دوره مقدماتی اجرای کمپین در یکتانت منتشر شد. آموزش ببینید و مدرک بگیرید 🌟

آشنایی با تبلیغات درون‌اپلیکیشنی

در این راهنما، دربارهٔ تبلیغات موبایل (درون اپلیکیشنی) صحبت می‌کنیم؛ تبلیغاتی که به شما کمک می‌کند در صدها اپلیکیشن محبوب ایرانی دیده شوید و کاربر را به انجام عملی مشخص ترغیب کنید!

 

تبلیغات موبایل (درون اپلیکیشنی) چیست؟

در این نوع تبلیغات، شما یک عمل مشخص تعریف می‌کنید و اگر کاربر نسبت به انجام آن اقدام کرد، مبلغ مشخصی به نمایش‌دهنده می‌پردازید. عمل موردنظر شما می‌تواند هر چیزی باشد؛ از کلیک کاربر و نصب اپلیکیشن گرفته تا خرید و ثبت‌نام.

 

تبلیغ شما در اپلیکیشن‌ها و بازی‌های موبایل ایرانی به مخاطب به ۲ صورت نمایش داده می‌شود.

نکته: این امکان در یکتانت وجود دارد که از ویدئو در این تبلیغات استفاده کنید.

  • بنری استاندارد

یکی از رایج‌ترین فرمت‌های تبلیغات موبایل است. بنر تبلیغاتی شما به کاربر نمایش داده می‌شود تا او را به انجام کاری ترغیب کنید.

 

نمونه تبلیغ بنری استاندارد درون اپلیکیشنی

 

  • بینابینی

تبلیغ‌ شما به‌صورت تمام‌صفحه در زمان جابه‌جایی کاربر در اپلیکیشن یا بازی نمایش داده می‌شود. برای مثال، فرض کنید کاربر مرحلهٔ اول را در کوییز آو کینگز با موفقیت پشت سر بگذارد. قبل از اینکه به مرحلهٔ بعدی برود، تبلیغ شما ظاهر می‌شود.

 

تبلیغات بینابینی درون‌اپلیکیشنی

 

انواع تبلیغات موبایل

۳ نوع کمپین تبلیغات موبایل در یکتانت در دسترس است:

 

۱. نصب اپلیکیشن

در این کمپین، شما فقط زمانی هزینه می‌کنید که کاربر اپلیکیشن را نصب کند. کاربر پس از کلیک روی تبلیغ شما، مستقیماً به صفحهٔ دانلود اپلیکیشن هدایت می‌شود.

 

۲. رویداد تگ یکتانت

اگر می‌خواهید کاربر عملی به‌غیر از نصب اپلیکیشن انجام دهد، این نوع کمپین برای شما مناسب است. مثلاً شاید بخواهید فرمی پر کند یا به‌دنبال ثبت‌نام باشید. حتی ممکن است بخواهید کاربر را به خرید ترغیب کنید و پس از اینکه خرید خود را قطعی کرد، هزینهٔ تبلیغ را بپردازید.

مثلاً فرض کنید بخواهید از تبلیغات موبایل برای جمع‌آوری لید استفاده کنید. در این حالت، تا زمانی که کاربر فرم شما را کامل پر نکند و آن را برای شما نفرستد، هزینهٔ تبلیغ از حساب شما کسر نمی‌شود.

 

۳. کلیکی

اقدام موردنظر شما در این نوع کمپین، کلیک کاربر است. به‌محض اینکه کاربر روی تبلیغ کلیک کند، مبلغ مشخصی – که از قبل تعیین کرده‌اید – از حساب شما کسر می‌شود. این کمپین برای افزایش آگاهی از برند یا افزایش ترافیک مناسب است.

 

تبلیغات موبایل برای چه کسب‌وکارهایی مناسب است؟

اولین چیزی که به ذهن همه می‌رسد: تبلیغات در موبایل فقط برای نصب اپلیکیشن خوب است!

این یکی از آن اشتباه‌هایی است که باعث می‌شود از فرصت ناب حضور در محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های ایرانی محروم شوید. چرا؟

چون شما می‌توانید با کمک تبلیغات موبایل به اهداف مختلف دیگری هم دست پیدا کنید:

  • ایجاد یا افزایش آگاهی از برند؛
  • تشویق مخاطب به انجام عملی مشخص مثل ثبت‌نام، خرید یا پرکردن فرم.

مثلاً وقتی پای ایجاد آگاهی از برند در میان باشد، می‌توانید به سراغ مدل کلیکی بروید؛ فقط زمانی هزینه می‌کنید که کاربر روی تبلیغ کلیک کند.

ممکن است این نوع کمپین گاهی اوقات به خرید یا ثبت‌نام هم منجر شود؛ ولی به‌طور کلی، برای همان آگاهی از برند خوب است.

در مقابل، این امکان وجود دارد زمانی هزینه کنید که کاربر عمل مشخصی را انجام دهد؛ مثلاً فرمی پر کند (گرفتن لید)، محصولی بخرد (فروش) یا ثبت‌نام کند.

پس برای اینکه به پاسخ درستی برای این سؤال برسیم، باید ببینیم هدف شما چیست تا مشخص شود آیا تبلیغات موبایل می‌تواند به شما کمک کند یا باید روش دیگری را انتخاب کنید.

مثلاً ممکن است بخواهید لیدهای زیادی را در مدت‌زمان کوتاه و بدون تمرکز روی آگاهی از برند جذب کنید. در این حالت، احتمالاً ترجیح می‌دهید زمانی برای تبلیغات هزینه که به لید منجر شود.

کسب‌وکارهای کوچک و نوپا بیشتر از هرچیزی به بازگشت سرمایه نیاز دارند. آن‌ها فرصت کافی برای ایجاد و افزایش آگاهی از برند ندارند و ترجیح می‌دهند از طریق تبلیغات، تعداد نصب اپلیکیشن یا ثبت‌نامی‌های خود را در مدت‌زمان کوتاهی افزایش دهند. این نوع تبلیغ برای این کسب‌وکارها بسیار مناسب است؛ چراکه آن‌ها می‌توانند از ظرفیت نمایش‌دهنده‌ها برای رسیدن به هدف خود استفاده کنند.

البته کسب‌وکارهای بزرگ هم می‌توانند از این نوع تبلیغ هم بهره ببرند. مثلاً‌ لید بیشتری جمع‌آوری کنند یا افراد بیشتری را به نصب اپلیکیشن ترغیب کنند.

به‌طور کلی، اگر می‌خواهید مخاطبی متناسب با یک هدف مشخص (مثل ثبت‌نام یا فروش) جذب کنید، این روش را در برنامه‌های خود بگنجانید؛ چراکه احتمال جذب مخاطب غیرمرتبط بسیار پایین می‌آید.

 

فقط زمانی خرج کنید که کاربر عمل مشخصی انجام دهد!

همان طور که مشاهده کردید، با کمک تبلیغات موبایل، می‌توانید نه‌تنها در هزاران اپلیکیشن و بازی محبوب ایرانی دیده شوید، بلکه هزینه‌های تبلیغات را هم جبران کنید. ریسک چنین کمپینی به‌مراتب کمتر از روش‌های دیگر است؛ چراکه کاربر عمل موردنظرتان را انجام می‌دهد و سپس هزینه می‌کنید.