دوره مقدماتی اجرای کمپین در یکتانت منتشر شد. آموزش ببینید و مدرک بگیرید 🌟

آشنایی با تبلیغات ویدیویی

تبلیغات ویدیویی یکی از تأثیرگذارترین روش‌های تبلیغاتی است. دلیلش هم واضح است. این نوع تبلیغات با صدا، تصویر و حرکت همراه هستند؛ بنابراین می‌توانند تعداد بیشتری از حواس پنج‌گانه‌ٔ کاربران را درگیر کرده و توجه بیشتری را جلب نمایند.

شما بعد از خواندن این راهنما با تبلیغات ویدیویی و انواعش آشنا می‌شوید.

 

تبلیغات ویدیویی چیست؟

ویدیو مارکتینگ به‌معنای برقراری ارتباط با مخاطبان و بازاریابی محصولات و خدمات از طریق نمایش محتوای ویدیویی است. به‌طور کلی وقتی تبلیغ را در قالب یک ویدیو به مخاطب نمایش می‌دهیم، تبلیغات ویدیویی انجام داده‌ایم.

طبق آمار ۹۴٪ از بازاریابان موافق هستند که ویدیوها به افزایش درک کاربر از محصول یا خدمات آن‌ها بسیار کمک کرده است؛ همچنین در سال ۲۰۲۲، تحقیقاتی از افراد به عمل آمده که نشان می‌دهد ۸۸٪‌ از افراد مایلند ویدیوهای بیشتری از برندها ببینند.

با تمام این تفاسیر، می‌توان ادعا کرد که گنجاندن ویدیو مارکتینگ در استراتژی هر کسب‌وکاری، با توجه به روند رو به رشد، آن لازم و حیاتی است.

این نکته را هم به خاطر داشته باشید که با تمام مزایای خوبی که تبلیغات ویدیویی دارد، استفاده‌ٔ نادرست و ناآگاهانه از آن، نه‌تنها باعث افزایش بازدید و نرخ کلیک نمی‌شود؛ بلکه ممکن است وجههٔ برند شما را خراب کند و اثر بدی بر ذهن مخاطب بگذارد؛ بنابراین استفاده درست و به‌جا از آن، باید در اولویت قرار گیرد.

اگر قصد داشته باشیم چند مورد از مزایای ویدیو مارکتینگ یا بازاریابی ویدیویی را نام ببریم، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • کمک به جلب اعتماد مخاطب
  • قابل درک بودن ویدیو نسبت به سایر انواع محتوا
  • نرخ بازگشت سرمایه بالا
  • قدرت تعامل و وایرال شدن ویدیو در مقابل سایر انواع محتوا

 

حالا بیایید انواع تبلیغات ویدیویی را بشناسیم:

انواع تبلیغات ویدیویی

این تبلیغات انواع مختلفی دارد که برای مقاصد گوناگون در بازاریابی از آن استفاده می‌شود:

 

تبلیغات ویدیویی عادی

در تبلیغات عادی، ویدیوی شما به تمام کاربرانی که در حال دیدن ویدیوهای سایت نمایش‌دهنده هستند، نشان داده می‌شود. این نوع از تبلیغات ویدیویی برای افزایش آگاهی از برند فوق‌العاده‌ است و به شما کمک می‌کند تا محصول یا خدمتتان را به گوش افراد بسیاری برسانید.

 

تبلیغات ویدیویی ریتارگتینگ

این تبلیغات تنها به کاربرانی که حداقل یک‌بار به سایت شما مراجعه کرده‌اند، ولی مشتری نشده‌اند، نمایش داده می‌شود. این یادآوری مجدد، نه‌تنها برند شما را در ذهن کاربر تثبیت می‌کند؛ بلکه می‌تواند فروش بلند‌مدتتان را نیز افزایش دهد.

 

تبلیغات ویدیویی رفتار محور

در تبلیغات ویدیویی رفتارمحور شما انتخاب می‌کنید که کدام گروه از کاربرها تبلیغات شما را مشاهده کنند. به‌عنوان مثال کاربرهای آقا و علاقه‌مند به تکنولوژی.

در تبلیغات رفتار‌محور کاربران بر اساس جنسیت و رفتار تقسیم‌بندی می‌شوند. این نوع از تبلیغات ویدیویی به شما کمک می‌کند تا بتوانید به طور مستقیم به مخاطبان هدف خود دسترسی پیدا کنید.

 

 تبلیغات ویدیویی مناسب چه کسب‌وکارهایی است؟

در حال حاضر اکثر کسب‌وکارهایی که قصد افزایش آگاهی از برند یا افزایش ترافیک سایتشان را دارند، می‌توانند تبلیغات ویدیویی را در برنامهٔ بازاریابی خود بگنجانند و به‌وسیلهٔ آن خود را از سایرین متمایز کنند. با این حال بعضی از کسب‌وکارها می‌توانند نتیجهٔ بهتری از این روش تبلیغات داشته باشند از جمله:

  •  کسب‌وکارهایی که پر رقابت هستند؛ مثل رستوران‌دارها
  • مشاغل آنلاین؛ مثل موسسه‌های برگزاری دوره‌های آموزشی
  • مراکز ارائه‌کننده خدمات بهداشتی و درمانی؛ برای اطلاع‌رسانی و معرفی خدماتشان
  •  آن‌هایی که نوپا هستند و مخاطبان کمی دارند؛ مثل کسب‌وکارهای کوچک و محلی
  • تمام مشاغلی که ممکن است از دید مخاطب خود پنهان بمانند؛
  • موسسات آموزشی که نیاز دارند به مخاطبان خود اطلاع‌رسانی کنند.

 

 نمونه تبلیغات ویدیویی و نحوهٔ کارکرد آن

یکتانت تبلیغات ویدیویی را به‌شکل pre-roll یعنی به‌صورت پیش‌نمایش ارائه می‌دهد. با ثبت‌نام در پنل یکتانت به‌راحتی می‌توانید کمپین ویدیویی خود را  بسازید و در جایگاه‌های ویژه نمایش بگیرید.

در زیر نمونه‌ای از تبلیغات ویدیویی عادی (تبلیغات برند pino در ابتدای ویدیو) را می‌بینید:

 

 

تبلیغات ویدیویی، موثر و ماندگار

در این راهنما شما را با تبلیغات ویدیویی، انواع آن و چگونگی ایجاد این تبلیغات در یکتانت آشنا کردیم. امیدواریم بتوانید نهایت استفاده را از این تبلیغات در کسب‌وکارتان داشته باشید.