سوالات متداول نمایش‌دهندگان

وب‌سایت من باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا به عنوان نمایش‌دهنده در یکتانت فعالیت کنم ؟

پلتفرم یکتانت در نظر دارد تا با بهترین سایت‌های ایرانی به عنوان نمایش‌دهنده همکاری کند. از این رو با بهینه‌سازی درآمد این سایت‌ها همواره تلاش می‌کند، همکاری بلندمدت توام با رضایتی بین طرفین شکل گیرد. جهت غربال از بین بهترین سایت‌ها، معیارهایی درنظر گرفته شده است. اگر این معیارها با سایت شما مطابقت داشته باشد، همکاری یکتانت و نمایش‌دهنده آغاز می‌شود.

کلیدی‌ترین معیار، میانگین بازدید روزانه در یک ماهه اخیر است. چرا که اگر ترافیک کمی داشته باشید، اصلاً میزان درآمدی که از طریق تبلیغات به دست می‌آورید، مبلغ قابل ملاحظه‌ای نخواهد بود و صرفه اقتصادی نخواهد داشت. از این رو در نمایش‌دهندگان یکتانت، میانگین بازدید روزانه باید از مرتبه چندهزار باشد و لازم است این موضوع از طریق ابزارهایی چون آنالیتیکس یا وبگذر یا … به همکاران ما گزارش شود. (پیش‌فرض همیشگی یکتانت مبنی بر صداقت نمایش‌دهندگان بوده و هست.)

وجود ترافیک غیرعادی نیز معیاری است که اصلا مطلوب یک نمایش‌دهنده باکیفیت یکتانت نیست. در صورتی که کارشناسان ما ترافیک غیرعادی که متفاوت با رفتار طبیعی کاربران واقعی سطح وب است، در وب‌سایت شما شناسایی کنند، از همکاری با شما معذور خواهیم بود. رشد ترافیک سایت شما باید طبیعی و توسط کاربران معمول وب صورت گرفته باشد. اگر ترافیک سایت در طول زمان تغییری ناگهانی داشته باشد یا با رنک الکسای آن همخوانی منطقی نداشته باشد و برای تیم کارشناسان مسلم شود که این ترافیک توسط ربات‌ها یا … ایجاد شده است، آن سایت حذف خواهد شد.

ظاهر وب‌سایت یا به طور کلی‌تر UI و UX یک وب‌سایت نیز برای پذیرش در بخش نمایش‌دهندگان یکتانت اهمیت دارد. چرا که هدف اصلی یکتانت حفظ حقوق طرفین و از همه مهم‌تر کاربران عادی وب است. یکتانت همواره تلاش می‌کند تا این سیستم تبلیغاتی برای کاربران عادیِ وب، حس منفی یا مزاحمت ایجاد نکند. از این رو سایت‌هایی که تجربه کاربری بهتری برای کاربران خود یجاد کرده‌اند، در اولویت پذیرش خواهند بود.

اگر وب سایت من تایید نشد امکان درخواست مجدد بررسی وجود دارد؟

بله. هر زمان که فکر می‌کنید وب‌سایت شما شرایط مورد نظر برای نمایش‌دهنده بودن در یکتانت را دارد، می‌توانید مجدداً در پنل نمایش‌دهندگان یک درخواست پشتیبانی (تیکت) ثبت کنید تا همکاران این بخش، سایت شما را بررسی و نتیجه را از طریق پنل اعلام کنند.

بعد از تایید شدن پنل چه کاری باید انجام دهیم ؟

برای شروع شما باید ابتدا کد اسکریپت یکتانت را در Head وب‌سایت خود قرار دهید. این کد مربوط به شناسایی کلی جایگاه‌های یکتانت در وب‌سایت شما می‌باشد و علاوه بر آن  لازم است تا در قسمت مدیریت تبلیغات از انواع جایگاه‌های تبلیغاتی، جایگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید، کد آن را دریافت کنید و در بخشی از سایت که می‌خواهید بنرها یا جایگاه‌های همسان در وبسایت شما نمایش داده شوند، قرار بدهید.

همچنین برای استفاده از سرویس پوش نوتیفیکیشن لازم است تا در همین بخش مدیریت تبلیغات و در قسمت پوش توکن نجوای خود را وارد کنید و تنظیمات مربوط به آن را در مرحله بعد انجام دهید.

شما می‌توانید در هر زمان با مراجعه به این قسمت جایگاه‌های جدید ایجاد کنید و یا جایگاه‌های قبلی خود را تغییر دهید.

درآمد نمایش‌دهندگان در یکتانت چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت تبلیغات در یکتانت توسط تبلیغ‌کننده مشخص می‌شود. هر تبلیغ کننده‌ای با توجه به خواست خود می‌تواند قیمت کلیک تبلیغات همسان، بنری و محصول خود را تعیین کند و یا حتی تغییر دهند، اما هر چه این قیمت بالاتر رود، شانس نمایش کمپین تبلیغ‌کننده افزایش می‌یابد. در نتیجه در یکتانت تعرفه ثابتی برای تبلیغات کلیکی وجود ندارد و درآمد هر نمایش‌دهنده با توجه به تعداد کلیک‌ها، قیمت هر کلیک و همچنین درصد مشارکت آن با یکتانت محاسبه می‌شود.

در تبلیغات پوش یکتانت درآمد نمایش‌دهنده به صورت ثابت برای هر هزار دلیوری در بازه ۱۳۰۰ تا ۱۷۰۰ تومان توسط خود نمایش‌دهنده تعیین می‌شود.

گزارش درآمد خود را در کجا می‌توانم مشاهده کنم؟

شما می‌توانید گزارش کلیک‌ها و درآمد کلی خود را به صورت خلاصه در داشبورد مشاهده کنید. همچنین برای بررسی دقیق‌تر هر یک از جایگاه‌ها و پوش گزارش هر بازه زمانی مورد نظر می‌توانید به بخش حساب مالی مراجعه کنید و با انتخاب فیلترهای مورد نظر خود گزارش مالی را دریافت کنید.

پوش نوتیفیکیشن

پرداخت‌ها و واریز درآمد نمایش‌دهنده به چه صورت است ؟

تمامی پرداخت‌ها به صورت پیش‌فرض در تاریخ ۳۰ام هر ماه انجام می‌شود. همچنین در صورت تمایل می‌توانید از قسمت حساب کاربری خود روزهای ۱۰ام و ۲۰ام هر ماه را نیز به منظور پرداخت اضافه کنید.

پیش از دریافت اولین واریزی خود لازم است تا اطلاعات خود شامل اطلاعات حقیقی و یا حقوقی و همچنین اطلاعات واریز خود را کامل کنید.

آیا امکان مدیریت دو یا چند سایت در یک پنل نمایش‌دهنده در یکتانت وجود دارد؟

متاسفانه در حال حاضر این امکان وجود ندارد و درصورتی که بخواهید تبلیغات یکتانت در بیش از یک سایت شما نمایش داده شود، لازم است تا حساب‌های دیگری بسازید و هر سایت خود را در یک پنل مدیریت کنید.

آیا می‌توان همزمان هم نمایش‌دهنده بود و هم تبلیغ‌کننده ؟

بله. شما می‌توانید با ایجاد یک حساب کاربری در یکتانت هم به پنل نمایش‌دهنده و هم به پنل تبلیغ‌کننده دسترسی داشته باشید. حتی می‌توانید با درآمدی که از تبلیغات در سایت‌تان به دست‌ می‌آورید، کمپین‌های تبلیغاتی بنری یا همسان ایجاد و اجرا کنید.

آیا می‌توانم نمایش تبلیغات با موضوعات خاصی را به صورت کلی در سایت خود ممنوع کنم؟

بله؛ شما با استفاده از گزینه “گروه‌های نمایش تبلیغات” امکان مدیریت کامل بر روی محتوای تبلیغاتی مورد نمایش در سایت خود را دارید و می‌توانید با استفاده از گروه‌های تبلیغاتی که در آن پیشنهاد داده شده است مانند “تبلیغات لوازم آرایش” و یا “تبلیغات با تصویر بانوی بدحجاب” از نمایش آن‌ها در سایت خود جلوگیری کنید.

همچنین در صورتی که می‌خواهید تبلیغات شرکت یا برند خاصی در سایت شما نمایش داده نشود، می‌توانید به صورت موردی در پنل کاربری خود با ارسال درخواست پشتیبانی به کارشناسان ما اطلاع دهید.

در صورت شناسایی کلیک مشکوک یکتانت چه واکنشی نشان می‌دهد؟

الگوریتم‌های یکتانت به صورت دائمی در حال بررسی کیفیت تبلیغات و بهینه کردن نتایج هستند. سیستم یکتانت به طور کاملا خودکار با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشین دائما ترافیک ارسال شده برای تبلیغ‌کنندگان را بررسی می‌کند تا کلیک‌های مشکوک را شناسایی کند و از صحت ترافیک ارسالی اطمینان یابد. اگر سیستم یکتانت تعدادی از کلیک‌های انجام شده روی جایگاه‌های تبلیغاتی مختلف را نادرست و مشکوک تشخیص دهد، هزینه‌ی آن را از نمایش‌دهنده کسر می‌کند و بودجه‌ی تبلیغ‌کننده را به طور کامل به او  بازمی‌گرداند. همچنین در این مرحله سیستم برای سایت نمایش‌دهنده اخطار می‌فرستد و نکات لازم را به او یادآوری می‌کند. در صورت تکرار و مشاهده شدن کلیک‌های مشکوک توسط سیستم، پنل نمایش‌دهنده غیرفعال می‌شود.

مراحل آماده سازی ارسال نوتیف‌های تبلیغاتی چگونه است؟

برای استفاده از پوش تبلیغاتی ابتدا لازم است توکن سرویس پوش نوتیفیکیشن نجوا خود را در پنل یکتانت در بخش «توکن‌های شما» وارد کنید. سپس تنظیمات مورد نظر خود را در بخش «سرویس‌های شما» وارد کنید.

تنظیمات سرویس‌های پوش شامل چه چیزهایی می‌باشد؟

شما می‌توانید در قسمت تنظیمات سرویس‌ حداکثر تعداد نوتیف ارسالی به هر یک از مشترکین خود، هزینه دریافتی برای هر ۱۰۰۰ نوتیف دلیور شده و همچنین گروه کاربرانی که قصد دارید نوتیف‌های تبلیغاتی برای آن‌ها ارسال شود و یا ارسال نشود را تعیین کنید.

نحوه درآمدزایی پوش چگونه است؟

میزان درآمد حاصل از ارسال پوش نوتیفیکیشن برای هر نمایش‌دهنده در یکتانت توسط خود نمایش‌دهنده  و در بازه بین ۱۳۰۰ تا ۱۷۰۰ تومان برای هر ۱۰۰۰ پوش تحویل داده شده به مشترک تعیین می‌شود. هرچه این قیمت پایین‌تر باشد شانس ارسال نوتیف توسط سرویس‌های شما بیشتر خواهد بود.

چگونه می‌توان به حساب مالی مربوط به پوش دسترسی داشت؟

میتوانید با اعمال فیلتر “پوش نوتیفیکیشن” در بخش حساب مالی شما می‌توانید تمامی  اطلاعات مالی مربوط به پوش نوتیفیکیشن خود را ملاحظه کنید.

آیا هر یک از نوتیف‌های تبلیغاتی تایید شده به همه مشترکین ارسال می‌شود؟

خیر، هر یک از نوتیف‌های ارسال شده برای مشترکین شما که در قسمت “نوتیف‌های تایید شده” در سایدبار کناری پنل در دسترس می‌باشد، برای زیرمجموعه‌ای از مشترکین شما ارسال می‌شود که می‌تواند شامل تمام کاربران شما و یا حتی هیچ کاربری از شما باشد. آمار مجموع دلیوری‌های این نوتیف‌ها در داشبورد و یا قسمت گزارش مالی شما دردسترس می‌باشد.

چگونه می‌توان ارسال نوتیف‌های تبلیغاتی را به گروه خاصی از مشترکین محدود کرد؟

با ایجاد “گروه‌ مشترکین” در قسمت “اطلاعات وب‌سایت” می‌توانید گروه‌های مختلفی از مشترکین خود را تشکیل و سپس با وارد کردن آن‌ها در گروه مخاطبان در تنظیمات سرویس خود در یکتانت ارسال یا عدم ارسال نوتیف‌های تبلیغاتی را به گروه‌های مدنظر خود محدود کنید.