🌟 دانلود رایگان تولکیت ارزیابی محتوای متنی 🌟

تبلیغات متنی چیست و تعرفه تبلیغات متنی چگونه است؟

مقالات دیجیتال مارکتینگ | تحریریه یکتانت | تاریخ بروزرسانی : ۲۷ آذر ۱۴۰۱

تبلیغات متنی نوعی از تبلیغات کلیکی است که در عین سادگی ویژگی‌های منحصربه‌فرد و جذابی دارد. اگر بتوانید درست از ظرفیت این نوع تبلیغات استفاده کنید می‌توانید خروجی خوبی بگیرید. اگر یک بار دیگر به سایت‌های مختلفی که در طول روز سر می‌زنید دقت کنید، حتما در جاهای مختلفی چون سایدبار یا بین متن پست‌ها می‌توانید تعدادی تبلیغ متنی را ببینید که به‌شکلی ساده شما را به سمت صفحه فرود مورد نظر هدایت می‌کنند.
این نوع تبلیغات در واقع جزوی از تبلیغات کلیکی به‌شمار می‌رود که کاربران با کلیک روی لینک مورد نظر وارد صفحه مشخصی می‌شوند. در واقع اینجا موضوع بک‌لینک مطرح نیست و حتی تبلیغات متنی ارتباطی به رپورتاژ آگهی ندارد.
از سوی دیگر چون تنها با متن سر و کار دارید و فضای شما برای تبلیغات کم است، باید بتوانید در چند کلمه و نهایتا یک جمله جذاب مخاطب را مجاب کنید روی لینک موردنظر شما کلیک کند. در این مطلب می‌خواهیم بیشتر درباره تبلیغات متنی، مزایا و هزینه‌های آن صحبت کنیم.

تبلیغات متنی چیست؟

سایت‌های پرمخاطب زیادی هستند که منبع درآمدشان از تبلیغات است و به شما اجازه می‌دهند به صورت مستقیم یا با استفاده از واسطه‌های تبلیغاتی، آگهی خود را روی این سایت‌ها منتشر کنید. تبلیغاتی که روی این‌گونه سایت‌ها منتشر می‌شود می‌تواند شامل تبلیغات بنری، رپورتاژ آگهی، تبلیغات تصویری، همکاری در فروش و… باشد.

دانلود رایگان تولکیت ارزیابی محتوای متنی
دانلود رایگان تولکیت ارزیابی محتوای متنی

این تولکیت شامل یک فایل راهنما و یک چک‌لیست است که بررسی کیفیت محتوای متنی را آسان می‌کند. با این چک‌لیست محتواهایی با کیفیت بالاتر تولید می‌کنید و نتایج بهتری از بازاریابی محتوایی می‌گیرید. 🤩

دانلود رایگان arrow-left

یکی از انواع تبلیغات ساده و کم‌هزینه که در واقعی به عنوان زیرمجموعه‌ای از تبلیغات کلیکی شناخته می‌شود تبلیغات متنی است. تبلیغات متنی در واقع همان متن‌های ساده‌ای است که در سایدبار، بین محتوای هر پست، انتهای پست‌ها یا دیگر بخش‌های تبلیغاتی یک سایت به چشم می‌خورد.
پشت این متن‌ها یک لینک به صفحه مورد نظر تبلیغ‌دهنده در نظر گرفته شده است تا نه‌تنها با استفاده از کلیک‌های دریافتی میزان بازدید سایت و صفحه مورد نظر بالاتر برود، بلکه مخاطبان مستقیما بتوانند به محصول یا خدمت سایت دسترسی داشته باشند.

تبلیغات متنی عملکردی مشابه تبلیغات بنری دارد، با این تفاوت مهم که جذابیت‌های بصری و دیداری تبلیغات بنری را ندارد. در تبلیغات بنری می‌توانید از تصاویر و طرح‌های مختلف حتی به صورت متحرک استفاده کنید که بیشتر نظر مخاطب را جلب می‌کند، اما تبلیغات متنی صرفا با متون ساده سر و کار دارد.

با تبلیغات بنری یکتانت، بیشتر دیده شوید و بیشتر بفروشید!

با تبلیغات بنری یکتانت، بیشتر دیده شوید و بیشتر بفروشید!

مشاهده تعرفه‌ها arrow-left

مزایای تبلیغات متنی برای کسب و کارها

شاید با توجه به توضیحات بالا تصور کنید استفاده از تبلیغات متنی ساده مزایای زیادی برای کسب و کارها ندارد و این نوع تبلیغات نمی‌تواند خیلی در جذب مخاطبان موثر باشد. اما در واقع این‌گونه نیست و تبلیغات متنی ویژگی‌ها و مزایای منحصربه‌فردی دارد که اگر بتوانید به درستی از ظرفیت‌های آن استفاده کنید، شاهد نتایج خوبی خواهید بود.
در ادامه مهمترین مزایای تبلیغات متنی را برای کسب و کارها می‌بینید:

 • ارزان و موثر: شاید تبلیغات بنری جذابیت بصری بیشتری داشته باشد و تصور کنید بازخورد بهتری از آن می‌گیرید، اما تبلیغات متنی هزینه تولید و اجرای بسیار کمی دارد و به همین دلیل‌ نه‌تنها می‌توانید بارها و بارها آن را تکرار کنید تا همیشه در ذهن مخاطب باشید، بلکه می‌توانید به شکل‌های مختلف آن در قسمت‌های متفاوتی از سایت پیاده‌سازی کنید.
 • افزایش بازدید و بهبود سئو: باتوجه به توضیحات بالا اگر بتوانید متن جذابی بنویسید و تبلیغات متنی خود را در سایت‌های بزرگ و پربازدید منتشر کنید، بی‌شک کاربران زیادی به سمت صفحه فرود یا سایت شما سرازیر می‌شوند. این موضوع روی بازدید و بهبود سئوی سایت تاثیر بسیار زیادی دارد.

مقاله پیشنهادی : آموزش رپورتاژ آگهی

تفاوت تبلیغات متنی با بک لینک در چیست؟

تفاوت بک لینک و تبلیغات متنی

خیلی‌ها به اشتباه تصور می‌کنند چون از متن و لینک پیوست‌شده به آن در تبلیغات متنی استفاده می‌کنیم، در واقع به دنبال گرفتن بک لینک و بالا بردن بازدید سایت هستیم. شاید به نوعی بتوان چنین تعبیری داشت و با ارفاق آن را پذیرفت، اما در واقع هدف تبلیغات متنی و ماهیت آن به معنای بک لینک نیست.

از همین روی تبلیغات متنی و بک لینک تفاوت‌هایی با هم دارند که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

 • درست است که اگر از سایتی به سایت دیگر لینک بدهیم به معنای بک لینک است و وقتی کاربر روی لینک مورد نظر کلیک می‌کند به سایت مقصد می‌رسد، اما یک تفاوت عمده با تبلیغات متنی در این بخش وجود دارد. تبلیغات متنی هم ظاهرا همین کار را انجام می‌دهد، ولی به صورت تبلیغاتی! در واقع در بک لینک هدف اصلی شما افزایش بازدید و بهبود سئو سایت است. اما در تبلیغات متنی شما با استفاده از قدرت تبلیغات به دنبال جذب مخاطبان و در نهایت مشتریان بیشتر برای محصولات خودتان هستید.
 • شما نمی‌توانید برای تبلیغات متنی از ویژگی Follow استفاده کنید، ضمن اینکه فقط در بخش‌های تبلیغاتی در نظر گرفته شده در سایت پربازدید می‌توانید تبلیغات متنی خود را قرار دهید. اما بک لینک‌ها هر جایی از سایت می‌توانند باشند و ویژگی Follow را نیز می‌توان برای آنها در نظر گرفت.
  نکته مهم: کدهای فالو که در لینک مورد نظر قرار می‌گیرند نشان از اعتبار بالای لینک دارند و به موتورهای جستجو می‌گویند که حتما این لینک را دنبال کنند. اما کدهای نوفالو عملکردی عکس کدهای فالو دارند و به موتورهای جستجو می‌گویند لینک مورد نظر را دنبال نکند و آمار بازدید آن در نیز در آمارهای مختلف نشان ندهد.

ویژگی‌های یک تبلیغ متنی خوب

همان‌طور که گفتیم تبلیغات متنی روشی ارزان و موثر برای تبلیغات در سایت‌های پرمخاطب است. اما از طرف دیگر چون فقط با متن سروکار داریم و نمی‌توانیم از جذابیت‌های بصری استفاده کنیم، بنابراین باید ویژگی‌هایی را چاشنی کار کنیم که خروجی آن یک تبلیغ متنی خوب باشد.
اما ویژگی های یک تبلیغ متنی خوب چیست؟ چه کارهایی باید انجام دهیم تا تبلیغات متنی ما بتواند مخاطب بیشتری جذب کند؟

 1. استفاده از کلمات کلیدی: تا جایی که می‌توانید در تبلیغات متنی خود از کلمات کلیدی مربوط به کسب و کارتان استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا مخاطب شما بهتر متوجه شود که قرار است به کجا برسد.
 2. جنجالی و چالشی باشید، زرد نه! برای اینکه بتوانید تبلیغات متنی جذاب داشته باشید، می‌توانید متن جنجالی و چالشی بنویسید ولی این به معنای نوشتن متون زرد و بی‌ارزش نیست. تلاش کنید مخاطبان را با همان متن کوتاه در 3 ثانیه به چالش بکشید؛ چراکه مخاطبان خیلی زود نسبت به محتوای زرد واکنش منفی نشان می‌دهند.
 3. خلاق و متفاوت باشید: شاید متن و پیامی که می‌خواهید بنویسید تکراری یا فرقی با پیام‌های دیگران نداشته باشد، اما همان پیام را هم می‌توانید با استفاده از کلمات دیگر خلاقانه و متفاوت بنویسید.
 4. به نیاز مخاطبان پاسخ دهید: متن رو به گونه‌ای بنویسید که کاربر مطمئن شود با کلیک روی آن به جایی می‌رسد که می‌تواند محصول یا خدمت مورد نظرش را دریافت کند و گره‌ای از گره‌هایش باز شود.
 5. مخاطب هدف را بشناسید: برای اینکه بتوانید تبلیغاتی متنی هدفمند و موثری داشته باشید، باید مخاطب هدف‌تان را به درستی شناسایی کنید. شما نمی‌توانید متن تبلیغات را به‌گونه‌ای بنویسید که مخاطب هدف دوست ندارد یا جذب آن نمی‌شود. ضمن اینکه می‌توانید خودتان را جای مخاطب قرار دهید.
 6. خلاصه‌گویی و استفاده از کلمات جادویی: تنها چند کلمه فرصت دارید تا نظر مخاطبان را جلب کنید که روی تبلیغات متنی شما کلیک کنند. پس خیلی کوتاه با استفاده کلمات جادویی آنها را مجاب کنید. استفاده از اعداد، اشاره به قیمت‌ها، شکستن باورهای غلط و… می‌توانند گزینه‌های خوبی باشند.

تعرفه تبلیغات متنی به چه صورت است؟

معمولا تعرفه تبلیغات کلیکی که تبلیغات متنی هم جزوی از آن به شمار می‌رود به دو عامل کمیت و کیفیت بستگی دارد. به عنوان مثال اگر بتوانید هزینه بیشتری بپردازید قطعا کلیک‌های بیشتری از منابع پربازدید و معتبر دریافت می‌کنید. در واقع در این حالت شما تعدادی کلیک می‌خرید و بسته به تعداد کلیک‌ها و کیفیت رسانه‌ها، نرخ هر کلیک متفاوت است.

در حالت دوم موضوع کیفیت محتوا و تبلیغات متنی است که براساس آن هر چه بتوانید محتوای جذاب‌تری بنویسید و بازدید بیشتری بگیرید، نرخ هر کلیک کمتر می‌شود. یکتانت در این بخش نمره جذابیت را در نظر گرفته است تا بتوانید در ازای بازدید بیشتر، قیمت کمتری برای هر کلیک بپردازید.

سفارش و خرید تبلیغات متنی در سایت یکتانت

تبلیغات در یکتانت

یکی از سرویس‌های اصلی یکتانت به عنوان بزرگترین پلتفرم تبلیغات آنلاین در ایران به تبلیغات کلیکی مربوط می‌شود. شما می‌توانید تبلیغات متنی، بنری و همسان را از این سایت خریداری کرده و در تاثیرگذارترین رسانه‌های کشور منتشر کنید.
سفارش و خرید تبلیغات متنی و کلیکی در سایت یکتانت مزایای زیادی دارد که در زیر آمده است:

 • نمایش تبلیغات در معتبرترین رسانه‌های ایران
 • کنترل 100 درصد در تعیین قیمت کلیک و انتخاب بسترهای نمایش
 • امکان نمایش تبلیغات کلیکی به مخاطبان هدف
 • نمایش موضوعی تبلیغات در صفحات مرتبط
 • امکان بهینه‌سازی کمپین به کمک گزارش‌های عملکرد
 • امکان هدف‌گیری مجدد مشتریان از دست رفته (ریتارگتینگ)
 • تضمین کلیک‌های واقعی و امکان بازگشت هزینه
 • امکان هدفمندسازی تبلیغات کلیکی بدون هزینه اضافه به صورت موضوعی، زمانی، جغرافیایی، دستگاه نمایش‌دهنده، اپراتور و نمایش‌دهندگان

حرف آخر

تبلیغات متنی یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین نوع تبلیغات کلیکی است که در صورت جذابیت می‌تواند نرخ کلیک بالایی داشته باشد و نه‌تنها به افزایش بازدید سایت شما کمک می‌کند، بلکه مشتریان زیادی را به سمت محصولات شما می‌کشاند.

تبلیغات متنی با بک لینک تفاوت دارد و در واقع بیشتر هدف آن تبلیغات و در نهایت افزایش نرخ تبدیل مشتریان است. شما می‌توانید متن‌های تبلیغاتی خود را به کمک سرویس تبلیغات کلیکی یکتانت در پرمخاطب‌ترین و معتبرترین رسانه‌های کشور نمایش دهید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
guest
3 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لیلا محبی
لیلا محبی
3 سال قبل

سلام ممنون از توضیحات خوبتون. لطف میکنید هزینه تبلیغات رو هم بفرمایید دقیقا چقدر هست؟ اینجا قیمتی نبود

شروین
شروین
2 سال قبل

مطالب مفیدی بود.
تبلیغات متنی برای استارت اپ های با بودجه تبلیغاتی کم بسیار خوب است.اگهی طرح و ایده خوبی داشته باشید.تا کلیک زیادی بگیرید

محمود حسینی
محمود حسینی
پاسخ به  شروین
2 سال قبل

بله همینطور هست که میفرمایین. میتونه تا حد بسیار خوبی مفید باشه

محتوای متنی را با این چک‌لیست ارزیابی کنید.