حداکثر ترافیک برای کمپین شب یلدا

اخبار یکتانت | محمود حسینی | تاریخ بروزرسانی : ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

شب یلدا یکی از جذاب‌ترین و کهن‌ترین جشن‌های ایرانیان است که در چند سال اخیر جذاب‌تر و پررنگ‌تر نیز شده است. برنامه‌‌های متنوع، کمپین‌های مختلف و تخفیف‌های فراوانی که کسب‌وکارها به مناسبت شب یلدا به مشتریان و مخاطبان خود پیشنهاد می‌دهند باعث شده است که در ایام حوالی شب یلدا شور و هیجان خاصی در وب و فضای مجازی شکل گیرد. در این مطلب قصد داریم شما را با اهمیت شب یلدا برای کسب‌وکارها، تأثیر اجرای یک کمپین تبلیغاتی در این شب، چگونگی اجرای کمپین شب یلدا و نحوه جذب حداکثر مخاطبان‌تان از این کمپین آشنا کنیم.

شب یلدا

قطعا همه شما با شب یلدا آشنایی دارید و آن را در کنار خانواده، اقوام و دوستان خود جشن گرفته‌اید. شب یلدا طولانی‌ترین شب سال است که از غروب آفتاب آخرین روز پاییز شروع می‌شود و تا طلوع آفتاب اولین روز زمستان ادامه می‌یابد. از زمان ایران باستان این شب جشن گرفته می‌شود و معمولا ایرانیان سعی می‌کنند این شب را در کنار خانواده و عزیزان خود سپری کنند. کسب‌وکارها نیز از این فرصت استفاده می‌کنند تا در قسمتی از این شب با مشتریان و مخاطبان خود همراه باشند.

 

با تبلیغات همسان یکتانت، به میلیون‌ها کاربر ایرانی در بیش از ۱۱۰۰ سایت پربازدید دسترسی خواهید داشت!

با تبلیغات همسان یکتانت، به میلیون‌ها کاربر ایرانی در بیش از ۱۱۰۰ سایت پربازدید دسترسی خواهید داشت!

مشاهده تعرفه‌ها arrow-left

 

حضور کسب‌وکارهای ایرانی در این شب

شب یلدا فرصتی را فراهم کرده است تا کسب‌وکارها برای دستیابی به اهداف خود یک کمپین تبلیغاتی با عنوان کمپین شب یلدا راه‌اندازی کنند. به نوعی سرآغاز این حرکت را می‌توان دیجی‌کالا دانست و یلدا را به عنوان روز خرید اینترنتی ایرانیان معرفی کرد. هرچند که کمپین‌های تبلیغاتی مشابه بسیاری در جهان وجود دارد که به مناسبت‌های مختلف تخفیف‌ها و پیشنهادات خاصی را به مشتریان خود ارائه می‌کنند اما دیجی‌کالا با اجرای کمپین تبلیغاتی یلدای شگفت‌انگیز، الگوی موفقی برای دیگر کسب‌وکارهای ایرانی شد. در ادامه و در سال‌های بعدی دیگر کسب‌وکارهای ایرانی نیز به این جریان پیوستند و در شب یلدا نیز همراه مشتریان خود بودند.

هدف از برگزاری کمپین شب یلدا

برای شروع هر کاری ابتدا باید هدف خودتان را از انجام آن مشخص کنید، چرا که تمامی برنامه‌ها، استراتژی‌ها، فعالیت‌ها و تعامل‌هایی که در رابطه با کار موردنظر صورت می‌گیرد، در نهایت شما را به هدفتان نزدیک‌تر کند. اجرای یک کمپین تبلیغاتی نیز به همین شکل است. در ابتدا باید بررسی کنید که چرا می‌خواهید کمپین تبلیغاتی شب یلدا داشته باشید و هدف‌تان از اجرای این کمپین چیست.

به طور کلی اهداف کمپین شب یلدا به پنج دسته زیر تقسیم می‌شوند:

افزایش فروش

یکی از اصلی‌ترین اهداف اجرای کمپین‌های تبلیغاتی افزایش فروش محصولات یا خدمات است. کسب‌وکارها برای به‌دست آوردن مشتری و سود بیشتر، تخفیفی برای محصولات خود ارائه می‌دهند تا تعداد فروش خود را افزایش دهند و سهم بیشتری از بازار داشته باشند. همچنین گاهی برای خلاص شدن از محصولات قدیمی یا در انبار مانده کمپینی تبلیغاتی راه‌اندازی می‌کنند و با حاشیه سود پایین محصولات خود را به فروش می‌رسانند.
اما هدف از ارائه تخفیف و برنامه فروش ویژه صرفا افزایش درآمد نیست. شاید می‌خواهند کالاهایی را که فروش کمی داشته‌اند با تخفیف‌های خوب به فروش برسانند. ممکن است کسب‌وکاری به دنبال آن باشد که رقیبش در این زمینه و در شب یلدا از آن‌ها پیشی نگیرد و بر کمپین آن‌ها سایه نیندازد. همچنین ممکن است کسب‌وکارها قصد داشته باشند که تنور حراج یلدایی خود را داغ نگه دارند تا مخاطبان بیشتری را جذب کنند.

افزایش آگاهی از برند

کمپین تبلیغاتی یلدا

بسیاری از کسب‌وکارها با هدف افزایش آگاهی از برند کمپین خود را راه اندازی می‌کنند. هر ماه کسب‌وکارها و برند‌های مختلفی به عرصه صنعت اضافه می‌شوند، از طرفی نیز کسب‌کارهای فعال هستند که افراد آن‌ها را به‌خوبی نمی‌شناسند یا تاکنون سر راه‌شان قرار نگرفته‌اند. یلدا می‌تواند فرصت بسیار مناسبی برای این کسب‌وکارها باشد که در این شور و هیجان جایگاهی برای خود پیدا کنند و برندشان را به بازار هدف معرفی کنند.
اگر شما هم کسب‌وکار نوپایی دارید یا به دنبال جذب مخاطب و گرفتن ترافیک مدنظرتان هستید، کمپین شب یلدا می‌تواند شما را در این راه کمک کند. شما می‌توانید با استفاده از سرویس تبلیغات همسان که هزینه‌های آن بر اساس کلیک محاسبه می‌شوند، علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه و افزایش آگاهی از برندتان، کلیک‌ها و مشتریان با کیفیتی نیز جذب کنید.

جمع‌آوری سرنخ (lead)

یکی از راه‌هایی که کسب‌وکارها می‌توانند از آن طریق مشتریان بالقوه خود را شناسایی و با آن‌ها ارتباط برقرار کنند، جمع‌آوری سرنخ یا lead است. در دنیای دیجیتال مارکتینگ سرنخ‌ها بسیار ارزشمند محسوب می‌شوند چرا که شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید به مخاطبانی دسترسی پیدا کنید که به فعالیت کسب‌وکار و برند شما علاقه نشان داده‌اند.
اگر بتوانید کمپین شب یلدای خود را به گونه‌ای طراحی کنید که در انتهای کمپین تعداد زیادی سرنخ به‌دست آورید می‌توان کمپین شما را از این لحاظ موفق دانست چرا که این سرنخ‌های جمع‌آوری شده پتانسیل این را دارند که به دنبال‌کننده سایت و شبکه‌های اجتماعی، مشتری و یا حتی طرفدار شما تبدیل شوند.

افزایش وفاداری

بعضی از مدیران و صاحبان کسب‌وکار دید و نگاه دیگری نسبت به شب یلدا دارند. این افراد باور دارند که از این جشن باستانی ایرانیان و این شبی که همه به دنبال شادی اطرافیان و یکدیگر هستند می‌توان به عنوان فرصتی برای تشکر از مشتریان وفادار و همراه خود استفاده کرد.
این کسب‌وکارها با ارائه تخفیف‌های بسیار خوب و یا اهدای هدایای کوچک در کنار محصولات خود به دنبال راهی هستند تا از مشتریان خود قدردانی کنند و به آن‌ها نشان دهند که این همراهی برایشان ارزشمند است.
اگر شما نیز دیدگاه مشابه‌ای دارید با این اقدام می‌توانید مشتریان وفادار بسیاری برای خود به‌دست آورید. همچنین برای اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی مشتریان خود می‌توانید از یک کمپین تبلیغاتی مناسب استفاده کنید و اقدام ارزشمند خود را به بازار هدف‌تان نشان دهید.

فعال کردن مشتری‌های قدیمی و بالقوه

در یکی از بخش‌های قبل به شما گفتیم که سرنخ‌ها در دنیای دیجیتال مارکتینگ ارزشمند و مهم هستند. در این بخش می‌خواهیم به یکی از اهمیت‌ها و ارزش‌های lead اشاره کنیم.

اگر شما در کسب‌وکار خود پایگاه داده مناسبی داشته باشید و تعداد بالایی lead در این مدت جمع‌آوری کرده باشید، شب یلدا یکی از فرصت‌های خوبی است که از سرنخ‌های کسب‌وکار خود استفاده کنید. شما می‌توانید با ارائه یک تخفیف و پیشنهاد جذاب در شب یلدا و انتشار مناسب کمپین شب یلدا برای سرنخ‌ها و مشتریان بالقوه خود، آن‌ها را به خرید محصولات و خدمات‌تان ترغیب کنید.

گروه دیگری که می‌توانند مورد هدف کمپین تبلیغات شما قرار گیرند، مشتریان قدیمی و گذشته شما هستند. کسانی که در گذشته از شما خرید کرده‌اند ولی مدتی از شما دور بودند و ارتباط کمی با شما داشته‌اند. اگر بتوانید با استفاده از سرنخی که از آن‌ها در اختیار دارید پیشنهاد هیجان‌انگیزی در کمپین خود برای این دسته از افراد ارائه دهید، گام بزرگی در جهت فعال کردن دوباره آن‌ها برداشته‌اید، چرا که احتمال خرید این افراد به دلیل اعتمادی که به شما دارند بیشتر است. همچنین از این طریق فروش خود را نیز بالا برده‌اید و با یک تیر دو نشان را هدف قرار داده‌اید. ریتارگتینگ محصول نیز سرویس تبلیغاتی جدیدی است که می‌تواند در فعال کردن مشتریان بالقوه‌تان به شما کمک کند.

چگونه کمپین شب یلدا اجرا کنیم؟

پس از اینکه هدف یا اهداف خود را از برگزاری کمپین شب یلدا مشخص کردید نوبت آن است که کمپین خود را به نحوی اجرا کنید که بیشترین بازدهی را داشته باشد. اولین کاری که بهتر است انجام دهید ایده‌پردازی و دریافت پیشنهادات و نظرات است. به دنبال ایده‌ای جذاب بگردید و برای آن وقت بگذارید. اگر ایده شما هوشمندانه انتخاب شود، به احتمال فراوان تأثیر به‌سزایی روی کل کمپین می‌گذارد. پس از اینکه ایده‌ها مطرح و مسیر کلی شما مشخص شد، بهتر است فرآیند کلی داستان را بررسی کنید. به قسمت‌های مختلف آن بپردازید و جزئی‌تر هر قسمت از مسیر را مورد بررسی قرار دهید. هزینه‌ها، تخفیف‌ها، قیمت‌های فروش، درآمد نهایی و نتایج را تخمین بزنید. پیش از شروع و آغاز کار کمپین، مطمئن شوید که منابع انسانی و غیرانسانی موجود توانایی پاسخگویی به حجم درخواست‌های دریافتی را دارند. اگر کمپین شما به خوبی پیش رود به احتمال قوی تقاضا با شیب زیادی بالا می‌رود و در زمان محدود باید پاسخگوی مشتریان باشید.

یکتانت در شب یلدا

اطلاع رسانی کمپین شب یلدا و جذب ترافیک

یکی از مهم‌ترین بخش‌های اجرای کمپین شب یلدا اطلاع رسانی و باخبر کردن مخاطبان است. فرض کنید شما کمپین خوبی را راه‌اندازی کرده‌اید، تخفیف در نظر گرفته‌اید و پیشنهادات جذابی را نیز ارائه داده‌اید اما این خبر به گوش کسانی که می‌خواهید نمی‌رسد. در این صورت تمام تلاش و برنامه‌ریزی شما بی‌سرانجام خواهد بود. برای رفع این مشکل می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید. یکی از این روش‌ها استفاده از پلتفرم‌های تبلیغاتی است که می‌توانند کمپین شما را به خوبی اطلاع‌رسانی کنند و ترویج دهند. پلتفرم تبلیغات آنلاین یکتانت می‌تواند در این بخش کمک قابل توجهی به شما کند. یکتانت به واسطه همکاری با بیش از ۸۰۰ سایت پربازدید نمایش‌دهنده مثل خبرگزاری مهر، خبرگزاری عصر ایران و جی‌اس‌ام این توانایی را دارد که کمپین شب یلدای شما را به میلیون‌ها کاربر وب فارسی نمایش دهد. همچنین شما می‌توانید کاربران خود را به صورت هدفمند انتخاب کنید و با جزییات بیشتری مشخص کنید که می‌خواهید کمپین تبلیغاتی شما در چه قالب‌هایی و به کدام دسته از افراد نمایش داده شود.

اگر تصمیم دارید شما هم برای کسب‌وکار خود کمپین شب یلدا راه‌اندازی کنید و با توجه به اهداف‌تان مشتریان خود را جذب کنید می‌توانید با ثبت‌نام در پنل یکتانت بیشترین ترافیک ممکن را به سمت سایت و کمپین خود روانه کنید.

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
guest
6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نـــــــــNedaـــــــدا
نـــــــــNedaـــــــدا
2 سال قبل

سلام
باز هم مثل همیشه عالی و خوب ، ممنون

متین
متین
2 سال قبل

می‌خواستم بدونم چجوری میشه بیشتر با شما همکاری کرد؟

ندا عروضی
ندا عروضی
پاسخ به  متین
2 سال قبل

سلام دوست عزیز
با شماره داخل فوتر تماس بگیرین و با آقای مطلوبی صحبت کنین 🙂

منصور
منصور
2 سال قبل

سلام تخفیف هم ارائه شده یا خیر؟

ندا عروضی
ندا عروضی
پاسخ به  منصور
2 سال قبل

سلام دوست عزیز
با شماره داخل فوتر تماس بگیرین و با آقای مطلوبی صحبت کنین ????

شاهین
شاهین
1 سال قبل

ارائه کد تخفیف ویژه شب یلدا و پروموتش‌ از طریق پوش و شبکه های اجتماعی بهترین روش برای اطلاع‌رسانی به مخاطبان هدف و فروش محصولات هست

عضو خبرنامه یکتانت شوید!