دوره مقدماتی اجرای کمپین در یکتانت منتشر شد. آموزش ببینید و مدرک بگیرید 🌟

تبلیغات پوش نوتیفیکیشن

در این راهنما، دربارهٔ تبلیغات پوش نوتیفیکیشن صحبت خواهیم کرد؛ تبلیغاتی که در لحظه به هزاران هزار کاربر مختلف نمایش داده می‌شود.

 

تبلیغات پوش نوتیفیکیشن چیست؟

پوش نوتیفیکیشن‌ها پیام‌های کوتاهِ تعاملی هستند که یک تصویر و یک متن دارند. پوش نوتیفیکیشن‌ها مستقیما به کامپیوتر یا موبایل کاربرها ارسال و توسط آن‌ها دریافت می‌شود.

تبلیغات پوش نوتیفیکیشن به این معناست که از پوش نوتیفیکیشن برای تبلیغ کسب‌وکار خود استفاده کنیم. این نوع تبلیغ تا حدود زیادی شبیه تبلیغات پیامکی است. با این تفاوت که شما به شماره‌تلفن کاربر نیاز ندارید و همان‌طور که گفتیم می‌توانید در کنار پیام خود، از تصاویر جذاب هم استفاده کنید.

اجازه دهید سازوکار آن را با هم مرور کنیم تا این موضوع را بیش از پیش درک کنید. کاربر وارد سایتی می‌شود و سپس پیامی مثل پیام زیر دریافت می‌کند:

آیا می‌خواهید جدیدترین اخبار برایتان ارسال شود؟

در صورتی که گزینهٔ «Allow» یا «بله» را انتخاب کند، وب‌سایت می‌تواند از آن به بعد، پوش نوتیفیکیشن‌ ارسال کند. پوش‌ها از طریق مرورگر به دست مخاطب می‌رسند و در هر ۳ دستگاه – کامپیوتر، موبایل و تبلت – ظاهر می‌شوند.

 

پوش نوتیفیکیشن

 

حالا شما می‌توانید با کمک تبلیغات پوش نوتیفیکیشن، محصول یا کسب‌وکارتان را به هزاران نفر معرفی کنید. این تبلیغات از طریق وب‌سایت‌های نمایش‌دهنده به دست کسانی می‌رسد که با دریافت پوش نوتیفکیشن موافقت کرده‌‌اند.

یکی از مزیت‌های این نوع تبلیغات هم این است که تا چند ساعت روی دستگاه کاربر فعال می‌مانند.

 

تبلیغات پوش نوتیفیکیشن چگونه نمایش داده می‌شوند؟

هر پوش نوتیفیکیشن تبلیغاتی شامل ۴ بخش است:

 • عنوان: به‌طور معمول حدود ۳۰ کاراکتر است و هدلاین تبلیغ به حساب می‌آید؛
 • متن: متن تبلیغ در این بخش گذاشته می‌شود که می‌تواند شامل پیشنهادها و کال‌تواکشن باشد؛
 • آیکون: یک تصویر مربعی که می‌تواند لوگوی شما یا تصویری مرتبط با تبلیغ باشد.
 • بنر: یک تصویر در ابعاد بزرگ که توجه مخاطب را بیش از پیش جلب می‌کند.

 

پوش نوتیفیکیشن تبلیغاتی

انواع تبلیغات پوش نوتیفیکیشن

شما می‌توانید تبلیغات پوش نوتیفیکیشن را به ۴ شکل اجرا کنید:

 

۱. عادی کلیکی

در این مدل، تبلیغ به دست تمام مشترکین وب‌سایت‌های نمایش‌دهنده می‌رسد. از آن بیشتر با هدف جمع‌آوری لید استفاده می‌شود و برای کمپین‌های طولانی‌مدت مناسب‌تر است. از طرفی هم برای افزایش ترافیک و جذب کاربر جدید هم مفید است.

هزینهٔ این تبلیغات هم به‌ازای هر کلیک محاسبه می‌شود؛ یعنی وقتی که کاربر روی لینک شما کلیک کرد، مبلغ مشخصی از حساب شما کسر می‌شود.

نمونه پوش نوتیفیکیشن تبلیغاتی

۲. عادی ارسالی

تبلیغ در لحظه برای هزاران نفر ارسال می‌شود. هدف از ارسال این پوش نوتیفیکیشن هم افزایش آگاهی از برند و اطلاع‌رسانی گسترده و مهم است؛ چیزی شبیه ارسال پیامک انبوه! تفاوت آن با عادی کلیکی هم در این است که هزینهٔ آن بر اساس ارسال‌های موفق محاسبه می‌شود.

 

۳. رفتارمحور کلیکی

ابتدا مخاطبان موردنظرتان را انتخاب می‌کنید و سپس پوش نوتیفیکیشن تبلیغاتی شما به دست آن‌ها می‌رسد. در این نوع تبلیغ، گروه خاصی از مشترکین وب‌سایت‌های نمایش‌دهنده را بر اساس رفتار و ویژگی‌های آن‌ها هدف می‌گیرید؛ مثلاً والدین کودک خردسال یا علاقه‌مندان به موضوعات خانه‌داری. این روش برای جذب کاربر کاملاً هدفمند و افزایش فروش مناسب است و هزینهٔ آن هم به‌ازای هر کلیک مخاطب حساب می‌شود.

 

پوش نوتیفیکیشن کافه گلدون

۴. رفتارمحور ارسالی

تنها تفاوت آن با رفتارمحور کلیکی این است که هزینه به‌ازای ارسال‌های موفق محاسبه می‌شود. از آن برای اطلاع‌رسانی در موضوع‌های خاص یا ایجاد افزایش آگاهی از برند در بخش مشخصی از بازار استفاده می‌شود.

 

تبلیغات پوش نوتیفیکیشن برای چه کسب‌وکارهایی مناسب است؟

این نوع تبلیغات برای دستیابی به اهداف مختلف مثل افزایش ترافیک سایت، جذب لید، جذب مشتری جدید با پیشنهادهای ویژه با مدت‌زمان محدود، افزایش فروش، اطلاع‌رسانی، معرفی سرویس یا محصول جدید مناسب است.

می‌توان گفت این نوع تبلیغات برای تمام کسب‌وکارها مناسب است؛ ولی کسب‌وکارهای زیر بیشتر از آن بهره می‌برند:

 • صاحبان فروشگاه‌های آنلاین؛
 • صاحبان اپلیکیشن‌ها و بازی‌های موبایل؛
 • بیمه‌ها و خدمات حقوقی؛
 • اخبار و سرگرمی؛
 • زیبایی و سلامت؛
 • کوپن و تخفیف؛
 • سفر و گردشگری.

 

اعلان‌ها را به صدا دربیاورید!

از آنجایی که هم هزینهٔ این تبلیغات مقرون‌به‌صرفه است و هم اجرای آن بسیار ساده، می‌توانید شما هم مثل سایر کسب‌وکارها از این فرصت برای دستیابی به اهدافتان بیشترین بهره را ببرید. کافی است ابتدا هدف خودتان را مشخص کرده و سپس یکی از انواع تبلیغات پوش نوتیفیکیشن را انتخاب کنید!