دوره مقدماتی اجرای کمپین در یکتانت منتشر شد. آموزش ببینید و مدرک بگیرید 🌟

سایتهای خبری چگونه می‌توانند از سایت خود درآمد کسب کنند؟

سایر مقالات | یکتانت | تاریخ بروزرسانی : ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

برای بسیاری از افراد، کسب درآمد آنلاین یک رویا است اما نکته مهم همین است که کسب درآمد آنلاین یک رویا نیست. خیلی از سایت‌ها اکنون به راحتی می‌توانند از وب‌سایت خود درآمد داشته باشند. برای کسب درآمد از وب سایتهای خبری، ناشران باید کلیه روش‌های کسب درآمد را بشناسند. آنها همچنین باید درک کنند که کسب درآمد از وب سایت خبری به زمان نیاز دارد. این روزها وب سایت‌های خبری بخش عمده‌ای از درآمد خود را از طریق تبلیغات کسب می‌کنند، اما استراتژی‌های جدیدتری مثل کسب حمایت مالی و اشتراکی هم روش‌هایی مناسب برای کسب درآمد سایت‌های خبری هستند.

سایتهای خبری از تبلیغات چقدر درآمد کسب می‌کنند؟

پاسخ این سوال بستگی به این دارد که رسانه‌های خبری یا سایت‌ها کدام روش کسب درآمد را استفاده کنند و کدام معیارهای تبلیغاتی را دنبال کنند.

سایت‌ها و رسانه‌های خبری می‌توانند با اتخاذ یک استراتژی انتخابی برمبنای اهداف و چیدمان سایت خود از روش‌های مختلفی کسب درآمد کنند و مساله این است که میزان درآمدشان با توجه به استراتژیشان می‌تواند متغیر باشد. بنابراین بهتر است ابتدا استراتژی خود را مشخص کنند.

دوره رایگان صفر تا صد کار با پنل یکتانت منتشر شد. آموزش ببینید و مدرک بگیرید
دوره رایگان صفر تا صد کار با پنل یکتانت منتشر شد. آموزش ببینید و مدرک بگیرید

این دوره ویدیویی از مقدمات و مبانی تبلیغات آنلاین شروع می‌شود و بعد با الگوریتم یکتانت آشنا می‌شوید. راه‌اندازی و بهینه سازی کمپین‌های یکتانت را یاد می‌گیرید و بعد از قبولی در آزمون نهایی، مدرک دوره را دریافت می‌‌کنید.

ثبت‌نام arrow-left

روش‌های کسب درآمد سایتهای خبری

در این مقاله به روش‌های کسب درآمد از سایتهای خبری پرداخته‌ایم. با توجه به این که سایت‌ها و رسانه‌های خبری، بازدیدهای خوبی دارند و به طبع آن رنک و دامین آتوریتی (Domain Authority) بالایی دارند، بستری مناسب برای نمایش تبلیغات کسب‌وکارها هستند. بهترین و کاربردی‌ترین روش‌های کسب درآمد این سایت‌ها اصولا شامل موارد زیر است:

  • تبلیغات به ازای هر کلیک یا فروش فضای تبلیغاتی
  • نمایش تبلیغات همسان
  • انتشار مقالات رپورتاژ یا اسپانسری
  • بازاریابی افیلیت (Affiliate Marketing)
مقاله پیشنهادی: ۲۴ ایدهٔ ناب برای کسب درآمد اینترنتی

1- نمایش تبلیغاتی بنری یا فروش فضای تبلیغاتی

یکی از قدیمی‌ترین و در عین حال ساده‌ترین راه‌های کسب درآمد سایتهای خبری که حتی امروزه هم کاربرد خود را دارد، نمایش تبلیغات بنری یا فروش فضای تبلیغاتی است. در این روش جایگاه‌های تبلیغاتی، عامل بزرگی در قیمت این نوع تبلیغات دارد. از طرفی هم در این روش محاسبه پرداخت به ازای هر کلیک یا پرداخت به ازای هر مثلا هزار بازدید یا پرداخت به صورت ماهیانه انجام می‌شود.

کلیه‌سایت‌ها و رسانه‌های خبری می‌توانند از این گزینه برای درآمد و درآمدزایی خود استفاده کنند. برای این کار کافی است عضو وب‌سایت‌ها یا پلتفرم‌های تبلیغاتی آنلاین شوند و با عضویت خود و ارائه درخواست و دریافت تایید، کد نمایش بنرها را در قسمت‌های مدنظر سایت خود به نمایش در آورند. به این ترتیب با توجه به مدت زمان نمایش و تعداد کلیک می‌توانند درآمد کسب کنند.

متداول‌ترین روش برای فروش فضای تبلیغاتی استفاده از مدل پرداخت برای هر کلیک یا همان PPC است. در این روش هر بار که شخصی روی تبلیغات سایت کلیک کند، مبلغی از تبلیغ‌کننده برای سایت خبری به عنوان درآمد در نظر گرفته می‌شود.

دو روش وجود دارد که کلیه سایت‌ها و سایت‌های خبری می‌توانند از این روش استفاده کنند. اولین و محبوب‌ترین آن عضویت در پلتفرم‌های تبلیغات آنلاین از جمله یکتانت است. با استفاده از عضویت در یکتانت، شما کدی را از سمت یکتانت دریافت می‌کنید که با تعبیه آن در سایت می‌توانید به راحتی محتوای تبلیغاتی را در سایت خود به نمایش در آورید.

بیشتر بخوانید: کسب درآمد از سایت به کمک پلتفرم تبلیغات آنلاین یکتانت

در روش دوم فروش فضای تبلیغاتی شما می‌توانید به طور مستقیم با شرکت‌ها تعامل کنید و فضای تبلیغاتی را مستقیم به آنها بفروشید. به طور طبیعی، این کار نیاز به صرف زمان و اختصاص نیروی فروش برای شما دارد اما مطمئنا هر کسب‌وکاری می‌تواند با مذاکره از این سیستم هم برای درآمدزایی سایت خود استفاده کند.

خبرنامۀ یکتانت را از دست ندهید!
خبرنامۀ یکتانت را از دست ندهید!

هر هفته یک محتوای اختصاصی همراه با جدیدترین مقالات، اخبار و نکات آموزشی بازاریابی و تبلیغات را برای شما می‌فرستیم.

2- نمایش تبلیغات همسان

مشارکت با شرکت‌های تبلیغاتی معتبر، یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد از سایت است. در این روش کلیه صاحبان سایت‌ها با عضویت در پلتفرم‌های تبلیغاتی می‌توانند درآمد خوبی داشته باشند.

این پلتفرم‌های تبلیغاتی ارائه‌دهنده تبلیغات همسان امکان نمایش خودکار تبلیغات را به آنها ارائه می‌دهند به این ترتیب، آگهی‌هایی که به این روش در سایت به نمایش در می‌آیند با موضوع سایت، مرتبط هستند. از طرفی آنها می‌توانند به راحتی قالب و اندازه تبلیغات را به همان شیوه‌ای که ترجیح می‌دهند در سایت داشته باشند و محل قرار گرفتن آنها را در صفحات وب‌سایت‌شان را هم تنظیم کنند.

به طور کلی می‌توان گفت برای افرادی که تازه کار هستند و آشنایی کافی با روش‌های درآمدزایی سایتها ندارند، این روش عاقلانه‌ترین و ساده‌ترین روش‌ است.

مقاله پیشنهادی: چطور از تبلیغات یکتانت بیشتر سود کنیم؟ (افزایش درآمد از تبلیغات)

3- انتشار مقالات و پیوندهای حمایت شده

شاید یکی از محبوب‌ترین و بهترین راه‌های کسب درآمد برای هر وب سایت بخصوص سایتهای خبری، انتشار مقالات رپورتاژی یا همان اسپانسری است. در این روش مقالات مد نظر کسب‌وکارها که با هدف معرفی خدمات و برندهای‌شان انجام می‌شود با پرداخت هزینه و در راستای برندینگ و گرفتن بک لینک در سایتهای خبری مرتبط منتشر می‌شود. این مدل در بهینه‌سازی سئو، ارتقاء وب‌سایت و برندینگ بسیار مورد استفاده و مورد علاقه کسب‌وکارهاست.

بیشتر بخوانید : رپورتاژ آگهی چیست ؟

در این روش کافی است سایت‌های خبری به عضویت پلتفرم‌های ارائه خدمات تبلیغات آنلاین و رپورتاژ آگهی درآیند. با این شیوه آنها به راحتی می‌توانند بخشی از درآمد خود را با انتشار رپورتاژ به دست آورند. به منظور مشخص کردن این محتواها از محتوای اصلی سایت خبری، غالبا این محتواها با برچسب‌هایی از جمله «محتوای حمایت شده»، «رپورتاژ آگهی» و یا «تبلیغات» در سایتهای خبری مشخص و متمایز می‌شوند.

کسب درآمد از بازاریابی افیلیت

4- بازاریابی افیلیت

وب سایت داشته باشید یا نداشته باشید و یا حتی هنوز در حال ایده گرفتن باشید، می‌توانید به بازاریابی افیلیت برای درآمد سایتهای خبری خود هم نگاهی بیاندازید. با بازاریابی افیلیت شما می‌توانید با برندها و مشاغل موجود در محتوای وبسایت خبری خود شریک ‌شوید. اگر به یک محصول یا خدمات اشاره می‌کنید، با استفاده از یک کد وابسته منحصر به فرد که هنگام ثبت نام در یک برنامه وابسته بازاریابی افیلیت دریافت کرده‌اید، می‌توانید به آن محصول یا خدمات لینک دهید. از آنجا، هر زمان شخصی یک محصول یا خدمات را از طریق آن لینک خریداری کند، شما می‌توانید درآمد کسب کنید.

دانلود رایگان ایبوک ۲۰۰ ایده برای نوشتن متن CTA تاثیرگذار
دانلود رایگان ایبوک ۲۰۰ ایده برای نوشتن متن CTA تاثیرگذار

در این ایبوک نمونه‌های مختلفی از بهترین متن‌های CTA برای استفاده در تبلیغات و بازاریابی را گردآوری کرده‌ایم.

دانلود رایگان arrow-left

بیشتر بخوانید : افیلیت مارکتینگ چیست ؟

در این روش با پیدا کردن محصولی که دوست دارید و توصیه می‌کنید، می‌توانید تبلیغات افیلیت را شروع کنید. سپس در وب سایت خود، محصول را معرفی کنید و آن را به بازدیدکنندگان وب سایت و مشترکان ایمیل خود تبلیغ کنید. اگر محصول یا خدمات برای بازدیدکنندگان سایت شما جذاب باشد و آنها بر روی لینک شرکت شما کلیک کنند و محصول را خریداری کنند شما بخشی از قیمت فروش را دریافت می‌کنید.

یکتانت؛ بستری مناسب برای درآمد سایتهای خبری

نکته مهم این است که بسته به نوع تبلیغات، درآمد وبسایتهای خبری می‌توانند بسیار زیاد سودآور باشند. رقابت آنها بسته به نوع تبلیغی که دارند کم و بیش دشوار است اما اصولا نتیجه خوبی دارد.

یکتانت با ارائه راهکارهای تبلیغاتی متنوع با رسانه‌های خبری و کلیه سایت‌های فعال و علاقه‌مندان به کسب درآمد از سایت‌های خود همکاری دارد. اگر شما هم به دنبال روشی برای درآمدزایی سایت خود هستید و می‌خواهید بهترین استراتژی را برای کسب درآمد سایت خبری خود انتخاب کنید می‌توانید به سایت یکتانت بخش پابلیشرها مراجعه کنید تا درآمد سایت خبری خود را افزایش دهید.

کسب درآمد از وب‌سایت

4/5 - (6 امتیاز)
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مریم شهبازی
مریم شهبازی
1 سال قبل

ممنون از اطلاعات خوبتون:))

روژان خانی‌پور
روژان خانی‌پور
پاسخ به  مریم شهبازی
1 سال قبل

سلام
ممنون از شما بابت فیدبکتون 🙂

تبلیغات اینترنتی برای کسب‌وکارها