✨ خبر: ایبوک «راهنمای جامع تبلیغات در گوگل» منتشر شد! ✨

چگونه بلاگر شویم؛ راهنمای کامل درباره بلاگر شدن

مقالات دیجیتال مارکتینگ | تحریریه یکتانت | تاریخ بروزرسانی : ۴ مرداد ۱۴۰۱

چگونه بلاگر شویم

با اینکه در سال‌‌‌های اخیر، علاقه مردم به بلاگر و اینفلوئنسر شدن افزایش پیدا کرده است، اما باید بگوییم که رسیدن به این هدف راحت نیست. شما باید مهارت‌‌‌های مختلفی داشته باشید و همین طور با افراد گوناگونی در ارتباط باشید تا به یک بلاگر موفق تبدیل شوید. در این مطلب با ما همراه باشید تا درباره بلاگر شدن با هم صحبت کنیم.

 

بلاگری چیست و به چه کسی بلاگر اینستاگرام گفته می‌شود؟

در بحث بلاگری و اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام تعریف‌‌‌های اشتباهی وجود دارد. بعضی‌‌‌ها تصور می‌کنند که هرکس حضور فعالی در اینستاگرام دارد یا فالوئرهایش زیاد هستند، بلاگر است. در حالی که این طور نیست و بلاگر با توجه به حرفه، تخصص یا مهارتی که دارد، تولید محتوا ‌‌‌می‌کند. این فرد درباره رشته تخصصی خودش نظر تخصصی می‌دهد، کالاها را نقد و معرفی ‌‌‌می‌کند یا مردم را به انجام کارهایی تشویق ‌‌‌می‌کند.
اگر عکاس باشید، عکس‌‌‌های‌تان را در اینستاگرام به اشتراک می‌گذارید و درباره صحنه آن یا اینکه چگونه آن عکس را گرفتید می‌نویسید. شما به عنوان عکاس در حوزه تخصصی خود محتوا تولید می‌کنید و منتشر می‌کنید. پس یک بلاگر هستید. اما بلاگرها لزوما عکاس نیستند و می‌توانند در حوزه‌‌‌های مختلفی تولید محتوا کنند. به طور کلی، یک بلاگ شخصی در اینستاگرام به نوآوری شما در نوشتن و نکته‌‌‌های کوچکی مربوط می‌شود که مخاطب را جذب کند. در بخش بعدی انواع بلاگرها را توضیح می‌دهیم.

 

انواع بلاگرها

بلاگرها با توجه به نوع محتوا و تعداد فالوئرهایی که دارند تقسیم بندی ‌می‌شوند. برخی از آنها صدها میلیون طرفدار دارند و بعضی‌‌‌ها هم میکرو اینفلوئنسر هستند که برای چندین هزار نفر تولید محتوا می‌کنند. وجود بلاگرها و اینفلوئنسرها برای محتوای متنوع شبکه‌‌‌های اجتماعی ضروری است. اکثر این افراد روی یک موضوع خاصی تمرکز کرده و درباره آن تولید محتوا می‌کنند. دسته بندی‌‌‌های مختلفی هم برای انواع بلاگرها وجود دارد که در زیر می‌توانید یکی از این دسته بندی‌‌‌ها را مشاهده کنید.

کمال‌گراها

این افراد کسانی هستند که وقت زیادی برای تولید عکس و فیلم می‌گذارند. تقریبا تمام بلاگرها این کار را انجام می‌دهند ولی کمال‌گراها به زمینه و موضوع خاصی پایبند هستند و به عالی‌ترین شکل آن را اجرا می‌کنند. صفحه این بلاگرها از هر نظر بی‌نقص است. رنگ و نور عکس‌‌‌ها به خوبی اجرا شده است. آرایش افراد مناسب است و حتی لباس‌‌‌ها هم با توجه به موضوع انتخاب می‌شود.

 

عاشقان سفر

صفحه‌‌‌ بلاگرهای سفر و ماجراجویی را همه ما دیده ایم. وقتی وارد صفحه‌‌‌های آنها ‌می‌شویم، عکس‌‌‌های زیبا از شهرها و کشورهای مختلف را می‌بینیم و حس ‌می‌کنیم که آنها همیشه در سفر هستند. ان افراد با مکان‌‌‌های تاریخی و طبیعت زیبا عکس می‌گیرند و در شبکه‌‌‌های اجتماعی‌‌شان منتشر می‌کنند. تصاویر بلاگرهای سفر باعث می‌شود که همین الان نامه استعفامان را بنویسیم و یک بلیط قطار یا هواپیما به دورترین جای ممکن بگیریم.

 

بلاگرهای جذاب

این بلاگرها معمولا زندگی جذابی دارند یا این طور که صفحه‌‌شان نشان می‌دهند، در زندگی‌‌ خود مشکلی ندارند. مدل‌‌‌های لباس، آنهایی که سراغ میکاپ می‌روند، خانم‌‌‌های خانه‌دار و بلاگرهایی که سبک زندگی‌‌شان را نمایش می‌دهند در این دسته قرار می‌گیرند. این بلاگرها معمولا فالوئرهای زیادی دارند، به همین دلیل کالاهای مختلف را تبلیغ می‌کنند. در فروشگاه‌‌‌های مختلف می‌چرخند، لباس‌‌‌های گوناگون را امتحان می‌کنند و در اینستاگرام به نمایش می‌گذاراند. این بلاگرهای جذاب اینفلوئنسرها هستند.

 

بلاگرهای باهوش

این بلاگرها از هشتگ‌‌‌های مناسبی استفاده می‌کنند و سعی می‌کنند افراد درستی را هم دنبال کنند. کیفیت محتوای آنها متوسط است و تصاویر جذاب و خارق العاده‌ای هم ندارند. آنها متعهد به موضوع خاصی نیستند و با موضوع‌‌‌های مختلفی تولید محتوا می‌کنند. این بلاگرها به صفحه اینستاگرام‌‌شان متعهد هستند . به طور منظم تولید محتوا می‌کنند.

 

بلاگرهای جنجالی

این افراد به دلیل محتوایی که تولید می‌کنند، جنجال برانگیز ‌می‌شوند. فمینیست‌‌‌ها، فعالان حوزه‌‌‌های مختلف مثل محیط‌زیست، سلبریتی‌‌‌های پرحاشیه، هنرمندانی که آثار مدرن و ساختارشکنی تولید می‌کنند و فعالان اجتماعی در این گروه قرار می‌گیرند.

انواع بلاگرها

چگونه یک بلاگر موفق شویم؟

هر کسی نمی‌تواند یک بلاگر موفق باشد و برای موفق شدن نه‌تنها باید مسیر مشخصی داشته باشید، بلکه نکات مهمی وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید.

موضوع مشخصی را انتخاب کنید

اینستاگرام ماهانه بیش از 800 میلیون کاربر دارد. اگر ‌می‌خواهید بخشی از بلاگرها و ایفلوئنسرهای اینستاگرام باشید، باید خودتان را برجسته‌تر از دیگران نشان دهید. باید یک موضوع مشخص را انتخاب کرده و درباره همان موضوع صحبت کنید. اگر بر موضوع انتخابی‌تان تسلط کافی پیدا کنید، دیگر عدد فالوئرها اهمیتی ندارد.

 

محتوای با کیفیت تولید کنید

تولید محتوای با کیفیت گرچه در وهله اول آسان به نظر می‌رسد. اما کیفیت محتوایی که منتشر می‌کنید، تعداد لایک، کامنت و فالوئرهای شما را مشخص ‌‌‌می‌کند. یک عکس سلفی تار یا تصویر غذایی که نور کمی دارد، مخاطبان را فراری می‌دهد. اما اگر تصاویر زیبا و با کیفیت استفاده کنید، مردم جذب تصاویرتان ‌می‌شوند و درباره محتوای شما صحبت می‌کنند. اگر ‌می‌خواهید یک بلاگر موفق شوید، باید روی گوشی تلفن همراه یا دوربین‌تان سرمایه گذاری کنید. عکاسی را تمرین کنید و عکس‌‌‌هایی بگیرید که ‌ترکیب و نور خوبی دارند. علاوه بر عکاسی خوب، باید کپشن‌‌‌های جذاب هم بنویسید و از هشتگ‌‌‌های مناسب استفاده کنید.

 

برای محتوای‌تان یک طرح مشخص انتخاب کنید

مهم‌ترین نکته در بلاگر شدن، داشتن یک ویژگی منحصر به فرد و پایدار است. اگر در تصاویر و نوشته‌‌‌های خود از یک طرح ثابت استفاده کنید، فالوئرها خیلی راحت متوجه ‌می‌شوند که این تصویر برای شما است. زمانی که فالوئرهای‌تان زیاد شد و تصمیم گرفتید با برندها کار کنید، آمار مشارکت صفحه‌تان نقش تعیین‌کننده‌ای در میزان درآمد شما خواهد داشت. یک طرح مشخص برای محتوای صفحه‌تان انتخاب کنید و به همان پایبند باشید.

 

با بلاگرهای دیگر همکاری کنید

هرچقدر با افراد بیشتری همکاری کنید، مسیر موفقیت شما در فرایند بلاگر شدن آسان‌تر می‌شود. شبکه ای از اینفلوئنسرها و بلاگرهای موضوع تخصصی خود را جمع آوری کرده و آنها را دنبال کنید. سعی کنید با آنها همراه شوید و از فرصت‌‌‌های همکاری استقبال کنید. در دورهمی‌‌‌های آنها شرکت کنید و مشارکت بیشتری با افراد شبیه به خودتان داشته باشید.

 

برندهایی که در حوزه تخصصی شما کار می‌کنند شناسایی کنید

زمانی که به ۱۰ هزار فالوئر رسیدید، می‌توانید با برندها ارتباط برقرار کنید. از این‌که فالوئرهای میلیونی ندارید، نترسید. با آنها ارتباط برقرار کنید و وارد مکالمه شوید. فالوئرهای شما مخاطبان هدف آن برندها هستند، بنابراین برای آنها ارزشمند هستید.

 

مهارت‌‌‌های اینستاگرام خود را ارتقا دهید

برای اینکه فرایند بلاگر شدن را با موفقیت طی کنید و صفحه اینستاگرام خود رشد دهید، باید به مهارت‌‌‌های اینستاگرام مسلط باشید. اپلیکیشن‌‌‌های تولید محتوا، ادیت عکس، تولید پست و استوری را شناسایی کنید و با آنها کار کنید. سعی کنید مهارت‌‌‌های نویسندگی و عکاسی خود را تقویت کنید. نترسید، برای شروع لازم نیست همه این مهارت‌‌‌ها را بلد باشید. بلکه همگام با تولید محتوا، مهارت‌‌‌های جدید را یاد بگیرید و با ابزارهای مختلف آشنا شوید.

ویژگی‌‌‌های یک بلاگر چیست؟

بلاگری هم یک شغل به حساب می‌آید و همه نمی‌توانند بلاگر شوند. بلاگرها ویژگی‌‌‌های مشترکی دارند، بنابراین برای بلاگر شدن به این ویژگی‌‌‌ها نیاز دارید.

علاقه

به عنوان یک بلاگر باید به موضوعی که درباره آن تولید محتوا می‌کنید، علاقه داشته باشید. مثلا اگر در حوزه مد و فشن کار می‌کنید، و یک فشن بلاگر هستید، طبیعتا باید به این موضوع علاقه داشته باشید. بلاگرها شور و علاقه خودشان را نسبت به آن موضوع به اشتراک می‌گذارند و فالوئرها هم از شور و علاقه آنها پیروی می‌کنند. موضوعی که دوست دارید را انتخاب کنید و بعد درباره آن تولید محتوا کنید. این موضوع می‌تواند معرفی کتاب و کتابخوانی، زیبایی و معرفی لوازم آرایش، فیلم و معرفی فیلم، محیط زیست و ترویج زندگی سالم باشد.

 

بیوگرافی صفحه اینستاگرام

همه بلاگرها در قسمت بیوی صفحه‌‌شان توضیحاتی درباره خودشان نوشته‌اند. بنابراین به عنوان یک بلاگر، نباید این قسمت را خالی بگذارید. توضیحات کوتاه و مفیدی درباره خودتان بنویسید. این توضیحات نباید طولانی باشد. فراموش نکنید که بیوی صفحه اینستاگرام اولین چیزی است که دنبال‌کنندگان شما می‌بینند، بنابراین برای نوشتن این قسمت دقت کافی به خرج دهید. از استیکرها، موقعیت جغرافیایی و کلمه‌‌‌های کلیدی استفاده کنید. کلمه‌‌‌های کلیدی اهمیت زیادی دارند. بهتر است قبل از نوشتن بیوی اینستاگرام، پیج بلاگرهای مشابه را ببینید و بررسی کنید.

فعالیت مداوم

برای بلاگر شدن به فعالیت و حضور مداوم در اینستاگرام احتیاج دارید. این افراد با اینستاگرام مثل دوست‌‌شان برخورد می‌کنند. آنها هرروز اینستاگرام‌‌شان را بررسی می‌کنند، روزانه یا چند بار در هفته پست می‌گذارند. محتوای آنها درباره زندگی روزانه و تجربه‌‌‌های جالب آنها است. یک بلاگر موفق هیچ وقت 5 روز پشت سرهم پست نمی‌گذارد و بعد دو هفته ناپدید بشود.

 

داشتن اکانت تجاری

همه بلاگرها و اینفلوئنسرها در اینستاگرام و دیگر شبکه‌‌‌های اجتماعی اکانت کاری یا تجاری دارند. یک بلاگر صرف نظر از هر موضوعی که درباره آن فعالیت ‌‌‌می‌کند، برای مشاهده میزان تاثیرگذاری‌اش به داده احتیاج دارد. اینستاگرام هم در اکانت تجاری‌اش این داده‌‌‌ها را به شما می‌دهد. میزان تعامل مخاطبان با صفحه شما، تعداد کامنت، تعداد لایک، تعداد دفعاتی که محتوای شما منتشر شده است و تعداد دفعاتی که پست شما ذخیره شده است در اکانت تجاری اینستاگرام قابل مشاهده است.
به علاوه، برای اینکه بتوانید با برندهای مختلف ارتباط برقرار کنید و درآمد کسب کنید، به این اطلاعات احتیاج دارید. با توجه به این اطلاعات می‌توانید سلیقه مخاطبان را متوجه شوید. طبیعتا هرچقدر میزان تعامل مخاطبان در پستی بیشتر باشد، مردم به آن موضوع علاقه بیشتری دارند. اکانت تجاری اینستاگرام انواع مختلفی دارد (هنری، تجاری، بلاگر، تولیدکننده محتوا، شخصیت معروف و غیره) که با توجه به نوع کارتان می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.


استفاده از ویژگی‌‌‌های جدید اینستاگرام

بلاگرها و اینفلوئنسرها سریعا از ویژگی‌‌‌های جدید باخبر ‌می‌شوند و از آنها استفاده می‌کنند. در سال 2016 که اینستاگرام، بخش استوری را معرفی کرد، بلاگرها و اینفلوئنسرها اولین کسانی بودند که از آن استفاده کردند. آنها به دلایل مختلف استوری می‌گذارند. آنها در استوری زندگی روزانه‌‌شان را به اشتراک می‌گذارند، تصاویری را منتشر می‌کنند که مناسب پست نیست، و از همه مهم تر با مخاطبین‌‌شان ارتباط نزدیک‌تری برقرار می‌کنند. به طور کلی، بلاگرها اولین کسانی هستند که از قابلیت‌‌‌های جدید اینستاگرام مثل فیلترهای مختلف، نظرسنجی، سوال، پرسش و پاسخ، گیف‌‌‌های متحرک و ویژگی‌‌‌های دیگر استفاده می‌کنند.

ویژگی‌‌ های یک بلاگر

بلاگر شدن چه ابزاری نیاز دارد؟

برای بلاگر شدن باید ابزارهای مورد نیاز را داشته باشید. اولا، برای اینکه بتوانید تصاویر خوبی بگیرید، باید روی ابزارهای عکاسی، دوربین خوب، یا گوشی هوشمند جدید سرمایه گذاری کنید. سعی کنید مهارت‌‌‌های عکاسی خودتان را ارتقا دهید یا با بلاگرهای عکاسی ارتباط بگیرید و از آنها در تیم خود استفاده کنید. برای رشد صفحه اینستاگرام‌تان به مهارت‌‌‌های نویسندگی، ارتباط موثر، اینستاگرام مارکتینگ، تولید محتوا و غیره احتیاج دارید.
البته لازم نیست در همه اینها متخصص شوید، سعی کنید در مسیر بلاگر شدن در این زمینه‌‌‌ها مطالعه کنید. برای ارتقای این مهارت‌‌‌ها به متخصص و مشاور اینستاگرام هم احتیاج دارید. برای ساخت استوری‌‌‌ها و تصاویر جذاب باید با اپلیکیشن‌‌‌ها و نرم افزارهای ویرایش عکس آشنا باشید. برای ساخت تصاویر جذاب به دوربین‌‌‌های مدرن و گران قیمت احتیاج ندارید، با استفاده از اپلیکیشن‌‌‌های متنوع تصاویر جذاب درست کنید.

مقاله پیشنهادی : تبلیغات در اینستاگرام

افراد مورد نیاز در تیم یک بلاگر موفق

شاید در ابتدای مسیر بلاگر شدن به تیم احتیاج نداشتید و مجبور باشید همه کارها را خودتان انجام دهید. اما هرچقدر تعداد فالوئرهای‌تان بیشتر شود و معروف‌تر شوید، مسلما برای ادامه مسیر شغلی خود به یک تیم احتیاج دارید. این تیم متشکل از مشاور اینستاگرام، مدیر برنامه، گرافیست، عکاس و فیلم بردار است. هر یک از این افراد به شما در تولید محتوا، رشد صفحه اینستاگرام و برنامه ریزی شغلی شما کمک می‌کنند.

 

نکاتی برای بلاگر شدن

برای اینکه در مسیر بلاگر شدن به جاهای خوبی برسید، بهتر است نکات زیر را رعایت کنید و صفحه اینستاگرام خود را رشد دهید.

در مسیر بلاگر شدن برای موفقیت تلاش کنید

در اولین مرحله به این سوال‌‌‌ها جواب دهید، چرا ‌می‌خواهید اینستاگرام خود را توسعه دهید؟ آیا تعداد فالوئرها برای شما مهم است؟ آیا ‌می‌خواهید از بلاگری کسب درآمد کنید؟ ‌می‌خواهید با افراد بیشتری شبکه سازی کنید؟ یا برند شخصی خود را داشته باشید؟
اگر به این سوال‌‌‌ها پاسخ دهید و علت رشد صفحه‌تان را کشف کنید، متوجه می‌شوید که چه نوع محتوایی باید تولید کنید. براساس هدفی که انتخاب کردید، موفقیت را تعریف کنید. آیا هدف‌تان فالوئرهای بیشتر است یا به دنبال ترافیک یا فروش بیشتر هستید؟

 

یک برنامه منظم برای تولید محتوا تنظیم کنید

برای اینکه صفحه اینستاگرام خود را توسعه دهید، باید فعال باشید و به طور منظم پست بگذارید. اینستاگرام صفحه‌‌‌های فعال را دوست دارید و به آنها پاداش می‌دهید. اگر طبق یک برنامه منظم پست بگذارید، اینستاگرام محتوای شما را به افراد بیشتری نشان می‌دهد. اولین چیزی که باید درباره آن تصمیم بگیرید، موضوع پست‌‌‌های‌تان است. پست‌‌‌های شما باید برای مخاطبین ارزشمند باشد و یک استراتژی داشته باشد.
بهترین راه برای اینکه بدانید درباره چه چیزی پست بگذارید، این است که از فالوئرهای‌تان بپرسید. سعی کنید افراد مشابه خودتان را در اینستاگرام دنبال کنید. از دیگران کپی نکنید، استراتژی آنها را یاد بگیرید و تلاش کنید استراتژی آنها را با توجه به کسب‌وکار خودتان مدل سازی کنید. از ابزارها و تقویم‌‌‌های محتوایی استفاده کنید. اگر در زمان مناسب پست بگذارید، می‌توانید به مخاطبان هدف خود دست پیدا کنید.

مقاله پیشنهادی : تقویم محتوایی چیست؟

اگر سایت دارید، آدرس آن را در اینستاگرام ذکر کنید

زمانی که تمرکزتان را روی اینستاگرام می‌گذارید، با استفاده از ابزارهای خود اینستاگرام می‌توانید مخاطبین را به وبلاگ خودتان دعوت کنید. در اینستاگرام به وبلاگ‌تان اشاره کنید و از فالوئرها بخواهید که به آن سر بزنند. برای اشاره کردن به وبلاگ، اولین کار گذاشتن لینک وبلاگ در بیو صفحه اینستاگرام است.
برای تبلیغ وبلاگ‌تان می‌توانید از استوری استفاده کنید. مردم در استوری خود واقعی شما را می‌بینند و با شما ارتباط نزدیک‌تری برقرار می‌کنند. استوری اینستاگرام مانند یک نمایش تلویزیونی زنده است. کاربران دوست ببینید شما همین الان چه کار می‌کنید. می‌توانید از استوری برای نشان دادن خودتان و زندگی‌تان استفاده کنید. مهم‌ترین نکته استوری این است که به مردم اطلاعات و ارزش رایگان بدهید. در استوری به وبلاگ خود اشاره کنید و آنها را به دیدن آن دعوت کنید. (چنانه قصد یادگیری نحوه گذاشتن لینک واتساپ بیزینس در اینستاگرام را دارید، مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنیم!)

 

در هر پست با مخاطبین هدف‌تان صحبت کنید

علاوه بر ثبات در تولید محتوا، مهم‌ترین مسئله در فرایند بلاگر شدن، حفظ ارتباط و تناسب است. فقط برای اینکه پست بگذارید، پست نگذارید. مطمئن شوید که محتوای شما مسئله مخاطب ایده‌آل شما را حل ‌‌‌می‌کند. بهترین راه این است که از مخاطبین هدف‌تان بپرسید که چه چیزی دوست دارند. از ابزارهای اینستاگرام برای نظرسنجی استفاده کنید و بازخورد مخاطبان را دریافت کنید.
اگر تصاویر سفرهای‌تان را در اینستاگرام می‌گذارید، به مخاطبین بگویید که کجا هستید و چگونه می‌توانید به آنها کمک کنید. مردم با داستان شما ارتباط برقرار می‌کنند و بهترین راه این است که شما را بشناسند. فراموش نکنید که هر چیزی که پست می‌کنید، برای مخاطبین و فالوئرها است. فکر کنید برای یکی از فالوئرها یا خواننده‌‌‌های وبلاگ‌تان می‌نویسید و بعد تولید محتوا کنید.

 

از اهمیت هشتگ‌‌‌ها غافل نشوید

هیچ وقت استفاده از هشتگ مناسب را نادیده نگیرید. مردم به کمک هشتگ‌‌‌ها شما را پیدا کرده و دنبال می‌کنند. بهترین ویژگی هشتگ‌‌‌ها این است که مردم می‌توانند هشتگ‌‌‌ها را دنبال کنند. یعنی حتی اگر شما را دنبال نکنند، صفحه شما برای آنها نشان داده می‌شود. در اینستاگرام برای هر پست می‌توانید از 30 هشتگ استفاده کنید. در هر پست از هشتگ‌‌‌های مناسب و مرتبط استفاده کنید.

 

جمع‌بندی

با اینکه این روزها بلاگرها و اینفلوئنسرهای زیادی می‌بینیم، اما بلاگرهای موثر و موفق تعداد کمی دارند. این افراد در جامعه مخاطبین‌شان فرد تاثیرگذاری هستند، ارزشی را به آنها ارائه می‌کنند و یا مشکلی را حل می‌کنند. بنابراین بلاگر شدن فقط ساخت یک اکانت اینستاگرام و تولید محتوا نیست. برای بلاگر شدن علاوه بر مهارت‌های اینستاگرام و تولید محتوا، باید اعتماد به نفس داشته باشید، خودتان را بشناسید و به دنبال ارائه شخصیت و برند شخصی خودتان باشید. در نهایت، موفقیت در بلاگری یک شبه یا یک ساله به دست نمی‌آید، بلکه به صبر و تلاش مداوم احتیاج دارد.

4/5 - (368 امتیاز)

نظرات کاربران271 نظر

   1. سلام خسته نباشید
    درآمد زایی از اینستاگرام چجوریه؟
    یعنی چجوری پول به دستمون میرسه
    و باید حداقل چقدر فالوئر داشته باشیم تا درآمد داشته باشیم؟

    1. سلام هلیای عزیز
     درآمدزایی از طریق اینستاگرام در ایران فقط از طریق نمایش تبلیغات ممکنه.
     برای مثال فرض کنین شما یه پیج دارین با ۲۰ هزار فالوور و یک پیج‌ دیگه‌ای میاد به شما درخواست می‌ده براش استوری بذارین و فالوورهاتون رو تشویق کنین که ایشون رو فالو کنن یا توی مسابقه‌ش شرکت کنن یا هر کار دیگه‌ای.
     این پیج در قبال استوری‌ای که شما قرار می‌دین بهتون پول می‌ده.
     اینکه برای درآمدزایی باید چقدر فالوور داشته باشین بستگی به حوزه‌ای داره که دارین توش فعالیت می‌کنین. گاهی ممکنه شما ۵ هزارتا فالوور داشته باشین و افراد دیگه بهتون پیشنهاد تبلیغ بدن.
     اما مثلا برای اینکه به عنوان ناشر با پلتفرمی مثل جریان کار کنین، لازمه که ۱۰هزارتا فالوور داشته باشین.

  1. با سلام و خسته نباشید
   من یه پیج دارم که ۲ کا و نیم فالور دارم و میخوام بلاگر بشم پست های آنباکسینگ و روز مرگی بزارم چطور افزایش فالور بدهم و یکم راجب بلاگر این موضوع ها بودن توضیح میدین ممنون واقعا

   1. سلام
    وقت بخیر
    برای آشنایی با روش‌های افزایش فالوور، این مقاله از یکتانت رو بخونین:

    ۱۸ تا از بهترین راه های جذب فالوور در اینستاگرام

    شما باید ابتدا تصمیم بگیرین که قراره کدوم بخش از زندگی خودتون رو با بقیه به اشتراک بذارین و بعد، محتوایی مرتبط با اون تهیه و ارائه کنین. ممکنه یکی تصمیم بگیره دربارهٔ اتفاق‌های روزمره و دغدغه‌های یه مادر پرمشغله بنویسه و یکی هم تصمیم بگیره از مهاجرت به روستا و زندگی پرماجرا تو اون محیط بگه.

  2. سلام…✨💕
   وقتتون بخیر.
   مرسی از مطالب خوبتون😍
   من میخوام بلاگر بشم
   در زمینه های موسيقی.ادیت عکس و… 🍜🐱

   1. سلام
    مرسی از شما که به ما فیدبک می‌دین 🙂
    امیدواریم بیش از پیش موفق باشید.

 1. سلام تعداد فالوئر هام 1300 تا هست و اینکه میخوام پیجم رو ارتقا بدم به بلاگر شدن فقط موضوع نمیدونم چی انتخاب کنم ….

  1. سلام 🙂 برای انتخاب موضوع می‌تونین به دو روش اقدام کنین. یا دنبال چیزی باشین که توش مهارت دارین و می‌تونین درباره‌ش تولید محتوا کنین، یا سراغ موضوعاتی برید که برای مردم جذابه و خلاء در اون حوزه حس میشه. امیدواریم موفق باشین.

 2. سلام ما پیج گلفروشی آنلاین داریم و طبیعتا بعضی از روز ها سفارش نداریم و چیزی برای استوری کردن نداریم.پیشنهاد تون برای روزایی که سفارش نداریم چیه که بازید های پیج مون پایین میاد.

  1. سلام 🙂
   بهترین کار برای چنین روزهایی اینه که محتوای مرتبط با کارتون آماده کنین و با مخاطبانتون به اشتراک بذارین. مثلا گل‌های عجیب و غریب رو بهشون معرفی کنین، چند مدل گیاه آپارتمانی معرفی کنین، روش تکثیرشون رو یاد بدین، یا هر موضوعی که فکر می‌کنین می‌تونه یه مشکلی رو از مخاطبانتون حل کنه و چیزی بهشون یاد بده. در کنارش هم می‌تونین گاهی از قابلیت‌های اینستاگرام برای پرسش و پاسخ استفاده کنین.
   امیدواریم چرخ کسب‌وکارتون به خوبی بچرخه 🙂

 3. سلام خسته نباشید من میخوام که یک پیج بزن و در اون تولید محتوا کنم و یه جورایی بلاگر بشم و کار خودم رو تبلیغ کنم ولی نمیدومم از کجا شرووع کنم ????

  1. سلام و سلامت باشین 🙂
   برای تولید محتوا خیلی ساده سعی کنین نکات مربوط به کسب‌وکارتون رو به مخاطبانتون یاد بدین. مثلا یکتانت تلاش می‌کنه در حوزه‌ی دیجیتال مارکتینگ نکاتی رو که می‌دونه برای مخاطبانش جذابه بهشون یاد بده و باهاشون به اشتراک بگذاره.
   امیدواریم تونسته باشیم کمکتون کنیم.

 4. عالی بود ممنون از نگارش خوبتون
  امیدوارم بتونم یک بلاگر خوب بشم . من کارم ساختن تاپر های روی کیک و خود کیک هست . حتمابازم ازتون اطلاعات میگیرم . چون شما اطلاعاتتون کامله و بی عیب
  ممنووووونم

  1. به‌به چه کار جذابی. براتون آرزوی موفقیت می‌کنیم 🙂
   ما از شما ممنونیم ک بهمون فیدبک دادین. باعث افتخارمونه که همراه ما هستین.

   1. سلام من می‌خوام بلاگر بشم و علاقه شدیدی هم دارم و اینکه دوست دارم از روزمرگی و چند استوری خنده دار بزارم ولی نمی‌دونم اولشو چجوری شروع کنم؟!

    1. سلام فاطمه جان 🙂
     حوزه‌ای که انتخاب کردین هم می‌تونه سخت باشه هم آسون.
     امیدواریم که توش موفق باشین.
     دربارهٔ سوالتون باید بگیم که فرمول خاصی برای شروع وجود نداره.
     فقط شروع کنین.
     به قول برند نایکی: just do it!

   2. سلام عالی بود من تو کار کیک هستم ولی دائم سفارش ندارم و هنوز در حال اموزش هستم فقط ۱۳۰۰فالور دارم میشه در کنار کیک اموزش های دیگه از اینستا دانلود کنم یا از کارهای روزانه ام بزارم

    1. سلام
     خوشحالیم که براتون مفید بوده 🙂
     گذاشتن پست دربارهٔ پشت‌صحنه و زندگی روزمره راه خوبی برای افزایش نرخ تعامله؛ ولی حواستون باشه که زیاده‌روی نکنین. بهتره طبق تقویم محتوایی پیش برین و سعی کنین پست‌های متنوع و مرتبطی با حوزهٔ فعالیت خودتون منتشر کنین. این مقاله ممکنه به دردتون بخوره:

     آموزش ساخت تقویم تولید محتوا اینستاگرام با ساده ترین ابزار

 5. سلام من تازه میخوام شروع کنم با فالور صفر بنظرتون اول فالور جمع کنم بعد شروع کنم یا اول پست بزارم

  1. سلام 🙂
   اگر می‌خواین کارتون حرفه‌ای باشه پیشنهاد ما به شما اینه که اول با پست گذاشتن شروع کنین. مخاطب باید بدونه چه صفحه‌ای رو داره فالو می‌کنه. حتی سعی کنین در ابتدای کار صفحه‌تون رو با ۹ یا ۱۰ تا پست راه‌اندازی کنین و بعد از اون دونه دونه پست بگذارین.

 6. سلام خسته نباشید اول اینکه ممنونم از مطالب مفیدتون
  من میخوام یه پیج بزنم ولی بعضی ها میگن که اول در صفحات مجازی دیگر بزن و اگه دیدی کارت خوب پیش رفت در اینستاگرام بزن میخواستم بدونم نظر شما چیه

  1. سلام دوست عزیز 🙂
   ما نمی‌دونیم کاری که شما می‌خواین انجام بدین در چه زمینه‌ای هست اما این توصیه‌ها رو براتون داریم:
   ۱. اول این که باید بدونین چه کسایی مخاطب کاری که می‌خواین در صفحه‌‌تون انجام بدین هستن. بدونین این افراد توی چه رنج سنی‌ای هستن، علاقمندی‌هاشون چیه، چه شغلی دارن یا هر اطلاعات دیگه‌ای که برای این تصمیم بهتون کمک می‌کنه (به این کار میگن شناخت پرسونا)
   ۲. بعد ببینین این افراد بیشتر توی کدوم پلتفرم‌های سوشال فعال هستن. مثلا بیشتر توی یوتیوب فعالن یا توی اینستاگرام، توییتر، آپارات یا جاهای دیگه.
   ۳. فراموش نکنین که محتوای خوب همیشه راهش رو پیدا می‌کنه. بعد از اینکه پلتفرم مناسب رو انتخاب کردین، بیشتر تمرکزتون رو روی تولید محتوای مناسب و جذاب بذارین.
   اگر باز هم سوالی داشتین حتما ازمون بپرسین.
   امیدواریم موفق باشین.

 7. سلام من هدفم این ک یه بلاگر خیلی معروف بشم و بتونم مردم و شاد کنم و همه منو بشناسن و من الان 14 سالمه ب نظر شما سنم کمه و من نمیتونم بلاگر بشم؟ و اینک دوست دارم مث اکیپ‌های دیگه بلاگر کلیپ بشم ینی کلیپ بسازم و معروف شم
  اولین کاری ک شما میگید بکنم چیه؟
  و اینکه مادر من متاسفانه اجازه نمیده اینستا نصب کنم و مجبورم از طریق لایکی بلاگر شم که یکم بزرگتر شدم مامانم اجازه داد اینستا نصب کنم یا اینکه وقتی مادرم دید معروف شدم بزاره. امیدوارم ک معروف شم و اینکه من میتونم با شما صحبت کنم و مشاوره کامل بگیرم یا اینک کسی و سراغ دارید ک مشاوره بده؟

  1. سلام، روزتون بخیر 🙂
   خیلی برای ورود به این حوزه عجله‌ نکنین. اگر می‌خواین می‌تونین برای درک سلیقه‌ی مخاطب‌ها فعلا از پلتفرم‌های دیگه (مثل لایکی) شروع کنین و در واقع آزمون و خطا کنین تا هر وقت امکانش رو داشتین، پیج خودتون رو توی اینستاگرام راه‌اندازی کنین و دقیقا بدونین باید در چه مسیری حرکت کنین.
   درباره‌ی مشاوره هم پرسیده بودین. خیر متاسفانه، کسی رو توی مجموعه نداریم که معرفی کنیم.

    1. بله، می‌تونین بدون نشون‌دادن چهره هم به یک بلاگر موفق تبدیل شین. راز موفقیت بلاگرهای محبوب، تولید مستمر محتوای منحصر‌به‌فرد و ارائهٔ اطلاعات مفید است. خیلی از بلاگرهای معروف هیچ تصویری از خودشون تا حالا منتشر نکردن. برای مثال، می‌تونیم به شف طیبه اشاره کنیم که بدون نشان‌دادن چهرهٔ خودش تونسته رابطهٔ خوبی با مخاطبانش برقرار کنه.

  1. سلام 🙂
   شما همیشه باید به فکر امنیت پیجتون باشین و برای این کار هم لازم نیست که امنیت پیجتون رو به کسی بسپارین. فقط کافیه از تنظیمات اینستاگرامتون تایید دو مرحله‌ای رو فعال کنین.

 8. سلام خیلی مطالب مفیدی بود ممنون،من جدیدا کارمو ازدست دادم و میخوام یه بلگر بشم که در کنار خانه داری بتونم کسب درآمد کنم به نظرتون چطور شروع کنم و تو چه زمینه ایی و مطالبشو از کجا پیدا کنم؟

  1. سلام 🙂
   زمینه‌هایی که شما می‌تونین در اون‌ها فعالیت کنین خیلی زیادن اما برای راحتی انتخابتون می‌تونین اول از بین این دو دسته انتخاب کنین:
   ۱. سراغ مسائلی برید که توشون مهارت دارین یا بهشون علاقه دارین و می‌تونین درباره‌شون تولید محتوا کنین.
   ۲. موضوعی رو انتخاب کنین که مردم بهش نیار دارن و پیج‌های خوبی توی اون زمینه کار نمی‌کنن.
   با دونستن اینکه توی دسته‌ی ۱ قرار می‌گیرین یا دسته‌ی ۲، راحت‌تر می‌تونین تصمیم‌گیری کنین.
   درباره‌ی پیدا کردن مطالب، بستگی به موضوعتون داره. مثلا اگر شما یه صفحه داشته باشین که توش درباره‌ی تازه‌‌های دنیای تکنولوژی صحبت می‌کنین، باید منابع خیلی معتبری داشته باشین تا مخاطب بهتون اعتماد کنه. مثلا چندتا سایت معتبر خارجی رو بشناسین که ازشون به عنوان منبع استفاده کنین. اما اگر یه پیج آشپزی یا بافتنی با قلاب داشته باشین بیشتر تجربه‌های خودتون می‌تونه کمکتون کنه و در کنارش می‌تونین از جستجو در گوگل هم استفاده کنین.
   امیدواریم تونسته باشیم کمکتون کنیم.
   موفق باشین. 🙂

 9. سلام وقت بخیر.من چندسال تجربه بازاریابی و فورش حضوری دارم میخوام پیجی بزنم و در این مورد تولید محتوای آموزشی بکنم.
  اول آموزشهای لازم رو ببینم بعد پیج بزنم یا پیج رو بزنم در کنار تولید محتوایی که میکنم آموزش هم ببینم ؟؟؟ ممنون

  1. سلام، وقت شما هم بخیر.
   همه چیز بستگی به میزان تجربه‌ی شما داره. اگر تجربه و دانشتون در حدی هست که می‌تونین چیزی به مخاطبتون یاد بدین، حتما شروع کنین و همزمان آموزش هم ببینین تا مطالب به‌روزتر و دقیق‌تری رو بتونین آموزش بدین.
   اما اگر فکر می‌کنین فعلا آمادگی آموزش رو ندارین، اول یک دوره‌ی آموزشی بگذرونین تا بتونین قوی شروع کنین.
   امیدواریم موفق باشین 🙂

   1. سلام من 1000فالووردارم برااین که پیجم بره تواکسپلور باید حتما پیجمو تجاری وکسب وکار تبدیل کنم یاهمین طور ادامه بدم

 10. سلام وقتتون بخیر .مرسی از مطالب مفیدتون.من استعدادم توی آشپزی و کیک و شیرینی پزی هستش. بنظرتون میتونم از همین طریق توی اینستاگرام فعالیت داشته باشم و یک بلاگر خوب بشم؟یعنی این کار طرفدار داره؟

  1. سلام
   خوشحالیم که مطالب براتون مفید بودن.
   چرا نتونین؟ مخصوصا توی شرایط کرونا و با محدودیت‌هایی که هست، خیلی‌ها به شیرینی‌پزی علاقمند شدن. نکته‌ای که احتمالا به موفقیتتون کمک کنه اینه: خلاقیت!
   اگر بتونین به نوعی کار متفاوت و خاص ارائه بدین حتما می‌تونین بلاگر خوبی باشین. ممکنه این خاص بودن در نحوه‌ی کیک‌پزی شما باشه، یا مثلا در ابزاری که ازشون استفاده می‌کنین، یا حتی دکور جایی که شیرینی‌پزی می‌کنین و ویدئو ضبط می‌کنین.
   امیدواریم که موفق باشین 🙂

 11. سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون
  من میخوام که تو اینستا یه پیج درسی بزنم
  باید از همون اول اکانت تجاری داشته باشم.؟

  1. سلام، خوشحالیم که مطالب براتون مفید بودن 🙂
   بایدی وجود نداره. این مورد کاملا بستگی به احتیاجات شما و انتظاراتتون از اکانت اینستاگرامتون داره.
   مثلا اگر می‌خواین پیجتون رو در حالت شخصی (private) نگه دارین، تجاری بودن اکانت این امکان رو ازتون می‌گیره.
   یا اگر به ابزار آنالیز اینستاگرام احتیاج دارین و می‌خواین ازش استفاده کنین باید پیج رو به حالت تجاری در بیارین.
   امیدواریم تونسته باشیم بهتون کمک کنیم.

 12. سلام مطالبتون عالی بود
  میخوام بدونم ک چطور دیده بشم تو چشم انلاین شاپ ها تا بتونم تبلیغ بگیرم تو حوزه فشن بلاگری
  باید خودم ب انلاین شاپ ها پیام بدم و درخواست تبلیغ کنم ایا؟هزینه تبلیغ ۱۰ کا فالور چقدره؟

  1. سلام. خوشحالیم که براتون مفید بوده 🙂
   این‌که خودتون پیشنهاد تبلیغات رو به کسی بدین خیلی توصیه نمی‌شه. می‌تونین به جاش توی پیجتون اعلام کنین که تبلیغات می‌پذیرین یا از پتلفرم‌های اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده کنین. ما هم چنین پلتفرمی داریم به اسم «جریان» که می‌تونین باهاشون در تماس باشین. https://www.jaryan.net/

 13. سلام عزیزم
  من ناخنکارم پیجم 1کا هست میخوام بلاگر شم ولی واقعا نمیدونم از کجا و چطور شروع کنم
  بنظرتون پیج جدیدی با موضوع جدید بزنم یا کم کم خودمو وارد همین پیج ناخنم بکنم
  چون تاالان فقط مختص کارهای ناخنم بود حتی آموزش هم نداشتم خیلی صاف و ساده

  1. سلام دوست عزیز
   همونطور که توی مقاله اشاره کردیم تفاوت بلاگر با کسی که فقط فالوورهای بالایی داره اینه که بلاگر به دنبال تولید محتوای باکیفیت و جذاب می‌ره. شما هنر لازم برای این کار رو دارین، چرا ازش استفاده نمی‌کنین؟ می‌تونین توی همین پیج به آموزش طرح‌های خاص ناخن بپردازین. می‌تونین بعضی پست‌هاتون رو به نکات مراقبتی ناخن اختصاص بدین یا هر موضوع دیگه‌ای که فکر می‌کنین توی حوزه‌ی تخصص شما برای مخاطبتون جذابه. همین پیح رو با محتواهای جدید ارتقا بدین و مخاطبانتون رو خوشحال کنین.
   امیدواریم موفق باشین 🙂

 14. سلام من طب سنتی کارمیکنم نمیدونم چه هدف گزاری تو پیج و کارم داشته باشم که موفق تر عمل کنم. یجور سردرگم هستم

  1. سلام
   شما باید اول به شناخت دقیق از مخاطبتون برسین و ببینین که چه مشکلی رو می‌خواین از مخاطبتون حل کنین.
   تماشای لایو «جریان» می‌تونه بهتون کمک کنه. لینکش رو همین‌جا براتون قرار می‌دیم.
   https://www.instagram.com/tv/CNfnt_oAKBF/?igshid=17yi8cnzj0698

   موفق باشین 🙂

 15. سلام با تشکر از اطلاعات خوبتون من قصد دارم بلاگر بشم ولی نیاز به یک مشاور اینستاگرام دارم چون میخوام از صفر شروع کنم باید کسی باشه در تولید محتوا بهم کمک کنه که راهم رو درست برم شما نمیتونید معرفی کنید؟ ممنون میشم کمی راهنمایی کنید

  1. سلام. ممنونیم از شما که بهمون فیدبک میدین 🙂
   آقای پارسا کاکویی سرپرست بازاریابی محتوای کانون ایران نوین هستن. پیج جریان به تازگی باهاشون یه لایو مشترک داشته که فکر می‌کنیم بتونه کمکتون کنه و تا حدی جوابگوی سوالاتتون باشه. لینکش رو براتون قرار می‌دیم.
   https://www.instagram.com/tv/CNfnt_oAKBF/?igshid=17yi8cnzj0698

  1. سلام 🙂
   برای ارتباط با سایر بلاگرها بهتره خودتون شخصا اقدام کنین.
   برای شروع ارتباط می‌تونین براشون کامنت بگذارین و باهاشون اینترکشن داشته باشین تا شما رو به خاطر بسپارن. احتمال اینکه آدم‌ها برای کار به افرادی که از قبل می‌شناسن اعتماد کنن بیشتره.

  1. سلام
   محتوای خوب و جذاب راهش رو پیدا می‌کنه. کار خوب ارائه بدین و صبر داشته باشین 🙂
   در ضمن می‌تونین لایو آخر پیج اینستاگرام «jaryan.social» رو هم ببینین. می‌تونه براتون کمک‌کننده باشه. لینکش همین پایین هست.
   https://www.instagram.com/tv/CNfnt_oAKBF/?igshid=17yi8cnzj0698

   موفق باشین 🙂

 16. سلام خسته نباشید ببخشید من میخوام یه پیج در اینستاگرام راه اندازی کنم و موضوعشم حمایت از دخترا هست ولی نمیخوام چهرم مشخص بشه و فقط صدام باشه بنظرتون میتونم بلاگر بشم

  1. سلام دوست عزیز.
   بله، چرا نتونین؟ بلاگرهایی هستن که دارن با این شیوه تولید محتوا می‌کنن.
   امیدواریم موفق باشین 🙂

 17. سلام خیلی مطالب موثری بودمن نقاشی میکنم و میخوام تازه شروع کنم و از فضای مجازی استفاده کنم برای پیشرفت وازطریق جمع کردن فالور کسب درامد کنم ولی نمیدونم چجوری لطفا یکم راهنمایی کنیدچطور میشه از بقیه بلاگرا کمک گرف!

  1. سلام ???? خوشحالیم که مطلب براتون مفید بوده.
   برای ارتباط با سایر بلاگرها می‌تونین بعد از اینکه کمی فالوور گرفتین با پلتفرم‌هایی مثل «جریان» کار کنین که واسطه‌ای میشن بین شما و بلاگری که می‌خواین باهاش کار کنین و کار کردن باهاشون مزایایی هم داره، یا می‌تونین خودتون شخصا اقدام کنین.
   برای شروع ارتباط به صورت شخصی می‌تونین برای بلاگرهای مد نظرتون کامنت بگذارین و باهاشون اینترکشن داشته باشین تا شما رو به خاطر بسپارن. احتمال اینکه آدم‌ها برای کار به افرادی که از قبل می‌شناسن اعتماد کنن بیشتره.

 18. سلام.وقت به خیر.
  بنده تولید کننده ابراسکاچ و سیم ظرفشویی هستم .
  میخوام ببینم از طریق اینستاگرام میتونم این کار رو انجام بدم.چون همقیمتش پایینه هم باید عمده فروشی کنم.
  خواستم اگه مقدوره راهنمایی بفرمایید

  1. سلام دوست عزیز.
   اینستاگرام یک پلتفرم بصری است و اگر شما در این زمینه بتونید تولید محتوای جذاب و خلاقانه داشته باشید، با فعالیت مداوم مخاطبان خودتونو پیدا می کنید و شاهد روند رشد پیجتون می شید. حتما با یک گرافیست حرفه ای در رابطه با موشن گرافیک و تهیه عکس های جذاب مشورت کنید.

 19. سلام وقتتون بخیر ممنون از مطلب خوبتون.. من پیج کتاب نمدی کودک دارم… خودم کتابهارو درست میکنم… میتونید ایده بدیدن که چه طور در کنارش بلاگری کنم؟ مخصوصا تو استوری..برای تولید محتوا هم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام
   وقت شما هم بخیر و ممنون از فیدبک خوبتون 🙂
   چه کار جذابی! درباره‌ی محتوا پرسیدین. اگر درست متوجه شده باشیم کار شما ارتباط نزدیکی با قصه‌گویی داره. قصه‌گویی چیزیه که آدم‌ها رو با هم آشنا و به همدیگه جذبشون می‌کنه.
   این توانایی رو در خودتون دست کم نگیرین و سعی کنین محتواتون رو با قصه ارائه بدین.
   می‌تونین کارتون رو به دیگران آموزش بدین. از سطوح مبتدی شروع کنین و به تدریج پیشرفته‌ترش کنین. درباره‌ی ابزاری که باهاشون کار می‌کنین صحبت کنین، پارچه‌های نمدی رو به آدم‌ها بشناسونین و بهشون یاد بدین اگر بخوان پارچه‌ی با کیفیت تهیه کنن باید به چه نکاتی دقت کنن و هزارتا نکته‌ی دیگه که شما تجربه‌شون کردین و می‌تونین به بقیه انتقال بدین.
   چیز دیگه‌ای که در پیج‌های کاری می‌تونه خیلی جذاب باشه، دیدن پشت‌صحنه‌ی کار برای افراده. این پشت‌صحنه‌ها اگر با سلیقه درست بشن می‌تونن برای آدم‌ها جذاب باشن.
   امیدواریم تونسته باشیم کمکتون کنیم.
   موفق باشین 🙂

 20. سلام.من میخوام پیج اینستا حذف دائمی کنم ولی موفق نمیشم مراحلش به چه صورته/داخل گوگل هم جستجو کردم ولی موفق نمیشم.ممکنه منبع بخم معرفی کنید

  1. سلام دوست عزیز 🙂
   کاری که باید بکنین اینه که از اپلیکیشن اینستاگرام برای این کار استفاده نکنین. بهتره این کار رو با کامپیوتر شخصیتون انجام بدین. اگر هم می‌خواین از گوشیتون استفاده کنین تمام مراحل رو با مرورگرتون انجام بدین، نه با اپلیکیشن اینستاگرام.
   اول روی لینک https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ کلیک کنین. توی صفحه‌ای که براتون باز میشه نام کاربری و کلمه‌ی عبورتون رو وارد کنین. شما وارد صفحه‌ی حذف اکانت شدین.
   اینستاگرام از شما دلیل حذف اکانت رو می‌پرسه. می‌تونین گزینه‌ی something else رو انتخاب کنین. توی باکس پایین یک بار دیگه پسوردتون رو وارد کنین و بعد هم روی گزینه‌ی delete کلیک کنین. دقت کنین که با این کار، اینستاگرام اول اکانت شما رو یک ماه به حالت تعلیق درمیاره (یعنی کسی نمی‌تونه اطلاعات صفحه‌ی شما رو ببینه) و بعد از یک ماه صفحه‌تون رو به طور دائمی حذف می‌کنه.
   توی این یک ماه اگر پشیمون بشین می‌تونین باز هم اکانتتون رو بازیابی کنین.
   امیدوارم مفید بوده باشه.

 21. سلام من میخوام بلاگر بشم اما نمیدونم باید از کجا شروع کنم و اصلا ایده خاصی ندارم رمان میتونم بنویسم… زبان ترکی استانبولی هم بلدم …حتی بازیگر خوبی هم میتونم باشم ولی ایده ای ندارم و پیش خودم فکر میکنم ن بابا اصلا با این موضوع یا مهارت ک نمیتونم فالوور جذب کنم و یه جورایی وقتی رقیب هامو میبینم ناامید میشم و میگم ن نمیتونم ترس از شکست دارم و نمیتونم شروع کنم نمیدونم چیکار کنم

  1. سلام 🙂
   موضوعی که شما برای بلاگری انتخاب می‌کنین می‌تونه دو حالت داشته باشه، یا چیزی باشه که توش مهارت دارین و می‌تونین درباره‌ش تولید محتوا کنین، یا چیزی باشه که برای مردم جالبه و دوست دارن دنبالش کنن. تصمیم نهایی با شماست.
   درباره‌ی رقبا صحبت کردین. اتفاقا کار کردن در حوزه‌ای که هیچ رقیبی نداره خیلی سخته چون شما عملا هیچ نمونه‌ی کاری ندارین. به رقیب‌ها به عنوان کسایی نگاه کنین که می‌تونین از تجربه‌هاشون استفاده کنین. اینجوری کمتر استرس خواهید داشت 🙂
   اگر نمی‌دونین چه محتوایی تولید کنین پیشنهاد می‌کنیم لایوهای پیج «جریان» رو ببینین. به خصوص این لایوشون با آقای کاکویی که ایده‌های تولید محتوا رو توش توضیح دادن:
   https://www.instagram.com/tv/CNfnt_oAKBF/?igshid=1uypz1ycerzkl

 22. ممنون از مقاله مفیدتون.
  یه سوال؛ من دانشجوی رشته حقوق هستم. آیا بلاگری در زمینه حقوق و موضوعات کاربردی این رشته میتونه در اینستاگرام بازخورد مناسبی داشته باشه و برای مخاطب جذابیت داشته باشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنین.

  1. سلام 🙂 ممنون از شما که به ما فیدبک می‌دین.
   حداقل کسانی که می‌تونن به شما جذب بشن دانشجویان یا فعالان حوزه‌ی حقوق هستن. اگر بتونین قوانین رو طوری بیان کنین که مخاطب اون‌ها رو کاربردی ببینه و حس کنه براش مفید هستن، چرا که نه. می‌تونه جذاب باشه.
   موفق باشین.

 23. سلام و خسته نباشید ممنون از مطالب خوبتون سوال من این هست که من الان حدود ۲۰۰ تا فالوور دارم و نمیدونم باید چیکار بکنم تا فالوور هام افزایش پیدا کنه من دوبله طنز میکنم و اینکه باید چطور تبلیغ بکنم پیجم رو؟

  1. سلام، روزتون بخیر‌ 🙂
   ممنون از شما که می‌خونین و بهمون فیدبک می‌دین. برای افزایش فالوور یک راه تضمینی هست، اونم این که مخاطب شما از محتواتون لذت ببره. به رفتار خودتون به عنوان کاربر اینستاگرام دقت کنین، چج.ر پیج‌هایی رو دنبال می‌کنین؟ قطعا پیج‌هایی که از محتواشون لذت می‌برین. مخاطبان شما هم همینطور هستن. اگر خیالتون از بابت محتوا راحته، به دوستان و آشناهاتون بسپارین که پیجتون رو به بقیه معرفی کنن. برای تبلیغات هم می‌تونین از پلتفرم‌های تبلیغات در اینستاگرام مثل «جریان» استفاده کنین. https://www.jaryan.net/

 24. واقعا واقعا واقعا عالی و بسیار مفید بود بسیار ممنون از زحمات شما…
  من میخواستم بدونم الان من یک پیج اینستاگرام زدم برای رشتم که عکاسی هستش ولی این پیج صفر صفر هستش میخواستم بدونم اول این که پست های زیادی بزارم و بعد شروع به تبلیغات پیجم بکنم و یا ۳ تا پست بزارم و تبلیغات رو شروع کنم؟ برای داشتن پیج موفق باید پیج بسته و پرایویت باشه یا باز باشه؟
  و سوال دیگه ای هم که داشتم ازتون این بود که اگر لطف کنید چند تا از راه های رایگان که میتونم پیجم رو تبلیغ بکنم بهم بگید و با توجه به این که پیج شخصی خودم ۱۰۶۰ تا فالوور دارد.

  1. سلام، خیلی خیلی خیلی ممنونیم از فیدبک شما 🙂
   کارشناس‌های تبلیغات در اینستاگرام همیشه به این تأکید دارن که اول پیجتون رو راه بندازین، اجازه بدین جا بیفته و حدودا چند ماهی از شروع فعالیتتون بگذره و بعد شروع به تبلیغات کنین. قبل از اون می‌تونین توی دوست‌ها و آشناها پیجتون رو گسترش بدین و ازشون بخواین شما رو دنبال کنن و بهتون به عنوان مخاطب فیدبک‌های واقه‌گرایانه بدن تا بتونین رشد کنین.
   بعد از اینکه کمی پیجتون جا افتاد شروع به تبلیغات کنین.
   بهتره که پیجتون باز باشه تا کسایی که سراغ پیجتون میان ببینن محتواتون چیه و اگر علاقمندن فالوتون کنن.
   درباره‌ی تبلیغ رایگان چیزی که مرسومه روش تهاتر هست. یعنی شما به پیج‌هایی که از نظر فالوور و اینترکشن در حد پیج شما هستن، درخواست بدین که پیج شما رو تبلیغ کنن و شما هم در ازاش اون پیج رو تبلیغ کنین. این مدل تبلیغات فقط در حالتی ممکنه که دوتا پیج در سطح هم باشن و هیچ‌وقت پیجی که فالوورهای چندهزارتایی یا میلیونی داره نمیاد پیج تازه تاسیس رو به صورت رایگان تبلیغ کنه.
   امیدواریم که تونسته باشیم کمکتون کنیم.
   باز هم اگر سوالی بود ما در خدمتیم 🙂

 25. من میخوام بلاگری را شروع کنم در زمینه علم بخصوص علم فضا و نجوم و تکنولوژی های مربوط به آن (من به همه این موضوع هایی که گفتم علاقه زیادی دارم) و همگام با اینستاگرام در یوتیوب هم فعالیت کنم و ویدیو بگذارم و پس از مدتی که به رشد معقولی و متوسطی رسیدم به اینها سایت مخصوص اخبار و فعالیت های علمی هم بزنم و بعدا محصولات فیزیکی مریوط به این حوزه ها را هم بفروشم بنظرتون هدف و نقشه ای که طراحی کرده ام خوبه؟؟

  1. سلام 🙂
   به نظر ایده‌‌های خوبی دارین و مسیر کاملی رو برای خودتون مشخص کردین. امیدواریم همه چیز به خوبی پیش بره.
   فقط یه مورد رو در نظر داشته باشین که گاهی وقت‌ها آدم‌های دیگه شبیه به ما فکر نمی‌کنن و ممکنه چیزهایی غیر از مطالب ما براشون جالب باشه. این ابدا به این معنی نیست که شروع نکنین. اتفاقا شروع کنین و پیش برین ولی دقت کنین که همیشه نظر مخاطب هم این وسط نقش تعیین کننده‌ای داره. پس هر از چندگاهی یه بررسی انجام بدین، محتواهاتون رو با تغییرات کوچیک ارائه بدین و نست کنین که کدوم برای مخاطب‌هاتون جذاب‌تر بوده.
   موفق باشین.

 26. سلام خسته نباشید من میخوام یه پیج برای دختر ۶ سالم بزنم خودش به تنهایی خیلی فعاله و به نظرم کلیپای خوبی میگیره حرفای جالب میزنه اما نمیدونم چجوری باید پیجو شروع کنم اولش چی بزارم تو پیج

  1. سلام و روزتون بخیر 🙂
   بچه‌ها به خودی خود شیرین هستن و همیشه طرفدارهای خودشون رو دارن. ممکنه حتی با انتشار اولین پست‌ها، با سیلی از کامنت‌ها مواجه بشین یا حداقل بعد از چند تا ویدیو، دستتون بیاد که چه چیزی طرفدار بیشتری داره.
   البته گرفتن این تصمیم و وارد کردن کودک به فضای محازی تصمیم پیچیده‌ایه. با توجه به اینکه این مساله با فرزندتون در ارتباطه، خیلی حساسه و بهتره قبل از اینکه وارد این حوزه بشین با یک روان‌شناس کودک مشورت کنین و با آگاهی کودکتون رو وارد این فضا کنید که خدای نکرده در آینده آسیبی از این تصمیم نبینه.
   امیدواریم هر تصمیمی که گرفتین موفق باشین.

 27. سلام روزتون بخیر من یه پیجی دارم که راجع به شهرمحل زندگیمونه ۲۶۰۰ فالوور دارم کمو بیش سعی میکنم فعال باشم نمیدونم چطور میتونم بیشتر موفق باشمو پیجم بازخورد و بازدید بیشتری داشته باشه فقط راجع به شهر نوشتن کمی موصوع ادم کم میاره نمیدونم چطوری پیشرفت کنم

  1. سلام 🙂
   روز شما هم بخیر باشه. برای ایده‌پردازی محتوای پیج می‌تونین لایو «جریان» رو با آقای پارسا کاکویی تماشا کنین. ایده‌های خوبی برای ایده گرفتن بهتون معرفی می‌کنن. لینکش رو براتون همین‌جا قرار می‌دیم.
   https://www.instagram.com/tv/CNfnt_oAKBF/?igshid=1uypz1ycerzkl
   اگر هم از ما چندتا ایده بخواین می‌تونیم بهتون این ایده‌ها رو ارائه کنیم: صحبت درباره‌ی آثار تاریخی شهر، عکس‌های زیبا از مکان‌های تفریحی شهر، معرفی مکان‌هایی از شهر برای اوقات فراغت در آخر هفته‌‌ها، اخبار مهم شهر، نام قدیمی کوچه و خیابان‌های شهر، داستان‌های قدیمی درباره‌ی شهر و اتفاقاتی که توش افتاده، استوری کردن عکس‌های زیبا و مناظر، معرفی آدم‌های بزرگ و سرشناس و چندین مورد دیگه که شما قطعا با توجه به اینکه شهر رو می‌شناسین و پتانسیلش رو درک می‌کنین بهتر می‌تونین بهشون فکر کنین.
   امیدواریم تونسته باشیم کمکتون کنیم.
   موفق باشین.

 28. سلام. من بلاگری را شروع کردم ولی رشته بلاگریمو بلاگر رزمی کار گرفتم و از چالش های تیک تاک هم استفاده میکنم ایا به نظرتون خوبه یا نه؟

  1. سلام 🙂
   موضوعی که انتخاب کردین موضوع خاصیه. این می‌تونه یه مزیت بزرگ باشه براتون. اما خوب یا بد بودن کار شما فقط به موضوعتون بستگی نداره. این که چه محتوایی تولید می‌کنین و از چه راهکارهایی برای جذب مخاطب استفاده می‌کنین بسیار مهم‌تره. پس به نظر بهتره جواب سوالتون رو از مخاطبانتون بخواین. ببینین محتواهاتون رو دوست دارن؟ بیشتر توی چه رده‌ی سنی‌ای هستن؟ چه نوع محتوایی براشون جذاب‌تره؟ از چالش‌های تیک‌تاک بیشتر خوششون میاد یا از بقیه‌ی پست‌هاتون؟ می‌تونین این سوال‌ها رو مستقیم ازشون بپرسین یا از آمار پست‌هاتون به جواب برسین.
   امیدواریم تونسته باشیم کمکتون کنیم.
   موفق باشین.

  1. سلام 🙂
   نه دوست عزیز. تفاوتی نمی‌کنه که گوشی شما از چه برندیه. مهم محتواییه که شما توی پیجتون قرار می‌دین.
   امیدواریم موفق باشین.

 29. سلام و خسته نباشید . مطالبتون واقعا مفید بود .من درشهرستان زندگی میکنم و میخواستم یک بلاگر بشم . تو اینستاگرام هم که میچرخیدم خلا محصولات بومی و صنایع دستی حس میشد . میخواستم بدوم آیا به نظرتون محصولاتی مثل زرشک و زعفران که در شهرستان ما زیاده میشه باهاش کسب درآمد کرد .چون من درشهرستان زندگی میکنم میترسم زیاد این محصولات به چشم نیاد و فالور زیادی نداشته باشم.

  1. سلام :)‌
   پیج‌هایی هستن که دارن توی این زمنیه فعالیت می‌کنن ولی همون‌طور که فرمودین تعدادشون شاید خیلی زیاد نباشه. همون پیج‌ها رو بررسی کنین و ببینین چه فعالیت‌هایی دارن.
   برای اینکه از طریق اینستاگرام فروش داشته باشین باید حسابی فعالیت کنین.
   مراحل کارتون رو مشخص کنین، چه کسی قراره برای پیجتون محتوا تولید کنه، چه کسی قراره پاسخگوی دایرکت‌ها باشه، چه روش‌هایی برای فروش محصول وجود داره، جه کسانی ممکنه از شما خرید کنن؟ (مثلا خانم‌های خانه‌دار، آشپزها، توریست‌ها و …) چطور می‌تونین اعتماد مخاطبی که تازه وارد پیج شما شده رو جلب کنین؟
   فعالیت مداوم بسیار برای اعتمادسازی مهمه. حضور در پلتفرم‌های مختلف و داشتن راه تماس با مخاطب.
   کم کم می‌تونین فالوور جمع کنین و بعد از مدتی هم می‌تونین با استفاده از تبلیغات بیشتر خودتون رو مطرح کنین.
   می‌تونین پیج jaryan.social رو هم فالو کنین تا اطلاعات بیشتری به دست بیارین.
   امیدواریم موفق باشین 🙂

  1. سلام
   بلاگری خیلی قبل‌تر از پول به دانش و توانایی احتیاج داره. امیدوار باشین.
   با آرزوی موفقیت 🙂

 30. سلام وقت بخیر تشکر از مطالب آموزنده ای که در اختیار عموم می‌گذارید من یک پیج لوازم خانگی دارم برای بیشتر کردن تعداد فالورها چه کاری باید انجام بدم همین الان هم 1550 فالور دارم….

 31. سلام
  من مدرس و مترجم زبان انگلیسی هستم و تازه پیج اموزش انگلیسی زدم و فالوئرهام خیلی کم هستن چون مرتب پست نمیذارم اما درتلاش افزایش شون هستم. چجوری از این پیج اموزشی میتونم کسب درامد کنم؟
  ممنون میشم اگه کمکم کنید

  1. سلام
   کسب درآمد از پیج اینستاگرام می‌تونه با روش‌های مختلفی انجام شه. شما می‌تونین اول با آموزش‌های رایگانی که توی پیجتون می‌ذارین توجه مخاطب رو به خودتون جذب کنید و بعدش دوره‌هایی رو آماده کنین و اون‌ها رو بفروشین.
   روش دیگه‌ای که برای کسب‌ درآمد از پیج اینستاگرام میشه بهش اشاره کرد، تبلیغاتی هست که می‌تونین انجام بدین توی پیجتون. ولی این روش مستلزم داشتن فالوور بالاست.
   موفق باشین 🙂

  1. سلام :)‌
   روش‌های مختلفی برای افزایش فالوور هست. برای اینکه در این زمینه اطلاعاتتون بیشتر شه حتما به بلاگ جریان سر بزنین و مطالبش رو مطالعه کنین. همجنین می‌تونین ویدیوها و پست‌هایی که توی اینستاگرامشون می‌ذارن رو دنبال کنین تا با روش‌های جدید و موثر آشنا شین.
   https://www.jaryan.net/blog/
   https://www.instagram.com/jaryan.social/

 32. سلام
  ممنون از توضیحاتتون
  من یک پیج فروشگاهی دارم که بیشتر از ۲۰۰۰ تا فالور گرفتم براش
  و قبلن عمده فروشی و خرده فروشی بوده
  اما به حالت بلاگر تغییرش دادم
  و میخوام بدونم چه کارهایی باید انجام بدم که بازخورد ویدئوهام و فالورام افزایش پیدا کنه
  ممنون

  1. سلام 🙂
   روزتون بخیر
   از ویدیو صحبت کردین. پیشنهاد می‌کنیم این لایو جریان رو با آقای ابی زندی که درباره‌ی ویدیوهای وایرال صحبت کردن از دست ندین:
   https://www.instagram.com/tv/CP6GxGjATRW/?utm_source=ig_web_copy_link
   برای جذب فالوور، همیشه یه مجموعه اقدامات لازمه. پیج جریان توی این حوره می‌تونه حسابی کمکتون کنه. می‌تونین برای شروع، این پست رو ببینین:‌
   https://www.instagram.com/p/CSZmOKxgcPB/?utm_source=ig_web_copy_link

   امیدواریم موفق باشین.

 33. سلام خیلی ممنون از مطلبتون خیلی مفید بود
  من رشتم کامپیوتر هست و خیلی علاقه به بلاگر شدن دارم میخوام این کار رو شروع کنم و قوی ادامه بدم
  تنها سوالم این هست که با چه برنامه ای ادیت بزنم ویدیو هام و اینکه برای ادیت زدنشون با لپ تاب هم میشه یا نه ممنون میشم چند برنامه بهم معرفی کنید

 34. سلام وقتتون بخیر من میخواستم که پیجی درسی راه اندازی کنم و ادبیات و اینجور چیز هارو آموزش بدم من ۱۶ سال سن دارم بنظرتون میتونم؟؟از کجا باید شروع کنم واقعا گیج شدم

  1. سلام. وقت شما هم بخیر
   اگر به ادبیات مسلطید و در حال یادگیری در این زمینه هستید انواع مختلفی از تولید محتوا در این زمینه می تونید داشته باشید مثلا حافظ خوانی و …، نکات دستوری در ادبیات که کمتر کسی بهش توجه داره، معرفی داستان های زیبای ادبی و … . وقتی شروع کنید کلی ایده خلاقانه تری هم به ذهنتون میرسه 🙂

 35. سلام حوزه کاری من لیفت و لمینت مژه و ابرو هست و فکر کردم که در ابن حوزه بلاگر شم اما همش پیش خودم میگم اگه همه رو درس بدم و تمام بشه بعدش درمورد چی محتوا تولید کنم البته کارهای دیگم موخوره گیری و اصلاح و قرینه سازی ابرو هم هست

  1. سلام.
   خیلی خوبه که در مورد پیج های مشابه فعالیتتون تحقیق کنید و ببینید که دیگران در این زمینه به چه شکل دست به تولید محتوا می زنند و شما هم ایده بگیرید.

 36. سلام
  عالی بود????????
  من میخام بلاگر بشم ب نظرتون اول چجوری شروع کنم؟ و باید پیج کاری یا تجاری بزنم؟ میخام درامد داشته باشم کنار درسم و هم ی سرگرمی داشته باشم. میشه راهنمایی کنید و قدم ب قدم کارهایی ک باید انجام بدم بهم بگین ????????????

  1. سلام دوست عزیز 🙂
   توی مقاله‌ای که لطف کردین و برامون زیرش دیدگاه نوشتین، درباره‌ی همین موضوعات صحبت کردیم و مراحل رو قدم به قدم نوشتیم و درباره‌ي پیج تحاری هم صحبت کردیم. اگر یک بار دیگه مقاله رو به دقت بخونین مطمئنم جواب سوال‌هاتون رو پیدا می‌کنین.

 37. سلام خدا قوت
  ببخشید من نفهمیدم چطور میشه کسب درامدکرد اینستا خودش به ما هزینه ای میده؟

  1. سلام، روزتون بخیر 🙂
   خیر، اینستا هزینه‌ای به شما نمی‌ده. اما با افزایش فالوورهای واقعی، شما می‌تونین توی پلتفرمی مثل «جریان» که از زیرمجموعه‌های یکتانته به عنوان یک بلاگر ثبت‌نام کنین، تبلیغات بگیرین و درآمد داشته باشین.

   1. سلام وقتتون بخیر
    ببخشید من رشتم هنر و عکاسیه میخوام بلاگر بشم و درامد قابل توجهی داشته باشم چه در اینستاگرام چه در یوتیوب میتونم بپرسم از کجا شذوع کنم و چجوری اگر امکانش هست کمکم کنید ممنونم

    1. سلام
     وقتتون بخیر
     برای شروع، باید اطلاعاتی را در این زمینه کسب کنید و بدانید چه اصولی را رعایت کنید. این مقاله از جریان می‌تونه به دردتون بخوره:

     بلاگر کیست؛ چگونه در اینستاگرام بلاگر شویم؟

     این مقاله رو هم از دست ندین! تو این مقاله، می‌تونید با روش‌های تبلیغات و تولید محتوا برای پیج عکاسی در اینستاگرام آشنا شوید:

     تبلیغ و تولید محتوا برای پیج عکاسی در اینستاگرام

  1. سلام 🙂
   راستش دابسمش ساختن یه کم قدیمی شده. مگر اینکه حلاقیت خاصی بخواین چاشنی کارتون کنین.
   درباره‌ی سوال دومتون هم باید بگیم که شما اول باید شروع کنین بعد فالوور بگیرین. اگر چیز جالبی توی پیجتون نداشته باشین کسی فالوتون نمی‌کنه یا احتمالا بعد از یه مدت آنفالوتون کنن.
   شما با محتوایی که تولید می‌کنین مخاطب رو به خودتون جذب می‌کنین.

 38. سلام مرسی بابت اطلاعات عالیتون:)
  راستش من علاقه زیادی ب استایل کردن و همچنین میکاپ دارم ولی دوست دارم یه پیج راجب استایل بزنم که خودم استایلای مختلفی رو ک میپوشم رو عکس بگیرم و بزارم و حالا کنارش چیزای دیگه هم مخلوط میشن قطعا:) ولی یکم اعتماد ب نفسم پایینه پیج شخصی خودم رو اگه الان باز کنم میتونم حدود دو هزار فالور داشته باشم، به نظرتون پیج خودم رو باز کنپ یا یه پیج از صفر بزنم؟ و این ایده بلاگر استایل شدن به نظرتون خوبه و جواب میده؟:)

  1. سلام پرینار عزیز
   برای اینکه پیجت رشد کنه حتما باید بیزینسی و باز باشه و در این شکی نیست.
   می تونی یه پیج جدید بزنی و در اون شروع به فعالیت کنی. از پیج های مشابه ایده بگیر و ببین که به چه شکل می تونی بهترین تولید محتوا رو داشته باشی و حتما خلاقیت رو در راس کارت قرار بده که از تکراری بودن خارج بشه و برای مخاطبان جذاب باشه.

 39. سلام ممنون از توضیحاتتون
  من دوست دارم درآمد داشته باشم و دوست دارم یه پیجی بزنم که توش تبلیغات کن یه پیج انگیزشی اینطوری
  به نظرتون میخوام از صفر صفر شروع کنم باید چیکار کنم ؟؟

  1. سلام . بسیار سپاسگزاریم 🙂
   بهتره اول در این زمینه تحقیق کنید و ببینید که برای تولید محتوا باید چه محتوایی رو آماده کنید و چه اطلاعاتی داشته باشید. در مرحله بعد لازمه راجع به اینستاگرام و الگوریتم و عملکردش بدونین. حالا می تونین پیجتونو راه اندازی کنید و شروع به فعالیت کنین.

 40. سلام مرسی بابت توضیحات تون،من میخوام پیج انگیزشی بزنم ولی نمیدونم از چه منابعی برای پست گذاشتن استفاده کنم یعنی از چه منبعی این مطالب رو بزارم؟

  1. سلام دوست عزیز.
   با وجود اینترنت و کمی سرچ به کلی منبع دسترسی پیدا می کنین . کتاب ها هم منابع خوب و مفیدی هستن

 41. “سلام؛ خیلی ممنون از مطالب مفید و کاربردی تون.
  من هنوز کار بری رو شروع نکردم. می خوام عکس خونه ی مامان جونم رو بذارم. اون خیلی خونه ی قشنگ و دیدنی داره و خیلی با سلیقه است.
  میشه بهم بگید اینکار، موفقیت آمیز خواهد بود؟
  و اینکه چی کار کنم که پیج موفق تری داشته باشم؟
  ممنون میشم اگه کمکم کنین. خدا قوت و خسته نباشید.”

  1. سلام ثنای عزیز
   اینکه اینکار موفقیت آمیز باشه یا نه، بستگی به روایتگری و محتوایی داره که تو تهیه می کنی. موضوعت جالبه و میتونه خوب از آب در بیاد. البته چاشنی خلاقیت یادت نره که بهش اضافه کنی 🙂

 42. سلام خیلی مچکرم که راهنمایی کردید. من خانم خانه دارم و ۲ فرزند دارم دوست دارم بلاگر بشوم و کسب درآمد بکنم چگونه باید شروع کنم

  1. سلام.
   خب اول حوزه فعالیتتون رو مشخص کنید و ببینید به چه زمینه ای علاقه دارید و بعد با تحقیق و جمع آوری اطلاعات پیرامون بلاگر شدن می تونید فعالیتتونو شروع کنید.
   این مقاله هم از بلاگ جریان به دردتون میخوره 🙂
   https://www.jaryan.net/blog/673/%d8%a8%d9%84%d8%a7%da%af%d8%b1-%da%a9%db%8c%d8%b3%d8%aa/

 43. سلام برای بلاگر شدن میشه بلاگر بازی شد و معمولا چقدر زمان میبره تا به درامد برسی ؟

  1. سلام 🙂
   بله چرا نشه؟ اما زمان رسیدن به درآمد به خودتون و محتوایی که تولید می‌کنین بستگی داره. هرچقدر افراد بیشتری با شما ارتباط برقرار کنن و فالوتون کنن، شما می‌تونین خودتون رو به عنوان یک پیج تخصصی خوزه‌ی بازی مطرح کنین و ازش کسب درآمد کنین.

 44. سلام خسته نباشید بابت مطالبی که ارائه دادید.من میخوام بلاگر بشم ایده خاصی به ذهنم نمیرسه ولی دلم میخواد درامد داشته باشم ازش.تو کار ادیت مهارت دارم و عکاسی هم کمی بلدم. میشه راهنمایی کنید که چطوری فعالیت داشته باشم؟!

  1. سلام. مهسای عزیز ایده ها از علایق و مهارت های ما ناشی میشن. ببینید توی چه حوزه ای خیلی خوب و علاقه مندید و اصلا هدفتون از بلاگری چیه؟!
   این دو تا سوال مسیرتونو کوتاه تر میکنه.

 45. سلام من میخوام در زمینه خیاطی و طراحی یک بلاگربشم ایا میتونم چجوریه من یکم ترس دارم برایاینکار و دوست دارم توی پیجم تل و کش مو گیره هم درست کنم فروش بره و هم اموزش بدم

  1. سلام
   اگر در این زمینه مهارت کافی دارین دیگخ ترس چرا 🙂
   با آموزش کلی میتونین محتوای خوب تهیه کنین و به اشتراک بذارین. قطعا جالب خواهد بود.

 46. سلام ببخشید من میخواهم تو حوضه معرفی رستوران کار کنم ولی هنوز هیچ فالووری ندارم باید چیکار کنم

  1. سلام
   افزایش فالوور به مرور زمان و با فعالیت شما در پیجتون ایجاد می شه. تولید محتوای منظم و هدفمند در این زمینه باید داشته باشید تا مخاطبان خودتونو جذب کنین.

 47. سلام خسته نباشید خواستم بپرسم مثلا من ایدیمو میدم به یه بلاگر ک تبلیغ کنه پیج کاریمو و اون تبلیغ نکرده 500تا فالورر اومد برام میخواستم بپرسم ک اینا چجوری فالورر میزنن؟

 48. سلام من فوتسالیستم میتونم که با به اشتراک گذاشتن روزمرگی هام و تمریناتی که انجام میدم بلاگر بشم ???

  1. سلام 🙂
   شما با به اشتراک‌گذاری هر موضوعی که درش مهارت دارین و فکر می‌کنین برای مخاطبانتون جذابه، می‌تونین وارد مسیر بلاگری بشین.

 49. سلام من در زمینه تخصص دخترم که نینجوتسو کار و ژیمناست هستش میخوام بلاگر بشم فقط نمیدونم چطور فالوور جمع کنم لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام.
   قاعدتاً باید فعالیتتونو شروع کنین و با تولید محتوای با کیفیت به جذب فالوور برسید.

 50. سلام ببخشید من الان چنماهیه برا دوقلوهام پیج زدم ولی نمیدونم چیکار کنم خیلی با این فضا اشنا نیستمو نابلدم ممنون میشم راهنمایی کنید برا جذب مخاطب واقعی چکارایی باید بکنم؟؟

  1. سلام. شما باید برای شروع بدونید که اینستاگرام چه الگوریتم وعملکردی داره و چطور میشه در اون به افزایش فالوور و در امد رسید. مقالات زیادی در این رابطه وجود داره که می تونید مطالعه کنید و در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید.
   این مقاله از جریا برای افزایش فالوور یکی از اون مقاله هاست:
   https://www.jaryan.net/blog/319/%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d9%81%d8%a7%d9%84%d9%88%d9%88%d8%b1-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%b3%d8%aa%d8%a7%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f/

 51. سلام اول از همه ممنون بابت اینکه انقدر با حوصله جواب همه رو دادید
  کار من طراحی سیاه قلمه خیلی دوستدارم بلاگر شم خب اینکه نهایت بتونم هفته ای یکبار طراحی بزارم توی پیج بخاطر زمان زیادی که هر طراحی میبره و بعد از اون نمیدونم توی استوری دقیقن راجب چه مسائلی با مخاطبام حرف بزنم ک هم واسشون جذاب باشه هم یه ارتباط نزدیکی رو بوجود بیاره (با توجه به اینکه امکان گذاشتن عکس خودم یا صحبت کردن توی استوری با چهره خودم رو ندارم) ، حس میکنم مطلب گذاشتن در مورد طراحای بزرگ یا مثل اون اونقدرا جالب نباشه ….میشه لطفا راهنمایی کنید چطوری مخاطب جذب کنم و بنظرتون طراحی افراد معروف مثل بازیگرا یا خواننده ها چقد میتونه اثر گذار باشه؟

  1. سلام دوست عزیز. باعث افتخار ماست که بتونیم به خوانندگان بلاگ یکتانت در مسیر اهدافشون کمک کنیم.
   یکی از راه هایی که می تونین توی حرفه‌تون برای فعالیت در اینستاگرام ایده بگیرید اینه که پیج‌هایی که در این زمینه فعالیت دارند رو بررسی کنین و با خلاقیت خودتون ایده ها رو ترکیب کنید و دست به تولید محتوای با کیفیت و دست اول بزنید. حتما از مراحل طراحی کارتون استوری تهیه کنید و به نمایش بذارید و طرح نهایی رو پست کنید. اطلاعات مفید و کاربردی در این زمینه به مخاطبان خود ارائه بدین و با اینکار اعتمادسازی کنید و می تونین جذب فالوور وفادار داشته باشید.
   در ضمن پیشنهاد می کنم برای افزایش فالوور این مقاله رو هم مطالعه کنید.
   https://www.jaryan.net/blog/319/%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d9%81%d8%a7%d9%84%d9%88%d9%88%d8%b1-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%b3%d8%aa%d8%a7%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f/

 52. سلام من از طریق دوستم به یک عطر فروشی معروفی شدم و خواسته اونا این بود که بلاگر شون بشم و چون این اولین کارم هست چجوری میتونم کار خودم رو شروع کنم رو توضیح بدین ممنون میشم

 53. سلام ، من تازه شروع کردم و موضوع مدنظرمم ، مدل شدنه بنظرشما درامد خوبی از این موضوع میشه کسب کرد!؟

  1. سلام.
   ستاره عزیز کسب درآمد از مادلینگ به عوامل مختلفی بستگی داره که باید تمام اون ها رو مد نظر داشت تا بشه به درآمد قابل توجهی رسید. قطعا تا زمانی که به خوبی شناخته شوید باید صبور باشید و به این حرفه علاقه مند باشید تا به مرور زمان به موفقیت های بیشتری برسید.

 54. سلام .. ممنون بابت اطلاعات مفیدتون:>>
  ببییند من ۱۲ سالمه و مادر پدرم با بلاگر شدن مشکلی ندارن.. فقط اینکه من میخوام در زمینه‌ی ولاگ گزاشتن فعالیت کنم..باید چجوری شروع کنم؟! ممنون میشم راهنمایی کنید:>>>♡♡

 55. سلام من میخوام بلاگر باشم و حوزه فعالیتم درباره محصولات کمپانی فوراور هست مکمل سلامتی و مراقبت پوستی
  چطور میتونم در این زمینه بلاگری کنم؟

 56. سلام من میخوام بلاگر شم و قصدمحاجرت هم دارم
  چجوری بدون دیده شدن چهرم پست بزارم و فالورو جمع کنم؟
  چون میخوام زمانی ک محاجرت کردم چهرمو نشون بدمو عاشق این کارم:)

  1. سام دوست عزیز.
   این که چجوری این کار رو انجام بدین برمیگرده به ژست هایی که شما برای عکاسی انتخاب می کنین و با کمی سرچ می تونین کلی از این ژست ها ببینید و ایده بگیرید.

 57. سلام من میخواستم بلاگر بسم و نمیدونم از کجا باید شروع کنم و من هنوز استعدادم رو پیدا نکردم و نمیدونم باید چکار کنم من عاشق بلاگری

 58. مطالبتون عالی بود????????
  من پیج شخصیم چندساله دارمش و ۲ کا فالوور واقعی داره،الان میخوام بلاگر تو زمینه هنر های مختلفی که خودم بلدم (عکاسی،سفالگری،خیاطی،نقاشی،هنر ناخن و مژه و…)
  و تو زمینه ی روانشناسی (تجربه و اطلاعات دارم) ،پیجم رو پیش ببرم…
  بنظرتون چجوری و از کجا شروع کنم؟تلفیق هنرهایی که بلدم با روانشناسی در زمینه مسایل روزمره که همه مردم نیاز به درمان دارن باعث پیشرفت پیجم میشه؟

  1. دوست عزیز برای بلاگری لازمه که در زمینه ی خاصی تولید محتوای به روز و تخصصی داشته باشین. مواردی که شما نام بردین خیلی با هم مرتبط نیستند. بهتره ببینید از بین همه آن ها در کدامیک مهارت و علاقه بیشتری دارید و می تونید در اون زمینه دست به تولید محتوای با کیفیت و طولانی مدت بزنید. اینطوری درصد موفقیت شما بالاتر میره.

 59. باسلام.
  چند تا سوال داشتم ازتون ممنون میشم جواب بدین.
  اولا اکانتی که ما میخوایم توش مطلب بذاریم نحوه ی ساختنش مثل همین اکانت معمولی خودمونه یا مثلا نوع تجاری چیزی داره.
  دو اینکه رله درآمد تو این کار از طریق گرفتن تبلیغات تو پیج هستش؟ و چه میزان درآمد داره معمولا.
  ممنونم

  1. سلام 🙂
   دوست عزیز چه شما پیج بیزینسی داشته باشید چه پرایوت، اکانت شما به یک روش ساخته میشه و این طور نیست که برای هر کدوم از اینا متفاوت باشه.

 60. سلام خسته نباشید
  من ۱۴ سالمه و خیلی دوست دارم بلاگر بشم و با چهره‌ی خودم کارم رو شروع کنم سوال من اینه که من نمیتونم اینستاگرام داشته باشم و نمیدونم از چه برنامه هایی استفاده کنم مثلا کار با یوتیوب چطوره؟از کجا شروعش کنم یا بقیه ی برنامه ها میشه بهم چندتا برنامه بهم معرفی کنین❤

  1. سلام آیناز جان.
   شما می تونین از طریق برنامه تیک تاک هم دست به بلاگری بزنید به شرطی که مهارت خوبی در ساخت ویدیوهای خلاقانه داشته باشید.

 61. سلام.من دوس دارم بلاگر باشم.خیلی فکرها هم تو سرم میچرخه.الان از شما ی راهنمایی میخواسم.اینکه تو اون زمینه افراد زیادی مشغول باشن شانس موفقیت رو میاره پایین؟

  1. سلام. دوست عزیز خلاقیت توی هر زمینه ای وجه تمایزیه که شما رو از بقیه جدا میکنه و با پشتکار و تلاش به اون درجه از خلاقیت حتما میرسید. خیلی خوبه که دست به عمل ببرید و ببینید که توی عمل چقدر میتونین موفق باشین.

 62. سلام من میخوام تازه پیج بزنم و بلاگر بشم اما نمیدونم چکار کنم میشه راهنماییم کنید

 63. سلام
  من ۱۳ سالمه و به عکاسی علاقه ی زیادی دارم و عکس های مورد پسندی میگیرم
  در زمینه ی ادیت هم نسبتا خوب هستم و چند سوال داشتم

  ۱_ ایا سن کمی دارم؟

  ۲ _ چطور دیده بشم؟

  ۳_ میتونم در رابطه‌ با این کار کسب در امد کنم ؟

  1. سلام 🙂
   چه شاخه‌ی جذابی!
   فعالیت شما در فضای مجازی ربطی به سن و سال نداره و با صلاح‌دید خانواده‌تون می‌تونین توی این فضا فعالیت کنین.
   برای دیده شدن فرمول مشخصی وجود نداره. اما اگر طبق الگوریتم‌های اینستاگرام پیش برین تا حد خوبی به دیده شدنتون کمک می‌کنه. می‌تونین توی پست زیر از بلاگ جریان در این باره بخونین:
   https://www.jaryan.net/blog/2849/%d8%a7%d9%84%da%af%d9%88%d8%b1%db%8c%d8%aa%d9%85-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%b3%d8%aa%d8%a7%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85/
   همجنین می‌تونین پیج رقیباتون رو تحلیل کنین و از راهکارهاشون برای پیج خودتون استفاده کنین. در این باره هم این پست از بلاگ جریان کمکتون می‌کنه:
   https://www.jaryan.net/blog/2433/%d8%aa%d8%ad%d9%84%db%8c%d9%84-%d8%b1%d9%82%d8%a8%d8%a7-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%b3%d8%aa%d8%a7%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85/
   در کل هم برای بلاگر شدن، پیج اینستاگرام جریان که از زیرمحموعه‌های یکتانته می‌تونه بهتون کمک کنه. پیشنهاد ما اینه که از پست زیر برای شروع دیدن کنین:
   https://www.instagram.com/p/CRMcQlwt9Uy/

 64. با سلام، من کافی نت دارم و خدمات کامپیوتری
  یه پیج دارم که از همون روز اول جهت کارم زدم و به فکرم افتاده که ارتقا بدم و با گسترش اخبار روز از جمله ثبت نام ها، اطلاعیه ها، سریالها و فیلم های بروز بتونم پیج رو ارتفا بدم و به مرور زمان تبلیغات کنم و کسب درآمد، آیا راهی میشناسید؟ ممنون میسم

 65. سلام من دوست دارم بلاگر بشم ولی خودم 13 سالمه برای همین یجورایی پیج تینیجری میخوام و والدینم روی کارهام نظارت دارن (مشکلی ندارم)اما هیچ وقت به نتیجه ای نمیرسم که خودم هم دوست داشته باشم
  از چند تا فالور باید تبلیغ کرد؟
  از چند تا فالور باید استوری هارو بگذاریم؟
  چجوری میتونم پیج چند موضوغی داشته باشم؟
  خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام.
   ببنید دوست عزیز سعی کنید موضوعاتی رو که انتخاب می کنید خیلی دور از هم نباشند و با هم وجه مشترکی داشته باشند. اینطوری پیج یکپارچه تری دارید.
   شما از همون اول با هر تعداد فالوور میتونین استوری بذارید و این خودش باعث تعامل بهتر با مخاطب و جذب فالوور میشه.
   یادتون باشه کلید موفقیت در اینستاگرام تعداد فالوور نیست، بلکه داشتن یک انگیجمنت با کیفیت است. تعداد فالورهای شما بستگی به هدفی دارد که در نظر گرفته اید و باید شروع کنید تا بتوانید نرخ تعاملتان را بسنجید و بعد شروع به تبلیغات کنید.

 66. سلام خوبین ممنون که باحوصله جواب میدید.. من نقاشی روی سفال میکنم وهنوز چون سفارشی نگرفتم نمیتونم خیلی بکشم وتوی پیج بزارم. نظرتون چیه من دراین زمینه چکار کنم. واینکه مدرک تحصیلی بالایی ندارم ایا میتونم به بلاگری فکر کنم.. و طرح هایی که میکشم بیشتر از گوگل میگیرم وروی سفال پیاده میکنم به نظرتون تو پیجم بخوام همین روش رو ادامه بدم به مشکل نمیخورم؟

  1. سلام و خدا قوت 🙂
   بلاگر شدن خیلی به مدرک تحصیلیتون ربطی نداره، شما هنرمندین و همین الان هم میشه گفت چند قدم از خیلی از آدم‌ها جلوترین.
   درباره‌ی طرح‌ها می‌تونین از وب‌سایت‌هایی که طرح‌های استوک ارائه میدن استفاده کنین که مشکلی از لحاظ کپی شدن کارها نباشه. از وب‌سایت pinterest.com می‌تونین ایده‌های جذابی برای نقاشی پیدا کنین.
   اگر درباره‌‌ی بلاگر شدن سوال دارین می‌تونین پیج جریان رو توی اینستاگرام فالو کنین. پیشنهاد ما بهتون اینه که با دیدن پست زیر شروع کنین:
   https://www.instagram.com/p/CRMcQlwt9Uy/

 67. سلام من 14 سالمه و میخوام تو اینستا ی پیج بزنم و دابسمش بسازم ولی نمیدونم باید چجوری شروع کنم
  و از کجا شروع کنم
  درواقع پیج اکثر کسایی که دابسمش میسازن و فالوورهای زیادی دارن رو دنبال کردم و دیدم که از طریق تبلیغات درامد هم دارن و منم به این کار علاقه زیادی دارم(دابسمش ساختن) و دوست دارم از الان شروع به کار کنم تا چند سال دیگه بتونم درامد کسب کنم
  ولی نمیدونم چجوری باید شروع کنم

  1. سلام.
   درسته که شروع همیشه سخت ترین کاره ولی باید شروع کرد 🙂
   شما باید فالوورهاتو افزایش بدی تا به یه حدی برسه که بعد بتونی تبلیغ کنی. اگر فکر میکنی توی این زمینه (دابسمش ساختن) استعداد داری، سعی کن ویدیوهاتو به اشتراک بذاری تا بازخورد بگیری و هر بار بهترش کنی. این روند باعث رشد پیجت میشه 🙂

 68. سلام من ۱۴ سالمه و شغل ندارم که بخواهم در رابطه با شغل ام بلاگر بشم میشه بهم بگید که الان تو این سن می تونم یه بلاگر خوب بشم یا نه و اینکه اگه میشه بهم پیشنهاد کنید که تو چه زمینه ای بهتر بلاگر بشم؟

 69. سلام وخسته نباشید
  مرسی ازراهنمایی های جذابتون
  من الان حدود ۷۰۰فالور دارم البته پیجم پرایوته خودم مترجم انگلیسی ام و به نویسندگی وشعرگفتن علاقه مندم مادر دوقلوهای ۶ساله ام هستم عاشق آشپزی و مخصوصا دسر وکیک واین جور چیزاهم هستم خیلی دوست دارم
  بلاگر بشم ولی دقیقا نمیدونم ازچه جایی باسد شروع کنم وچه مطالب ومحتوی ای بیشتر میتونه فیدبک مثبت بگیره؟؟خوشحال میم راهنمایم کنید

  1. سلام 🙂
   روزتون بخیر
   خیلی هم عالی. برای ادامه‌ی کار می‌تونین پیج اینستاگرام جریان رو دنبال کنین و از پست‌ها و لایو‌هایی که می‌ذارن ایده بگیرین. پیشنهاد ما اینه که از پست زیر شروع کنین:
   https://www.instagram.com/p/CRMcQlwt9Uy/

 70. سلام خوبید . خیلی مفید بود ممنون . فقط نمیفهمم چطوزی پدل در میارن . خب مثلا پست رو گذاشتیم حالا تعداد فالورامونم زیاد بود چطوری پول در بیاریم فقط از طریق تبلیغ؟

  1. سلام 🙂
   خوشحالیم که براتون مفید بوده.
   بله از طریق تبلیغ کردن می‌تونین درآمد کسب کنین.

 71. سلام ممنون از مطالب خوبتون♥️
  منو دوستم می‌خواییم ک بلاگر بشیم و نظرمون هم بر اینه ک محتواهای متفاوت درست کنیم تا تکراری نشه بنظرتون خوبه و اینکه میتونیم انجام بدیم تا بتونیم ی بلاگر خوب و شناخته بشم ؟

  1. سلام سوگند عزیز.
   چرا که نه ؟! با برنامه ریزی و هدف گذاری و مشخص کردن محتوایی که می خواین ارائه بدین به اضافه‌ی استمرار در این کار حتما موفق میشید.

 72. سلام،لطفا راهنماییم کنین.
  من ب گفته دوستان چهره و استایل خیلی جذابی دارم و بیان خوب،بهم‌پیشنهادمیدن بلاگر شم،خودم هم علاقه دارم و حس میکنم ازپسش برمیام،فقط نمیدونم چجوری باید شروع کنم؟
  عکسهای حرفه ای بگیرم و درپیجم قرار بدم و کم کم ک فالورم رف بالا،تو بیوم اطلاع بدم ک تبلیغات میپذیرم یا اول فالوربخرم????????????????????
  کمک لطفا

 73. سلام خسته نباشید
  من میخوام یه پیج درباره موهای سالم بزنم و یه بلاگر باشم میشه کمکم کنین که چجوری شروع کنم تا بازدیدها بیشتر باشه؟؟
  از کجا شروع کنم؟؟

  1. سلام تینای عزیز
   شما برای شروع باید اعتمادسازی کنین. برای این کار باید دست به تولید محتوای مفید و کاربردی در این زمینه بزنید. مثلا ببینید دغدغه افراد راجع به داشتن موهای سالم چیه و به سوالات و دغدغه هاشون در قالب پست و استوری پاسخ بدین.

 74. سلام
  من رشته تحصیلیم ادبیات انگلیسی بوده و میخوام اوار ادبی رو با نقد و نکات جالبشون بذارم و حالا ایده های دیگه ای که توی سرم دارم … اینا میتونن کار یک بلاگر باشن؟ باید پیچ پرایوت باز کنم یا شخصی؟
  اشاره نکردید که درامد یک بلاگر چجوریه؟

  1. سلام :)‌
   بله چرا که نه؟ اگر با ایده‌های خلاقانه همراه باشه می‌تونه خیلی هم جذاب باشه.
   معمولا برای شناخته شدن، پیج رو باز می‌ذارن.
   و اینکه درآمد بلاگرها از تبلیغاتی هست که به واسطه‌ی داشتن فالوور بالا انجام می‌دن، وگرنه خود بلاگری به تنهایی درآمدی نداره.

 75. سلام ببخشید من میخواستم یه پیج درباره آموزش زبان انگلیسی و ترکی استانبولی بزنم چجوری میتونم درآمد زایی کنم ازش ؟

  1. سلام پری عزیز.
   شما می تونین محتوای آموزشی در این زمینه تهیه کنین تا اعتماد اولیه رو ایجاد کنین.
   بعد دوره های آموزشی برگزار کنید و در پیجتون اطلاع رسانی کنید تا افراد علاقه مند ثبت نام کنن. اگر به تعداد فالوور خوبی برسید که می تونید از طریق تبلیغات هم کسب درآمد داشته باشید.

 76. سلام ممنون بابت توضیحاتتون من میخواستم یه پیج درباره آشپزی مثل دسر و غذا اینا درست کنم عکسشو بزارم و بعضی موقع ها هن دستورش بزارم و از بعضی از روزمرگی هاپ عکس بزارم به نظرتون چجوری درآمد زایی کنم ؟

  1. سلام.
   برای درآمد زایی در اینستاگرام یکی از راه ها از طریق تبلیغاته که شما باید با تولید محتوای با کیفیت به تعداد فالور قابل توجهی برسید و بعد در پیجتون تبلیغ انجام بدین و از این راه درآمد کسب کنید.

 77. سلام میخواستم یه پیج درباره آموزش زبان انگلیسی و ترکی استانبولی بزنم چجوری از این راه درآمد زایی کنم ؟

 78. سلام وقتتون بخیر من توی کیش زندگی میکنم میخوام بلاگر بشم نمیدونم از کجا شروع کنم؟ به نظرتون کیش شناسی بزنم خوبه؟ شغلم حسابداری میشه ی راهنمایی کنید

  1. سلام.
   ببینید بلاگر به افرادی گفته می‌شه که با استفاده از قدرت شبکه‌های اجتماعی، خود را در یک موضوع خاص به‌عنوان متخصص معرفی می‌کنند. این افراد با تولید محتوای تصویری، متنی، صوتی و… توجه و اعتماد مخاطبان خود را جلب می‌کنند.
   موضوع کیش شناسی می تونه جالب و منحصر بهفرد باشه به شرطی که بتونین براش تولید محتوای حرفه ای داشته باشید.

 79. سلام. ممنون از مطالب عاليتون
  من خانه دار هستم و ميخواستم از طريق بلاگر شدن كسب درامد كنم، به جهت اينكه دختر ٨ ماهه اي دارم و چون به خاطر كرونا نميتونم از خونه بيرون برم اكثر لباساي دخترمو اينترنتي سفارش ميدم واسه همين خواستم تو پيجم هر لباسي كه تن دخترم ميكنم و بزارم و واسه اون پيج تگ كنم. ولي بلاخره لباسا تموم ميشه بعد ميمونم چيكار كنم!!! ميشه راهنماييم كنين كه چيكار كنم كه بتونم جذابيت بوجود بيارم واسه فالورام؟ و اينكه بتونم فالوور جمع كنم. اخه پستام وارد اكسپلور هم ميشه ولي كسي لايك يا فالو نميكنه.

  1. سلام.
   دوست عزیز تولید محتوای با کیفیت که برای مخاطب هم جذاب باشه کار راحتی نیست و گاهی بسیار زمان بره. باید وقت و فرصت کافی داشته باشید تا بتونید ایده های خلاقانه رو به محتوا تبدیل کنین. بلاگر شدن یعنی افرادی که با استفاده از قدرت شبکه‌های اجتماعی، خود را در یک موضوع خاص به‌عنوان متخصص معرفی کرده و با تولید محتوای تصویری، متنی، صوتی و… توجه و اعتماد مخاطبان خود را جلب می‌کنن. اگر موضوع پیجتون مشخص باشه می تونین پیرامون اون مبحث محتوای متنوعی داشته باشید و به جذابیت پیجتون و فالوورهاتون اضافه کنین.

 80. سلام. واقعا کامل‌ترین مقاله‌ای بود که راجع به بلاگری خوندم ????
  من به مطالب علمی و نجوم و… علاقه‌مندم. واسه‌ی همین تصمیم دارم یه پیج اینستاگرام با این موضوعات راه‌اندازی کنم.
  میخواستم بدونم بجز تبلیغات، راه‌های دیگه‌ی درآمد چی هستن و اینجور پیج‌هایی که من میخوام راه‌اندازی کنم، اصلا درآمد دارن؟

  1. سلام.
   بهترین راه برای شروع این کار اینه که پیج های مشابه در این زمینه رو ببینید و ایده بگیرید و مطمئنا از راه های افزایش درآمدشون هم مطلع میشین.

 81. سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون
  من پیج کارهای هنری دارم مثل ساختن انواع جعبه و کارت پستال و اشیای نمدی و …
  نمیدونم چجوری مدام فعالیت کنم چی استوری بزارم میشه یه راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. سلام دوست عزیز. خوشحالیم که مطالب براتون مفید بوده.
   یکی از بهترین کارهایی که در ابتدای کار میتونین بکنین اینه که پیج هایی که فعالیت مشابه با شما دارند رو بررسی کنین و عوامل موفقیتشونو بسنجین و ببینین اون ها به چه شکل فعالیت می کنن. مثلا چه استوری هایی میذارن، هر چند وقت یکبار پست میذارن و … . همچنین می تونین در حین ساخت محصولاتتون ویدیو تهیه کنین و در قالب استوری به نمایش بذارین و محصول نهایی رو پست کنین. چیزی که مهمه اینه که دست به عمل ببرین تا ایده های خلاقانه به سراغتون بیاد 🙂

 82. سلام وقتتون بخیر ، مطالب خیلی مفید بود ممنون
  من میخوام در زمینه روانشناسی و انرژی مثبت و حال خوب و شاد بودن و … این چیزا فعالیت کنم به عنوان بلاگر
  فقط تقریبا هرروز یه پستی بذارم که عکس هم تقریبا باکیفیت باشه و از هشتگ های مناسب هم استفاده بشه کفایت میکنه؟

 83. سلام وقتتون بخیر.
  ممنون از مطالب بسیار مفیدتون و همچنین پاسخ هایی جامع و کاملی که به دوستان عزیزی که سوال هاشون رو مطرح میکنن میدین.
  عرضم به حضورتون بنده میخوام پیج اینستاگرامی خودم رو ارتقاء بدم و تولید محتوای رزمی انجام بدم و از این طریق کسب درآمد کنم. تصمیم دارم بعنوان یه بلاگر کارم رو شروع کنم و پیجم رو ارتقاء بدم. میخواستم لطف کنید توضیحاتی راجع به این موضوع و راهایی که بنده در پیش دارم توضیح بدید. چه کارهایی باید انجام بدم تا به مرور زمان اون نتیجه ی دلخواه رو داشته باشم و پیجم دیده بشه.
  ممنون از سایت بسیار خوبتون منتظر پاسخ شما هستم❤????

  1. سلام 🙂
   خواهش می‌کنیم 🙂 وظیفه‌ست.
   چه موضوع جالبی!
   توی صحبت‌هاتون نوشتین :«نتیجه‌ی دلخواه». خب این برای هر کسی ممکنه متفاوت باشه. هدف من ممکنه این باشه که یه محصول رو بفروشم، پس نتیحه‌ی دلخواهم فروش بیشتره. شاید نتیجه‌ی دلخواه شما متفاوت باشه. طبیعتا برای رسیدن به هر نتیجه‌ای، نیازمند روش‌ها و استراتژی‌های مختلفی هستیم.
   اما جالا که تصمیم گرفتین وارد این حوزه بشین و توش پیشرفت کنین، خوبه که این کار رو اصولی پیش ببرین. پیشنهاد ما به شما اینه که پیج‌ جریان رو در اینستاگرام دنبال کنین تا بتونین از مطالبشون استفاده کنین.
   برای مثال این پست‌ها رو درباره‌ی قدم‌های اولیه‌ی بلاگری مشاهده کنین:‌
   https://www.instagram.com/p/COVmXN2AOdN/?utm_source=ig_web_copy_link
   https://www.instagram.com/p/CRMcQlwt9Uy/?utm_source=ig_web_copy_link

 84. سلام چجوری میتونم یه بلاگر شوم، باید فالوورام زیاد باشه؟یا باس جایی ثبت نام کنم اگه راهنماییم کنین ممنون میشم

  1. سلام 🙂
   بلاگرها معمولا توی اینستاگرام فعالیت می‌کنن پس تنها جایی که لازمه ثبت‌نام کنین توی اینستاگرامه. کافیه یه اکانت بسازین و درباره‌ی موضوعی که توش تخصص دارین تولید محتوا کنین. همین!
   باقی شرایط و راه‌ و چاه‌ها رو هم توی مقاله بهش اشاره کردیم.
   موفق باشین.

 85. سلام عزیزم مطالب عالی بود راستش میخوام از روزمره گیهام و دو تا بچه هام پسر و دختر (۱۱ و 6) ساله که خیلی بانمک و زرنگ و دوست داشتنی هستن فیلم بزارم و تعداد فالوورام زیاد بشه در آینده نزدیک بتونم تبلیغ بگیرم و درآمد کسب کنم اما یک گوشی بیشتر ندارم دقیقا نمیدونم چمار باید کنم و قدم اولم چه جوری باشه

  1. سلام
   خوشحالیم که مطلب براتون مفید بوده :)‌
   خیلی‌ها توی اینستاگرام الان دارن با همین یک گوشی کسب‌ درآمد می‌کنن 🙂 دست کم نگیرین گوشیتونو!
   الان با اپلیکیشن‌‌هایی که موجوده، هر کسی به راحتی می‌تونه ویدیو‌ها و عکس‌های جذاب درست کنه و محتواهای باب میل مخاطبش تولید کنه.
   به این دوتا پست از پیج جریان سر بزنین حتما تا با ابزارهای ادیت عکس و فیلم آشنا شین:‌
   https://www.instagram.com/p/CTsEpgnrFgN/?utm_source=ig_web_copy_link
   https://www.instagram.com/p/CQ89KBCN2c2/?utm_source=ig_web_copy_link

 86. باسلام و وقت بخیرمادر و زنداییم تو کار شیرینی پزی و غذا هستن اما خب بصورت نه چندان حرفه ای سوال من اینه که آیا من میتونم با زدن ی پیج و تبلیغ کار این دونفر به عنوان بلاگر آشپزی فعالیت کنم و هم و هم مادر و زنداییم از این طریق درآمد بدست بیاریم؟

  1. سلام 🙂
   خب شما می‌تونین هر چیزی رو توی پیجتون تبلیغ کنین، اما اول لازمه پیجتون اعتباری داشته باشه که مردم به تبلیغاتتون بها بدن. می‌تونین با تولید محتوا در زمینه‌ی آشپزی و آموزش آشپزی شروع کنین و بعد از چذب یه تعداد فالوور، شروع کنین به فروش محصولاتی که اون دو عزیز تولید می‌کنن.

 87. سلام ممنون بابت مطالب مفیدتون
  من به تازگی طراحی فرش رو دارم یاد میگیرم میخوام بلاگر فرش بشم ولی ایده ای برای تولید محتوا ندارم اگه میشه راهنمایی کنین که از کجا باید شروع کنم ممنون

  1. سلام 🙂
   راستش من به شخصه درباره‌ی فرش ایده‌ای ندارم. اما این لایو از پیج جریان درباره‌ی ایده‌های محتواییه و احتمالا به دردتون بخوره.
   https://www.instagram.com/p/CNfnt_oAKBF/
   جریان در زمینه‌ی سوشال مدیا راهنمای خیلی خوبیه و می‌تونین از پیج‌ اینستاگرام و بلاگش برای اطلاعات بیشتر استفاده کنین.

  2. سلام من می‌خوام یه پیج درسی بزنم و اصلا بلد نیستم از کجا شروع کنم در ضمن نمی خواهم فامیل هامون از اول در جریان باشند و نمیتونم پیجمو تبلیغ کنم تا فارور به دست بیارم میشه راهنماییم کنید
   چون واقعا هم می‌خوام معروف بشم و هم کسب در آمد داشته باشم

   1. سلام
    شما می‌تونین توجه افراد زیادی را با تولید مستمر محتوای منحصر‌به‌فرد و جذاب جلب کنید. قبل از اینکه به سراغ تبلیغات برید، بهتره که حداقل ۳۰ پست منتشر کنین و تعداد فالوورهاتون کمتر از ۵۰۰ نفر نباشه. این مقاله از جریان هم ممکنه به دردتون بخوره:

    بلاگر کیست؛ چگونه در اینستاگرام بلاگر شویم؟

 88. سلام
  من چند وقتیه دوست دارم تولید محتوا کنم من خودم به گیم و موزیک و فیلم خیلی علاقه دارم برنامه منم اینه که اول از همه یه پیج اینستا گرام داشته باشم که بتونم کسب در آمد بکنم و ابزارهای مورد نیاز استریم کردن رو فراهم بکنم اما هیچ موضوعی به ذهنم نمیرسه که بتونم اینکار رو بکنم لطفا کمکم بکنید

  1. سلام 🙂
   علاقه مندی و ایجاد محتوای مستمر و با کیفیت برای یک پیج پویا و قابل رشد، لازمه !!!
   موضوعی رو انتخاب کنین درصد علاقه مندیتون از بقیه بیشتر باشه و بعد شروع به تولید محتوا کنید.

 89. من تازه پیج نقاشی زدم و مشاور هم گرفتم ولی چطوری هم هنرمو هم زندگیمو باشون به اشتراک بذارم هرچی باکس میذارم هرچی حرف میزنم هیچی نمیگن فقط استوری رو نگاه میکنن البته هنوز 40 نفر هستن دارم دایرکت میدم کامنت میدم ک فالور جم کنم ولی چطوری باهاشون ارتباط بگیرم خیلی تلاش می‌کنم ولی یه نفر هم تو باکس هیچی نمینویسه حتی خودمو معرفی کردم و گفتم شمام خودتون رو معرفی کنید ک بشناسیم همو ولی انگار نه انگار چیکار کنم????

  1. سلام.
   لیلای عزیز رشد پیج در اینستاگرام کمی زمان بر است و باید صبورباشید و هر بار خلاق تر. انواع مختلفی از محتوا را امتحان کنید و بازخوردها را مد نظر قرار دهید و ببینید که مخاطبان شما از چه جنس محتوایی بیشتر خوششان می آید. تولید محتوای منظم و مداروم شما رو به هدفتون نزدیک تر میکنه 🙂

 90. سلام خسته نباشید من میخوام یه بلاگر بشم..فقط برای شروع نمیدونم باید چه کاری کنم..به نظر شما اول از همه دابسمش رو محتوای خودم قرار بدم یا کار های دیگه؟میشه یه راهنمایی برای شروع بکنید

  1. سلام شبنم عزیز
   به نظر من اول از همه باید اطلاعات کافی توی این حوزه کسب کنی تا بتونی یه بلاگر موفق باشی. این مقاله از جریان می تونه یه دید کلی راجع به بلاگری بهت بده .
   https://www.jaryan.net/blog/673/%d8%a8%d9%84%d8%a7%da%af%d8%b1-%da%a9%db%8c%d8%b3%d8%aa/
   باید ببینی چه مهارت هایی داری که بتونی با تولید محتوای مداوم و گسترده در این مسیر پیش بری.

 91. سلام ممنون از مطالبتون . من ۲۰ سالمه و میخام بلاگر خانداری و کلا لایف استایل بشم تو این زمینه دوست و اشنا با فالوور بالا زیاد دارم ولی نمیدونم باید مطالب و محتوامو چجوری جمع بندی یا شروع کنم مثلا برای پست اول باید از چه چیزی از خونه ی خودم شروع کنم و چجوری محتوایه مربوط بسازم احساس میکنم خیلی سخته ولی واقعا علاقه دارم اگه میتونین راهنماییم کنین ممنون

  1. سلام
   روزتون بخیر 🙂
   قدم اول هر کاری همیشه یه مقدار سخته. اما اگه اطلاعاتتون رو در این زمینه بیشتر کنین، خیلی می‌تونه کمکتون کنه و خلاقیتتون رو توی این مسیر بیشتر می‌کنه.
   پیج جریان (که زیرمجموعه‌ی یکتانته) اطلاعات خیلی خوبی در زمینه‌ی بلاگری و اینستاگرام مارکتینگ در اختیار مخاطبانش قرار می‌ده.
   مثلا این پست‌ها درباره‌ی قدم‌های اولیه‌ی بلاگر شدنه:‌
   https://www.instagram.com/p/CRMcQlwt9Uy/?utm_source=ig_web_copy_link
   https://www.instagram.com/p/COVmXN2AOdN/?utm_source=ig_web_copy_link
   یا این لایوشون با آقای پارسا کاکویی درباره‌ی تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی می‌تونه خیلی کمک‌کننده باشه:‌
   https://www.instagram.com/tv/CNfnt_oAKBF/?utm_source=ig_web_copy_link

   امیدواریم موفق باشین 🙂

  1. سلام دوست عزیز.
   به طور قطع و۱۰۰% پیج باز بهتر از یک پیج بسته هست ,اگر شما قصد دارید کسب و کاری انجام بدید و افزایش فالوور هدفمند داشته باشید و در نهایت بتونید فروش داخل اینستاگرام داشته باشید باید پیجتون باز باشه.

 92. سلام مرسی از سایت فوق العادتون واقعا مفیدبود من و دوستم میخوایم بلاگر طنز بشیم اما نمیدونیم پیجمون مشترک باشه یا جدا از هم میشه راهنمایی کنید

  1. سلام 🙂
   ممنون از فبدبکتون.
   این بستگی به تصمیم خودتون داره و نوع محتوایی که می‌خواین تولید کنین. چیزی نیست که درست و غلط داشته باشه. بلاگرهای طنز زیادی هستن که پیج‌های جدا دارن اما با همدیگه کارهای مشترک انجام می‌دن. بلاگرهایی هم هستن که توی یک پیج با هم کار می‌کنن.

 93. سلام ممنون از توضیحاتتون.
  من کارشناسی روانشناسی دارم
  چطور میتونم فعالیت داشته باشم؟؟؟؟
  و اینکه فقط باید دنبال یه موضوع باشم؟؟ یا مثلا میتونم درباره دوتا گرایش (کودک و خانواده) مطلب بذارم ؟؟

  1. سلام
   روزتون بخیر باشه 🙂
   برای شروع فعالیت تمام چیزی که نیاز دارین یه پیج اینستاگرام یا یه کانال یوتیوب یا یه اکانت توی پلتفرم مرود نظرتونه.
   تولید محتوای مفید و در عین حال سرگرم‌کننده می‌تونه افراد بیشتری رو به پیج شما جذب کنه.
   اینکه بخواین دربارهٔ چند موضوع مربوط به روان‌شناسی صحبت کنین فکر نمی‌کنم مانعی داشته باشه. اتفاقا خیلی هم خوبه چون به پیجتون تنوع می‌ده.
   امیدواریم موفق باشین.

 94. سلام،من یه دختر ۲۲ساله هستم،تازه شروع کردم به بلاگری،پیج هم زدم بیو و اسم پیج و البته حدفم رو هم آماده کردم،میخوام فودبلاگر شم،راستش دو دلیل داشت که خواستم بلاگر شم،اولی اینکه توی یه خانواده تقریبا فقیر به دنیا اومدم،و هیچ درآمدی ندارم،یکی هم اینکه احساس کردم زندگی بی حدفی دارم،پیجم رو تازه زدم ۳۰۰فالوری هم دارم،ولی هنوز هیچگونه پست و استوری نزاشتم،راستش رو بخواین دارم برا خرید وسایلش پول جمع میکنم،خیلی ممنون از مطالبتون خیلی چیزا بهم یاد داد،فقط میشه درباره امنیت پیج بیشتر برامون بگید،چون من پول ندارم که جای امنیت پیجم بدم

  1. سلام مریم عزیز 🙂
   ممنونیم که مقالهٔ ما رو خوندی
   اگه نیاز به اطلاعات بیشتری داری حتما توی اینستاگرام به پیچ jaryan.social سر بزن.
   امیدواریم که موفق باشی توی مسیرت.
   دربارهٔ امنیت پیج هم توی همون صفحه‌ای که بهت معرفی کردم یه ویدیوی خوب گذاشتن. ولی خلاصه‌ش اینه که لازم نیست کسی مسئولیت امنیت پیج شما رو به عهده بگیره و خودت با فعال کردن تایید دو مرحله‌ای و رعایت کردن یه سری از اصول مثل در اختیار قرار ندادن رمز پیجت به بقیه یا استفاده از پسوردهای امن (چیزی به غیز از تاریخ تولد، شماره تلفن و …) می‌تونی به امنیت پیجت مطمئن باشی.

 95. سلام خسته نباشید.ببخشیدمن اگر بخوام بلاگردرموردگلها بشم چه کاری باید داخل اینستاگرام انجام بدم .ممنون میشم عزیزم منوراهنمایی کنید سپاس ودرودبرشمادوست ارجمند

  1. سلام نسرین عزیز
   ممنون، شما هم خسته‌ نباشین
   از اطلاعاتتون دربارهٔ گل‌ها استفاده کنین و تولید محتوا کنین برای مخاطب‌هاتون، تجربیاتتون رو باهاشون به اشتراک بذارین و بهشون نکات مهم نگه‌داری گل و گیاه رو یاد بدین.
   برای اینکه ایده‌ بگیرین می‌تونین از پیج‌هایی که درباره‌ٔ گل و گیاه تولید محتوا می‌کنن دیدن کنین و ببینین چه پست‌هایی می‌ذارن یا فعالیتشون به چه صورته.
   این کار می‌تونه دید شما رو گسترده‌تر کنه و بهتون کمک کنه ایده‌های جدید به ذهنتون برسه.
   امیدواریم موفق باشین 🙂

  1. سلام 🙂
   حدس می‌زنم این دیدگاه شما به خاطر معروف شدن عده‌ای باشه که بدون داشتن ویژگی خاصی فالوورهای بالایی رو به خودشون جذب کردن.
   متاسفانه بلاگری کمی بد جا افتاده بین مردم.
   ما در تلاشیم باورهای اشتباه رو اصلاح کنیم و با آموزش مناسب، تعداد افرادی رو که باعث به وجود اومدن دیدگاه‌های منفی دربارهٔ بلاگری شدن کم کنیم.
   این سهم ماست.
   یه بخشیش هم می‌تونه سهم کاربران شبکه‌های اجتماعی باشه که افراد بدون هنر یا دانش رو دنبال نکنن و باعث معروف شدنشون نشن.

   1. سلام من میخوام بلاگر بشم
    عکس و فیلم درمورد دخترم مثل ماهگردو… میزارم
    هنوز 300 فالوور😁دارم
    بنظرتون میشه؟؟ چ جوری شروع کنم؟
    اولین تبلیغو

   2. سلام من می‌خوام کارم و با ادیت زدن شروع کنم فقط میشه یه توضیحی بدین که چطوری باید پیج بزنم و اینا و اینکه چطوری میشه درآمد زایی کرد و اونو برداشت کرد ؟

    1. سلام
     وقتتون بخیر
     درآمدزایی از طریق اینستاگرام در ایران تنها از طریق نمایش تبلیغات ممکنه.
     برای آشنایی با نحوهٔ ساختن اکانت بیزینسی در اینستاگرام و فعالیت در این پلتفرم، این مقاله از جریان رو مطالعه کنید:

     آشنایی با اینستاگرام مارکتینگ و کاربرد آن

 96. سلام. من می‌خوام بلاگر سفر باشم. تو تبدیل پیج از حالت شخصی به بیزینس اکانت، تو قسمت تعیین حوزه کاری، باید چه گزینه ایی رو بزنم، هرچقدر گشتم چیزی مرتبط با حوزه کاری من نبود.

 97. سلام وقت بخیر
  شما گفتید که درآمدزایی از اینستا فقط از طریق تبلیغات پیج های بقیه هست یعنی برای پست ها و استوری هایی که زحمت میکشم محتوا جمع میکنیم و میزاریم هیچ درآمدی نداره؟ جز درامد تبلیغات؟
  واینکه برای بلاگر شدن باید آموزش های حضوری رفت و کلاس ثبت نام کرد؟
  یااینکه با مطالعه در گوگل در رابطه با بلاگر شدن و اینا میشه پیج کاری زد وشروع کرد؟

  1. سلام
   وقت بخیر
   اینستاگرام هزینه‌ای به شما نمی‌ده؛ ولی تولید مستمر محتوای منحصربه‌فرد به افزایش فالوور منجر می‌شه و به‌تبع اون، می‌تونین تو پلتفرم‌هایی مثل «جریان» (یکی از زیرمجموعه‌های یکتانت) ثبت‌نام کنین، تبلیغات بگیرین و درآمد داشته باشین.
   مقاله‌های زیادی وجود داره که می‌تونین با مطالعهٔ اونا، کار خودتون رو شروع کنین؛ ولی با شرکت در دوره‌های تخصصی، می‌تونین از تجربهٔ اساتید دوره استفاده کنین و شبکه‌سازی کنین.

 98. سلام خدمت ادمین گرامی
  من چند سوال راجب بهتر شدن کارم میخواستم بپرسم
  من تو اینستاگرام یجورایی بلاگر شدم و راجب بازی پابجی(موبایل) دارم فعالیت میکنم
  ولی با اینکه ویو پستام خوبه ولی بعضی از پستام داخل اکسپلور نمیرن!
  با تشکر از شما.

  1. سلام
   شما قبل از هر چیزی باید ببینید به چه حوزه‌ای علاقه دارید، چه مهارتی دارید و می‌توانید چه چیزی ارائه کنید. انجام‌‌دادن تحقیقات و ارزیابی پیج‌های بلاگرهایی که در زمینهٔ مورد علاقهٔ شما فعالیت می‌کنند، می‌تواند نقطهٔ خوبی برای شروع باشد. پس از آن، تولید مستمر محتوا و تعامل مداوم با کاربران را در برنامهٔ خود بگنجانید. این مقاله از جریان می‌تونه به دردتون بخوره:

   بلاگر کیست؛ چگونه در اینستاگرام بلاگر شویم؟

 99. سلام برای شروع کار بلاگری بهتره که پیج با فالوور بخریم؟اخه این روزا هر بلاگری رو میبینی حداقل ۱۰ کا فالوور رو داره و به نظر نمیاد توی مدت طولانی جمع شده باشن؟

  1. سلام
   خیر، این کار رو تحت هیچ شرایطی انجام ندین. خرید فالوور نه‌تنها سودی برای شما نداره، بلکه به رشد پیجتون آسیب می‌زنه و باعث می‌شه که پستتون نه تو فید کاربرها دیده شه و نه به اکسپلور بره. از طرفی، مخاطبانِ هدف شما به‌راحتی متوجه می‌شن که فالوور خریدین و اعتمادشون رو از دست می‌دن. اینستاگرام نرخ تعامل رو با تعداد فالوورهای شما مقایسه می‌کنه؛ بنابراین خیلی زود اکانت شما رو از دور خارج می‌کنه. به ما اعتماد کنین؛ زیرا چیزی به نام خرید فالوور واقعی افسانه است.
   برای شروع، این مقاله از یکتانت رو بخونین:

   ۱۸ تا از بهترین راه های جذب فالوور در اینستاگرام

 100. سلام خسته نباشید من میخواهم بلاگری بشم تولید محتوا بزارم فقط یه سوال دارم مثلا پست بزاری لایک بخوره یا بازید یا ذخیره کنند اینستاگرام‌ پول میده یا نمیده متشکرم خواهش زود جواب بدید …

  1. سلام
   خیر، درآمدزایی از طریق اینستاگرام در ایران تنها از طریق نمایش تبلیغات ممکنه.

 101. سلام ممنون از محتوای خوبتون من سنم کمه کلاس دهم هستم اما درسم خوبه و میتونم خوبم آموزش بدم آیا میتونم پیج بزنم در این باره و فروش محصولات آموزشیم بدون مجوز غیر قانونی نیست؟

 102. سلام. من به کتاب و کتابخوانی علاقمندم. دوست دارم در این زمینه پیجی راه اندازی کنم و بلاگر شم. میخواستم راهنمایی کنید میشه در این زمینه در ایسنتاگرام فعالیت و کسب درآمد کنم؟ به نظرتون از کجا شروع کنم؟
  به نظرتون اگر گزیده ای از کتابهایی که خوندم رو جمع آوری کنم و با نمایش آنها به اشکال مختلف میتونم شروع کنم؟
  بهترین راهکاری که کمکم میکنه پیج بهتری ارائه کنم چیه؟

  ممنون

  1. سلام
   بله، می‌تونید تو این زمینه فعالیت کنین. در حال حاضر، می‌تونین فقط از طریق نمایش تبلیغات در اینستاگرام درآمد کسب کنین؛ بنابراین قبل از هر کاری، باید به تولید محتوا بپردازین و با فعالیت مستمر و منظم، فالوورهای بیشتری جذب کنین. تو این مقاله، دربارهٔ راه‌های مختلف جذب فالوور صحبت کرده‌ایم:

   ۱۸ تا از بهترین راه های جذب فالوور در اینستاگرام

   چه چیزی ارائه بدین؟ اکانت‌های فعال تو این حوزه رو زیر و رو کنین. شما باید بدونین در حال حاضر، بقیه چه چیزی ارائه می‌دن، نقاط ضعف و قوت اونا رو شناسایی کنین و در آخر، چیزی ارائه بدین که جای خالی رقبا رو پر کنین.

 103. سلام. من به کتاب و کتابخوانی علاقمندم. دوست دارم در این زمینه پیجی راه اندازی کنم و بلاگر شم. میخواستم راهنمایی کنید میشه در این زمینه در ایسنتاگرام فعالیت و کسب درآمد کنم؟ به نظرتون از کجا شروع کنم؟
  به نظرتون اگر گزیده ای از کتابهایی که خوندم رو جمع آوری کنم و با نمایش آنها به اشکال مختلف میتونم شروع کنم؟
  بهترین راهکاری که کمکم میکنه پیج بهتری ارائه کنم چیه؟

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راهنمای دیجیتال مارکتینگ برای کسب‌وکارهای کوچک