مزایای تبلیغات اینترنتی – برند خود را توسعه دهید

0

به نظر شما در دنیای دیجیتال امروزی، افراد جامعه چند درصد از زمان خود را صرف وب‌گردی و گشتن در فضای مجازی می‌کنند؟ احتمالا شما هم درصدی بالا را پیش‌بینی می‌کنید.
به طور کلی شما در بازاریابی، فرد یا گروهی را متقاعد می‌کنید تا از محصول یا خدمات‌تان استفاده کنند. مهم‌ترین رکن بازاریابی ارتباط با مشتریان است. برای بازاریابی نتیجه‌بخش، لازم است در زمان درست، در مکانی درست باشید و نیازهای مشتریان خود را برطرف کنید. برخلاف زمان‌های گذشته، دیگر افراد جامعه برای حل مشکل یا یافتن پاسخ برای مسئله‌ای که در ذهنشان به وجود آمده است، بین صدها کتاب در کتابخانه سردرگم نمی‌شوند، بلکه صفحه موبایل یا دسکتاپ خود را باز و موضوع موردنظر را در گوگل جستجو می‌کنند تا در سریع‌ترین حالت ممکن،  پاسخ خود را دریافت کنند.
از این رو، اگر می‌خواهید در دسترس کاربران باشید و اطلاعات مرتبط با کسب‌وکار خود را در اختیار آن‌ها قرار دهید، استفاده از انواع بازاریابی اینترنتی، امری ضروری به حساب می‌آید.
اگر شما هم صاحب کسب‌وکار خود هستید، می‌توانید با کمک گرفتن از اینترنت بسیار موثرتر و هدفمندتر از فضای آفلاین، تبلیغات خود را انجام دهید. با ما همراه باشید تا مزایای تبلیغات اینترنتی را به خوبی درک کنید و از این بستر مقرون‌به‌صرفه و پربازده استفاده حداکثری داشته باشید.

مزایای تبلیغات اینترنتی

تا جهانی شدن پیش بروید

یکی از مزایای اصلی تبلیغات اینترنتی این است که بدون حدومرز، می‌توانید در بستر اینترنت به راحتی یک کلیک، به تمام نقاط جهان دسترسی پیدا کنید. از نظر بسیاری از متخصصان بازاریابی دیجیتال، دنیا به یک دهکده جهانی تبدیل شده است که به بسیاری از استارت‌آپ‌ها چنان فرصت رشدی می‌دهد که در فضای آفلاین حتی نمی‌توان آن را تصور نمود.

همان‌طور که مشاهده کردید، اینترنت برای کسب‌وکارهای مختلف امکانی فراهم می‌کند تا صرف‌نظر از مکانی که هستند، محصولات یا خدمات خود را به مردم در نقاط دیگر عرضه کنند و کسب‌وکار خود را توسعه دهند.

با صرف هزینه‌ای کم، تاثیر زیاد بگذارید

صرف بودجه‌های تبلیغاتی برای بسیاری از کسب‌وکارهای جا افتاده و باتجربه، امری عادی، طبیعی و راحت است ولی استارت‌آپ‌های زیادی وجود دارد که هنگام بودجه‌بندی، دقت بسیار می‌کنند تا بهینه و موثر از سرمایه خود بهره ببرند. بازاریابی از طریق پلتفرم‌های ایجادشده در فضای دیجیتال می‌تواند برای تمام کسب‌وکارها مناسب باشد.

تحقیقات نشان می‌دهد امروزه نسل جوان روزانه بیشتر از ۸ ساعت آنلاین هستند و از امکانات دنیای دیجیتال استفاده می‌کنند. برای دیده‌شدن و موثر بودن می‌توان به جای تبلیغات عظیم و گسترده در تلویزیون، رادیو، بیلبوردهای تبلیغاتی، چاپ برشور و کاتالوگ و … وارد دنیای دیجیتال شد و با پرداخت هزینه‌های بسیار کمتر، تبلیغات پربیننده‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تری ایجاد کرد.

صرف هزینه‌هایی گزاف در فضای آفلاین برای بسیاری استارت‌آپ‌ها به خصوص آنان که تازه شروع به کار کرده‌اند، همانند کابوس است. در صورتی که همین استارت‌آپ‌های به ظاهر تازه‌وارد می‌توانند از انواع بازاریابی دیجیتال همانند کمپین‌های ایمیل مارکتینگ، شبکه‌های اجتماعی و … استفاده کنند و از مزایای آن بهره‌مند شوند. آن‌ها می‌توانند با صرف هزینه‌های کمتر نسبت به فضای آفلاین، نتایج بهتری دریافت کنند و نرخ بازگشت سرمایه بسیار خوبی به دست آورند.

به آسانی اندازه‌گیری کنید

اگر تا به حال از تبلیغات بیلبوردی یا آگهی‌های تلویزیونی استفاده کرده باشید، به خوبی می‌دانید که باید چند هفته و گاهی حتی تا چند ماه، برای ارزیابی صحت و درستی عملکرد یک کمپین صبر کنید. در صورتی که در راه‌اندازی کمپین‌های دیجیتال، بلافاصله پس از شروع کمپین، می‌توانید آن را ارزیابی و نتایج را بررسی کنید. به طور مثال اگر برای ارائه محصول یا خدمات خود از تبلیغات کلیکی استفاده کنید، می‌توانید در هر لحظه پس از شروع کمپین، تعداد کلیک، تعداد نمایش و … را مشاهده کنید و در صورت نیاز، پارامترهای موجود را جهت بهینه‌سازی تغییر دهید.

منعطف باشید

از مزایای تبلیغات اینترنتی می‌توان به قدرت انعطاف‌پذیری بسیار زیاد آن اشاره کرد. شما می‌توانید با یک کلیک ساده، سرمایه‌گذاری خود را  روی کمپین موردنظر افزایش دهید. ممکن است پس از شروع کمپین و بررسی نتایج موجود، نیاز باشد بعضی از پارامترها را جهت بهینه‌سازی تغییر دهید و یا حتی گاهی کمپین را متوقف و از بودجه خود به نحوی دیگر استفاده کنید.

در صورتی که در تبلیغات فضای آفلاین، همانند آگهی تلویزیونی، وقتی تبلیغ خود را پخش می‌کنید، امکان تغییر سریع و راحت وجود ندارد. به طور مثال در تبلیغات بیلبوردی، شرایط استفاده و اجرا سخت و هزینه‌بر است. قراردادهای حداقل دو هفته‌ای بین طرفین امضا می‌شود و اگر شما بعد از شروع کمپین، بخواهید تصویر بیلبورد خود را تغییر دهید، هزینه‌ و زمان‌ زیادی از شما گرفته می‌شود. با تقریب خوبی برای آگهی‌های تلویزیونی و دیگر تبلیغات آفلاین نیز همین شرایط حاکم است.

برند خود را توسعه دهید

از انواع بازاریابی دیجیتال استفاده کنید و نام شرکت، لوگو، محصولات و خدمات خود را به مردم معرفی کنید. با استفاده از پلتفرم‎‌های بازاریابی اینترنتی که وجود دارد، برندسازی کنید و شهرت و محبوبیت خود را در جامعه افزایش دهید. می‌توانید با داشتن وبلاگی مفید و ارزشمند، به ارتقای سطح دانش مخاطبان‌تان کمک کنید و یا با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، تعامل خود را با آن‌ها افزایش دهید و از این طریق به رشد و توسعه برندتان کمک کنید.

مزایای تبلیغات اینترنتیبه راحتی به اشتراک گذارید

تقریبا تمام کانال‌های بازاریابی دیجیتال قابلیت به اشتراک‌گذاری دارند. به راحتی یک کلیک، محتوای شما در سراسر فضای وب پخش می‌شود. اگر محتوای شما به اندازه کافی جذاب و قابل تعامل باشد، مخاطبان بسیاری محتوای موردنظر را برای دوستان خود ارسال و در نتیجه افراد بیشتری از آن استفاده می‌کنند. این به اشتراک‌گذاری‌ها تاثیر زیادی بر روی برند شما دارد و می‌تواند فروش شما را به طور قابل توجهی افزایش دهد.

دقیق هدف‌گذاری کنید

تا به حال به این موضوع اندیشیده‌اید که آیا واقعا مردم به تبلیغاتی که در سکوهای مترو، بدنه اتوبوس و … که هر روزه با آن برخورد می‌کنند، توجهی نشان می‌دهند؟ آیا برای‌شان جذابیتی دارد؟ هزینه‌های کلان بسیاری صرف تبلیغات آفلاین می‌شود، به امید اینکه رهگذرها تبلیغات را ببینند، بخوانند و به واسطه آن با محصول یا خدمات شما آشنا شوند و از آن استفاده کنند. در صورتی که در بازاریابی دیجیتال، با انتخاب و دسته‌بندی کاربران می‌توانید بهینه و مقرون‌به‌صرفه تبلیغات خود را به دست مخاطبان هدف برسانید.

دسته‌بندی کنید

در بازاریابی دیجیتال شما می‌توانید با هدف‌گذاری دقیق و مطابق با نیاز کاربر محصول خود را عرضه کنید. از امکاناتی که پلتفرم‌های دیجیتال در اختیارتان قرار می‌دهد، استفاده کنید و مشتریان خود را در دسته‌های مختلف قرار دهید. می‌توانید مخاطبان خود را برحسب علاقه، اولویت‌های‌شان، جنسیت، سن و … تقسیم‌بندی کنید و محصول یا خدمتی را به دست آن‌ها برسانید که نیازشان رفع شود و از آن استقبال کنند.

به خصوص الگوریتم‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی به کار می‌روند، بسیار هوشمند هستند و رفتار کاربران مختلف را مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهند. این موضوع باعث می‌شود تبلیغات مرتبط با نیاز و سلیقه کاربران به آن‌ها نشان داده شود؛ در نتیجه این دسته‌بندی و هدف‌گذاری دقیق، می‌توانید با صرف هزینه‌ی تبلیغاتی کمتر، فروش و بازدهی تبلیغات خود را افزایش دهید.

تعامل بیشتری داشته باشید

هر روزه کسب‌وکارهای زیادی وارد دنیای دیجیتال می‌شوند و تلاش می‌کنند مخاطبان بسیاری را به سوی خود جذب کنند. از طرفی نرخ جهش (Bounce Rate) بازدیدکنندگان رو به افزایش است و اگر به وب‌سایت شما سر بزنند و راه‌حل موردنظر خود را پیدا نکنند، بلافاصله از وب‌سایت شما خارج می‌شوند و در پی رفع نیاز خود، به دنبال گزینه‌های دیگر می‌روند.

بسیار حائز اهمیت است که بتوانید در این دنیای دیجیتالی و پر از رقابت، نرخ تعامل خود را با مخاطبان‌تان حفظ کنید. با استفاده از ابزارهای بازاریابی دیجیتال، می‌توانید با مخاطبان فضای وب در ارتباط باشید، اطلاعات مفید و ارزشمند در اختیارشان قرار دهید و برند خود را به آن‌ها یادآوری کنید. همچنین می‌توانید تصورات غلطی را که ممکن است نسبت به برند شما وجود داشته باشد، از بین ببرید و در نهایت فروش خود را افزایش دهید.

امیدواریم تا به اینجا با مزایای تبلیغات اینترنتی آشنا شده باشید. حال می‌توانید با آگاهی و علم به مزایای تبلیغات آنلاین، بودجه‌‌ی تبلیغات خود را تقسیم‌بندی کنید. همگام با دنیای دیجیتال، پیش بروید و محصولات و خدمات خود را به دست جامعه‌ی آنلاین امروزی برسانید.

بسیار خوشحال می‌شویم دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید؛ همچنین اگر در زمینه بازاریابی اینترنتی تجربه‌ای دارید، در صورت تمایل برای مخاطبان سایت، آن را بازگو کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.