تعرفه‌ تبلیغات کلیکی

2

همان‌طور که می‌دانید، در تبلیغات کلیکی به ازای کاربری که تبلیغ را دیده و روی آن کلیک کرده است، هزینه می‌پردازید. یکتانت به شما انواع مختلفی از تبلیغات کلیکی اعم از همسان، بنری و ریتارگتینگ را ارائه می‌دهد. با توجه به شرایط خود و بودجه‌ای که برای این امر در نظر گرفته‌اید، کمپین خود را فعال و تبلیغات کلیکی خود را هدفمندتر و موثرتر اجرا کنید. تعرفه‌ تبلیغات کلیکی در جدول زیر مشخص شده است. شما می‌توانید با هزینه کلیک دلخواه در محدوده قیمتی جدول زیر، از امکانات موجود در یکتانت استفاده و کمپینی بهینه و هدفمند اجرا کنید.

تعرفه‌ تبلیغات کلیکیشانس نمایش تبلیغات کلیکی

شانس نمایش تبلیغات کلیکی در یکتانت به دو عامل اصلی بستگی دارد :

 • قیمت کلیک
  • شما می‌توانید در بازه‌ی قیمتی موجود در جدول بالا، بسته به نوع تبلیغات کلیکی که انتخاب می‌کنید، قیمت کلیک خود را تعیین کنید.
 • نمره جذابیت
  • عددی بین صفر تا صد و متناسب با CTR است. الگوریتم یکتانت، نمره جذابیت هر تبلیغ را براساس مقایسه با دیگر محتواهای موجود در پنل یکتانت در آن زمان تعیین می‌کند؛ از این رو نمره جذابیت در هر روز بسته به نرخ کلیک به نمایش تمامی محتواهای تبلیغات کلیکی موجود در یکتانت ممکن است مقادیر متفاوتی به خود بگیرد.

هرچه این دو عامل بیشتر باشد، شانس نمایش تبلیغ شما در سایت‌های نمایش‌دهنده افزایش پیدا می‌کند. می‌توانید با بهبود آیتم تبلیغاتی خود، نمره جذابیت را افزایش دهید و حتی با کاهش قیمت کلیک، تعداد نمایش و کلیک مناسب به‌دست آورید.

در تبلیغات کلیکی، گزارشی به تفکیک سایت‌های نمایش‌دهنده همانند زیر در اختیار شما قرار می‌گیرد که تعداد کلیک، نرخ کلیک به نمایش و … را نشان می‌دهد. همچنین می‌توانید با قرار دادن اسکریپت در وب‌سایت خود، اهداف (goal) متفاوتی مثل رسیدن به درگاه پرداخت توسط کاربر را در پنل تبلیغات کلیکی تعریف کنید.

 

تعرفه‌ تبلیغات کلیکیانواع تبلیغات کلیکی

برای آشنایی بیشتر با انواع تبلیغات کلیکی، به شرح مختصری پیرامون هر یک از آن‌ها می‌پردازیم :

تبلیغات کلیکی یکتانت

کلیکی همسان

تبلیغات همسان (native) به دلیل همسان شدن ظاهری با سایت‌ نمایش‌دهنده این گونه نام‌گذاری شده است. به دلیل یکپارچگی با ساختار سایت نمایش‌دهنده، کاربران متوجه تبلیغاتی بودن مطالب مربوطه نمی‌شوند و بدون جبهه‌گیری، کلیک می‌کنند. این موضوع در نهایت باعث افزایش اثربخشی تبلیغات می‌شود.

کلیکی بنری

تبلیغات بنری یک تصویر ثابت یا متحرک است که به دلیل ساختار جذابش، کاربران بسیاری جذب آن می‌شوند. با استفاده از تبلیغات کلیکی بنری، برندسازی کنید، باعث افزایش دیده‌شدن تبلیغ خود شوید و آگاهی کاربران از برندتان را افزایش دهید.

تعرفه‌ تبلیغات کلیکی

کلیکی محصول

مزیت این روش نسبت به بنری و همسان این است که نیازی به تولید محتوا و ساختن آیتم تبلیغاتی ندارد و با قرار دادن کد جاوااسکریپت به عنوان یک تگ در پنل تبلیغ‌کننده، از محصولات موجود، آیتم تبلیغاتی ساخته می‌شود و نام، تصویر، قیمت و حتی تخفیفی که برای آن محصول اعمال شده است، در آیتم موردنظر مشخص می‌شود. در حال حاضر ریتارگتینگ محصول در یکتانت فعال است و می‌توانید به نحو احسن از آن استفاده کنید.

کلیکی ریتارگتینگ

با استفاده از ریتارگتینگ و اجرای تبلیغات هدفمند، مشتریان بالقوه را به وب‌سایت خود بازگردانید. کسانی را که قبلا به شما علاقه نشان داده‌اند، هدف بگیرید؛ کاربرانی که قبلا از سایت شما دیدن کرده‌اند، برای بار دیگر به سایت خود دعوت کنید و بازدهی کارتان را بهبود بخشید. هر یک از تبلیغات کلیکی همسان، بنری و محصول می‌تواند به صورت ریتارگتینگ نیز اجرا شود. می‌توانید با پیدا کردن نیاز کاربر، دردسترس بودن و دادن پیشنهادهای به موقع، کاربران را جهت استفاده از محصول یا خدمات خود ترغیب کنید.

مطالب مرتبط : ریتارگتینگ چیست ؟

امیدواریم تا به اینجا با تعرفه‌ تبلیغات کلیکی و انواع تبلیغات در یکتانت آشنا شده باشید. برای اطلاع از طرز کار هر یک از تبلیغات ذکر‌شده و توضیح بیش‌تر می‌توانید روش های تبلیغات در یکتانت را ملاحظه کنید.

آیا شما تا به حال تجربه اجرای کمپین‌های تبلیغات کلیکی را داشته‌اید؟ کدام یک از آن‌ها می‌تواند برای کسب‌وکار شما موثرتر باشد؟ لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

2 دیدگاه‌ها
 1. Sohrab می گوید

  بسیار عالی

  1. ندا عروضی می گوید

   ممنون از توجه‌تون دوست عزیز 🙂

دیدگاه خود را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.