✨ایبوک اصطلاحات بازاریابی و تبلیغات دیجیتال را بدون هزینه دانلود کنید!✨

افزایش ترافیک بیمیتو با یکتانت

مقالات تبلیغات همسان | محمود حسینی | تاریخ بروزرسانی : ۳ آبان ۱۴۰۱

افزایش ترافیک بیمیتو با یکتانت

قطعی اینترنت و محدود شدن آن به اینترنت ملی و سرورهای داخلی در آبان ماه ۱۳۹۸ باعث شد ترافیک وب‌سایت‌های مختلف از جمله وب‌سایت بسیاری از کسب‌وکارها کاهش یابد. یکی از چالش‌هایی که کسب‌وکارهای آنلاین با آن مواجه شدند جبران ترافیک ورودی غیرمستقیم به وب‌سایت خود بود. درحالی که خیلی از این کسب‌وکارها ناامیدانه منتظر بازگشت شرایط به حالت عادی خود بودند، بیمیتو، سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه، توانست با کمک یکتانت بیش از ۲۰ درصد از کل ترافیک ورودی وب‌سایت خود را بازگرداند.

بیشتر بخوانید: افزایش ترافیک سایت

همکاری بیمیتو و یکتانت

بیمیتو سامانه‌ای است که امکان مقایسه و خرید آنلاین بیمه را برای کاربران خود فراهم می‌کند. این سامانه که از سال ۹۵ فعالیت خود را آغاز کرده است خدمات خود را از دو طریق وب‌سایت و اپلیکیشن بیمیتو ارائه می‌کند. سامانه بیمیتو ۹ محصول مختلف دارد که در این بین می‌توان به بیمه بدنه و بیمه عمر اشاره کرد. بیمیتو جزو اولین کسب‌وکارهایی بود که به یکتانت اعتماد کرد و به‌واسطه شکل‌گیری این اعتماد و همکاری، کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین مختلفی را در راستای اهداف خود راه‌اندازی کرد. یکی از دلایل تداوم همکاری بین بیمیتو و یکتانت را می‌توان نرخ بازگشت سرمایه (ROI) خوب کمپین‌های تبلیغاتی اجرا شده دانست. در ادامه این مطلب قصد داریم به یکی از چالش‌هایی که بیمیتو با کمک یکتانت از آن عبور کرده است و نتایج حاصل از این همکاری بپردازیم.

 

چالش جبران ترافیک از دست رفته

جستجو از طریق گوگل یکی از کانال‌های اصلی جذب ترافیک برای بیمیتو محسوب می‌شود. بخش عمده‌ای از کاربران وب‌سایت بیمیتو از طریق جستجوی نام شرکت و کلمات کلیدی مرتبط با این کسب‌وکار وارد این وب‌سایت می‌شوند. پس از محدود شدن اینترنت از تاریخ ۲۵ آبان تا ۳ آذر به علت شرایط ویژه‌ای که برقرار شده بود، گو‌گل و شبکه‌های اجتماعی از دسترس خارج شدند. به همین دلیل ترافیک وب‌سایت بیمیتو با کاهش قابل توجهی روبرو شد. در این شرایط بیمیتو تصمیم گرفت علاوه بر اطلاع‌رسانی به کاربران خود درباره در دسترس بودن وب‌سایت بیمیتو، ترافیک ورودی خود را نیز افزایش دهد.

 

با تبلیغات همسان یکتانت، از حداکثر ظرفیت ایران برای دیده‌شدن استفاده کنید!

با تبلیغات همسان یکتانت، از حداکثر ظرفیت ایران برای دیده‌شدن استفاده کنید!

شروع تبلیغات arrow-left

 

استفاده از کمپین تبلیغات بنری و همسان یکتانت

 

کسب‌وکارها برای حل مشکل محدود شدن اینترنت و جبران ترافیک ورودی از دست رفته، راه‌حل‌های مختلفی در نظر گرفتند. بیمیتو نیز مانند دیگر کسب‌وکارها به‌دنبال حل این مشکل بود. یکی از این راه‌حل‌ها ارسال پیامک به پایگاه داده مشتریان و اطلاع‌رسانی درباره در دسترس بودن بیمیتو و URL وب‌سایت بیمیتو بود. دیگر راه‌حلی که موثر واقع شد حضور در وب‌سایت‌های خبری پربازدید بود. وب‌سایت‌های خبری معمولا از حجم ترافیک ورودی مستقیم بالایی برخوردار هستند. بنابراین ترافیک خود را در بازه زمانی محدود شدن اینترنت، تا حد قابل قبولی حفظ کرده بودند. علاوه بر این، عدم دسترسی به گوگل و شبکه‌های اجتماعی سبب شده بود وب‌سایت‌های خبری به تنها منبع خبری آنلاین برای مردم تبدیل شوند. همین موضوع به نوعی باعث افزایش ترافیک می‌شود. بیمیتو از این فرصت استفاده کرد و وب‌سایت‌هایی را که ترافیک ورودی مستقیم بالایی دارند زیر نظر گرفت و در این وب‌سایت‌ها حضور یافت که حضور بیمیتو در وب‌سایت‌های خبری به‌وسیله کمپین‌های تبلیغات بنری و همسان پلتفرم تبلیغات آنلاین یکتانت شکل گرفت.

نتیجه کمپین‌های تبلیغاتی بنری و همسان

هدف بیمیتو از اجرای این کمپین‌ها علاوه بر افزایش فروش، افزایش آگاهی از برند و دیگر هدف‌ها، بیشتر بر روی افزایش آگاهی از فعال بودن بیمیتو در این بازه زمانی محدود بودن اینترنت و گرفتن ترافیک ورودی برای وب‌سایت‌شان متمرکز بود. در طول مدت زمان اجرای کمپین‌های تبلیغاتی بنری و همسان بیمیتو از طریق یکتانت، این تبلیغات حدود ۷ میلیون بار نمایش داده شده است که با توجه به اهداف تعریف شده از نرخ تبدیل نسبتا بالایی برخوردار بودند. ترافیک ورودی به وب‌سایت بیمیتو از طریق آیتم‌های تبلیغاتی یکتانت به طور روزانه افزایش داشت و در نهایت بیش از ۲۰ درصد ترافیک از دست رفته بیمیتو به کمک یکتانت جبران شد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ایبوک جدید یکتانت منتشر شد!