دوره مقدماتی اجرای کمپین در یکتانت منتشر شد. آموزش ببینید و مدرک بگیرید 🌟

تبلیغات موضوعی چیست؟

مقالات تبلیغات هدفمند | ندا عروضی | تاریخ بروزرسانی : ۶ فروردین ۱۴۰۲

برای اینکه بدانیم تبلیغات موضوعی چیست و چگونه کار می‌کند لازم است به این نکته اشاره کنیم که هدف غایی تبلیغات عبارت است از «تبلیغ درست، برای فرد درست، در زمان درست، در محل درست». تبلیغات موضوعی دقیقا در همین راستا طراحی شده است و به شما کمک می‌کند در تبلیغات خود دقیقا به هدف بزنید و تبلیغات خود را در لحظه مناسب، به افراد علاقمند به آن نشان دهید! حتما می‌پرسید چطور؟

مجله‌های نه چندان قدیمی را به یاد می‌آورید؟ در صفحه‌ی راست مقاله‌ای کوتاه بود و به مخاطبان راه‌های مراقبت از پوست و رفع چین و چروک را آموزش می‌داد. در صفحه‌ی چپ نیز دو پزشک تغذیه و جراح ترمیم و زیبایی را معرفی می‌کرد و اطلاعات تماس آن‌ها را در اختیار خوانندگان قرار می‌داد. پیشفرض تبلیغ‌کننده، این بود که احتمالا افرادی که به مطالعه مقاله مراقبت‌های پوستی علاقه دارند، از دیدن تبلیغی شامل اطلاعات تماس جراح ترمیم و زیبایی هم استقبال می‌کنند. این دقیقا همان رویکردی است که در تبلیغات موضوعی دیجیتال نیز استفاده می‌شود.

 

با تبلیغات هدفمند یکتانت، در جایی تبلیغ کنید که مخاطب شما حضور دارد!

با تبلیغات هدفمند یکتانت، در جایی تبلیغ کنید که مخاطب شما حضور دارد!

مشاهده تعرفه‌ها arrow-left

 

تبلیغات موضوعی چگونه کار می‌کند؟

تبلیغات موضوعی برای کسب‌وکارها این امکان را فراهم می‌آورد تا بتوانند صرف نظر از اطلاعات کاربر، با استفاده از روش‌های متن کاوی و هوش مصنوعی، بهترین تبلیغ مرتبط با محتوای موجود در صفحه را به کاربر نمایش دهند. برای یک مجله تفاوت چندانی ندارد که در حال حاضر چه موضوعی ذهن‌ مخاطب را درگیر کرده است، تنها با توجه به موضوع صفحه، تبلیغات مناسب را در جایگاه‌های تبلیغاتی قرار می‌دهد. در صورتی که در تبلیغات موضوعی، کاربر برای یافتن پاسخ و رفع نیاز خود به صفحه‌ی موردنظر آمده است و با انگیزه‌ی پیدا کردن راه‌حل، محتوای صفحه را مطالعه می‌کند؛ از آنجایی که تبلیغات موضوعی مرتبط با نیاز فعلی کاربر است، به خوبی می‌تواند توجه کاربر را به خود جلب کند.

در تبلیغات موضوعی اتفاقی فراتر از نمایش تبلیغاتی مرتبط با موضوع هر صفحه رخ می‌دهد. این سرویس که برای اولین بار است در ایران ارائه گردیده، برای کسب‌وکارها این امکان را فراهم می‌کند تا معجزه هوش مصنوعی را در کار خود به کار گیرند و به نتایج بهینه‌ای در کمپین‌های تبلیغاتی خود دست یابند. درحال حاضر کمپین‌های موضوعی برای تبلیغات بنری و همسان قابل استفاده است. تیم یکتانت تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا استفاده از فناوری تبلیغات موضوعی را بسیار ساده نماید تا در نتیجه‌ی آن، تبلیغ‌دهندگان قادر شوند تنها با چند کلیک جامعه هدف تبلیغات خود را با دقت بالایی انتخاب کنند و به آن دسترسی یابند.

دوره رایگان صفر تا صد کار با پنل یکتانت منتشر شد. آموزش ببینید و مدرک بگیرید
دوره رایگان صفر تا صد کار با پنل یکتانت منتشر شد. آموزش ببینید و مدرک بگیرید

این دوره ویدیویی از مقدمات و مبانی تبلیغات آنلاین شروع می‌شود و بعد با الگوریتم یکتانت آشنا می‌شوید. راه‌اندازی و بهینه سازی کمپین‌های یکتانت را یاد می‌گیرید و بعد از قبولی در آزمون نهایی، مدرک دوره را دریافت می‌‌کنید.

ثبت‌نام arrow-left

در مثال ببینیم

با استفاده از تبلیغات موضوعی یکتانت قادر خواهید بود آیتم‌های تبلیغاتی خود را دقیقا در همان لحظه‌ای که کاربر به دنبال یافتن راه‌حلی برای مشکلش است، در اختیار او قرار دهید و شانس انتخاب تبلیغ خود را در ذهن کاربر بالا ببرید. فرض کنید کاربر درحال مطالعه ویژگی‌های یک عینک شنای حرفه‌ای است. با توجه به متن کاوی و الگوریتم‌های هوش مصنوعی تشخیص داده می‌شود که این متن به شنا و عینک شنا پرداخته است و بنابراین در جایگاه‌های تبلیغاتی، تبلیغات متناسب با موضوع نمایش داده می‌شود. احتمالا کاربر تبلیغ «همین حالا عینک شنای حرفه‌ای خود را بخرید» یا «چگونه به عنوان یک شناگر حرفه‌ای مجهز شویم» را مشاهده می‌کند. با توجه به نیاز فعلی که احساس می‌کند احتمال واکنش نشان دادن به تبلیغ و کلیک بر روی آن افزایش می‌یابد.

مزایای تبلیغات موضوعی چیست؟

  • هدف قرار دادن کاربرانی که در همین لحظه به زمینه کاری شما علاقه نشان داده‌اند و در حال مطالعه مطلبی در زمینه کسب‌وکار شما هستند.
  • بهینه‌سازی بودجه کمپین‌های آگاهی از برند با تمرکز روی مخاطبینی که موضوعات مرتبط با حوزه فعالیت شرکت را دنبال می‌کنند.
  • با توجه به اینکه آیتم‌های تبلیغات موضوعی تنها در صفحاتی که محتوای آن‌ها با موضوع تبلیغ مرتبط است، نمایش داده می‌شود، این امکان را برای کسب‌وکارها به وجود می‌آورد تا بتوانند از نمایش تبلیغات خود در صفحاتی که محتوای متناسب با برندشان را ندارد، جلوگیری کنند و از برند خود محافظت نمایند. (Brand Safety)
  • اصطلاحی به نام کوری تبلیغاتی یا Ad Blindness در بازاریابی وجود دارد و حاکی از این است که بعضی از کاربران صرفا محتواها و آیتم‌های تبلیغاتی متناسب با نیازشان را می‌بینند و بقیه آیتم‌های تبلیغاتی توجه‌شان را جلب نمی‌کند و توسط کاربر نادیده گرفته می‌شود. با توجه به اینکه تبلیغات موضوعی متناسب با موضوع محتوای صفحه است و کاربر به آن علاقه دارد، احتمال دیده شدن آیتم تبلیغاتی افزایش و اثر کوری تبلیغاتی کاهش پیدا می‌کند.
خبرنامۀ یکتانت را از دست ندهید!
خبرنامۀ یکتانت را از دست ندهید!

هر هفته یک محتوای اختصاصی همراه با جدیدترین مقالات، اخبار و نکات آموزشی بازاریابی و تبلیغات را برای شما می‌فرستیم.

چطور از تبلیغات موضوعی استفاده کنیم؟

۱. کسب‌وکارها می‌توانند آیتم‌های تبلیغاتی خود را تنها در معرض دید کاربرانی که هم اکنون در حال مطالعه موضوعی متناسب با کسب‌وکارشان هستند، قرار دهند. در نتیجه تبلیغ‌کنندگان قادر خواهند بود با بهره‌گیری از کمپین‌های موضوعی، تبلیغات خود را فقط به افراد علاقه‌مند به موضوع کسب‌وکارشان نمایش دهند. در نتیجه یکی از بهترین زمینه‌هایی که تبلیغات موضوعی می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند، افزایش آگاهی از برند به صورت هدفمند است.

۲. تبلیغات موضوعی به کسب‌وکارهایی که به دلیل خاص بودن زمینه فعالیت خود قصد نمایش تبلیغات به افراد مشخصی را دارند، کمک می‌کند تا در میان میلیون‌‌ها کاربر وب، مستقیما به مخاطبان خود دست یابند و محصول یا خدمت خود را به کاربران مد نظر خود ارائه کنند.

۳. تبلیغات موضوعی کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا از نمایش تبلیغات‌‌شان در صفحاتی که موضوع آن‌ها با تصویر و جایگاه برند ایشان مطابقت ندارد، جلوگیری کنند. به عنوان مثال یک بانک یا خودروساز ممکن است تمایلی به قرارگیری تبلیغات خود در صفحات دانلود موسیقی نداشته باشد و ترجیح می‌دهد تبلیغات برند خود را تنها در صفحات مربوط به مقالات اقتصادی یا ارزیابی خودرو به نمایش بگذارد.

هم‌ اکنون کمپین تبلیغات موضوعی خود را آغاز کنید!

 

جمع‌بندی

هدف تیم یکتانت از ارائه سرویس هوشمند تبلیغات موضوعی فراهم کردن امکان جدیدی برای کسب‌‌وکارها است تا بتوانند در کسری از ثانیه با کاربری که نیاز لحظه‌ای او با کسب‌وکار آن‌ها مرتبط است، ارتباط برقرار کنند و محصول خود را به او ارائه نمایند. از سوی دیگر امیدواریم نمایش‌دهندگان هم از دیدن آیتم‌های تبلیغاتی که با موضوع محتوای صفحه متناسب است و به نوعی می‌تواند در نقش مکمل عمل کند، لذت ببرند. در نهایت کاربران سطح وب نیز از تبلیغات موضوعی استفاده می‌کنند و در کنار مطالعه محتوای مطلوب‌شان به محصولات و خدمات موردنیاز خود دست می‌یابند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تبلیغات اینترنتی برای کسب‌وکارها