سوالات متداول نمایش‌دهندگان

وب‌سایت من باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا به عنوان نمایش‌دهنده در یکتانت فعالیت کنم ؟

پلتفرم یکتانت در نظر دارد تا با بهترین سایت‌های ایرانی به عنوان نمایش‌دهنده همکاری کند. از این رو با بهینه‌سازی درآمد این سایت‌ها همواره تلاش می‌کند، همکاری بلندمدت توام با رضایتی بین طرفین شکل گیرد. جهت غربال از بین بهترین سایت‌ها، معیارهایی درنظر گرفته شده است. اگر این معیارها با سایت شما مطابقت داشته باشد، همکاری یکتانت و نمایش‌دهنده آغاز می‌شود.

کلیدی‌ترین معیار، میانگین بازدید روزانه در یک ماهه اخیر است. چرا که اگر ترافیک کمی داشته باشید، اصلاً میزان درآمدی که از طریق تبلیغات به دست می‌آورید، مبلغ قابل ملاحظه‌ای نخواهد بود و صرفه اقتصادی نخواهد داشت. از این رو در نمایش‌دهندگان یکتانت، میانگین بازدید روزانه باید از مرتبه چندهزار باشد و لازم است این موضوع از طریق ابزارهایی چون آنالیتیکس یا وبگذر یا … به همکاران ما گزارش شود. (پیش‌فرض همیشگی یکتانت مبنی بر صداقت نمایش‌دهندگان بوده و هست.)

وجود ترافیک غیرعادی نیز معیاری است که اصلا مطلوب یک نمایش‌دهنده باکیفیت یکتانت نیست. در صورتی که کارشناسان ما ترافیک غیرعادی که متفاوت با رفتار طبیعی کاربران واقعی سطح وب است، در وب‌سایت شما شناسایی کنند، از همکاری با شما معذور خواهیم بود. رشد ترافیک سایت شما باید طبیعی و توسط کاربران معمول وب صورت گرفته باشد. اگر ترافیک سایت در طول زمان تغییری ناگهانی داشته باشد یا با رنک الکسای آن همخوانی منطقی نداشته باشد و برای تیم کارشناسان مسلم شود که این ترافیک توسط ربات‌ها یا … ایجاد شده است، آن سایت حذف خواهد شد.

ظاهر وب‌سایت یا به طور کلی‌تر UI و UX یک وب‌سایت نیز برای پذیرش در بخش نمایش‌دهندگان یکتانت اهمیت دارد. چرا که هدف اصلی یکتانت حفظ حقوق طرفین و از همه مهم‌تر کاربران عادی وب است. یکتانت همواره تلاش می‌کند تا این سیستم تبلیغاتی برای کاربران عادیِ وب، حس منفی یا مزاحمت ایجاد نکند. از این رو سایت‌هایی که تجربه کاربری بهتری برای کاربران خود یجاد کرده‌اند، در اولویت پذیرش خواهند بود.

اگر وب سایت من تایید نشد امکان درخواست مجدد بررسی وجود دارد؟

بله. هر زمان که فکر می‌کنید وب‌سایت شما شرایط مورد نظر برای نمایش‌دهنده بودن در یکتانت را دارد، می‌توانید مجدداً در پنل نمایش‌دهندگان یک درخواست پشتیبانی (تیکت) ثبت کنید تا همکاران این بخش، سایت شما را بررسی و نتیجه را از طریق پنل اعلام کنند.

بعد از تایید شدن پنل چه کاری باید انجام دهیم ؟

برای شروع شما باید ابتدا کد اسکریپت یکتانت را در Head وب‌سایت خود قرار دهید. این کد مربوط به شناسایی کلی جایگاه‌های یکتانت در وب‌سایت شما می‌باشد و علاوه بر آن  لازم است تا در قسمت مدیریت تبلیغات از انواع جایگاه‌های تبلیغاتی، جایگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید، کد آن را دریافت کنید و در بخشی از سایت که می‌خواهید بنرها یا جایگاه‌های همسان در وبسایت شما نمایش داده شوند، قرار بدهید.

همچنین برای استفاده از سرویس پوش نوتیفیکیشن لازم است تا در همین بخش مدیریت تبلیغات و در قسمت پوش توکن نجوای خود را وارد کنید و تنظیمات مربوط به آن را در مرحله بعد انجام دهید.

شما می‌توانید در هر زمان با مراجعه به این قسمت جایگاه‌های جدید ایجاد کنید و یا جایگاه‌های قبلی خود را تغییر دهید.

درآمد نمایش‌دهندگان در یکتانت چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت تبلیغات در یکتانت توسط تبلیغ‌کننده مشخص می‌شود. هر تبلیغ کننده‌ای با توجه به خواست خود می‌تواند قیمت کلیک تبلیغات همسان، بنری و محصول خود را تعیین کند و یا حتی تغییر دهند، اما هر چه این قیمت بالاتر رود، شانس نمایش کمپین تبلیغ‌کننده افزایش می‌یابد. در نتیجه در یکتانت تعرفه ثابتی برای تبلیغات کلیکی وجود ندارد و درآمد هر نمایش‌دهنده با توجه به تعداد کلیک‌ها، قیمت هر کلیک و همچنین درصد مشارکت آن با یکتانت محاسبه می‌شود.

گزارش درآمد خود را در کجا می‌توانم مشاهده کنم؟

شما می‌توانید گزارش کلیک‌ها و درآمد کلی خود را به صورت خلاصه در داشبورد مشاهده کنید. همچنین برای بررسی دقیق‌تر هر یک از جایگاه‌ها و پوش گزارش هر بازه زمانی مورد نظر می‌توانید به بخش حساب مالی مراجعه کنید و با انتخاب فیلترهای مورد نظر خود گزارش مالی را دریافت کنید.

پوش نوتیفیکیشن

پرداخت‌ها و واریز درآمد نمایش‌دهنده به چه صورت است ؟

موجودی پنل شما در زمان مشخص‌شده در پنل (بخش حساب کاربری، قسمت روز پرداخت) واریز می‌شود. همچنین در صورت تمایل می‌توانید تاریخ‌های دیگری در هر ماه را نیز به منظور پرداخت اضافه کنید. در حال حاضر پرداختی‌های یکتانت در روزهای ۱۰ام، ۱۸ام و ۲۵ام هر ماه انجام می‌شود.

آیا امکان مدیریت دو یا چند سایت در یک پنل نمایش‌دهنده در یکتانت وجود دارد؟

متاسفانه در حال حاضر این امکان وجود ندارد و درصورتی که بخواهید تبلیغات یکتانت در بیش از یک سایت شما نمایش داده شود، لازم است تا حساب‌های دیگری بسازید و هر سایت خود را در یک پنل مدیریت کنید.

آیا می‌توان همزمان هم نمایش‌دهنده بود و هم تبلیغ‌کننده ؟

بله. شما می‌توانید با ایجاد یک حساب کاربری در یکتانت هم به پنل نمایش‌دهنده و هم به پنل تبلیغ‌کننده دسترسی داشته باشید. حتی می‌توانید با درآمدی که از تبلیغات در سایت‌تان به دست‌ می‌آورید، کمپین‌های تبلیغاتی بنری یا همسان ایجاد و اجرا کنید.

آیا می‌توانم نمایش تبلیغات با موضوعات خاصی را به صورت کلی در سایت خود ممنوع کنم؟

شما می‌‌توانید با مراجعه به بخش مدیریت تبلیغات، راه‌های مختلف برای محدود کردن نمایش تبلیغات را مشاهده کنید.
در بخش “گروه‌های نمایش ممنوعه” به صورت پیش‌فرض، چند گروه برای نمایش تبلیغات ایجاد شده است که کارشناسان تایید محتوای یکتانت، محتواها را بر اساس مضمون‌شان در این گروه‌ها تایید یا رد می‌کنند و شما می‌توانید با انتخاب این گروه‌ها، نمایش محتواهایی را که در این دسته قرار دارند، در وب‌سایت‌تان ممنوع کنید.
در قسمت “کلید‌واژه‌های ممنوعه”، شما می‌توانید با انتخاب یکی از گروه‌ کلمات، از نمایش محتواهای مربوط به این کلمات در وب‌سایت خود جلوگیری کنید.
همچنین می‌توانید از قسمت “آدرس‌های ممنوعه”، لینک صفحات و وب‌سایت‌هایی که قصد ممنوع کردن‌شان را دارید، وارد نمایید.
توجه کنید که محدود کردن زیاد نمایش تبلیغات می‌تواند بر روی درآمدزایی شما تاثیر منفی بگذارد و باعث کاهش درآمدزایی شما شود.

در صورت شناسایی کلیک مشکوک یکتانت چه واکنشی نشان می‌دهد؟

الگوریتم‌های یکتانت به صورت دائمی در حال بررسی کیفیت تبلیغات و بهینه کردن نتایج هستند. سیستم یکتانت به طور کاملا خودکار با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشین دائما ترافیک ارسال شده برای تبلیغ‌کنندگان را بررسی می‌کند تا کلیک‌های مشکوک را شناسایی کند و از صحت ترافیک ارسالی اطمینان یابد. اگر سیستم یکتانت تعدادی از کلیک‌های انجام شده روی جایگاه‌های تبلیغاتی مختلف را نادرست و مشکوک تشخیص دهد، هزینه‌ی آن را از نمایش‌دهنده کسر می‌کند و بودجه‌ی تبلیغ‌کننده را به طور کامل به او  بازمی‌گرداند. همچنین در این مرحله سیستم برای سایت نمایش‌دهنده اخطار می‌فرستد و نکات لازم را به او یادآوری می‌کند. در صورت تکرار و مشاهده شدن کلیک‌های مشکوک توسط سیستم، پنل نمایش‌دهنده غیرفعال می‌شود.

پوش‌نوتیفیکیشن چیست؟

اعلان یا پـوش‌نوتیفیکیشن پیغامی‌ اســت کــه از طریق وب‌سایت یا اپلیکیشن ارسال و بــر روی دسکتاپ و موبایل مخاطب نمایش داده می‌شــود. این پیغام می‌توانـد حاوی عکـس، عنـوان، توضیحات و لینک باشـد کـه مخاطبان از طریـق کلیک بر روی آن به لینک مورد نظر هدایت می‌شوند.

نجوا چیست؟

نجوا سرویس ارسال پوش‌نوتیفیکیشن می‌باشد که می‌تواند با هدف حفظ و گسترش ارتباط بین کاربر و کسب‌وکارها در همه حوزه‌های اینترنتی مورد استفاده قرار گیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب‌سایت نجوا مراجعه بفرمایید.

برای استفاده از پوش تبلیغاتی چه اقداماتی لازم است؟

برای استفاده از تبلیغات پوش لازم است یک حساب کاربری در سرویس نجوا ایجاد کنید و با قرار دادن کدهای نجوا بر روی وب‌سایت خود و انجام تنظیمات مربوط به آن، شروع به عضوگیری برای حساب نجوای خود کنید. پس از آن لازم است در بخش پوش پنل توکن خود را وارد کنید. توکن کدی است که در نجوا به پنل شما اختصاص داده می‌شود. از طریق پنل نجوا وارد صفحه مشخصات API شوید، توکن خود را ایجاد و آن را کپی کنید و در پنل یکتانت در بخش مربوط به آن قرار دهید. پس از این کار تبلیغات پوش‌نوتیفیکیشن برای شما فعال می‌شود. در صورت وجود کمپین پوش، نوتیفیکیشن تبلیغاتی از طرف وب‌سایت شما برای کاربران ارسال می‌شود. وارد شدن وب‌سایت شما به صف ارسال تبلیغات پوش، به مدتی زمان نیاز دارد و بلافاصله پس از انجام تنظیمات اتفاق نمی‌افتد.

چگونه می‌توان به حساب مالی مربوط به پوش دسترسی داشت؟

میتوانید با اعمال فیلتر “پوش نوتیفیکیشن” در بخش حساب مالی شما می‌توانید تمامی  اطلاعات مالی مربوط به پوش نوتیفیکیشن خود را ملاحظه کنید.

کمپین‌های اقدام محور یا CPA چیست؟

هر تبلیغ‌کننده برای تبلیغات خود یک هدف اولیه مشخص دارد که در واقع تمام هزینه‌ای که صرف تبلیغات می‌کند، برای رسیدن به همان هدف است. این هدف در واقع انجام دادن عملی خاص علاوه بر کلیک اولیه از سمت مشتری تعریف می‌گردد، که اقدام نامیده می‌شود. این اقدام می‌تواند خرید محصول، کلیک بر روی دکمه‌ای خاص، پرکردن فرم، نصب اپلیکیشن و غیره باشد.

آیا من می‌توانم برای نسخه‌ی AMP وب‌سایتم تبلیغات سفارش دهم؟

بله. شما می‌توانید برای جایگاه‌های همسان انتهای مطلب تصویری، متنی و همچنین جایگاه میان مطلب تصویری درخواست خود را از طریق تیکت پشتیبانی به کارشناسان ما اطلاع دهید تا کد مربوط به این جایگاه‌ها را برای شما آماده و ارسال کنند.