز پیش بروید و بهترین نتایج را از آن بگیرید ما به شما آژانس تبلیغات در گوگل فرست ادز را پیشنهاد می‌دهیم. فرست ادز که از زیرمجموعه‌های یکتانت است با اجرای انواع کمپین‌های گوگل ادز با تمرکز بر افزایش نرخ بازگشت سرمایه، به شما کمک خواهد کرد که برحسب بودجه‌ای که تعیین کرده‌اید، بهترین تبلیغات را با کلمات کلیدی مناسب در گوگل ادز راه‌اندازی کنید.

مقاله پیشنهادی : شیوه صحیح انتخاب کلمات کلیدی کمپین تبلیغات گوگل

2- تبلیغات بنری آنلاین

یکی از مرسوم‌ترین و قدیمی‌ترین نوع تبلیغات آنلاین، تبلیغات بنری است. این تبلیغات در اندازه و شکل‌های متنوع در مکان‌های مختلف سایت‌های پربازدید قرار می‌گیرند و می‌توانند به‌صورت تصویری ثابت و یا متحرک باشند. بنر تبلیغاتی علاوه بر افزایش آگاهی از برند با کلیک کردن بر آن باعث افزایش ترافیک وب‌سایت‌تان نیز می‌شود.

در مجموعه‌ی یکتانت مشاورانی داریم که با پیشنهادهای جذاب به شما کمک می‌کنند تبلیغات بنری خود را در سایت‌هایی اجرا کنید که افزایش لید و ترافیک بیشتری داشته باشید.

 

3- تبلیغات همسان

تبلیغات همسان (Native) به تبلیغاتی  گفته می‌شود که همخوانی و یکپارچگی زیادی با محتوای سایت میزبان دارند. این نوع تبلیغات با هدف این‌که خواندن مطلب توسط کاربر را قطع نکند با تصویر و متن کوتاهی به کاربر نمایش داده می‌شود و کاربر بر اساس اطلاعات مختصری که از آن تصویر کسب می‌کند در صورت تمایل می‌تواند روی آن کلیک کند. شما همچنین در تبلیغات همسان می‌توانید انتخاب کنید که تبلیغ شما در کدام شهر یا استان‌ها نیز به نمایش درآید تا جذب مشتری بیشتری از سراسر کشور داشته باشید.

شما می‌توانید از دیگر خدمات یکتانت که ارائه‌ی تبلیغات همسان است استفاده کنید و بدون هزینه‌ای اضافی با بهینه‌سازی و هدفمندسازی کمپین خود، برای تبلیغات جواهرات خود اقدام کنید.

 

4- تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

گروه بزرگی از بازار هدف شما در شبکه‌های اجتماعی حضور فعال دارند و این افراد زمان زیادی را در این پلتفرم‌ها، مخصوصا اینستاگرام می‌گذرانند؛ حتی شاید این زمان از زمان صرف شده برای جستجو در گوگل هم بیشتر باشد؛ بنابراین بسیار مهم است که شما نیز به‌عنوان کسب‌وکاری که می‌خواهید برندسازی قوی و موثری داشته باشید و تعامل بیشتری با مخاطبان خود برقرار کنید، در اینستاگرام که در حال حاضر فعال‌ترین پلتفرم از بین همه در ایران است حضور داشته باشید.

شما با داشتن پیجی در اینستاگرام و تولید محتوای جذاب، می‌توانید با روش‌های زیر تبلیغات طلا و جواهر خود را عملی کنید:

  • از طریق پست و استوری: تبلیغات خود را به‌صورت پست یا استوری در معرض دید مخاطبان قرار دهید. حتماً این تبلیغات را به صفحه Landing وب‌سایت خود متصل کنید تا ضمن دادن اطلاعات بیشتر در مورد طلا و جواهراتی که به فروش می‌رسانید، بتوانید اطلاعات کاربران را نیز دریافت کرده تا در مواقع لزوم (مثلاً فروش ویژه در ایامی خاص) با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.
  • تبلیغ با اینفلوئنسرها: تبلیغ طلا توسط افراد تأثیرگذار جامعه می‌تواند شما را به مخاطبان هدف بزرگ‌تری وصل کند. قطعاً انتخاب اینفلوئنسری که مناسب با اهداف و بودجه‌ی تبلیغاتی شما باشد، کار دشواری است. برای تسهیل در این امر می‌توانید از دیسکاور جریان کمک بگیرید. پلتفرم جریان که یکی دیگر از زیرمجموعه‌های یکتانت است که با طراحی دیسکاور، به شما کمک می‌کند اینفلوئنسر مارکتینگ را با چشم باز و موثر تجربه کنید.
  • تبلیغ در صفحات پر طرفدار: این یکی از روش‌های مرسوم تبلیغات در اینستاگرام است که شما می‌توانید برای تبلیغات طلا فروشی خود، پیج‌های عمومی که تعداد فالوور و اینگیجمنت بالایی دارند را انتخاب کنید و تبلیغ خود را به صورت پست یا استوری در آن پیج‌ها قرار دهید. در دیسکاور جریان همچنین می‌توانید پیج‌هایی با موضوعات مختلف را برحسب بودجه فیلتر کنید و از اطلاعاتی مثل تعرفه‌ی پست یا استوری، تعداد فالوور و… مطلع شوید تا راحت‌تر پیج مناسب برای تبلیغات خود را پیدا کنید.

5- اس ام اس مارکتینگ

یکی از روش‌های مؤثر دیگر برای تبلیغات فروشگاه طلا و جواهر خود، ارسال اس ام اس برای مشتریان است. ارسال تبریک تولد و یا مناسبت‌های مختلف، اطلاع‌رسانی جشنواره‌ها و آفرهای ویژه و … از طریق اس ام اس می‌تواند در ایجاد حس صمیمیت و وفاداری در مشتری مؤثر باشد. نباید اجازه دهید کسی که حتی یک‌بار از شما خرید کرده است شما را فراموش کند.

اما حتماً به خاطر داشته باشید که پیام‌های شما نباید باعث آزار و اذیت شود، ارسال بیش‌ازحد پیام و یا محتوای نادرست و نامناسب تأثیر بسیار بدی بر روی بیزینس شما دارد. شما نیاز به یک گروه متخصص دارید که بتوانید بازاریابی پیامکی خود را پیش ببرید. پنل ارسال پیامک نجوا ارائه دهنده‌ تمام خدمات اس ام اس مارکتینگ، با امکان شخصی‌سازی پیام‌ها مانند نام کاربری در متن پیام و دیگر امکانات به شما کمک می‌کند که سنجیده و مطمئن در این راه گام بردارید و تعامل با مشتریان و مخاطبان خود را به حداکثر برسانید.

 

نمونه متن زیبا برای طلا فروشی

جواهرات از آن دسته محصولات منحصر به فرد است که احساسات شدید خریداران بالقوه را برانگیخته می‌کند. اگر جواهرات را به‌صورت آنلاین می‌فروشید، شرح و توصیف محصول بسیار اهمیت دارد. با توجه به ماهیت احساسی و گران قیمت این محصولات، آن‌ها سبک نوشتاری توصیفی را می‌طلبند که ویژگی‌ها را به وضوح توضیح دهد و جنبه‌های زیبایی آن قطعه را در نظر مخاطب برجسته نماید.

برای نوشتن متن توصیفی و تبلیغاتی خود این نکات را در نظر بگیرید:

  • از کلماتی استفاده کنید که باعث می‌شود خریدار عاشق جواهرات شود

کلماتی از قبیل زیبا، الهام گرفته از سبک‌های کلاسیک، پر زرق‌وبرق، باشکوه، درخشان، غریب، مد روز و گران‌قیمت توصیفات جالبی از جواهرات ارائه می‌دهد و احساسات خریداران را قلقلک می‌دهد. با انتخاب صفت‌های مناسب، می‌توانید خریداران را عاشق محصول کنید.

  •   از عنوان‌ها و عناوین جذاب تصویر استفاده کنید

به هر قطعه از تصویر جواهرات عنوانی بدهید که نه‌تنها جذاب بلکه توصیفی نیز باشد. به عبارات چشم نوازی فکر کنید که خریداران را وادار به خرید محصول شما کند. به عنوان مثال عناوینی مانند «حلقه‌های نامزدی خیره‌کننده الماس برای همسر شما» یا «دستبندها و گوشواره‌های دست‌ساز عالی» توصیفی‌تر هستند و احساسات زیادی را شامل می‌شوند تا فقط به ذکر محصولات در عنوان بپردازند.

خبرنامۀ یکتانت را از دست ندهید!
خبرنامۀ یکتانت را از دست ندهید!

هر هفته یک محتوای اختصاصی همراه با جدیدترین مقالات، اخبار و نکات آموزشی بازاریابی و تبلیغات را برای شما می‌فرستیم.

نمونه‌ای از شرح محصول توصیفی برای حلقه را در زیر مشاهده کنید:

با این حلقه الماس نقره نفیس، احساسات همیشگی عشق را جشن بگیرید. گِره نقره استرلینگ نمادی زیبا از پیوند جاودانه عشق و محبت است که دو فرد را به هم متصل می‌کند. این انگشتر الماس زیبا و درجه‌یک، هدیه‌ای گران‌بهاست که مطمئناً نشان می‌دهد چقدر به آن فرد اهمیت می‌دهید.

 

چند نمونه از شعار تبلیغاتی طلا و جواهر:

  • Make your life shiny like a jewel (زندگی‌ات را مثل جواهر درخشان کن)
  • Ready for every occasion (آماده برای هر مناسبتی)
  • Come if you want something better (اگر چیز بهتری می‌خواهید نزد ما بیایید)
  • because you are precious (به خاطر اینکه شما ارزشمند هستید)
مقاله پیشنهادی : ایده‌های کاربردی برای نوشتن نمونه پیامک تبلیغاتی

سخن پایانی

به یاد داشته باشید برای پیشتاز بودن در رقابت، تبلیغات می‌تواند محرک شما در این جریان باشد به شرطی که از آن به شکلی درست و هوشمندانه استفاده کنید. همانطور که در این مقاله سعی کردیم شما را با مهم‌ترین روش‌های تبلیغات طلا و جواهر آشنا کنیم که در این صنعت به کار بگیرید و بتوانید حضور پر رنگی در بازار طلا و جواهرات از برند خود به نمایش بگذارید. امیدواریم این مقاله برای شما کاربردی و مفید واقع شود. منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم. (چنانچه قصد اجرای تبلیغات پیامکی را دارید، می‌توانید از شرایط و تعرفه‌های یکتانت آگاهی یابید!)

4/5 - (28 امتیاز)
guest
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زهره
زهره
1 سال قبل

خیلی متشکرم
خیلی مفید بود

روژان خانی‌پور
روژان خانی‌پور
پاسخ به  زهره
1 سال قبل

ممنون از شما که با بازخوردتون بهمون انرژی می‌دین 🙂

امید ایمن زاده
امید ایمن زاده
6 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر 🌹
من یه سوالی داشتم که شاید بیشتر سوالات طراحان هم باشه
که مشتری ما دقیقاً کی هستن و کجا

رضا سپه‌وندی
رضا سپه‌وندی
پاسخ به  امید ایمن زاده
6 ماه قبل

سلام

قبل از هر چیزی، باید به این مسئله دقت کنین که حس و حال مشتریان طلافروشی بیش از هر چیز دیگری مثل سن یا درآمد تو تصمیم‌گیری اونا نقش داره. در واقع، مهم‌ترین عامل احساس مشتری به محصوله.
با در نظر گرفتن این موضوع، می‌تونین مشتری‌ها رو تو ۵ دسته قرار بدین:

– احساساتی‌
افرادی که به ارزش احساسی محصول بیش از هر چیزی توجه می‌کنن و به‌دنبال محصولی ماندگار می‌گردن. چنین افردی به‌طور معمول به خرید جواهرات علاقه دارن و اون رو تحسین می‌کنن.

– خرید برای دادن هدیه
مشتری‌های این گروه به خرید جواهرات برای دادن هدیه به عزیزان و اطرافیان خود علاقه دارند. آن‌ها فقط می‌دونن که باید طلا بخرن و طلا رو به‌عنوان یه هدیهٔ ارزشمند در نظر می‌گیرن.
چینن افرادی بیشتر از هر چیزی به فردی نیاز دارن که اونا رو راهنمایی کنه. در واقع، از کسی می‌خرن که به اون اعتماد دارن؛ پس باید بتونین تخصص خودتون رو نشون بدین.

– شیک‌پوش و مطابق روز
چنین افرادی اغلب از جواهر استفاده می‌کنن و به اون به چشم بخشی از استایل و لباس خودشون نگاه می‌کنن. دوست دارن مطابق مد روز حرکت کنن و زیبا دیده شن. مدل‌ها و برندهای مختلف رو امتحان می‌کنن و بیشتر از برند، به زیبایی و مدل جواهر توجه می‌کنن.

– عاشق برند
چنین افرادی بیش از هر چیزی، خاص‌بودن و برند جواهر برای آن‌ها اهمیت داره. هر چیزی رو نمی‌خرن، قیمت براشون مهم نیست و فقط سعی می‌کنن یه جواهر منحصربه فرد رو برای خودشون یا دیگران بخرن.

– واقع‌بین و محتاط
خریدار معمولی و ساده که به قیمت جواهر بیشتر از مدل و برند اون توجه می‌کنه. دوست داره یه جواهری رو تهیه کنه که از اون همیشه استفاده کنه.

برای شناسایی مشتری‌های خودتون هم می‌تونین از نظرسنجی استفاده کنین. این شکلی متوجه می‌شین که تو کدوم گروه قرار می‌گیرن و می‌تونین اونا رو کجا هدف بگیرین. محل جذب مشتری به عوامل مختلفی از جمله سن بستگی داره.

محتوای متنی را با این چک‌لیست ارزیابی کنید.